La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1212 Culés

63

Troche glupie to uczucie, kiedy sie siedzi zagranica na studiach m.in. z prawa unijnego, omawia sie struktury funkcjonowania systemu w ramach wykladow prowadzonych przez naukowcow z calej Europy, i prawie kazdy indywidualnie przeprasza za to, ze wspomina twoj kraj w ramach przykladow podawanych na to, jak nie sa przestrzegane zobowiazania traktatowe :/ Milo z ich strony, ze odrozniaja czlowieka od panstwa, ale ja wewnatrz czuje wstyd za to, ze tak a nie inaczej Polska wyglada w swiecie.

42

@G9 biedna, kochana unia, jak my tak możemy jej nie wazelinować... :D

15

@G9 No patrz, a ja akurat czuję dumę. Może warto byłoby im uświadomić pewne kwestie. Chyba, że się z nimi zgadzasz.

24

@Ramos9248 Oczywiscie ze zgadzam, bo lamiemy nasze zobowiazania traktatowe. Tak samo jak wczesniej lamala je Francja lub Hiszpania, ale dostosowaly sie do wspolnych celow. A Traktat Lizbonski wprowadzil ogrom poszerzenia wspolpracy i wzajemnych zobowiazan, ktory to traktat podpisal jeszcze Lech Kaczynski o czym wielu zdaje sie zapominac.

I tutaj nie ma mowienia o tym czy to sluszne czy nie, tylko jest mowa o tym czy lamiemy czy nie. A lamiemy.

0

@G9wwprowadź się problem solved

konto usunięte

2

@G9 podaj pare bliższych przykładów jak mozes jakie tam pomówienia są na nas

konto usunięte

7

@Wajper to,ze się wyprowadzi nie zmieni tego,ze jest Polakiem ?

0

@MensculinVeB a co już kończysz donos i puenty brakuje?

32

@Ramos9248 @Gaucho wchodząc dobrowolnie do jakiejś społeczności, każdy człowiek powinien respektować zasady w niej funkcjonujące i tyle.
Podobnie z krajem, Polska jako kraj członkowski Unii Europejskiej powinna stosować się do prawa w niej obowiązującego, po prostu. Nie zmieni się cała Unia, bo wielkiej Polsce coś nie pasuje. Póki jesteśmy w szeregach UE to powinniśmy respektować zasady jej funkcjonowania.

10

@SuperPatsonFCB zasady? Wszystko jest robione pod Niemców i Francję

7

@SuperPatsonFCB poważnie a co z Turcją sa cudowni a Hiszpanie areszty dla opozycjonistów nazywanie mieszkańców separatystami jakże ta Unia Europejska sprawiedliwa

8

@Jacull nie mówię że jest sprawiedliwa czy nie, nikt nam nie kazał do Unii wchodzić. Weszliśmy - szanujmy. Unia jako organizacja może zrobic Polsce coś więcej niż Polska Unii.

26

@G9 Przez lata byliśmy największym beneficjentem unijnych pieniędzy!
W ciągu 15 lat Polska otrzymała 163 miliardy euro, a wpłaciła 53 miliardy. Gdyby nie te pieniądze, bylibyśmy...wiadomo gdzie. Polska się bardzo zmieniła dzięki wspomnianym dotacjom, zatem w tym temacie ciężko o jakąkolwiek polemikę.
Należy pamiętać, że "każdy kij ma dwa końce", zatem w świetle podpisanych umów UE nam coś nam gwarantuje, do czegoś się zobowiązuje, ale i my musimy spełniać określone w porozumieniach wymogi.
Niestety, obecnie rządzący zapominają, że umowa jest dwustronna i wymusza na sygnatariuszach respektowanie jej zapisów. Zapominają, ile pieniędzy wpompowano w Polskę, jak bardzo kraj się zmienił in plus właśnie dzięki wsparciu unijnemu.
Jasne, UE nie jest tworem wybitnym, wiele ma "za skórą", ale za to my nadal staramy się robić z siebie "Mesjasza narodów", którym nie jesteśmy.
Abstrahując od wszelkich poglądów i polityki - umowa to umowa, i tyle.

0

@SuperPatsonFCB
a islamiści zmieniają się pod zasady w Europie we Francji i Niemczech bo nie sądze i mają to głeboko w czterech literach

2

@SuperPatsonFCB
koleś weszliśmy ale to nie znaczy że mogą nam mówić i rozkazywać, na tym polega unia, to nie jest feudalizm czy kolonializm

3

@lucca87 ide dzisiaj wsadzic komus kose w plucko. Co z tego ze mamy prawo w polsce, te chamy i buce nie sa od tego zeby mi mowic i rozkazywac co mam robic z moim ulubionym nozem mysliwskim!

2

@lucca87 a co islamisci maja z tym wspólnego? Podpisywali jakieś traktaty? Unia polega na współpracy, a na ten moment to wymachujemy szabelka i podwazamy wszystkie decyzje. Niestety ale jest to nasza przywara narodowa. Wszystko i wszystkich podejrzewamy o zle zamiary, a najbardziej temu państwu szkodzimy właśnie my, nikt z zewnątrz. Jak jeździsz po publicznej drodze to też sam wyznaczasz sobie zasady? Przecież często się zdarza że ograniczenia są bezsensowne, czy to daje Ci prawo do jeżdżenia inaczej?

0

@Nieznajomy
to że jedną z rzeczy których nie respektujemy jest przyjmowanie uchodzców, kolega wyżej napisał o tym że powinnismy się dostosowywać, to ja sie pytam czy islamiści co ich tak chetnie przyjmowali niemcy i francja się tak chetnie przystosowują- koniec kropka

unia = unia, stworzona przede wszystkim do ograniczenia barier w handlu wzajemnym, a nie dyktowania warunków i wpływaniu w wewnętrzna polityke kraju

4

@lucca87 Widać, że nie masz zielonego pojęcia na czym polega członkostwo w UE i jakie zasady tam panują. A skoro nie masz o tym zielonego pojęcia to po prostu się nie wypowiadaj i tyle.

0

@nawy12
koleś wiem jakie zasady tam panują bo wyobraź sobie że nawet miałem wykłady o tym dawno temu, więc znam podstawy i genezę powstawania samej UE, dziękuję za zwrócenie nic nie znaczącej uwagi

2

@lucca87 Polska wiedziała jak wygląda członkowstwo w Unii, nikt nas nie zmuszał, dołączyliśmy dobrowolnie. Teraz, kiedy Unia uratowała nam dupę to się ludzie obudzili, że to nie Caritas i że członkowstwo nas do czegoś zobowiązuje. Twoja postawa jest na poziomie pięciolatka, któremu mama powiedziała że dostanie lody jak zje brukselkę, zgodził się i po pięciu minutach jest wściekły że musi zjeść brukselkę

0

@JonaszKoranMekka
koleś UE powstała w celu ułatwienia handlu, ułatwienia przepływu ludzi, ujednolicenia pewnych praw handlowych, celnych itp., wyrównania szans w pewnych regionach na czym korzystają wszyscy

obecnie rządzący w UE chcą się wchrzaniać w wewnętrzna politykę państw co nie jest już w ich gestii, czemu Tiermanns nie czepia się teraz Hiszpanii, gdzie w Katalonii łamane są prawa człowieka, albo niedawno Francji i żółte kamizelki,
Niemcy byli głupi i przyjęli uchodźców ich problem, ich sprawa - bo tu zaczynają się już bawić w politykę, Hiszpanii i Francji nie można się już czepiać, więc bardzo słusznie że mówimy lekko mówiąc odwal się

a ty zachowujesz się jakby Polska była jakąś kolonią lub feudalem, a w Unii chodzi o partnerstwo co nie znaczy że musisz kopiować wszystkie głupie pomysły sąsiada

0

@lucca87 Ty nie odrózniasz uni europejskiej od "uni gospodarczej" Traktak z Mastricht się kłania.
Znowu wypowiadasz się i bulwersujesz zamiast pojąc, że unia to nie tylko prawa ,ale i obowiązki panstw członkowskich.
Ty jesteś jednym z tych co by chcieli tylko brać i brac ,a nic dawać.

2

@lucca87
Problem jest tez, taki że Unia wskazuje, że Polska nie tylko łamie unijne zasady, ale działa wbrew własnemu prawu. Lamana jest nagminnie Konstytucja, nie jakas dyrektywa unijna, ale konstytucja Polski która nie ozstała oktrojowana, ale któa w referendum przjeli obywatele.

0

@MarioVeB!
koleś ale jaki prawem ktoś się wtrąca w nasze wewnętrzne sprawy? uchodźców nie przyjęli też węgrzy i jak widać dobrze na tym wyszli
a o UE pewnie wiem więcej niż ty i denerwuje mnie nierówne traktowanie różnych spraw w państwach członkowskich, to już bardziej polityk a nie równa unia

0

@pax
a jaki masz dowód że łamana jest konstytucja? bo ktoś w TVN naopowiada ci tak?, no sorry jak są tacy prawowici w UE, czemu milczą w sprawie Katalonii teraz i tego jak traktowani są ludzie na ulicach - na pokojowych manifestacjach, czemu Timmermans teraz milczy? bo jest mu to niewygodne politycznie czepiać się Hiszpanii, czy wcześniej Francji?
UE - to od pewnego czasu tylko polityka i popieranie swoich

nawet na naszym podwórku widać aktywność polityczną niby niezależnych aktywistów - choćby ekologów
czemu przy okazji nawet ostatnich słynnych kóz z Warszawy ekolodzy nie bili na alarm? a w sprawie wycinki drzew atakowali jak nienormalni? albo choćby w sprawie ścieków w Wiśle - jakoś nie było protestów ekologów że władze Warszawy o to nie zadbały?

0

@SuperPatsonFCB Nie przypominam sobie referendum na temat Traktatu Lizbonskiego, wiec kto Ci powiedzial, ze dobrowwolnie weszlismy do tej spolecznosci? Kaczynski dostal w lapie by to podpisac, wiec niech niech on respektuje go.

3

@lucca87
Miotasz po omacku.
Konstytycja została złamana wielokrotnie. Uznał to chociażby jeszcze gdy był niezależny Trybunał Konstytucyjny a także gdy był jeszcze niezależny Sąd najwyższy.
Przykład pierwszy z brzegu.
Skoro w Konstytucji jest napisane, że Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, to dlaczego sejm głowami PiS przegłosował wybór 16, 17, 18-tego sędziego? Wszystkie miejsca zostały wcześniej zgodnie z prawem zajęte co potwierdził Trybunał Konstytucyjny.
Dlaczego Pis (premier, szef kancelarii) nie publikowali zgodnych z prawem wyroków Trybunału Konstytucyjnego?
Cała zmiana polskiego sądownictwa pod ludzi Pisu jest złamaniem polskiego prawa, nie unijnego. Gdzie lista poparcia sędziów do KRS? Sami siebie popierali.

Co ma TVN do tego? wystarczy być na tyle patriota aby znać obowiązujacy system prawny w Polsce.

0

@pax
po pierwsze piszesz sad najwyższy a nie piszesz w którym mieście.
jedyni mówią że wszystko odbyło się oki, drudzy że nie - i tyle jest prawdy w tym wszystkim
nie jestem prawnikiem aby mieć pełną wiedzę na ten temat ale widzę że ty też bo nie powołujesz się na legislację, a może to nawet i lepiej bo czytając ton wypowiedzi robiłbyś to wybiórczo

2

@lucca87
Widzę że nie jesteś prawnikiem. Sąd najwyższy to nie kwestia sądu okręgowego czy rejonowego.
Nikt kto się zna na prawie nie mówi że jest ok, tylko przedstawiciele PISu wmawiają ludziom że jest ok, bo się nie potrafią przyznać że działają wbrew prawu polskiemu. Katedry prawa praktyczniejsze wszystkich uniwersytetów pisały analizy wskazujące na łamanie Konstytucji.
Czemu sądzisz że robiłbym to wybiórczo?
Czemu sądzisz że nie jestem prawnikiem?
Wskazałem przykłady łamania konstytucji, już nie będę pisał o ułaskawieniu Kamińskiego przez Dudę bo Sąd Najwyższy jasno się wypowiedział że było to bezprawne. Jeśli Ci zależy podam wyroki, opinie, tylko czy to zmieni Twoje podejście i zauważysz że obecnie rządząca partia łamie polskie prawo w sposób dotąd nigdy nie spotykany.

1

@lucca87 Nie wykonywanie wyroków sądów jest jawnym łamaniem konsttytucji.
Sad najwyższy nakazał ujawnienie list poparcia do KRS .co zrobił pis i kuchcinski ? nic .Dalej listy są nie opublikowane.
i takich przypadków tylko w tym roku moge wymienic kilka.
Nie kompromituj się błagam.
Guzik widze wiesz jak funcjonuje unia i jakie Polska ma OBOWIAZKI. To nie jest tylko daj ,ale każde łamanie reguł rowna się konsekwencje.
TSUE mówi ci coś ten organ?

4

@Gaucho Gdyby nie ta Unia i jej pieniądze to dziś zamiast autostrad jeździłbyś dalej dziurawymi drogami, pamiętającymi lata 80-te.
Gdyby nie ta Unia to większość budynków i rynków polskich miast byłoby w opłakanym stanie.
Polska jest od wielu lat największym beneficjentem jeśli chodzi o unijne dotacje. Radzę ci się douczyć pewnych rzeczy, zanim zaczniesz ironizować.

0

@MarioVeB!
a Hiszpania to co święta teraz jest? są równi i równiejsi.
tam nie ma łamanych teraz praw człowieka wpisanych do ich konstytucji?
pierdzielisz jak połamany
ale widzę niektórzy bardziej popierają samą UE niż Polskę co jest bardzo smutne

0

@Mike74
większośc dróg w Polsce jest ciągle dziurawych:-p

0

@pax
sąd najwyższy to NSA, ja szybko czytając zrozumiałem WSA
a ja widziałem dużo wypowiedzi w TV osób - prawników, które mówiły że jest ok
to co patrzymy wybiórczo? czy tylko na swoją prawdę
czemu sądzę że nie jesteś prawnikiem bo widać to wypowiedziach, poczytałeś sobie jakieś opinie w gazetkach, TVN-ie i myślisz już że masz wiedzę

dla mnie to sprawa polityczna i jedni najeżdżają na drugich - stosując ten sam trik, w różny sposób interpretując pewne przepisy, pod swoją mogiłę, a prawda jest pewnie gdzieś po środku

także tak uważam że UE wpierdziela się bezpodstawnie w nasze sprawy - patrząc na obecny przykład Hiszpanii- gdzie łamane są prawa człowieka- zapisane w konstytucji, czy jak Rosjanie jeszcze kilka lat temu nie wydając nam wraku, gdzie wtedy była unia? no właśnie odpowiedz sobie na to pytanie sam

0

@lucca87
Nie masz pojęcia o prawie, przy temacie Sądu Najwyższego piszesz z którego województwa, teraz ze Sąd Najwyższy to Naczelny Sąd Administracyjny a zrozumiałeś Że Wojewódzki Sąd Administracyjny.
salkon24 to kolejna tuba propagandowa PiSu.
Duzo prawników w TV widziałeś w telewizji i mówili w że jest ok?
Podaj ich nazwiska i programy w których to mówili? Podaj te niezale3żne programy i tych profesorów prawa, oficjalne analizy katedr prawa uczelni wyższych.

Rozumiem, że jak ktos widzi łamanie konstytucji przez obecny rząd i podaje przykłady to nie jest prawnikiem tylko jest z TVNu?
Świetny argument.

To jest łamanie Konstytucji, a nie interpretacja polityczna. Jesli dla Ciebie 18 to to samo co 15 w interpretacji politycznej to gratuluję. Prawda nie jest po środku, to jest narzucona retoryka przez PIS aby wmówić ludowi, że to kwestia przestrzegania prawa to jedynie kwestia polityczna i jak widac ta propaganda się sprawdza.

Co ma Hiszpania i Rosja do tej dyskusji, napisz jeszcze o Korei i Syrii, będzie tak samo nie merytorycznie.

0

@pax
koleś podałem ci nazwisko prof. Grabowskiej i łamaniu konstytucji przez opozycję a ty piszesz abym podał ci nazwiska, więcej pytań nie mam bo szkoda czasu na takich ludzi co myślą że wszystko wiedzą

na temat prawa pewnie wiem więcej niż Ty ponieważ na co dzień mam styczność

pytałem się jak często czytasz tą konstytucję że tak ja zaciekle bronisz, ile artykułów znasz, nie widząc przy tym że opozycja też ma na pieńku

pięknie wyjaśniła Twoje podejście profesor Grabowska - ale skoro jesteś mądrzejszy od konstytucjonalistki to gratuluję

a to ma Hiszpania że tam są łamane prawa człowieka (czytaj też prawa zapisane w ich konstytucji) - tu jakoś UE nie interweniuje, Rosja złamała konwencje nie wydając nam wraku gdzie wtedy była UE?

bez odbioru

0

@lucca87

Nie pisz do mnie "koleś", nie jesteśmy na Ty.
Piszesz bez "od odbioru" bo doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie masz racji i wrzucasz jakis hasełka propagandowe i uciekasz od dyskusji.
Wskaż gdzie prof. Grabowska (akurat miałem z nią dawno temu zajęcia jeszcze w starym budynku wydziału) wskazała że wszystko jest ok, i nie jest łamana Konstytucja? Ona sama złożyła opinię do Ministerstwa Sprawiedliwości o tym że wprowadzane przepisy łamią jej zdaniem Konstytucję. To na co sie powoływałeś, to tam nie było mowy o łamaniu lub nie łamainu Konstytucji, ale jedynie mówiła, że takie łamanie jeśli ktoś rozgłasza trzeba udowodnić. Zrobił to TK i SN.

Jaką Konwencję złamała Rosja?

"na temat prawa pewnie wiem więcej niż Ty ponieważ na co dzień mam styczność"
Pokazałeś to pisząc o Sądzie Najwyższym, że jest wkażdym województwie, ehhhh.

NIe rozumiesz wogóle o co chodzi z sporem o praworządnośc. Gdzie opozycja ma na pieńku z Konstytucją skoro ona sam, nie jest w stenie uchwalić aktów prawnych? W jaki sposób ? Wyjaśnij? Które akty prawne uchwalone przez opozycję (głosami opozycji) są złamaniem zasad praworządności w Polsce? Nie będę pisał że się ośmieszasz, tylko że nie masz pojęcia o tym o czym piszesz, wiedzę czerpiesz tylko z jednego propagandowego źródła.

Dalej nie otrzymałem odpowiedzi czy 15 to jest tyle samo co 18? Czy wynik zależy od poglądów politycznych?

0

@pax
szkoda z Tobą pisać i tyle, ja ci piszę swoje ty dalej swoje - piszę ci że "konstytucja" to tylko hasło dla ludzi nie mających w ogóle pojęcia o konstytucji i dla opozycji

to co wskazałem była mowa o tym że prof. Grabowska uważa że opozycja łamie konstytucje działając w taki sposób - koniec kropka jeśli nie umiesz czytać to masz z tym problem, powiedziała też że trzeba by udowodnić łamanie konstytucji przez rząd

to pokaż mi gdzie pisała o łamaniu konstytucji przez rząd - zresztą lepiej nic nie wysyłaj bo ta rozmowa jest jałowa i szkoda czasu na Ciebie

prof. Grabowska w wypowiedzi tej twierdzi jedynie że opozycja łamie wielokrotnie Konstytucje a sama rzuca buńczuczne hasła o jej łamaniu, tu choćby o sądach za opozycji:" Oczywiście kontrargumentem tych, którzy w taki oryginalny sposób chcą "naprawiać demokrację", jest to że "PiS łamie konstytucję". Jednak jeszcze przed utratą władzy, dzisiejsza opozycja próbowała naruszyć równowagę władz, przejąć Trybunał Konstytucyjny i uczynić z niego oraz z sądów bastion oporu przeciwko władzy PiS, czym naruszyła Art 10 Konstytucji ust. 1"
itp itd. - poczytaj dokałdnie artykuł

a skoro nie wiesz jakie konwencje naruszyła Rosja nie wydając wraku no to musisz się dokształcić - aj ci takiej lekcji nie udzielę - nie za darmo, a nie wiem czy masz kasę by mi za to zapłacić

bez dobioru

1

@lucca87
po co piszesz bez odbioru skoro cięgle odpisujesz? - to głupie.

"szkoda z Tobą pisać i tyle, ja ci piszę swoje ty dalej swoje - piszę ci że "konstytucja" to tylko hasło dla ludzi nie mających w ogóle pojęcia o konstytucji i dla opozycji".
To najważniejszy dokument w państwie okreslający jego ustrój, prawa i obowiązki obywateli i zasady funkcjonowania naczelnych organów państwa.

"to co wskazałem była mowa o tym że prof. Grabowska uważa że opozycja łamie konstytucje działając w taki sposób - koniec kropka jeśli nie umiesz czytać to masz z tym problem, powiedziała też że trzeba by udowodnić łamanie konstytucji przez rząd"
Po co te kłamstwa? Nigdzie w tekście który wysłałeś na pw nie ma o tym mowy. I to nie był wywiad z prof. Grabowską , ale tendencyjny artykuł w propisowskim portalu gdzie do jednego z akapitów wklejono 1-2 zdania Pani profesor. Ty napisałeś że ten felieton to wywiad z Panią profesor, zapraszam na studia z dziennikarstwa. Dziekuję, że przyznałeś mi rację, ze ten wycięty fragment jej wypowiedzi dotyczy jedynie, tego że łamanie Konstytucji trzeba udowodnić, a zrobił to juz TK i SN. Wskaż w tekście który mi wysłałeś słowa prof. Grabowskiej że opozycja łamie Konstytucję.

"prof. Grabowska w wypowiedzi tej twierdzi jedynie że opozycja łamie wielokrotnie Konstytucje a sama rzuca buńczuczne hasła o jej łamaniu, tu choćby o sądach za opozycji:" Oczywiście kontrargumentem tych, którzy w taki oryginalny sposób chcą "naprawiać demokrację", jest to że "PiS łamie konstytucję". Jednak jeszcze przed utratą władzy, dzisiejsza opozycja próbowała naruszyć równowagę władz, przejąć Trybunał Konstytucyjny i uczynić z niego oraz z sądów bastion oporu przeciwko władzy PiS, czym naruszyła Art 10 Konstytucji ust. 1"

itp itd. - poczytaj dokałdnie artykuł"

Dlaczego klamiesz, (to takie pisowskie), zacytowane przez Ciebie słowa nie sa autorstwa profesor Grabowskiej. Nie kłam, gdy cytujesz. To słowa propisowskiego felietonisty na propisowskim portalu.
Artykuł przeczytałem (typowa propoagandówka pisowska- kłamstwo na kłamstwie, jak za komuny) i nie wiesz o co chodzi TK. Naprawdę miałem nadzieję, że jakies merytoryczne argumenty a tu nic. Jak chcesz wyjaśnię Ci jak wyglądał spór o TK. Znając życie to i tak do Ciebie nie dotrze.

"a skoro nie wiesz jakie konwencje naruszyła Rosja nie wydając wraku no to musisz się dokształcić - aj ci takiej lekcji nie udzielę - nie za darmo, a nie wiem czy masz kasę by mi za to zapłacić"
To Ty zacząłes pisac o Rosji, Ty zacząłeś pisac o łamaniu prawa przez Rosję, jak spytałem jakiego prawa to piszesz abym sam sobie poszukał. Jaka dziecinada. Jak coś zaczynasz to mialem nadzieję, że masz cos do powiedzenia w poruszanej kwestii, a tu lipa.

Spór o Trybunał wyglądał tak:
1.sejm zdominowany przed PO_PSL przed końcem kadencji wybrało 6 sędziów na kończące sie kadencje - 3 kończyły się przed zakończeniem funkcjonowania sejmu i 3 gdy juz miał działac nowy sejm.
2. prezydent Duda nie podpisał nominacji 6 sędziów.
3. Najpierw PIS a potem PO wysłały do TK zapytanie o zgodność tego wyboru z KOnstytucją.
4. TK wydał wyrok w którym stwierdził że 3 sędziów zostało wybranych zgodnie z prawem i obowiązującą Konstystucją a 3 niezgodnie.
5. PO podporządkowała się wyrokowi i PiS nie.
6. PIS wybrało 3 sędziów na nową kadencję i 3 na miejsca juz obsadzone, wybierająć 16, 17, 18 sędziego.

1

@lucca87
Chciałbym kiedyś poznać zwolennika PiSu który by nie wstydził się za partię którą popiera i pisał w dyskusji o tej partii tylko o tej partii, bo argumenty typu a Rosja, a Hiszpania a PO, to argumenty rodem z epoki Chruszczowa - "a u Was bija Murzynów" - taki sofizmat. Jeśli wchodzisz w dyskusję o PiS to pisz o PiS, a nie zasłaniaj się że inni mogli coś podobnego robić, podobno miala być "dobra zmiana" a wyszedł wstyd na świat.

1

@SuperPatsonFCB zasady w niej funkcjonujące...wchodziliśmy dla jednych zasad, a tam powstają kolejne na które nie musimy się zgadzać. Skoro robisz tak w życiu codziennym, to proszę bardzo, takie masz prawo. Nikt nam jednak nie będzie wciskał na siłę uchodźców, narzucał możliwości dowolnej aborcji czy wychowania seksualnego w szkołach, które pcha dzieci wprost w ręce środowisk LGBT!

0

@pax
masz w artykule zacytowane słowa Pani profesor - a ty mówisz że to kłamstwa- gratuluje samo wyparcia:) nieźle level zakrzywania rzeczywistości

wiesz miałem dziś rozmowę z likwidatorem, który również twierdził że kłamię - samochód zastępczy nie należy mi się od momentu umieszczenia samochodu w warsztacie - jakoś prawo - wyroki NSA, Rzecznik Finansowy twierdzą żę koleś nie ma racji, ale jak mu powiedziałem że gada nielogicznie to zaczął bić pianę zupełnie jak Ty, powiedziałem mu więc żeby się nie przejmował - bo jestem mądrzejszy od około 95% społeczeństwa i to żadna ujma że nie potrafi w merytoryczny sposób ze mną rozmawiać - myślę że tym samym stwierdzeniem mogę również zakończyć rozmowę z Tobą- żegnam i proszę nie wyzywać mnie od klamców nigdy więcej

0

@pax
pisałem o tym że obecnie UE to pole polityczne a nie unia, czasami większy cyrk niż u nas w polityce - patrząc na przykład różnego traktowania i hipokryzji

0

@Gaucho
brawo wreszcie ktoś rozsądny:) poza tym unia była tworzona dla innych celów a nie dla wspólnej polityki i poglądów

0

@lucca87
Gdzie Cię wyzwałem od kłamców, napisałem jedynie że juz kilka razy skłamałeś. Skoro wyciagnąłeś wnioski, że jak notorycznie kłamiesz to jestes kłamcą, to Twoje słowa, ja jedynie wskazałem kłamstwa.
Piszesz bez odbioru i ciagle odpowiadasz - to bardzo dziecinne jak pisałem.
Skłamałeś i dalej kłamiesz na temat słów Pani profesor. Przeczytaj kilka razy tekst który wysłałeś, następnie sprawdź czy ten fragment który zacytowałeś pochodzi od Pani profesor. (w całym tym propagandowym felietonie słowa Pani profesor są w jednym akapicie i dodane kursywą). MOżna czegoś niezauwazyć, jasne, ale Ty zakłamujesz rzeczywistość - masz tekst redaktora a wmawiasz że to napisała Pani profesor, wskazuję że kłamiesz a Ty dalej kłamiesz.
Sprawdź sobie raz jeszcze czy słowa: " Jednak jeszcze przed utratą władzy, dzisiejsza opozycja próbowała naruszyć równowagę władz, przejąć Trybunał Konstytucyjny i uczynić z niego oraz z sądów bastion oporu przeciwko władzy PiS, czym naruszyła Art 10 Konstytucji ust. 1", wypowiedziła to prof Grabowska czy propisowski dzienikarz?

Rozmawiamy o konkretnej rzeczy - łamaniu praworządności przez PiS, a Ty wyskakujesz z argumentami o wraku w Smoleńsku, zamieszkach w Katalonii a teraz o samochodzie zastępczym. Czy potrafisz napisac coś na temat? Czy naprawdę nie ma ani jednego pisowskiego zwolennika który potrafiłby sklecic kilka zdań na temat? Nie zmieniać tematów, nie dodawać bezsensownych wątków?
Nie odpowiedziałes czy 15 to jest tyle samo co 18? I czy wynik zalezy od interpretacji politycznej.

konto usunięte

0

@arasz1819 masz takie doświadczenia,ze zarzucasz je innym ? Konfident z natury i od urodzenia z Ciebie wiedzę.

« Powrót do wszystkich komentarzy