La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 2645 Culés

62

Zaciekawiło mnie jak niektórzy z was oglądają i rozumieją piłkę. Podam przykład. @pax wypisał kilka akcji mających świadczyć źle o grze Semedo we wczorajszym meczu.
Udało mi się znaleźć ten mecz w sieci i postanowiłem moim eksperckim okiem spojrzeć na podane sytuacje raz jeszcze, a właściwie po raz pierwszy, bowiem mecz oglądałem od 35 minuty, a wszystkie wypunktowane akcje miały miejsce wcześniej. A więc:

9' - Według paxa jest tam strata Semedo w polu karnym, o której warto wspomnieć. Według mnie nie ma w tej akcji nic specjalnie zdrożnego. Piłka po rykoszecie trafia do znajdującego się w polu karnym Semedo. Ten próbuje ją opanować, ale szybko otacza go 5 graczy Ibizy i mu ją odbierają.
Co mógł w tej sytuacji zrobić Portugalczyk. Gdyby był Suarezem, mógłby strzelić niesamowitego gola. Realne było odgranie do jakiegoś kolegi z tyłu, ale się nie połapał i w sekundę dojechali obrońcy. Zdarza się, szczególnie przy opanowywaniu rykoszetu w polu karnym.

Co mówi komentator:
"Teraz zabrakło tylko opanowania tej piłki i oddania strzału przez Semedo" :)
To prawda z tą różnicą, że nie tylko, lecz aż. Coś takiego to strzela Ronaldo albo Suarez.

9' - W tej samej minucie, ten sam Semedo jest według paxa winny utraty bramki. Bramka pada, bo Sergi Roberto nie jest w stanie zablokować dogrania, a Puig daje się wyprzedzić. Semedo jest w tej akcji wcześniej i bez większego znaczenia dla utraty gola. Mógł wygrać główkę po wrzutce w środku pola, ale takich pojedynków jest na pęczki i od tego, do utraty gola jest zazwyczaj daleka droga. Obciążanie Semedo za bramkę na zasadzie "efektu motyla".

12' - według paxa dobre podanie do Semedo od Sergiego Roberto. Według mnie dobry zamysł, ale podanie delikatnie "za plecy". Semedo dobrze wybiegał za linię obrońców, ale musiałby piłkę "zawinąć" ze sobą, żeby kontynuować bieg w wyjściowym tempie. W efekcie - szkoda akcji, ale niedokładności i obecność obrońców zaważyły.

15' - kolejne zagranie, o którym według paxa warto wspomnieć. Ja natomiast nigdy czegoś takiego nie postrzegam jako błąd, czy stratę. Jeśli piłkarz jest w stanie strzelić z tego gola, to mamy van Bastena (on miał łatwiej), jeśli uda się dograć, to ukłony, w innym wypadku nic się nie stało.

22' - to jest w końcu bezsprzecznie strata Semedo :) Poważnie, takie straty są irytujące i ja też je zauważam. Strata przed polem karnym przeciwnika w ataku pozycyjnym, bez wielkiej presji.

25' - według paxa: "fatalne zagranie Semedo do Griezmana - strata". Według komentatora: "Semedo, do środka, kompletnie nieudane zagranie w stronę Griezmana". Według mnie, to nie był Semedo tylko Perez :)

29' - ostatni wymieniony błąd Semedo to nieudana próba dryblingu. Rzeczywiście nieudana, Portugalczyk wywiózł się na aut, próbując pociągnąć do przodu. Zdarza się.

Podsumowując, ja oglądając mecz miałbym do Semedo pretensje za stratę z 22 minuty. Pozostałe sytuacje są naturalne dla gry w piłkę. Jeśli Neymar idzie na przebój i zatrzyma się na trzecim obrońcy, to naprawdę zazwyczaj nie jest błąd. Wręcz przeciwnie. Jeśli zawodnik nie strzeli z przewrotki w okienko, to naprawdę nie jest błąd, chwała mu za podjęcie próby. Jeśli Messi strzelił 500 bramek, to naprawdę obrońcy nie są wszystkiemu winni. On jest po prostu od nich lepszy. I tak dalej.

Ogólnie rzecz ujmując, ja pewnie około 80% zagrań piłkarzy "nie zauważam", bo są naturalne dla gry w piłkę i nie ma w nich żadnej filozofii. Nie ganię Semedo za stratę z 9 minuty, ani nie chwalę obrońców Ibizy za odebranie mu piłki, bo to właśnie taka typowa akcja, ot kolejna, która nie wyszła. Dla mnie ważne, żeby takie sytuacje kreować, próbować.

W tym meczu miałem kilkakrotnie prawdziwe pretensje do piłkarzy, którzy mogąc się na 16 metrze odwrócić i w końcu spróbować zrobić coś ofensywnego, wycofywali piłkę do tyłu.
0 prób do 70 minuty? Przynajmniej się nie mylili i nikt im brzydko w statystykach nie napisał :)

28

@palindrom1 piękne podsumowanie... Elegancko, pozdrawiam :-)

35

@palindrom1 mam wrażenie, że co by ten nasz Semedo nie zrobił, to i tak będą tu po nim jechać równo z trawą

9

@palindrom1 jakoś większe przekonanie mam do słów @pax niż kogoś kto jest na tej stronie od kilku dni i zgrywa eksperta

117

@Avada Kedavra taa, bo obecni na tej stronie od 10 lat głoszą same prawdy objawione :)

89

@Avada Kedavra Co ma staż na stronie do tego kto ma rację?

Oczywiście nie oceniam tu kto według mnie ją na.

5

@KamQiX komentarze Paxa czytam od kilku lat i zazwyczaj się z nimi zgadzam. więc wiem ze to gosc który od wielu lat ogląda mecze i faktycznie rozumie piłkę noża a tu wpada jakiś nowy co dopiero konto założył i na początku swojej przygody zaczyna się czepiać.
do tego nazywanie się ekspertem jest trochę żałosne patrząc na to ze jest tu tak krótko

90

@Avada Kedavra A skąd Ty możesz wiedzieć ile on lat ogląda mecze? Ocenianie na podstawie stażu na tej stronie to jest dla mnie śmieszne i żałosne. A i jeszcze jedno i skąd Ty możesz wiedzieć ile on ma wiedzy na temat piłki nożnej? Pozdro.

1

@FeloRPS sam fakt ze ktoś pisze ze Semedo dobrze grał mimo ze tak nie było pokazuje prawdę.

20

@FeloRPS Najlepsze, że może to być każdy, typowy Janusz z kanapy, a może też to być koleś, który zajmował się piłką i mu nudno na emeryturze, ale jak ma konto krótko, to się nie zna.

Komentarz usunięty

24

@Avada Kedavra On napisał, że Semedo dobrze grał?

59

@Avada Kedavra Jak ostatnio czytam Twoje komentarze to udowadniasz, że staż na tej stronie i ilość napisanych komentarzy nie muszą iść w parze z wiedzą. A czepianie się kogoś bo dopiero co zaczyna przygodę z tą stroną jest żałosne. Serio, nie wiem co się z Tobą dzieje, mam wrażenie, że kiedyś się sensownie wypowiadałeś, a to co w ostatnim czasie czytam to jest po prostu wstyd. Już któryś raz z kolei zarzucasz ludziom dookoła, że się nie znają, bo mają inne poglądy niż Ty.

13

@Avada Kedavra A czy on tam napisał że dobrze grał? Tylko napisał o sytuacjach że niektóre były naturalne i każdemu mogły się zdarzyć.

8

@palindrom1 Przy tej bramce nie winiłbym Semedo. Była długa piłka w jego strefę boiska i wyszedł do zawodnika bo był bliżej niego niż Roberto. W ten sposób zostawił za plecami piłkarza Ibizy ale wtedy to właśnie Roberto powinien go przejąć. Zawodnik Ibizy mając Semedo na plecach zgrał piłkę i wtedy poszło prostopadłe podanie w wolną strefę. Moim zdaniem to Roberto powinien najpierw wyskoczyć do tego długiego podania a jak tego nie zrobił to w momencie gdy Semedo wyszedł ze strefy on powinien w to miejsce się przesunąć. No ale potem już usnął nie pierwszy raz w meczu Puig...

0

@Fake69@FeloRPS przestałem czytać jak zaczął się czepiać paxa i twierdzić ze jest ekspertem.

0

@kosmos91 polecam opcje ignoruj.

39

@Avada Kedavra No to przeczytaj cały post a nie wyciagasz z kontekstu zdanie i wylatujesz jak gumka z majtek.

Komentarz usunięty

9

@Avada Kedavra Idziesz ostatnio w ślady MarioVeb. Nie idź tą drogą.

13

@palindrom1
Jak pisałem, zrobiłem podsumowanie jedynie pierwszej połowy. Skomentuję Twój opis. Fajnie, że piszesz o sobie jako o ekspercie, witam więc eksperta w gronie szaraczków. Poza tym jeśli poslugujesz się moimi opisami to racz łaskawie prezentowaxc je w odpowiednim kontekście (np. 9' i 15')
"9' - Według paxa jest tam strata Semedo w polu karnym, o której warto wspomnieć. Według mnie nie ma w tej akcji nic specjalnie zdrożnego".

Nelson stracił piłkę, ale według eksperta to nic wielkiego, wogóle strata nie powinna byc brana pod uwagę. Mógł oddać, mógł sie próbowac odwrócic, no ale stracił, lecz trzeba taką stratę wkalkulowac w grę w pilke. Taka strata to nie strata, nic wielkiego.

9' - W tej samej minucie, ten sam Semedo jest według paxa winny utraty bramki. Bramka pada, bo Sergi Roberto nie jest w stanie zablokować dogrania, a Puig daje się wyprzedzić. Semedo jest w tej akcji wcześniej i bez większego znaczenia dla utraty gola.

Otórz kwestia jest taka, iż na prawej stronie jest dwóch zawodników Ibizy i dwóch zawodników Barcelony, Nelson wtedy zamiast asekurować Roberto który zostaje z dwoma zawodnikami niepotrzebnie idzie wyżej gdzie mija go piłka i pozostawia Roberto samego na dwóch zawodników. Nie napisałem że jest winny bezposrednio bramki. Tylko, że kolejny raz w tym sezonie jego ustawienie pozostawia wiele do życzenia, a jego pozostawienie w przewadze przeciwników na stronie doprowadziło do takiej a nie innej akcji (pisałem o nie zablokowaniu dosrodkowaine przez Roberto).

"12' - według paxa dobre podanie do Semedo od Sergiego Roberto. Według mnie dobry zamysł, ale podanie delikatnie "za plecy".
Podanie było świetne prosto na nogę, Nelson przyjęciem mogł wyznaczyc kierunek biegu, więc podanie nie bylo ani na dobieg ani wyrzucające ani za plecy, po prostu najpierw źle przyjął a potem niedokładnie odgrywał.

"15' - kolejne zagranie, o którym według paxa warto wspomnieć. Ja natomiast nigdy czegoś takiego nie postrzegam jako błąd, czy stratę".
Napisałem że dostał trudna piłke od Puiga, nie pisałem co mógłby z nią zrobic i nie porónywałem go do Van Bastena (nie rozumiem tych wstawek), napisałem, że dostał trudna piłke i źle podał. Z czyms się nie zgadzasz?

"22' - to jest w końcu bezsprzecznie strata Semedo :) Poważnie, takie straty są irytujące i ja też je zauważam. Strata przed polem karnym przeciwnika w ataku pozycyjnym, bez wielkiej presji".
Z jednym się zgadzamy, choc we wszystkich innych przypadkach uznajesz że to straty ale dla Ciebie takie naormalne straty więc takich nie uznajemy za straty :)

25' - według paxa: "fatalne zagranie Semedo do Griezmana - strata". Według komentatora: "Semedo, do środka, kompletnie nieudane zagranie w stronę Griezmana". Zgoda, to był Perez.

"29' - ostatni wymieniony błąd Semedo to nieudana próba dryblingu. Rzeczywiście nieudana, Portugalczyk wywiózł się na aut, próbując pociągnąć do przodu. Zdarza się".

Bezsensowna strata , wikłanie się w drybling i komentarz eksperta - "zdarza się". No zdarza się, co nie oznacza, ze nie jest to strata albo że podsumowujac grę zawodnika nie nalezy odnotowac tej straty.
Czyli zgadzasz się ze mną, ale nie uznajesz, że to starata bo to cos wkalkulowanego w grę?

"Podsumowując, ja oglądając mecz miałbym do Semedo pretensje za stratę z 22 minuty. Pozostałe sytuacje są naturalne dla gry w piłkę. [...]
Ogólnie rzecz ujmując, ja pewnie około 80% zagrań piłkarzy "nie zauważam", bo są naturalne dla gry w piłkę i nie ma w nich żadnej filozofii. Nie ganię Semedo za stratę z 9 minuty, ani nie chwalę obrońców Ibizy za odebranie mu piłki, bo to właśnie taka typowa akcja, ot kolejna, która nie wyszła. Dla mnie ważne, żeby takie sytuacje kreować, próbować".

Miał więc według eksperta Nelson straty które uznaje za starty i starty naturalne dla piłki więc staratami w znaczeniu eksperckim nie są, ot zdarzaja się. Ekspert woli aby oceniać zawodników za kreację i próby kreacji - jednak nie zostały one wymienione przez eksperta w kontekscie opisu Nelsona. To jaki jest opis kreacji Nelsona, nie wspomne juz iz ekspert pisał iz Nelson był bocznym obrońcą w tym spotkaniu:)

24

@Avada Kedavra O kurwele, co za brednie. Walić argumenty, ważne kto dłużej na stronie. I to jest myśl przewodnia. Hej kto szlachta za Kmicicem, hajda na Wołmontowiczeeee :D

2

@palindrom1 Właśnie o to chodzi z tym Semedo że tu się nie połapał, tu mu nie wyszło, tu w tempo za wolno tu za szybko . Gość byłby dobry jako maratończyk ale piłka mu przy nodze przeszkadza. A strata bramki to wina Puiga, miał spora przewagę w momencie zagrania tylko przysrósłdo murawy i przeciwnik którego krył do wyprzedził. Nie ma co się rozwodzić skąd wzięła się akcja skoro można było zapobiec bramce nie robiąc niczego nadzwyczajnego.

9

@Avada Kedavra Taka prawda jest, że jeśli Semedo by zagrał mecz to Pax nic by nie napisał, a gdy zły to zawsze. A tutaj po prostu przesadził jak wielokrotnie, bo zwyczajnie nie lubi Semedo. Mocno naciągane te oceny są zawsze jeśli chodzi o ocenę Semedo.

7

@puyol_presidend5
Cos na temat czy tylko tak personalnie , kogo lubie a kogo nie lubie?? Kiedy przesadziłem? Mocno naciągane oceny? To do userów czy redakcji? Jakos pod ocenami jak dawałem swoje lub swój opis nikt nie potrafił mi niczego zarzucić.
Po pierwsze jakby zagrał dobry mecz to bym to napisał a po drugie słowo "jakby" chyba wszystko jakby wyjaśnia :)

6

@Janiama
Tutaj moim zdaniem się troszkę mylisz. Roberto był bliżej ale Nelson zostawił swojego i poszedł do tego za którego był odpwiedzialny Roberto zostawiając swojego za placami, nastepnie przegrał tą pilkę i zostawił kolejnego zawodnika idąc niepotrzebnie do przodu. Ustawił się bardzo źle bo ani nie pomagał w pressingu Ivanowi, ani nie zamknał korytarza podania do któregoko0lwiek zawodnika, zostawił najpierw jednego zawodnika, potem kolejnego, nie krył nikogo, ani strefy ani zawodnika. Roberto został z dwójką zawodników, każdy z nich pokazywał sie do podania, Roberto najpierw probował załatać dziurę po Nelsonie robiąc ruch w kieunku zawodnika Nelsona a następnie jednak wrócił w kierunku zawodnika bliżej bramki co było logiczne, piłka poszla do zawodnika bliżej linii i wiemy jak sie skończyło.

4

@pax Nic nie mam do Ciebie, ale uważam, że czujesz ogromną niechęć do Semedo i jeśli nawet zasłuży (wiem, że rzadko) to nie chwalisz go (nie przypominam sobie). Naciągane - chodzi mi o to, że brzydko mówiąc czepiasz się sytuacji gdzie 99% osób powiedziałaby "w sumie dużo się tu nie dało zrobić", a Ty uznajesz to za błąd Semedo, a takich sytuacji można każdemu w meczu wiele przypisać.
A nigdy nie komentuję Twoich ocen, bo mi siępo prostu nie chce, dużo piszesz więc i na odpowiedź dużo czasu trzeba.

8

@puyol_presidend5
Wszystkich zawodników Barcelony traktuje równo, raczej reaguję jak sa nierówno traktowani. Daltego piszę o tych którzy maja hype lub diss na rambli. Hype ma Semedo, de Jong i Arthur a diss Roberto, Ivan czy Busi.
A co do Semedo to kilk razy go chwaliłem, tylko tych rzeczy za które mozna byłoby go chwalic było tak mało że i moje zachwyty były nie za częste.

10

@Avada Kedavra Doprawdy żałosne zachowanie, serio. Wartościowanie użytkowników i ich komentarzy według stażu jest dla mnie szczytem ograniczenia inteligencji i pokazem totalnej małostkowości. Od kiedy to ilość dni rejestracji na fcbarca.com (czy jakiejkolwiek innej stronie) dodaje punktów IQ, zwiększa czyjąś wiedzę o piłce i daje monopol na posiadanie racji?
"a tu wpada jakiś nowy co dopiero konto założył i na początku swojej przygody zaczyna się czepiać." -a co, według Ciebie to pewnie przez pierwszy miesiąc?, rok? miałby przymilać się i wchodzić w tyłek uber stażem użytkownikom jak Ty, tylko broń Boże nie pisał co naprawde myśli. Serio nie kapuje co się z Tobą stało, - czy to ten nowy avatar tak na Ciebie wpływa, czy co? - bo kiedyś byłeś naprawdę ogarniętym uzytkownikiem, a od jakiegos czasu tylko błaznujesz i przysrywasz się o byle co.

Ps. zabawne, że o czepianiu się pisze ktoś, kto do co drugiej osoby na tym forum przysrywa się niemal zanim ten zdązy napisać komentarz.

9

@Avada Kedavra Haha Nie wiedziałem, że siebie w avku ustawiłeś XDD

0

@Más que un użytkownik nic o iq, wiedzy czy monopolu na posiadanie informacji nie napisałem. dlaczego wsadzasz mi w usta słowa które nie padły? "większe przekonanie mam"nie oznacza tego ze wszyscy muszą mieć takie przekonanie, tylko JA! :-)
dlaczego uważasz ze nie mogę mieć przekonania do osoby która od wielu lat pisze merytoryczne komentarze i z większością się zgadzam? tylko na równi mam traktować kogoś kto w pierwszym komentarzu jaki czytam staje w kontrze do tego co mi odpowiada?
idąc dalej tym tokiem myślenia, prowadzisz np sad owocowy, od 10 lat korzystasz z usług firmy ogrodniczej która dba o niego i jesteś z ich pracy zadowolony. przyjeżdża inna firma której nie znasz (do tego sprawdzasz w krs i wychodzi ze istnieją na rynku od miesiąca) i twierdzą z gruszki są źle podcięte i teraz powinieneś ich słuchać bo są ekspertami. jaka jest twoja reakcja?

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

3

@palindrom1 A co zrobił dobrego Semedo, może to wypunktuj? Gość jest niereformowalny i mało bystry. Gra już tyle czasu u nas i zero liczb, zero stylu.

7

@palindrom1 W dużej mierze masz rację, ale nadepnąłeś na odcisk niewłaściwej osobie, czyli upadającemu guru tej strony.
Kiedyś jak coś napisał to nikt nie śmiał poddawać w wątpliwość jego racji. Teraz jest już trochę inaczej. Jeżeli nie chcesz stracić mnóstwa czasu i energii na udowadnianie dlaczego tak, a nie inaczej (a uwierz zawsze Cię przegada i musi mieć ostatni komentarz podkreślający swoja wyższość nad Tobą) to po prostu odpuść.

4

@Avada Kedavra Jeśli jesteś tu od paru lat to powinieneś wiedzieć że Pax jedzie po Semedo od kiedy tu trafił a zachwala jak może drewnianego Roberto.

0

@dariooo
Wskaż gdzie zrobiłem coś bezpodstawnie??

2

@Seneka
Ani ze mnie upadający ani guru . Ale miło że masz mnie za takiego bo nigdy nie słyszałem (czytałem) wobec mnie takiego okreslenia, dobrze że chociaz dla Ciebie nim jestem mimo, że upadającym.
Zawsze lubiłem osobiste komentarze, szczególnie te nagatywne, wtedy wiem, że druga osoba nie ma nic merytorycznego do napisania więc atakuje personalnie, bo tylko to potrafi. Zawsze to powtarzam, że nasze wpisy świadcza o nas, naszych wychowaniu, kulturze i umiejętności argumentowania. Więc gratuluję wpisów.

1

@skakun95
A co zrobił pozytywnego? (przeczytałeś tekst który komentujesz? )@palindrom1 odniósł sie do mojego wpisu i nie wskazał ani jednej pozytywnej akcji Semedo w pierwszej połowie, ani jednej. Wskazał jedynie, że niektóre straty w których stracił piłkę Nelson on usprawiedliwia a to złą pozycją, a to złym podaniem a to obrońcami itd...
INkt nie jedzie po nim, tylko jest opis jego gry. Wskaż co zrobił takiego aby po nim "nie jechać?".

5

@Avada Kedavra
Tylko wszyscy polecający nie przeczytali co on napisał. Tylko zobaczyli że jest jakaś możliwość krytyki paxa więc lajkują. A nowy użytkownik w 90 % procentach potwierdza wszystko co napisałem, nie wymienia ani jednej pozytywnej akcji, uważa że z niektórymi opisanymi stratami przeze mnie się zgadza, a inne usprawiedliwia bo Nelson mial trudna pozycję, albo mial obrońców obok siebie itd...
To sie nazywa efekt stadny :))

3

@pax To się nazywa różna interpretacja. Ty oceniasz to jako błąd, ktoś inny jako normalna sytuacja, których wiele w meczu. Dla Ciebie np. mógł się źle ustawić, a według kogoś innego mogło to być dobre ustawienie. Kwestia interpretacji.

3

@VenoM
Niekoniecznie. To jest Barcelona a nie orlik, gdzie problemy techniczne są na porządku dziennym. On nie pisze o innej interpretacji na zasadzie 180 stopni, że ja pisze o jego złych zagraniach. On pisze dokładnie to samo tylko niektóre sytuacje usprawiedliwia - Nelson miał piłkę ale było kilku obrońców i mu ja zabrali - wina obronców, strata ale niedokładności i obecnośc obrońców zaważyła - znowu obrońcy za dobrze zagrali i mu piłke zabrali itd.. Ja wypisałem praktycznie wszystkie sytuacje z pierwszej połowy w której nelson miał piłkę i coś mozna na ten temat powiedzieć. Jeśli uważałem że nalezy podkreslić, iż dostał trudną piłkę z której cięzko było coś zrobić to to pisałem.
wielu podchwyciło ten tekst jako atak na mnie i po polajkowało a nie przeczytali że ten tekst prawie we wszystkim zgadza się ze mną.

0

@pax Nie jesteś dla mnie żadnym guru :) Opisałem jak kiedyś traktowali Twoje wypowiedzi inni. Dla mnie bardziej pasuje określenie, "głupio-mądry", ale to pewnie kwestia mojej kultury itp. itd.
Pogratuluj sobie wysokiego mniemania o sobie ("Tylko zobaczyli że jest jakaś możliwość krytyki paxa więc lajkują") bo mam wrażenie, że w tym jest problem.

4

@Seneka
"Nie jesteś dla mnie żadnym guru :)"
To nie Ty opisałeś mnie takim okresleniem 4 komentarze wyżej? :)

Problem jest gdzies indziej, w tym że chetnie porozmawiam o piłce, ale wiekszość chce tu spiny i wtedy wchodzi na komentarze personalne. Jak mówię jest tekst o grze Semedo i zamiast rozmawiac o tej grze, jest odniesienbie personalne. Ja nie będe określal Ciebie jakimś określeniem, wyrosłem z takich zabaw, wolę kulturalny dialog.

0

@pax Jasne, a o krytyce biednego paxa już nie porozmawiamy i o efekcie stadnym również :)
Śmiesznie odwracasz kota ogonem - masz w tym talent. Napisałem dlaczego użyłem tego słowa. Jeśli udajesz, że nie pojmujesz Twoja sprawa.
Ty, nie ja napisałeś: "dobrze że chociaz dla Ciebie nim jestem mimo, że upadającym" - powtarzam nie jesteś żadnym guru, masz wg siebie monopol na rację i tyle.

I mam propozycję - dodaj mnie do ignorowanych, zablokuj i nie zabieraj mi czasu na odpowiedzi, tak chyba będzie dla nas najlepiej. Oczywiście musisz odpisać, żeby mieć to ostatnie słowo, więc pisz co chcesz, a później ignoruj - pozdrawiam.

1

@dariooo poki co Roberto jest piłkarzem o 2 klasy lepszym

0

@pax tak jak pisałem ja też nie przeczytałem całości. bo po jego wstępie przestało mnie interesować jego zdanie.

3

@Seneka
Skoro nie masz ochoty ze mna rozmawiac to po co zaczynasz o mnie dyskusję i po co innych userów instruujesz jak maja traktowac danego usera? Wolisz pojechac osobiście a potem udawać że jest ok i zawsze możemy sie ignorować. Tylko ja nie pisze o Tobie, nie potrzebuję atencji pisząc negatywnie o kimś.
No, wolę rozmawiac o piłce, Ty widocznie wolisz personalnie pojechac po kimś.
pozdrawiam

2

@Avada Kedavra To nie powinieneś się wypowiadać.

0

@palindrom1 Przeczytaj powyżej i sprawdź czy warto :)
Jest jak mówiłem.

3

@palindrom1

Bardzo śmieszne jak o ocenie zawodnika kłucą się fani którzy nie mają pojęcia co piszą xD

Nikt z was nie wziął pod uwagę najważniejszej rzeczy. Założeń taktycznych.

Spieracie się czy Semedo powinien zrobić to czy tamto a nikt z was nie się zastanowił czy czasem to nie było jego zadaniem.
Wyszedł do rywala i zostawił Roberto samego? A może takie było założenie taktyczne że należy stosować pressing i wychodzić do rywala? Był najbliżej i wyszedł do główki. Tak mówiły założenia taktyczne więc jak można oceniać oceniać więc zachowanie Semedo przez pryzmat założeń?

Może za Valvarde Semedo zachował by się bardziej apatycznie i nie wyszedł do rywala. Ale Setien pragnie przywrócić pressing a wyjście Semedo mogło być tego objawem.

BTW: Przestańcie pisać co byście chcieli i zacznijcie żyć w rzeczywistości. Bo każdy z was przedstawia swoją wersję rozwiązania sytuacji zamiast ją przyjąć.
To jest sport. Nawet jak zaplanujesz idealną taktykę nigdy nie masz pewności że będzie tak jak chcesz i to jest w tym najlepsze.
Na pewno Semedo życzył by sobie opanować ten rykoszet możliwe że nawet idealnie by się do tego przygotował ale nigdy nie ma gwarancji że pomimo zrobienia wszystkiego idealnie wszystko Ci się uda.

Wyrgrana w piłkę nożną jest jak wygrana w pokera. Należy grać tak aby zawsze wybierać najlepsze rozwiązanie. Nie znaczy to jednak ze najlepsze rozwiązanie gwarantuje Ci w kazdemym rozdaniu wygraną. Za to gwarantuje sukces długofalowy. I tego należy się trzymać

0

@Seneka
Ktoś jednak musi napisać ostatni komentarz i mieć ostatnie zdanie, haha.
Niech sprawdzi kto chce rozmawiać o piłce a kto żyje z personalnych komentarzy :)

1

Jeśli to był troll to naprawde mu się udało :D

0

@PatrykBarca Zgadzam się, mógłby Semedo lepiej panować nad piłką. Chociaż akurat tamte sytuacje nie były takie hop siup.

@Galford Dobrego w tym meczu Barca zrobiła bardzo niewiele, a ja tylko sprawdziłem sytuacje, które wskazał pax i część z nich, w moich oczach, wcale źle o zawodniku nie świadczy (nie świadczy też dobrze). Ot piłka...

Weź sobie na przyklad jakiś mecz Messiego, za który dostał notę 10. Podchodząc do piłki tak aptekarsko, znajdziesz spokojnie trochę strat i nieudanych akcji, ale jeśli walnął hat-tricka i 4 razy obok bramki, to chyba mu za chybione strzały nie odejmiesz, prawda?
Zakładamy, że nie strzelał z metra na pustą :)

Ja uważam, że przede wszystkim trzeba próbować, bo bez tego nie ma gry, wiąże się to jednak ze stratami. Na te z kolei można spojrzeć w różny sposób, niekoniecznie jako błąd. Oj chyba zaczynam prawić banały...

@pax Ja odniosłem się do sytuacji, które wskazałeś jako przykładowe grzechy główne Semedo i wytłumaczyłem jak oraz dlaczego inaczej na to patrzę.

@Seneka Miałeś rację, ale tylko do teraz :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 marius64 96 pkt
2 barcatv 94 pkt
3 piotrtrzebinia 93 pkt
4 Marjando 91 pkt
5 rambocyc 89 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kogo Barcelona powinna sprowadzić w zastępstwie Ousmane'a Dembele?