La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 444 Culés

100

To co dzisiaj zrobił Poseł Grzegorz Braun...powiem szczerze. Napawa mnie dumą.
W końcu jakiś polityk (choć bardzo specyficzny), który FIZYCZNIE broni obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.

Dla tych co nie wiedzą.
Dziś odbył się kolejny już protest przedsiębiorców. Z tego co mi wiadomo miały tam miejsce "pałowania", próby obezwładnienia i oczywiście mandaciki w wykonaniu Policji (też niby Rzeczpospolitej Polskiej, ale z siedzibą na Nowogrodzkiej od 5 lat).
Protest, z tego co wyczytałem - zarejestrowany i w pełni legalny.
W pewnym momencie Policja okrążyła jakąś grupkę ludzi. Część nawet nie wiem, czy nie przypadkowych (tak wynikało z filmiku).

Co zrobił Braun? Wszedł do środka i z megafonu nawoływał o zaprzestanie działań Policji. Co więcej. Wszystkich uczynił "pomocnikami/asystentami społecznymi Posła RP". Dzięki temu Policja nie miała żadnego prawa utrudniać przemieszczania się, ani nie mogła dawać mandatów uczestnikom, którzy znajdowali się w tym "okręgu policyjnym".
Policjanci oczywiście dalej zachowywali się agresywnie, ale ostatecznie wszystko zakończyło się pozytywnie.

Co by nie mówić - SZACUN.

Aha. Jeszcze jedno. Precz z komuną!

37

@michal26 Polska się budzi!
Nie można pozwolić na dobicie gospodarki, ludzie chcą pracować!

28

@MESSIah16 Oby!
Prędzej czy później pęknie socjalistyczny balonik. Jestem tylko ciekaw, czy pot wystarczy, czy jednak krew też się poleje.

0

@michal26 mam nadzieje że już nigdy Policji nie poprą jak ci będą strajkować,tak jak było kilka miesięcy temu

4

@Jaca27 W głębi duszy marzy mi się scena rodem z filmu a'la "Igrzyska Śmierci", czy jakiegoś takiego.

Warszawa. Protest na 500 tysięcy ludzi. Obywatele mają dosyć tego, co się dzieje. Nawołują do obalenia Rządu socjalistycznego. Chcą wolności. Policja w liczbie kilkudziesięciu tysięcy uzbrojonych mundurowych.
Są spory, agresja obustronna, aż nagle cisza. Jeden człowiek przemawia (coś jak właśnie Braun). W policjantach (przypomnijmy - większość z nich to normalni ludzie, mający rodziny. Jedynie wykonują rozkazy) coś pęka. Rzucają broń na ziemię. Jeden po drugim. I tak przyłączają się do obywateli. Jeden po drugim, aż większość z nich już stoi po stronie Polaków, a nie opresyjnej władzy..

Ech. Marzenia.

25

@michal26 Zachowal sie tak, jak posel powinien sie zachowac. Dobra akcja. Wielu zarzuca Konfederacji tzw. haselka, utopie czy nawet naiwnosc, ale dajmy szanse - inni ja mieli bardzo dlugo.
Oczywiscie w tak skomplikowanym, a przede wszystkim zakorzenionym (korzenie, ktore sa niekiedy splatane) systemie nie jest latwo cos zmienic, w szczegolnosci z taka mentalnoscia duzej czesci spoleczenstwa. Jednak wszystko zaczyna sie od mysli, nie oceniejmy zbyt szybko.
Nie jestem partyjniakem, moze tym krajem gospodoarowac nawet Ferengi, dla mnie licza sie efekty - by zylo sie nam dobrze, za kazdym razem troszke lepiej.

7

@michal26 2 procenty na Bosaka właśnie wpłynęły!

1

@michal26 takie coś dzięki Bogu nigdy się raczej nie stanie przy obecnym rządzie.

0

@michal26 chleba i piłki

3

@michal26 stary dokładnie,podobnie było na dniach w USA gdzie Policja odmówiła rozkazom..oby Polacy się obudzili zanim będzie za późno

9

@michal26 Wspaniały człowiek. Takie zachowania będą mu zapamiętane na bardzo bardzo długo. Doskonałe wykorzystanie swoich poselskich uprawnień, takie prospołeczne i błyskotliwe, natychmiastowe. Zwłaszcza ten moment, gdy zaproponowano mu opuszczenie milicyjnego kordonu, a G.Braun zapewnił, że zrobi to, ale właśnie tylko wspólnie "ze swoimi asystentami społecznymi.- Wzywam policję do zaniechania aktów przemocy. Policja właśnie rzuciła się na moich asystentów społecznych - mówił Braun, po kolejnej szarpaninie z funkcjonariuszami dodając, że "doszło do naruszenia nietykalności posła".

Mnie też cholerna Duma rozpiera, że mamy tak wspaniałego Posła pisane przez wielkie P.

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/229804491780893/

0

@michal26 od zawsze Policja to pachołki władzy. Niby żadna praca nie hańby ale praca w milicji to wyjątek

6

@michal26 Kolega widzę po raz pierwszy protest widzi :)
Od wielu lat policja praktycznie na każdym proteście, czy manifestacji nadużywa władzy i stosuje przemoc na szeroką skalę. Braun nie był ani jedyny ani pierwszy. Pod sejmem ludzie regularnie korzystali z pomocy posłów. No ale oni najwidoczniej nie musieli się tym chwalić. Chociaż z drugiej strony masz choćby filmik Mitrasa.

3

@Persyfl No co ty, Braun już tutaj został ogłoszony bohaterem narodowym, nie psuj innym tutaj zabawy.

2

@michal26 Jaki socjalistyczny balonik? Przecież ci przedsiębiorcy byli tam domagać się pomocy państwa.

5

@Ethan Nie pomocy Państwa, tylko odpieprzenia się Państwa od nich.
Tanajno jedynie domagał się odszkodowań (co nie jest tyle pomocą, co wymogiem Państwa wobec nich, bo zabronił niektórym pracować i prowadzić działalność).
Na co dzień pracuje z przedsiębiorcami, sam nim jestem i czytałem/słuchem postulatów protestujących.
95% z nich chce tego, by Państwo w końcu przestało ich okradać, opodatkowywać w takim stopniu jak teraz. To tak, jakby złodzieja prosić o to, by nie okradał. Ty nazwiesz to pomocą, ja apelem.
Różnica jest taka, że jak nauczyciele protestowali, to po to, by Państwo coś im dało. Tutaj głównie protestują po to, by nie zabierało (zwolnienie z ZUS, z obowiązku kredytowego, leasingowego, zwolnienie z dochodowego i przede wszystkim możliwość zarabiania). Jedyną rzeczą, gdzie coś "chcą", to odszkodowania.

2

@Chwytliwy Nie bohaterem narodowym, a po prostu Posłem na Sejm, który zachował się jak należy i który dał przykład innym posłom, jak mają się zachować względem Policji i obywateli.

0

@michal26 Problem jest taki że nie był jedyny i na pewno nie był pierwszy, już wielu zachowywało się podobnie i nie było takiego rozgłosu, ale szacunek za spryt Brauna, notowania Bosaka pewnie pójdą bardzo wysoko po tym w górę.

1

@Chwytliwy Z tego co wiem, to nie napisałem, że to był pierwszy, który w całej historii Polski tego dokonał.
Bardziej chodziło mi o to, że dawno nie było takiego polityka, który aż tak bardzo stawał w obronie gnębionych przez policję obywateli.
Spośród 460 posłów obecnej kadencji, to bodaj pierwszy polityk, który tego dokonał.
Aha. Na tym proteście był jedynym Posłem, który stanął w obronie.
Konfederacja zresztą była jedyną partią, która tam się pojawiła.
Trochę smutne to, bo opozycja właśnie teraz powinna stanowić jedno. No, ale każdy ma swoje priorytety i swój target.

Świetny zabieg psychologiczny, społeczny i polityczny. Nie ważne dla jakiego celu, ważne że obronił.
Tak czy siak. Zgadzam się z tym, że notowania Bosaka właśnie poszły o jakieś 10-15% w gore. Poszły by o 100%/ ale musiałby to Polsat i TVN pokazać. A tak głównie sympatycy Konfederacji to oglądali. Więc max. to te 15% gdzieś. (ze wzoru Hajty)

1

@Colon Jak każda partia sprzedają jednak pewien produkt, szyty na miarę dla określonych obywateli. Wszystko co mówią, jest ich świadomym, przemyślanym wyborem, nie wypadkiem przy pracy. Nawet jeśli niektóre ich teorie ekonomiczne mi się podobają i w ogóle podoba mi się charakter takiego Bosaka (uważam, że z kandydatów na prezydenta jedyna odpowiednia osobowość), to radykalna narodowo-katolicka filozofia przez nich głoszona rujnuje ich w moich oczach. Sądząc po wynikach wyborów, nie tylko w moich.
Albo liczą, że uda im się coś zdziałać na wzór Donalda Trumpa, albo w ogóle nie interesuje ich faktyczna władza, a sprzedając ten produkt, paru polityków zyskuje środki do życia. Bo w to, że są niewystarczająco sprytni, żeby odrzeć swój wizerunek z radykalnych, szowinistycznych, antysemickich, czy jakich tam jeszcze haseł, żeby zrobić Polsce dobrze leseferyzmem, nie wierzę.

0

@michal26 Typowe wciskanie kitu dzieciakom, właściwie nie ma partii w Polsce która nie była ciągnięta za uszy takimi pro-obywatelskimi działaniami, dlatego właśnie gość od agrouni w każdym właściwie wywiadzie musiał tłumaczyć się czy idzie w "politykę"
Robili tak od prawa do lewa, a spadkobiercy komunistów o których mi kiedyś pisałeś również i to dużo częściej czynami niż ludzie z kręgów tej radykalnonacjonalistyczneoutopijnej ferajny.

0

@YeastMoss Tak, nie wszyscy sa zadowoleni z wolnorynkowej fuzji z narodowcami.

2

@michal26
"Bardziej chodziło mi o to, że dawno nie było takiego polityka, który aż tak bardzo stawał w obronie gnębionych przez policję obywateli."
Jeśli przez "dawno" rozumiesz "od ostatniej manifestacji", to ok.
No chyba, że ci chodzi, że dawno nikt nie zorganizował sobie nagrania, to też nie.
"Spośród 460 posłów obecnej kadencji, to bodaj pierwszy polityk"
Nope. Serio, obejrzyj jeszcze jakieś protesty.
" Na tym proteście był jedynym Posłem, który stanął w obronie.
Konfederacja zresztą była jedyną partią, która tam się pojawiła."
O, widzę tryb tvp się włączył. Jak inni mieli bronić, jak ich tam nie było?
"Trochę smutne to, bo opozycja właśnie teraz powinna stanowić jedno."
I mówisz to kilka dni po tym, jak Konfederacja jako jedyna głosowała przeciw szybkiej izolacji sprawców przemocy? Hipokryzja.
"No, ale każdy ma swoje priorytety i swój target."
Niektórzy na przykład uważają, że tworzenie zagrożenia epidemiologicznego poprzez wątpliwej legalności protest Januszów biznesu, to nienajlepszy pomysł.

0

@Persyfl No tak, bo wyrzucenie kogoś z domu na 2 tygodnie przez fałszywe zeznania czy pomówienia to dobra ustawa. Tiaaa.
Ładnie brzmiąca ustawa z kupą w środku.

1

@HeinzDundersztyc
"No tak, bo wyrzucenie kogoś z domu na 2 tygodnie przez fałszywe zeznania czy pomówienia to dobra ustawa."
O jakiej ustawie mówisz i w którym miejscu to umożliwia?

0

@Persyfl Zmiany w kodeksie postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw.
"„Art. 15aa. 1. Policjant ma prawo wydać wobec osoby stosującej przemoc w

rodzinie w rozumieniu przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie,

stwarzającej zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby dotkniętej tą przemocą, nakaz

natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego

bezpośredniego otoczenia, zwany dalej „nakazem”, lub zakaz zbliżania się do

mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, zwany dalej „zakazem”."
Jak chcesz sobie przeczytać całość to druk 279 na stronie sejmu.

0

@HeinzDundersztyc A przeczytałeś ten fragment o stwarzaniu zagrożenia dla życia lub zdrowia?
Przepisy pozwalają chociaż czasowo odseparować oprawcę od ofiary, często ratując ją przed utratą zdrowia lub życia, a ty o jakiś pomówieniach piszesz.

0

@Persyfl No tak policjant zobaczy, że kobieta lub mężczyzna ma oko pobite i jakieś siniaki i od razu wyrzucają tę drugą osobę, gdzie on wcale nie musi być winny. Dlatego mówię o pomówieniach.

0

@HeinzDundersztyc A skąd pomysł, że policjant będzie tak robił? Dotychczasowa praktyka wskazuje raczej, że będzie to środek rzadko stosowany.

« Powrót do wszystkich komentarzy