La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 956 Culés

35

Włączyłem sobie powtórkę wczorajszego meczu od momentu, gdy de Jong wyleciał z boiska. Pomimo tego, że gramy w osłabieniu, to kiedy Espanyol przechodzi do ataku, Messi i Suarez spokojnie sobie spacerują. Spacerowali sobie również tuż przed bramką Wu Lei’a, Espanyol przycisnął i wykorzystał przewagę liczebną.
Dla porównania, włączyłem sobie powtórki meczów City z Atalantą i Wolverhampton, też w momentach gdy grali jedynie w 10. U nich wszyscy zasuwają, bez wyjątku - Aguero, Mahrez, Sterling wracają do defensywy i harują w pocie czoła.
Jak dla mnie to jest po prostu skandaliczna postawa. Skoro Messi i Suarez nie ruszą tyłków, to Valverde mógłby ściągnąć któregoś z nich. Ale nie, oni są nie do ruszenia i zejść musi Griezmann, który chociażby wrócił się do defensywy w takim trudnym momencie.
To jest poważny problem dotykający naszej drużyny. Guardiola, czy Klopp u siebie nigdy na coś takiego by nie pozwolili.

Komentarz usunięty

14

@ZielonySzparag ej, przestań, bo zaraz ci wyskoczą eksperci i powiedzą, że Messi jest zwolniony z biegania bo to Messi XD

2

@ZielonySzparag to samo napisałem powinien zejść Messi albo Suarez a on ściągnął Griezmana który najwięcej harujez tej trójki. To mnie z hejtowali że Messi nas ratował w takich meczach.

2

@Mroziu w Barcelonie nie ważne czy grasz świetnie, czy fatalnie. Tu jest betonowa hierarchia. Messi jest tu od dziecka, Suarez od 2014 a Griezmann dopiero przyszedł. To nic że gra najlepiej i haruje za dwóch, musi zejść bo świete krówki muszę grać.

0

@Vxb93 ja myśle, ze to głównie wina Valverde, bo to on odpowiada za taktykę i fakt, że Messi i Suarez są zwolnieni z obowiązków defensywnych i maja prawo sobie spacerować, gdy bronimy wyniku w 10.
Messi i Suarez to gracze wybitni, ale nic nie zawojujemy, z takim zerowym pressingiem i statyczną grą. Trzeba brać przykład z najlepszych, jak właśnie City (maja lekki kryzys, ale wciąż są świetna drużyna), czy Liverpool.

0

@ZielonySzparag piłka nożna zmieniła się na tyle że każdy teraz musi harowac na boisku i grać w pressingu i nie ma na to mocnych. Nawet Praga nam pokazała jak grać

« Powrót do wszystkich komentarzy