La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1420 Culés

63

Ciekawostki Językowe #006

"Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki"

Dziś o kolejnym przysłowiu, które niejednokrotnie jest niewłaściwie używane. Bardzo często mówią tak osoby, które chcą wytłumaczyć, dlaczego nie chcą czegoś zrobić ponownie. Niemniej, nie o to w tym wszystkim chodzi. Aby zrozumieć ideę tych słów, warto przywołać postać ich autora, czyli Heraklita. Wierzył on, że świat nieustannie się zmienia i nie da się ponownie odtworzyć tego samego zdarzenia. Nie można więc wejść dwa razy do tej samej rzeki, bo w przypadku drugiego razu, woda w tej rzece będzie już inna, niż za pierwszym. Do danej rzeki możemy wchodzić ile razy chcemy, ale już nigdy nie trafimy na tę samą wodę. Ta pierwotna bowiem dawno odpłynęła. Sens tego przysłowia trafniej wyrażają słowa Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza".

Ciekawostki językowe codziennie o 19:00.

Link do poprzedniej: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8246408#comment-8246408

@Kompletny @JimMorrisonFCB @Kajtek77 @Gosciuu @mrboom @`Sin @Q55 @Szreko @blue_shark @ann_ann

2

@NeroTFP Niestety zazwyczaj spotykam właśnie błędne użycie tego przysłowia. Irytujące strasznie, bo czasem ktoś stara sje zgrywać mądrale, a wykłada sie nawet na tym

1

@NeroTFP to powinno być przypięte na górze, super robota!

1

@NeroTFP Ja to sobie wytłumaczyłem w ten sposób. Nie to, że nie powinno się wchodzić "do tej samej rzeki", tylko NIE DA SIĘ FIZYCZNIE wejść do tej samej rzeki. Bo ona zawsze płynie, zmienia się.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?