La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 2780 Culés

41

"Będzie walka na śmierć i życie. Bjoergen czy Kowalczyk? Bjoergen czy Kowalczyk? Justyna mocniej! Jesteś silniejsza, potrafisz to zrobić! Justyna Kowalczyk czy Bjoergen? Justyna Kowalczyk minimalnie, minimalnie! Polka będzie złoty medal! Justyna mocno! Jest! Jest! Jest! Jest! Wyrwała to złoto! Wyrwała! Z ust wyrwała Norweżce".

Kobieta o gigantycznym charakterze, niesamowitej woli walki i wytrzymałości mitologicznego Syzyfa. Tak jak Syzyf wtaczał kulę na szczyt, tak Justyna wdrapywała się na Alpe Cermis i niszczyła kolejne rywalki. Jedyna różnica to taka, że nasza mistrzyni realizowała swój cel, raz za razem.

Lista jej sukcesów jest przeogromna. Pięć medali na igrzyskach olimpijskich (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe), osiem medali na mistrzostwach świata (2 złote, 3 srebrne, 3 brązowe), czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata, czterokrotna zwyciężczyni Tour de Ski. Jedna z dwóch biegaczek, które zdobywały Puchar Świata trzy razy z rzędu. Jedyna w historii, która zdobyła cztery PŚ w ciągu pięciu lat. Jedyna zawodniczka, która wygrywała 4 razy z rzędu w Tour de Ski. Do tego 31 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, 64 razy na podium.

Królowa nart, dystansów. A do tego prawdziwa mistrzyni podbiegów i stylu klasycznego. To na największych wzniesieniach odbierała chęć życia rywalkom i udowadniała im, że nie mają żadnych szans.

Najbardziej w jej startach zapamiętam chyba prostą w Vancouver i kapitalny pojedynek z Marit Bjoergen. Do tego niesamowita i udana pogoń za Petrą Majdić na Alpe Cermis.

Czapki z głów.

https://www.youtube.com/watch?v=2tbsnTq7Iuk

8

@NeroTFP aj piękne czasy. Niby to były tylko biegi, ale jednak emocje duże. Za każdym razem kiedy oglądam ten skrót walki z Bjoergen mam łzy w oczach i ciary. Coś pięknego.

2

@Vxb93 Dokładnie. 1,5 godziny wpatrywania się w telewizor, by na końcu zobaczyć coś takiego. Masakra.

0

@NeroTFP gigantyczna sportsmanka nie ma wątpliwości. Jakoś nigdy za Nią nie przepadałem nie bardzo wiem czemu

5

@NeroTFP Człowiek widział ten finisz tyle razy, a za każdym razem łezka się w oku zakręci. Nie potrafię wyobrazić sobie jak mocny trzeba mieć charakter oraz hart ducha aby po 30km biegu znaleźć siły na tak intensywną końcówkę. Czapki z głów dla komentatorów - Marka Jóźwika i Szymona Krasickiego.

2

@NeroTFP Kurczę to już 10 lat będzie.. masakra.
Pamiętam głównie skoki i Małysza jak srebro wyrwał, Simon wtedy wygrywał złote bodajże.
Szybko zleciało.. heh

0

@Bykunn sportowiec ok wielki ale jako człowiek moim zdaniem ona strasznie sztuczna, i czuć było od niej tą sztuczność. POrówanie z kija torche teraz ale nasz Adaś też wygrywał i wgl ale on był kurczętaki swojski chłop , 100% natury , ale fakt faktem ,, Justyna jako sportowiec wielka !

3

@NeroTFP Uwielbiałem oglądać biegi i rywalizację Kowalczyk z Norweżkami. Ależ to były emocje, każde zawody, każdy bieg oglądałem, przez parę lat. Do tego niektóre z Norweżek były bardzo ładne np. Therese Johaug czy Heidi Weng.

0

@Kibic1998 ależ ten czas leci :o eh

2

@Kibic1998 Niby mineło już 10 lat a ja dalej czekam aż wykryją dopi g u Mariana hehe :)

2

@AdrianStoku Wydaje mi się, że to po prostu kwestia trudnego charakteru. Sama Justyna wypowiadała się, że jest trudnym człowiekiem i ciężko z nią wytrzymać. Może to kwestia tego, że tak wiele od siebie wymaga i właśnie dlatego tyle osiągnęła. Jej charakterystyczny uśmiech raczej szczery, ale może faktycznie to kwestia charakteru.

1

@NeroTFP Justyna, Messi i Małysz moja wielka trójka. To był chyba najpiękniejszy moment w moim sportowym życiu. Legenda

0

@NeroTFP jasne jest wymagająca i to świetne bo się doskonaliła , i wkoncu osiągneła szczyt i jest bezapelacyjnie KRÓLOWĄ swojej dyscypliny. Ale mimo wszystko jako za człowiekiem nie przepadam za nią,, trochę mi to trąca sztucznością . Kamil Stoch również jest WIELKI ! Ale jak dla mnie to trochę sztuczny jest i te wywiady że np zajął 10 czy niższe miejsce i mówi ; Świetnie się bawiłem . No kurde , ewidentnie się coś rozjeżdża czasem w wypowiedziach ...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 barcatv 106 pkt
2 marius64 101 pkt
3 piotrtrzebinia 97 pkt
4 Tomini 95 pkt
5 TrogluS 95 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kogo Barcelona powinna sprowadzić w zastępstwie Ousmane'a Dembele?