La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1083 Culés

13

Nieźle. Widzę że czas na kolejny artykuł broniący w pewnym sensie Valverde. Środek ciężkości krytyki jego osoby i piłkarzy jest stanowczo źle umiejscowiony wśród kibiców. Zwłaszcza, że dowody świadczą coś zupełnie innego.

93

@ściah

Napisz już lepiej jakiś artykuł o hodowli jedwabników. Wzbudzi większe zainteresowanie i lepszą opinię.

73

@ściah Człowieku.. Otrząśnij się, ten człowiek powinien zostać wywieziony na taczkach..

2

@ściah Jak szanowałem za artykuł "antyNeymar", tak za ewentualna obronę Valverde nie szanuję.
---
Oczywiście z dystansem proszę, bo personalnie do Ciebie nic nie mam :)

7

@Adamski69 Możesz silić się na marne złośliwości, ale fakty są takie, że moje artykuły maja na stronie średnio kilkanaście tysięcy wyświetleń (najlepiej poczytne kilkadziesiąt), kilkadziesiąt komentarzy średnio pod każdym (najwięcej kilkaset) i kilkanaście polubień średnio, co jest bardzo dużą liczbą w porównaniu do innych artykułów na stronie.

To że się nie zgadzasz z ich treścią nie oznacza, że powinieneś od razu sugerować zaprzestania ich pisania. Krytyka ok, ale w jakim celu odbierać czytelnikom materiał, który chcą czytać?

15

@ściah jestem zatem ciekawa jak usprawiedliwisz to, że nie grał Arthur a przynajmniej nie w drugiej połowie a wszedł Vidal. No i co na boisku robił Suarez w drugiej połowie. Myślę, że to dlatego że trener ich tam ustawił. Równie interesujące jest to, jakiej magicznej sztuki używa Ernesto szalenie motywując naszych przy użyciu... Stania i nic nie robienia.

3

@Zieliniak https://www.fcbarca.com/89199-nic-dwa-razy-sie-nie-zdarza.html

Zobacz proszę jaki jest mój stosunek do Valverde. Tylko w tym momencie już się zaczyna lincz. Nigdy nie będę wspierał "wywozenia na taczkach". Gość dał nam trofea i zasługuje na szacunek nawet pomimo popełnianych błędów.

Kwestia odejścia, to zupełnie inna bajka. Ja chciałem jego zwolnienia już po Romie.

5

@clyde Magiczna sztuczka brzmi: kuca w trakcie spotkania. Jak Valverde stoi, to trochę biegają, jak kucnie to przestają. Taka nowa odmiana gry z dzieciństwa (nie pamiętam nazwy)

3

@clyde Byłam za zwolnieniem Valverde pierwszego dnia jego pracy, ale ludzie... Barcelona grała wczoraj z Granadą! Mając tak szeroką kadrę mądrze było oszczędzać niektórych piłkarzy, takich jak Arthur. Sezon jest długi.

10

@xJLx raz dwa trzy, Ernesto patrzy :D

54

@ściah Środek ciężkości jest tam gdzie powinien, i nie ma to nic wspólnego z tym jak prezentują się piłkarze. Nie w bezpośredni sposób. Pozostając w klubie, Valverde świadomie podjął decyzję kontynuowania tego rozpadającego się projektu. Piłkarze udowodnili już, że sami z siebie nie potrafią się ogarnąć, Valverde od dawna udowadnia, że nie potrafi zmienić ich nastawienia. Nowy trener to absolutna konieczność i fundament przed wprowadzeniem reszty potrzebnych zmian. A Valverde zbiera teraz owoce swojej bezsensownej decyzji. Wystarczyło zrezygnować po poprzednim sezonie i wrócić do trenowania mniejszych klubów. Tak jak napisałem po meczu, na własne życzenie zabija wśród kibiców resztki szacunku za to co osiągnął.

2

@clyde nie chcę skupiać się na pojedynczym meczu, a na calokształcie, bo to na tej podstawie rozwiązuje się z kimś umowę.

0

@clyde Oooo, właśnie to :)

5

@ściah

Absolutnie nie kwestionuję tutaj Twojej pozycji, bo niby po co? Zwracam uwagę tylko, że większość nie ma ochoty czytać jakichś artykułów broniących Valverde.

7

@ściah Całokształt jest taki, że nie wprowadził Barcelony na szczyt. 2 mistrzostwa i Puchar Hiszpanii. Mistrzostwo było obowiązkiem w poprzednim sezonie. Nawet z Misiem Uszatkiem na ławce, Barca by je zdobyła. On nie wygrał nic ponad to, co by wygrał przeciętnie ogarnięty trener. O stylu też nie jestem w stanie zapomnieć.

1

@ściah Oczywiście, że nie tylko Valverde jest tu winny. Równie winny jest zarząd, który nie potrafi wymienić trzonu drużyny od 4-5 lat. Wybór do bólu pragmatycznego Ernesto to z resztą też ich decyzja, podobnie jak ładowanie chorych pieniędzy w graczy dobrych, ale niekoniecznie dla nas (Dembele, Coutinho). Natomiast myślę, że pierwszym krokiem do tych zmian mogłoby być pozbycie się Valverde. Z drugiej strony jeśli na rynku nie ma alternatywy to może lepiej nie robić zamętu teraz, przeczekać ten sezon i w kolejnym zrobić bardzo wyraźny krok w przód.

1

@ściah Valverde w 17/18 wygrał 37/38 meczów w lidze (najwięcej). I co? I dupa

1

@ściah Z czego Ty się tłumaczysz i po co ? Każdy Czytelnik,który czyta coś więcej jak komentarze na Rambli doskonale zna Twój stosunek do tego co robi Ernesto.
Zastanówcie się w Redakcji nad zniesieniem poleceń,może komentów dla poklasku ubędzie

2

@ściah no tak bo wszyscy co oglądali mecz, kibice, sam Ćwiąkała, ( wystarczy spojrzeć na komentarze w media społecznościowych) się mylą, tylko grupka obrońców Valverde ma rację, że to trener na miarę Barcelony I nie potrzeba zmian..

0

@ściah Zawsze nurtuje mnie pytanie: czy z tym składem można było osiągnąć coś mniej? Czy jakikolwiek trener mógł osiągnąć gorsze wyniki? Pytam się poważnie.

2

@ściah Twoje artykuły są najbardziej poczytne, bo są po prostu prowokujące do komentarzy. Jako, że większość ma odczucia względem Ernesto wiadomo jakie. To żaden sukces.

0

4

@ściah bo piszesz głupoty to masz wyświetlenia i komentarze. Jeśli dodatkowy tysiąc ludzi wchodzi, żeby zostawić komentarz "nie masz racji" to może i lepiej dla reklamodawców, ale o autorze chyba dobrze nie świadczy.

0

@ściah Mordo dużo wiesz o piłce, doskale widzisz co się dzieje w klubie i do czego to zmierza. Większość ludzi tutaj myśli że gra zespołu, a właściwie każdy błąd czy źle zagranie w trakcie meczu to wina Valverde. To jest niepojęte żeby zwalać wszystko na trenera, który robi co może żeby jakoś zadowolić kibiców. Wolę słuchać takiego eksperta jak ty niż wielkich znawców z tej strony.
Bartomeu to powienien wylecieć już dawno, ale nikt się nie przejmuje faktem że niszczy nasz klub i psuje reputację.
Bronię Valverde bo sam jestem trenerem chłopaków U-15 i wiem jak to jest gdy się słyszy że wszystko co złe jest twoją winą.
Trzon zespołu stanowią praktycznie emeryci, Pique i Suarez czy Semedo powinni oglądać mecze z wysokości trybun. Roberto to zapchaj dziura. Rakitic i Vidal zimą out i Riqui z Aleną wchodzą do składu.
Niech ktoś się za to weźmie, bo jak słyszę że wszystko to wina trenera to aż mnie grzeje.
Przechodząc do okresu przygotowawczego, to faktycznie miałeś rację że długie podróże przed sezonem odbiją się na formie fizycznej zawodników. Piłkarzom ewidentnie go brakuje i odbija się to brakiem świeżości. W takim przypadku granie zgodnie z filozofią Cruyffa jest ciężkie do wykonania.
Czasem odczuwam że obecnie nawet Pep z Kloppem razem wzięci by nic nie pomogli.
Pozdrawiam ;)

2

@Barca_Big_Moment Ja się zgadzam ze stwierdzeniem, że trzon zespołu się zestarzał i w starciu z młodszymi nie będzie im już szło tak dobrze. Ale czy nie trener jest od ustalania składu? Czy trener nie widzi, że Suarez więcej dyskutuje i symuluje, niż gra? Że nie umie przyjąć piłki, żeby mu nie odskoczyła? Że... nie będę się rozpisywał o innych, bo chyba wszyscy widzimy, jakie błędy robią. Chodzi mi o to, że albo nie chce dokonać jakichś poważniejszych zmian, albo się tego boi, bo "trzon" się obrazi i na niego naskarży. W obu tych przypadkach ponosi sporą część winy. Jeśli nie ma nic do powiedzenia, bo zarząd i starsi piłkarze za niego ustalają, kto ma grać, to też jego wina, bo się na to godzi. Nie wiem jak jest faktycznie, Wy w sumie też pewnie nie. Piłkarze są starsi, wolniejsi, może bardziej leniwi - to prawda. Ale trener też jest po coś i za coś odpowiada. Nie uważam, żeby sensowne było porównywanie Twojej trenerki do tego, co robi EV. I nie dlatego, że mam Cię za gorszego, czy coś takiego ale dlatego, że funkcjonujesz na o wiele niższym poziomie i masz pewnie - zachowując skalę - większą presję (w sensie chociażby finansowym, zachowania pracy itp.). EV raczej na brak pieniędzy nie narzeka, ofertę pracy też by pewnie dostał (skoro nawet Julen trenuje teraz Sevillę). Fakty są takie, że Barcelona gra źle i jakaś tego przyczyna być musi. "Dobrzy piłkarze i zły trener" to żadna diagnoza, ale też "źli piłkarze i dobry trener" nie jest wcale prawdą, która jest pewnie gdzieś pośrodku. Reasumując, moim zdaniem ani bezrefleksyjne hejtowanie Valverde nie jest dobre, ani też bronienie go na siłę. Nikt go nie zmuszał do przyjmowania posady, dostaje dobre pieniądze, ma - ogólnie - dobrych piłkarzy. Jeśli są jakieś problemy, powinien je zdiagnozować i określić. A na chwilę obecną robi to, co ZZ w Realu - okrągłe zdania, z których nic nie wynika.

0

@Dari0G Pięknie napisane ;)

0

@ściah Mam zupełnie takie samo zdanie jak Ty, uważam że powinniśmy ściągnąć trenera o innej filozofii gry niż ta Ernesto, ale nie robię obory na każdym kroku i nie wywożę nikogo na taczkach jak to robią inni. Uważam, że Valverde dał nam również dużo radości i za to należy mu się szacunek. To samo tyczy się Rakitića. Nawet jeżeli powinniśmy go sprzedać, to przecież wciąż jest to poniekąd historia naszego klubu i obu należy się ogromny szacunek. Pamiętajmy, że Valverde miał bardzo trudny początek i naprawdę podołał wyzwaniu, gdyby nie nieszczęsne mecze które moim zdaniem raczej były winą piłkarzy, a nie trenera. No to któż wie... Sytuację można porównać do sytuacji w szkole, gdzie nauczyciel jest jeden który ma swój program i dąży do jego realizacji, a uczni w klasie jest 25. I Ci uczniowie co jakiś czas próbują pokazać jakieś swoje widzimisie i tak to jest.

Strasznie załamują mnie komentarze, które nie zawierają w sobie ani grama inteligencji, argumentu, czy też sensu. A są tak dobrze przyjmowane.

3

@ściah

Taki felieton jeśli byłby dobrze napisany i wyargumentowany byłby super. Tylko nie rozumiem po co w chwili największego hejtu i niechęci cules do valverde zapowiadasz taki felieton. Wygląda to tak jakbyś albo chciał sie zareklamować albo sprowokować negatywne odczucia wobec siebie. Po raz pierwszy z czyms takim sie tutaj spotykam. Dlatego też nie rozumiem po co piszesz o tysiacach odsłon swoich tekstów i dziesiątkach komentarzy (więcej wiary w siebie), gratulowałem Ci że wziąłeś się za pisanie - z Twoimi tekstami czasem się zgadzam czasem nie, ale pisałem, że fajnie że piszesz.

1

@pax odniosłem się tylko merytorycznie do zarzutu, że moje teksty nie wzbudzają zainteresowania. Głównie z tego powodu, że komentarz @Adamski69 nie był hejtem, że zarzutem. Usera na tyle długo znam, ale ze postanowiłem odpisać. Nie rozumiem co to ma mieć wspólnego z wiarą w siebie. W Odnośnie tematu, to piszę na takie, na które mam jakąś opinię. Nie podoba mi się lincz na Valverde i o tym też dziś napisałem.

« Powrót do wszystkich komentarzy