La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 619 Culés

95

1.Naprawdę nienawidzę deprecjonowania ludzi nieposiadających wykształcenia wyższego. W dzisiejszych czasach sporą część ludzi ukończyła kierunki, które naprawdę nie wymagały praktycznie niczego, aby je ukończyć, np. turystyka i rekreacja ( wiem, bo moja siostra cioteczna to studiowała).
2. Brak wyższego wykształcenia = debil, naprawdę ? Mam wielu znajomych, którzy nie posiadają wyższego wykształcenia, ba niektórzy z nich nie posiadają nawet wykształcenia średniego. Czy w takim wypadku powinienem uważać tych ludzi za debili? Jeden kolega ma świetnie prosperujący warsztat samochodowy, drugi zakład blacharsko-lakierniczy, trzeci firmę transportową, czwarty firmę budowlaną. Goście są świetni w tym co robią i czy tak być nie powinno? Po prostu nie chcieli tracić czasu, woleli działać i teraz mając te 25-27 lat mają już naprawdę solidny kapitał zarówno ekonomiczny jak i branżowy.
3. Stereotyp, iż ludzie ze wsi, czyli rolnicy są jacyś gorsi, tzn. wystaje im słoma z butów. Powiem tak często ci ludzie zarządzają gospodarstwami, które można nazywać już przedsiębiorstwem. Tak wiem pomagają im w tym ludzie, ale oni też są świetne zorientowani w tym co się dzieje. W innym wypadku bardzo szybko zostaliby oszukani przez ludzi ich wspomagających.
4. Nie oceniajcie książki po okładce.

9

@Kurkmen oczywiście, ja zamiast studiów od małego uczyłem się zarabiania pieniędzy,. Obecnie 25 lat własne mieszkanie samochód z segmentu F. Jak ktoś jest bystry i ma głowę na karku nie potrzebuje żadnych studiów.

7

@Kurkmen Ja prdl znowu uogólniają. Gdzie i kto napisał, że bez magistra to debile?

46

@tbas Pojawiały się komentarze wyśmiewające wyborców PIS, typu "No czemu mnie nie dziwi, że bezrobotni lub osoby z wykształceniem podstawowym głosowały na PiS?". Można było wiele takich komentarzy zobaczyć. I tak brzmi to jakbyś mówił o debilu lub kimś po prostu gorszym.

8

@Kurkmen chłopie nie wyjeżdżaj tu z takimi przemyśleniami bo 3/4 tej strony to śmietanka inteligencji... sami uczeni, jak nie masz IQ powyżej 100 to nie zabieraj głosu... A tak na marginesie dobrze napisane, pozdrawiam

8

@Grzesior667 A jak inaczej nazwać kogoś, kto daje się kupić za 5 stów?

7

@tbas widzę, że wszechobecna w komentarzach wyborców KO sugestia, że na ich partię głosują mądrzy, bo wykształceni ludzie, a na PiS tylko ciemnota bez szkoły, ominęła cię niczym piłki lecące na bramkę omijają pewnego Belga z Madrytu

18

@Mathew86 Totalnie mnie to nie interesuje jak kogoś takiego nazwiesz. Naprawdę. To, że komuś ta partia odpowiada to spoko, jego życie. Osobiście głosowałem na Konfederacje i jak wygranie PiS'u mnie nie dziwi, tak 27% KO to jest dopiero nieśmieszny żart.

3

@Grzesior667 Bo im chodzi o socjal, a nie wykształcenie. Że wieś patrzy na ogromny socjal, bezrobotni również. Wykształcenie nie ma tu nic wspólnego, a w szczególności wyzywanie od debili.

4

@Mathew86 a jak nazwać kogoś, kto jak ty nie potrafi interpretować wyników wyborów? PiS wygrał głównie dzięki grupom wiekowym, które już dawno na 500+ się nie kwalifikują (oczywiście z małymi wyjątkami)

3

@mindbender84 no tak. Przeciez emeryci nie zostali przekupieni trzynastką i czternastka. Sorry zapomniałem.

0

@Mathew86 ''kupić za 5 stów''
jaśniej nie mogłeś ująć o co ci chodziło

0

@mindbender84 Czy trzeba byc wyborcą KO by umieć czytać wyniki wyborów?, tam jest wszystko, ale nikt nie piszę, że wyższe to geniusze , a średnie i niżej to debile.

6

@tbas Coś w tym jest na pewno, ale nazywanie mieszkańców wsi zacofanym czy po prostu debilami to jest zdecydowanie przesada. I nieważne czy chodzi o mentalność czy o wykształcenie.

1

@Kurkmen Z tą turystyką i rekreacją to w sumie potwierdzam. Jestem na niej od 2 tygodni a najbardziej mnie męczy nie nauka a przerwy...

3

@Kurkmen Świetny wpis i generalizowanie to duży problem także statystyczny, przez to ludzie mają mylne pojęcie o otaczającym ich świecie, a wystarczy ze sobą trochę porozmawiać i już wiadomo z kim się ma do czynienia

0

@Kurkmen Czyli utożsamiasz sukces z pieniędzmi?

« Powrót do wszystkich komentarzy