La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 877 Culés

79

Platforma Obywatelska to jest partia. Najpierw obśmiewali 500+ , ale gdy PiS odniósł na tym dla siebie sukces, to nagle włodarze Platformy zaczęli ogłaszać, że jak będą rządzić to utrzymają program 500+.

Dlaczego ludzie głosują na Platformę? Przecież to upadła partia, która w żadnym stopniu nie jest alternatywą dla PiSu.

Niestety, ale wobec braku poważnej opozycji czuję, że zanim jakieś ugrupowanie urośnie w siłę to PiS będzie rządził, aż do 2023 wspierając niegospodarcze działania.

23

@Katalonbar Ludzie mają krótką pamięć.

42

@Katalonbar Szkoda że w tym kraju liczą się tylko te dwie partie

36

@Katalonbar ludzie w ogole nie myślą. Pis czy Po jedno zło.

21

@Katalonbar
Platforma, czy tam Kolalicja Obywatelska teraz jest partią upadłą, trochę jak United, czy Milan. Ale z drugiej strony, ciekawi mnie bardzo aż taki pojazd na Platformę za Ich rządów. Oczywiście: było mnóstwo afer, to nie ulega wątpliwości. Jednak prowadzili kraj przez lata światowego kryzysu i wyszło im to naprawdę nieźle... Dlaczego o tym się w ogóle nie wspomina, a jedynie o tych złych rzeczach?

14

@Katalonbar

PiS I tak będzie rządził do 2023. A co do platformy, to jak wyobrażasz sobie reakcję ciemnej masy jakby odebrali 500+? Wtedy nie mieliby w ogóle szans. Każda partia, która chce wygrać albo mieć przynajmniej szansę będzie musiała już utrzymać wszystko to co PiS naobiecywal

17

@Katalonbar Nikt to chce rządzić nie powie, że odbierze 500 + na chłopski rozum. W jaki sposób miałoby to dać im głosy...

3

@Katalonbar Stary a jak ty sobie to wyobrażasz, żadna partia (poza konfederacją i dlatego nie wygra) przed wyborami nie powie że zlikwiduje 500+. Przecież to jak ktoś mówił strzał we własną głowę a nie w stopę. Wiesz ilu jest beneficjentów tego programu? Wyobrażasz sobie że głosują na partię która zapowiada że im to zabierze ???

26

@Katalonbar Ludzie głosują na platformę, bo cokolwiek by nie powiedzieć to rządzili znacznie lepiej niż teraz PiS, a oni to robili w czasie kryzysu.
@koksik2700 Oczywiście, że nie. PiS jest o wiele gorszym rządem, propaganda - na skalę niewyobrażalną, alternatywny świat w TVP, chamstwo - środkowe palce na sali sejmowej i tego typu sprawy, głupota - San Escobary itp., czy naruszanie trójpodziału władzy. To wszystko można byłoby jeszcze tolerować (być może poza ostatnim podpunktem), gdyby nie najważniejsze - reformy są po prostu nieudane, nieprzemyślane i zwyczajnie pogarszają sytuację gospodarczą zamiast polepszać.
Cokolwiek by o PO nie powiedzieć, mieli swoje afery itp., ale nie robili takich głupot, jak taki chaos w edukacji czy rozdawnictwo pieniędzy.

4

@Zirike
Nie potrafię zrozumieć pogardy która wylewa się z "jasnej masy".
Wstyd.

1

@macio_944 Polityka będzie kojarzyła się zawsze z aferami i łatwiej wytykać błędy niż doceniać czyjeś sukcesy.

0

@Zirike no i mamy błędne koło

1

@Zirike Dlatego demokracja to g*wno. Większość ludzi nie zna się na ekonomii, gospodarce itd. Ja sam przyznaję się, że się na tym nie znam.

12

@VamosB nie bardzo rozumiem, jak można powiedzieć, że PO to lepsza partia. Bo przeprowadzili dobrze Polskę przez kryzys? Gospodarka jest w rękach zagranicznych, państwowe spółki były dziko prywatyzowane lub upadały. Główne twarze Platformy jak Tusk, Komorowski, czy PSL np. Pawlak powinni siedzieć w więzieniu za swoje czyny. A jakie to czyny? Afera marszałkowa, służenie obcym mocarstwom, przekręt stulecia z kontraktem gazowym...a to tylko wierzchołek góry lodowej. Jak można mieć tak krótką pamięć?

3

@Bobo25 jestem beneficjentem i glosuje za konfederacja. Jestem za obniżeniem dochodowego i umownym "1000plus" od konferencji. Nie oczekuje pieniędzy moich wlasnych, które z laska rzuca nam rzad. Przecież na ten hajs zapracowałem. Niech mi po prostu nie zabierają w wypłacie, niech jedzenie i paliwo również będzie obłożone mniejszymi podatkami bardzo skrótowo mówiąc a będzie nam się żyło lepiej.

1

@mmaciass Ale zdajesz sobie sprawę że jesteś jednostkowym przypadkiem, no może w zdecydowanej mniejszości. Ludzie dostają darmową kasę (przynajmniej tak im się wydaje) i mają głosować na partię, która mówi że im to zabierze? Przeceniasz możliwości intelektualne sporej rzeszy wyborców.

4

@macio_944PProwadzili... Ciężko ocenić ile w tym sukcesu PO, a ile samych Polaków, którzy od zawsze robili duże zakupy i nie ważne czy ceny rosły czy nie. To wyróżniało PL od reszty - w innych krajach dochody z podatków za towary sprzedawane w sklepach i marketach były mniejsze, bo i ludzie oszczędzali. Poza tym dochodziły to rusz nowe podatki, handel naszymi dobrami (zywnosc) i ogólne oszczędzanie na wszystkim.

Co do afer... Skąd to wziąć się musiało i po rozmowach, jakie prowadzili między sobą można wywnioskować, zwłaszcza po odejściu Tuska, ze mieli poważne problemy z budżetem, które nie potrafili spiąć porzadnie. No i nie można zapomnieć, ze ówczesny rząd jedno mówił, robił drugie (emerytury choćby). Mi osobiście w pamięci utkwila również słaba prezydentura Komorowskiego i dosyć dziwne przetasowanie w rządzie po wyjeździe Tuska i wybór Kopacz na premier, która już wtedy nie wydawała się być dobrym wyborem.

2

@mmaciass Niestety czeka nas długa droga ale to od nas zależy jak pozmienia się przyszłość. Na media nie ma co liczyć, bo TVN nie lubi Konfederacji, TVP wycisza i ignoruje... Musimy sami przekonać po 2-3 i więcej osób, wtedy istnieje jakakolwiek szansa. Przede wszystkim musimy porozmawiać z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. Najlepiej merytorycznie. Teraz jest czas, żeby wspierać Krzysztofa Bosaka.

0

@Bobo25 Zawsze tak było, że grupka inteligentnych ludzi ciągnęła społeczeństwo do przodu. Trzeba działać mimo wszystko. Oddolnie.

0

@Maciej_T Tylko że ta grupka nie ma żadnych szans w konfrontacji z szarą masą w wyborach. Tutaj głoś inteligentnej jednostki jest tyle samo wart co zwykłego Kowalskiego, który ma głowie tylko (mam pińćet, mam pińćet), a tych czy Ci się podoba czy nie jest zdecydowanie więcej.

0

@Bobek24 Obiło mi się o uszy że za kadencji PO prezes banku zarabiał 70 tys. rocznie ,w tam tym roku jakiś prezesik znajomy Jareczka zarobił 4 mln. więc jak dla mnie za PO to jednak aż tak nie kradli xd (jeśli się mylę to możecie naprostować nie interesuję się bardzo tymi tematami ).

1

@macio_944 Dlatego, że to jest partia garniturowców z natury gardzących mniej wykształconą i biedniejszą częścią społeczeństwa.
Z wyraźnie proniemieckim kształtem, kochająca się z postkomunistami.
Afery jedna za drugą, potem podlizać się w UE i spie....lić do Brukseli na stołek z wypłatą.
To są spaleni chłopcy, ludzie głosują na nich bo nienawidzą PiSu, tak samo jak część głosuje na PiS bo nienawidzi PO.

2

@Katalonbar polska to chory kraj a platforma to raczej niemcy tak jak nowoczesna same nazwiska schmit petru i temu podobne ile mamy sklepów w polsce polskich telewizji radia prasy zastanówcie sie lub douczcie
cały zysk jest wyprowadzany za granice

0

@Bobo25 Ale gdyby ta grupka porozmawiała z 1 osobą i ją przekonała, to z 1,25 mln wyborców robi się 2,5 mln. Więc liczę na to, że nie pozostaniemy obojętni i chociaż tę 1 osobę przekonamy. Ja akurat celuję w znacznie więcej przekonanych osób, ale tak jak już pisałem, wiele od nas zależy.

0

@FCB420
Obiło mi się o uszy że był to Prezes Banku Zbożowego Nikodem Dyzma.

0

@Katalonbar A co mają powiedzieć? Że zabiorą? Mogą powiedzieć zabieramy bo inflacja szaleje jak opętana. No ale raczej tępy lud tego nie kupi.

3

@Katalonbar jedyną realną alernatywą dla pisu, po, komuchów z sld, i psl jest konfederacja, ale składają np. wniosek o podniesienie kwoty wolnej od podatku to reszta to torpeduje.... zreszta obecnie w sejmie jest koalicja socjalistów z pisu i sld

1

@Katalonbar PO rządziło całkiem dobrze jak na warunki sytemu który chcieli utrzymać i który gwarantował im głosy. Może nawet mieli świadomość lepszych rozwiązań jak obniżenie podatku dochodowego który w końcu obiecali, ale nie wprowadzili bo kogo z średnio kumatego wyborcy obchodziło obniżenie podatku nawet o kilka procent, znacznie bardziej na wyobraźnie działało wydawanie naszych pieniędzy na piękne autostrady czy stadiony na euro i to ludzi trzymało, z plusów moich osobistych bym dodał to, ze z założenia byli partia bardziej na lewo niż PiS to nie wprowadzali żadnego socjalu i dobrze, niestety byli partia jednego lidera, Donalda Tuska, po jego odejściu i przejęciu władzy przez Schetyne to była równia pochyla dla tej partii, aktualna forma po fuzji z pseudo partiami typu nowoczesna oraz zaakceptowaniu i powieleniu aktualnej polityki rozdawnictwa PiSu jest to dokładnie taki sam syf co w PiS, jak kiedy ludzie narzekali, ze różnica była mała to teraz jej w ogóle nie ma i takie są realia...

1

@Łuki555 W pełni się zgadzam. Kryzys? A kto wywołał ten kryzys? Dziwne , że jak rządzą "lewacy" to zawsze jest kryzys. Wystarczy trochę prześledzić historię . Kryzys jest po to by straszyć ludzi aby za dużo nie żądali i mieli siedzieć cicho. Taki kryzys dla maluczkich.

0

@Katalonbar Głosy różnych ludzi powinny mieć różne wartości. Z uwzględnieniem przychodów lub IQ. Wystarczy zadowolić najbiedniejszą hołotę rozdawnictwem i wybory wygrane. Jak to Korwin mawia, "Tfu... demokracja."

0

@FCB420 Prezes banku zarabiał mniej niż 6 000 zł miesięcznie? Nie uwierzę!

0

@Katalonbar Ani ten rzad anii inny nie spiwoduje zadowolenia wszystkich..Nigdy nie glosowalem na zaden i nigdy zadnego ludzkiego rzadu nie popieralem i nie bede popietal...

2

@Katalonbar PiS będzie pewnie rządził bo raczej inaczej się nie zanosi, na PO głosują głównie przedsiębiorcy. Mówcie co chcecie, ale porównując kadencje PiSu a PO to mimo wszystko dla ogółu lepszy jest PiS - podatki wzrastają, wprowadzają nowe, ale odpowiedzcie sobie na jedno pytanie - czy żyje wam się aż tak źle w tym kraju? Nigdzie idealnie nie będzie, ale wydaje mi się, że aktualnie w Polsce i tak jest świetnie

0

@Katalonbar pomysl czlowieku jakie ma szanse partia, ktora oglosi, ze odbierze 500+, a wiekszosc ludzi glosuje na pis wlasnie dlatego? Geniusz polityki.

0

@Katalonbar to jest strona sportowa a nie polityczna tak że żegnam

1

@Łuki555 Odpowiedź na jedno.....czemu nikt z nich nie ma nawet zarzutów? PiS jak objęło rządy przeprowadzili w prawie każdym ministerstwie audyty, które nic nie wykazały albo jakieś małe rzeczy.

1

@Katalonbar Nie ma sensu ruszac 500+, bo ta subwencja w pompowała w rynek przez ostatnie 3 lata około 60 miliardów złotych. To spowodowało wiele procesów makroekonomicznych, takich jak np stały wzrost cen. Spowolnienie, bądź zatrzymanie procesu drożenia produktów nie następuje natychmiastowo, lecz jest procesem dość długotrwałym (rynek nie wie, czy ceny już powinny zacząć spadać, bo ludzie mają mniej pieniędzy, czy też ceny mogą jeszcze rosnąć, bo ludzie wciąż mają oszczędności).
Z tego względu likwidacja 500+ spowodowałaby nagłe zatrzymanie znacznej części dochodów wielu rodzin, a jednocześnie nie spowodowałaby nagłego obniżenia cen, przez co wiele rodzin będzie mieć problemy finansowe, być może i wpadnie w wir kredytów.
Niestety, ale uruchamianie instrumentów socjalnych polegających na wpompowywaniu w rynek ogromnych pieniędzy, nie mających pokrycia w wytworzonych produktach, czy świadczonych usługach, jest cholernie niewygodne dla gospodarki, bo późniejsze próby sterowania tego typu mechanizmami są bardzo ryzykowne - nigdy nie wiadomo jak rynek na nie zareaguje. Może się np. okazać, że rynek po likwidacji 500+ wcale nie zdecyduje się na obniżenie cen, bo środki, jakimi będą obracać najzamożniejsi będą wystarczające do zaspokojenia potrzeb uczestników rynku, i nikt nie przejmie się tym, że części społeczeństwa pozbawionej 500+, nie będzie stać na jakieś dobra. Tym samym ta część społeczeństwa popadnie w ubóstwo.
Dlatego lepiej jest dawać wędkę, a nie rybę. Czyli w przypadku polityki jest to dokładnie to co stosowało i nadal proponuje PO. Z tym, że akurat tym razem muszą jakoś znaleźć pieniądze na wędkę i jednocześnie kontynuować rozdawanie ryb.
Likwidacja 500+ mogłaby odbywać się stopniowo. Np. utrzymać 500+ tylko dla rodzin, w których przynajmniej jeden rodzic pracuje. Ale nawet to jest ryzykowne, bo co zrobią te rodziny, w których żaden rodzic nie pracuje, a 500+ jest dla nich głównym źródłem dochodu? Znalezienie pracy nagle przez kilkadziesiąt tysięcy osób nie będzie takie łatwe.
No generalnie PiS ładnie nas urządził z tym 500+. Niestety wiele osób kompletnie nie zdaje sobie sprawy jakie to miało konsekwencje makroekonomiczno-społeczne.

3

@macio_944 a najśmieszniejsze jest to, że mechanizm, z którego teraz PiS ma hajs w budżecie na 500+, to głównie zasługa PO, która jeszcze pod koniec swojej kadencji, we wrześniu 2015 r. przegłosowała ustawę, która stała się fundamentem umożliwiającym wprowadzenie systemu jednolitych plików księgowych, czyli tego mechanizmu, który uszczelnił tą słynną dziurę VATowską, przez którą przez lata przedsiębiorcy nie odprowadzili 250 miliardów zł podatków VAT, które to zjawisko politycy PiS opisywali, jako "pieniądze ukradzione przez PO" ;D

0

@FCB420pdpowiem szczerze - kto tam by nie był, nie ważne ile zrobił, to i tak na good bye mają takie premie, że ho-ho.

Tu nie ma sprawiedliwych, kasiore za stanowiska trzepali i trzepać beda

0

@Katalonbar Ja nie widze innej opcji, antyklerykalizm odpycha mnie od konfederacji a poza tym nic sensowengo nie ma

0

@YouShouldListenToMe chyba coś pomyliłeś, bo Konfederacja jest za chrześcijaństwem.

0

@Katalonbar Ludzie głosują na PO bo mają pamięć „złotej rybki”. Obie te partie są bezideowe. Z PiSu żaden katotaliban, a i z PO żadne lewactwo. Głosy oddane na Konfederację bądź Lewicę rozumiem. PiS w końcu się zdegeneruje i podzieli los PO.
Ja osobiście pamiętam jak Premier Szydło mówiła, że 500+ to program prorozwojowy dla Polaków żeby poprawić dzietność Polaków i jakoś mi umknęło gdy mówiła (ALERT nie mówiła), że obcokrajowcy z kartą pobytu też będą dostawać 500+. Ostatnio był w Pytaniu na śniadanie materiał o rodzinie Ukraińców z DWUNASTKĄ dzieci, która przyjechała do Polski ;) 6 koła co miesiąc + wyprawka. Za 5 lat matka dostanie polskie obywatelstwo i automatycznie jej dwunastka dzieci stanie się Polakami, bo mają matkę „Polkę”. Co dalej? Gdy ta pani osiągnie wiek emerytalny dostanie emeryturę bo wychowała więcej niż czwórkę dzieci… NIECH TO DOBRZE OSIĄDZIE W UMYŚLE WYBORCY PiS-u

1

@Katalonbar
Sukces? Nie nazwałbym tego żadnym sukcesem, a bardzo dobrą strategią przekupienia głupiego i tępego ludu. Ludzie głosujący na PiS sprzedali siebie i swoją godność za te marne 500+.

1

@RobiS Tak żyję się źle. Dlaczego? Bo banda nierobów dostaję wszystko za darmo, a ja za pracę jestem karany coraz to nowszymi podatkami. Nie mogę skorzystać z państwowej opieki zdrowotnej bo nie ma terminów. Ja nie chcę żeby Państwo mi cokolwiek dawało, chcę żeby mi nie zabierało tyle ile zabiera teraz. Ciężko zmienić coś w kraju, w który 70% nie odróżnia netto - brutto, nie wie co to inflacja, myśli że 500+, 300+, 13 emerytura to z nieba leci, a nie z podatków i nie zdają sobię sprawy, że są opodatkowani na każdym kroku. W chwili obecnej każda partia jest za utrzymaniem świadczeń socjalnych, tylko konfederacja jest za zniesieniem i obniżeniu podatku, ale na półgłówków to nie działa ważne żeby tylko dawali, bo taki już los żebraków. Największe poparcie socjaliści z pisu mieli wśród bezrobotnych, rolników i emerytów i takie grupy społeczne wybrały rządzących. Zresztą szkoda się denerwowac, wszystarczy komentarz poczytać w necie ktoś napisze, że pisiory wprowadziły ponad 30 podatków, to zaraz się odzywają madki, emerytki z profilowym popieram pis czy inne tasiemce, że przecież DALI COŚ KOWALSKIEMU!

0

@against_modern_football zgadzam się w pewnym stopniu z toba, ale nie mozna nazywac każdego kto bierxe social nierobem itp. bo social fsktycznie pomaga sporej ilosci osob, którzy tez pracuja lecz maja trudna sytuacje finansowa - to ze sporo osob bierze kase od panstwa pomijajac to, ze i tak maja jej sporo przydaloby sie ukrocic, to fakt

0

@RobiS zgadza się ten kto pracuje, ma jakieś prawo do tego socjalu, bo pracuje i państwo mu kradnie jego wypracowane pieniądze. Natomiast dla innych, socjal powinien być tylko dla niepełnosprawnych niezdolnych do pracy i dla nikgo więcej. Karyny, których jedynym osiągnięciem jest zrobienie 5 dzieci i teraz trudna sytuacja finansowa nie powinna dostać nawet złotówki, bo niestety w 90% przypadków bieda materialna idzie z intelektualną np. żyjemy w baraku, oboje nie pracujemy, co tu zrobić żeby poprawić jakość życia? zróbmy trójkę dzieci...

0

@FutbolToMagia sorry, miałem na myśli mój antyklerykalizm :)

« Powrót do wszystkich komentarzy