La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1090 Culés

konto usunięte

19

@Moderacja

proszę o podanie mi punktu regulaminu, który złamał mój dowcip napisany z godzinę temu i usunięty przez Was

2

@Odesseiron
Andrzeju, nie denerwuj sie.

konto usunięte

5

@macio_944

ja sie nie denerwuję. Chcę tylko poznać przyczynę.

3

@Odesseiron
No ok, ale wpierw napijmy sie!

10

@Odesseiron Wszystkie kawały usuwamy. Traktujemy to jako SPAM. 9.3.5. To jest miejsce do dyskusji, a nie przyklejania internetu na nowo. Wszelkie treści pozbawione merytorycznego komentarza są zazwyczaj usuwane. Pozdrawiam.

konto usunięte

90

@wpwelement czyli twittow nie można też przyklejac, bo wychodzi na jedno.

64

@wpwelement to czemu smieszkow na temat tramwaju nie usuwacie?

konto usunięte

56

@wpwelement Jak tutaj praktycznie wszystko zalicza się do spamu.

47

@wpwelement Po 1 nie wszystkie, bo często się widuje takie które zostają - chociaż są denne...
Po 2 jeśli tutaj miałyby zostawać tylko merytoryczne treści to postów byłoby mniej więcej tyle co w kafejce na fioletowej.

3

@wierbafcb Bo się może merytoryczna dyskusja o środkach komunikacji miejskiej wywiązać.....:)

konto usunięte

59

@wpwelement

wklejanie durnych twittów nie spam. - dowcip spam
durności o tramwajach, kfc nie spam - dowcip spam
powtarzanie tych samych info nie spam - dowcip spam

i tak można długo wymieniać

10

@wpwelement to jak podczas meczu piszemy "goool" i tak napiszę 50 osób z rzędu to to nie jest spam? Bo też nic nie wnosi a się powtarza.

7

@Chwytliwy żadnego linku bez opisu nie można zamieszczać. Nie ważne czy to tt, czy cokowiek. Jeśli jest to treść, np ciekawostka, informacja z tt, to powinna mieć minimum źródło.
@wierbafcb usuwamy, jeśli coś zostało to zglaszajcie.
@TheNekro94 jesli jakieś zostają, to znaczy, że ich nie czytalismy i nikt ich nie zgłosił.
@Odesseiron wszystko to spam i wszystko to usuwamy, ale pytałeś o dowcipy. Kto ci powiedział, że to nie jest SPAM?

8

@baczmus mecz, to mecz. Na stadionie każdy krzyczy. Przede wszystkim to forum dla kibiców, więc zabronienie tego by było jak zakaz sprzedaży alkoholu w barze. Szanujemy takie rzeczy i przymykamy oko.

konto usunięte

1

@wpwelement Ehh, to ja wiem, ale jest jedno małe właśnie ale, napisałeś że wszystkie kawały które usuwacie traktujecie jako spam, oraz napisałeś że to jest miejsce do dyskusji, a przyklejac internetu na nowo nie można, bo wstawanie tweetow nawet z opisem to przyklejanie internetu jest czy tego chcesz czy nie.

5

@wpwelement To jak się mają te "ciekawostki" wrzucane ongiś przez Shibe czy teraz przez kolejnego użytkownika co mu rurę z eksklementami wywaliło do kawałów? Przecież jedno i drugie nie jest niczym merytorycznym wobec tej strony. A i jedno i drugie (jak były na poziomie) były chętnie plusowane/dyskutowane przez innych użytkowników.

Ps. nie to że coś miałbym do tych ciekawostek bo sam je chętnie oglądałem. Chciałbym tylko poznać logikę moderacji w uzawaniu czegoś za spam.

10

@Chwytliwy ale pisząc opis, mam na myśli opis od ciebie, a nie że przy tt jest opis, który się wyświetla. Jeżeli wklejasz coś i dodajesz swój opis, to znaczy, że się dzielisz czymś co znalazłeś i to komentujesz (tym opisem). Twój wpis ma szansę rozpocząć dyskusje. Kawał niestety nie jest merytoryczny i nie służy do rozpoczęcia dyskusji @Bobo25, a zazwyczaj do łapania zielonych. W dodatku często jest tak, że jak jedna osoba wrzuca kawał, zbiera zielone, to ma za chwilę kilku naśladowców i w rezultacie mamy dowcipy.pl a nie dyskusje na fcbarca.com. Gdyby ludzie szukali kawałów to by poszli w inne miejsce.

21

@wpwelement Przecież identycznie można napisać o tych "ciekawostkach".
Ciekawostka (np. zdjęcie małpy z gołym tyłkiem - pawiana) niestety nie jest merytoryczna i nie służy do rozpoczęcia dyskusji, a zazwyczaj do łapania zielonych. W dodatku często jest tak, że jak jedna osoba wrzuca ciekawostkę, zbiera zielone, to ma za chwilę kilku naśladowców i w rezultacie mamy ciekawostki.pl a nie dyskusje na fcbarca.com. Gdyby ludzie szukali ciekawostek to by poszli w inne miejsce.

15

@wpwelement Kawał był prawdziwy i zarazem mocny, ostra szpila w rządzących. Nie było w nim prymitywnego i ograniczonego języka, nie spotkałem się również wcześniej z tym żartem tutaj.
To nie jest kwestia tego, że to spam, gdyż ukazałoby to, że nie wywiązujecie się w pełni ze swoich zadań. Po prostu kogoś z was zabolał ten tekst co pewnie każdy dostrzega.
Pozdro :)

konto usunięte

7

@wpwelement nie odpowiedziałeś co z tymi sami info wrzucanymi po kilka razy? To nie spam? Bo jeśli spam jak kiedyś pisaliście to dzisiejsze wpisy BarcaInfo powinno się usunąć. No ale nie, to już przecież nie spam.

Co z ciągłymi takimi samymi wpisami o Neymarze? To nie spam?

0

@Bobo25 jeżeli jest to sam link bez opisu, to nie ważne, czy to zdjęcie małpy, czy Messiego - do kosza. Jeżeli jest opis, to znaczy, że ktoś chce prowadzić o tym dyskusję. Jeżeli opis do linku łamie regulamin to również będzie conajmniej usunięty. Jeżeli treść w linku łamie regulamin to również może się skończyć banem.
@msmsms piękna teoria, św. Antoni by się nie powstydził.

2

@Odesseiron odpowiedziałem, że wszystko to jest SPAM. Zatem wszystko to znaczy, że powtarzające się info również. Dyskusje o Neymarze, czy o kimkolwiek innym są jak najbardziej pożądane.

konto usunięte

19

@wpwelement to dlaczego powtarzane info bożka tej strony nie są usuwane? Bo są od niego.

Wszystko na tym portalu zmierza w bardzo złą stronę.

konto usunięte

13

@Odesseiron Sami podetną sobie gałąź na której siedzą. Większość osób wchodzi tutaj żeby się pośmiać, kogoś skrytykować, pochwalić tym że dostali pracę albo się wczoraj nawalili. Dyskusji o piłce stanowią krople w morzu. To właśnie te mityczne "kółka wzajemnej adoracji" generują ruch. Wchodzę bo potrzebuje się przykładowo pośmiać z PiSiorów np. z Tobą, @IronSanHybrid czy @Avada Kedavra. A nie po to żeby czytać Tweety MD albo kolejne sapanie o Neymarze. LR jest konkurencją dla Reddita (padaja pytania od komputerów po prawo). Jako strona piłkarska nie jest w stanie wygenerować 1/10 ruchu. Wystarczy spojrzeć na ruch pod artykułami.

konto usunięte

5

@IAmBackCules jeszcze będą nam święta organizować, użytkownicy wyklęci zostaną docenieni gdy ich zabraknie :-D

17

@wpwelement No to tym tokiem myślenia biedny kolega @SHIBA powinien regularnie mieć usuwane komentarze, bo wkleja ciekawostki, które tak samo jak dowcip są SPAMem.

Tak samo wszelkie informacje wklejane przez @BarcaInfo powinny być usuwane, bo przecież każdy może to na twitterze znaleźć.

Już nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Usuwajcie syf, który się robi przy co drugim poście na tym forum, i jak ludzie się plują przy każdym poście @LuisSalvano niezależnie od tego co napisze...

2

@Odesseiron są usuwane, częściej niż Twoje dowcipy. Zapytaj jego, jeśli mi nie wierzysz. Nikt nie ma licencji na łamanie regulaminu. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i nie ma tak, że komuś się nie usuwa, a komuś usuwa. Wszystko zależy od tego, czy łamie regulamin i w jaki sposób.

@G9 tlumaczylem to wyżej, jaka jest różnica. Nikt w skrajności nie popada, chyba, że w tej dyskusji. ;)

Komentarz usunięty

12

@G9 już powoli jedyna słuszna władza popadła w skrajność. Ewidentnie widać, że forumowi celebryci czy tam słynni atencjusze mają szersze prawa niż "szarzy" forumowicze. To raz.
A dwa. Najprościej jest zawsze się ukryć za punktem regulaminu, który można rozszerzyć do wszystkiego, co się nie podoba, bo akurat taki mam humor, czy przymknąć oko na taki a nie inny wpis, bo to "on" a nie tamci zwykli.

konto usunięte

13

@wpwelement dziesiątki razy zgłaszałem posty użytkownika Barcainfo gdy wrzucił jakis tweet lub info które było wrzucone przez kogoś innego dosłownie minute czy dwie wcześniej. nigdy nie został ten post usunięty.

5

@Avada Kedavra i masz zapewne dziesiątki linków zapisanych w zakładkach i codziennie sprawdzasz, czy zostało to usunięte, ale wciąż wisi, bo nigdy nie zostało usunięte. Dawaj te linki. Pogrąż Moderatora! Przecież ten sam Moderator nie może wkleić tych usuniętych komentarzy, bo je usunął, więc nawet jak ma rację, to Ci tego nie udowodni. Szach mat.

A tak serio, to musisz kolego poczekać. Bo takie zgłoszenie nie jest oczywiste, jak bluzgi, czy capslock. Trzeba trochę wysiłku, tj czasu, żeby to rozpatrzec. Jak ktoś jest cały czas w La Rambla, to widzi, że takie coś już było. Ja muszę tego poszukać czasami i ocenić. Najlepiej piszcie pod takim czymś, że było, wklejcie link i zgloscie. Wtedy szybciej wyleci jeśli się powtarza. @BarcaInfo też wie, że musi sprawdzać, czy czegoś nie było, bo był upominany za to wielokrotnie.

konto usunięte

4

@wpwelement dobrze, następnym razem gdy będzie taka sytuacja to będę wysyłać Ci link do postu jego i osoby które dodała wcześniej okej?
tylko określ proszę jaka musi być przerwa między takim samym info, czy to kwestia minuty, pięciu czy więcej. bo rozumiem jak ktos dodaje info które było kilka godzin wcześniej, mógł tego po prostu nie widzieć.

no i mój błąd, nie powinienem był pisać "nigdy nie został ten post usunięty." bo nie jestem w stanie udowodnić ze faktycznie nigdy.

nie kompletuje linków i nie sprawdzam co chwilę czy post został usunięty, tylko widzę np ze jego post jest w "najlepszych" a wiem ze go wcześniej zgłaszałem. może dobrym pomysłem była by możliwość dodania opisu do zgłoszenia postu?

1

@Avada Kedavra super, to bardzo pomoże i usprawni proces Moderacji. Właściwie to z każdym przypadkiem łamania regulaminu, gdzie jest to oczywiste, możecie się zgłaszać do mnie. Staram się odpisywać odrazu jak mam czas.
Pozdro

konto usunięte

11

@wpwelement "zazwyczaj do łapania zielonych"
A czego się spodziewaliście wprowadzając te zielone? Tego w ogóle nie powinno być. Właśnie ze względu na atencjuszy.

Komentarz usunięty

konto usunięte

1

@wpwelement ok dzięki za info.

15

@wpwelement Przy opcji zgłaszania komentarza dodajcie pole tekstowe do wpisania powodu zgłoszenia. Niekoniecznie obowiązkowe :)

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

1

@KamQiX Myśleliśmy już nad tym, możliwe, że kiedyś się pojawi taka opcja. Tak czy siak, dzięki za sugestię. Nie ukrywam, że mogłoby to być pomocne w niektórych sytuacjach.

5

@Odesseiron w takim razie dodawaj kawały w formie linku do obrazka i dodawaj swój opis wyrażając tym chęć rozpoczęcia dyskusji ;)

2

@wpwelement przesada XD

Komentarz usunięty

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.6.

5

@wpwelement Tutaj w 95% wpisów nie ma żadnej merytoryki, Gdybyście byli konsekwentni to la rambla wnet by się oczyściła ze śmieciowych wpisów.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.9.

Komentarz usunięty

1

@wpwelement Czyli BarcaInfo powinien dostać perma bana

0

@Odesseiron problemy trzeciego świata..

4

@soczeq11
Odebrać mu Złote Piłki.

Komentarz usunięty

0

@TheNekro94 Uprzedziłeś mnie, ale dzięki mimo wszystko za ten komentarz.

4

@wpwelement a jak przed dowcipem zapytam co o nim sądzą użytkownicy ? To już by była dyskusja

0

@OzzyFCB jasne, jeżeli tylko na tyle kogoś stać, to niech rozmawia o kawałach, nie mnie to oceniać. Pamiętaj, że dowcip musi jeszcze spełniać regulamin serwisu.

0

@wpwelement Rozumiem, że Ty na co dzień rozmawiasz tylko o fizyce kwantowej ?

0

@OzzyFCB Nie, ale też nie płacze potem, że merytoryka dyskusji nie bangla.

« Powrót do wszystkich komentarzy