La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1779 Culés

170

To trochę smutne, że obecnie nie ma serwisu sportowego jakiegoś klubu który mógłby chociaż w 50% równać się z tym potworem o nazwie fcbarca.com
Jeszcze kilka lat temu na natatniuku panowało przekonanie, że to najlepszy serwis na świecie bo jest prosty i przejrzysty. Teraz uświadomili sobie, że od kilkunastu lat serwis na którym są zalogowani stoi w miejscu. Obecnie fcbarca z La Ramblą na czele na monopol na najwyższej półce wśród portali poświęconych drużynom piłkarskim. Reszta jest daleko w tyle i takie strony jak RM, Arsenalu, United czy Bayernu wykręcają o połowę mniejsza liczbę komentarzy nie wspominając o La Rambli, bo uwzględniając tą część można byłoby zsumować pozostałe serwisy a i tak bylibyśmy na piedestale. Ogromy szacunek Panowie, jestem tu bardzo długo, a co roku potraficie mnie czymś zaskoczyć

1

@messi564 drużynom nie drużyną * :D

2

@messi564 notatnik robi update podobno z początkiem sezonu, ale jeszcze nie wiadomo którego ;P

1

@messi564 Od 2013 na FcBarca, a niektórzy od 2010 Gratki Panowie!

3

@messi564 Co Cię tak wzięło o 22 we Wtorek na taką recenzję ? :P
Ale masz rację stronka świetna. Jeszcze jakby była zakładka gdzie można by było się umawiać z kibicami Barcy z okolicy swojego miejsca zamieszkania na Piwo to by było pięknie. Ale nie można mieć wszystkiego :P

0

@PeteR10 mi nawet nie pokazuje :D były to dawne czasy których sam nie potrafię określić dokładnie bo mimo, że założyłem tu konto to długo się nie udzielałem, myślę że gdzieś ok 2008 rok.

konto usunięte

2

@messi564 em, bez przesady, strona Milanu, Bayernu, mu są świetne i strona Barcy nie jest żadnym monopolem, nie wiem skąd wziąłeś te pojęcie, w ogóle to dlaczego to pociąga pod rywalizację? Przecież żaden fanpage ze sobą nie konkuruje

0

@Chwytliwy nie chodzi mi o ilość i jakość artykułów. Bardziej i liczbę komentarzy, przejrzystość strony, no i to co dana strona ma do zaoferowania. Zwykły Shoutbox miała już strona Interu. Fcbarca poszła o krok dalej i stworzyła z tego swego rodzaju społeczność pod flagą La Rambli.

3

@Chwytliwy jest monopolem. Wystarczy zsumować liczbę wyświetleń. Idę o zakład, że strona Barcy bije na głowę rm.pl a o reszcie stawki nawet nie mówiąc. Bayern jako tako może wypada, bo Lewy tam gra, to Polacy wchodzą. Ogólnie, jakby zobaczyć jaki % danej drużyny wchodzi na stronę jej poświęconej, to fcbarca.com będzie miał najmniejszy % moim zdaniem.
Jest u nas mnóstwo kibiców Realu, MU, Liverpoolu, Juve, etc. etc.
Na stronie Bayernu, myślę, że takie 90% lub więcej to kibice Bayernu. U nas może z 65-70%. Niektórzy mega popularni tutaj użytkownicy otwarcie mówią, że nie są kibicami Barcy, a wręcz przeciwnie :)

konto usunięte

0

@michal26 nie jest, po prostu, la rambla i tyle daje takie możliwości, uwierz mi, jeśli Realu strona zrobi podobny myk to będzie tak samo, poza tym jak pisze, żaden fanpage ze sobą nie walczy

konto usunięte

0

@messi564 wejdź w liczbę komenatrzy na stronę Arsenalu czy Milanu, uwierz mi ze się nie zawiedziesz, ale tak jak pisałem, nie ma co robić bezsensownej rywalizacji, bo nie po to są fanpage tworzone

1

@Chwytliwy nikt nie mówi, że walczy. Wręcz przeciwnie, sam jestem zalogowany na chyba wszystkich fanpage'ach klubów z topki bo są czasem artykuły na które chce się wypowiedzieć. Jednak średnio dodaje tam komentarz raz na 3-4 tygodnie. Tymczasem mam znajomych którzy są tu zalogowani mimo że są kibicami Liverpoolu/Realu/Juve i są tu aktywni codziennie (pozdro dla was :D). To o czymś świadczy

0

@Chwytliwy ale na ten moment JEST monopolem. Nasza strona jest bezkonkurencyjna, chociażby przez codzienne forum jakim jest właśnie la Rambla (a jest jeszcze ogólne, ale tam nie wchodzę, więc się nie wypowiem).
Dziennie tutaj nie wiem ile jest komentarzy, ale strzelam, że około 500 (licząc też odpowiedzi). W dniach meczowych, lub kiedy są mega ważne wydarzenia, to ta liczba się podwaja/potraja (zakładając, że codziennie jest 500, to wtedy jest 2000-1000-1500).
Jak dodamy artykuły, to masz dziennie średnio ok. 1000 komentarzy (uwzględniając tez te ważniejsze dni) na całej stronie.
Po prostu jest to wynik nieosiągalny nawet w połowie dla rm.pl, a co dopiero dla innych portali. To mamy na myśli poprzez "monopol".
Nie jesteśmy jedynym portalem klubowym, ale jesteśmy wysoce ponad innymi i taka jest prawda.

konto usunięte

0

@michal26 nie jest wysoce, poza tym artykuły? Jak zauważylem średnio tutaj z nimi, wszystko sprowadza się do lr, pod artykułem już nie ma tak ohoczych dyskusji jak kiedyś, i serwery to duży problem tej strony

Nie będę niczego gloryfikowac na siłę, i nie jest żadnym monopolem, bo nie oferuje wszystkiego, i nie będzie oferować nawet dla przeciętnego gościa co se fanpage chce przeglądać

0

@Chwytliwy oczywiście, że jest mniej dyskusji pod artykułami, ale to nie oznacza, że ich nie ma. Jest znacznie więcej niż na stronie Bayernu, czy MU. Faktem jest, że LFC, Arsenal oraz Real, pod tym kątem wyglądają nie gorzej niż my. Niekiedy nawet lepiej. Ale kiedy dorzucimy La Ramblę, to temat zamyka się sam. Popularność i łatwość dyskusji jest nieporównywalnie na wyższym poziomie niż na innych stronach. A serwery? Tak. To jest problem i dziwię się, że wciąż nie jest to zrobione. Sugerowaliśmy, by był Patronite, żeby hajs nie był problemem...no, ale cisza :)
Lepszy serwer i parę nowości + promocja portalu i ruch wzrośnie dwukrotnie. Trzeba rozwijać się w takim samym tempie, albo i szybciej niż do tej pory :)

0

@messi564 Pięknie odpłynąłeś

1

@michal26 Pod względem artykułów, "życia" ekipy, ilości i jakości newsów, ciekawostek, nowinek, dojazdówek, informacji z treningów, wiadomości na bieżąco o klubie, koszykówce, przejrzystości strony to rm.pl jest daleko na przodzie. Tutaj największy plus to La Rambla... i tyle. Jedna bardzo dobrze zrobiona La Rambla trzyma tą strone.
A ja ide o zakład, że rm.pl ma więcej wyświetleń i użytkowników i co teraz?

konto usunięte

1

@Makalu w sumie i ja się z tym zgodze, tutaj czasem raz na jakiś czas padnie dobry artykuł i tyle, a tak naprawdę lr trzyma tą stronę w garści wręcz można rzec, wszystko lepsze obiektywnie jest na madryckiej odziwo stronie prócz wyglądu oraz braku lr, ja np widzę że die roten, strona Milanu pod pewnymi względami trzyma się znacznie lepiej niż strona Barcy, jak np newsy czy siła serwerów, tak samo w mu stronie i Arsenalu

konto usunięte

0

@michal26 odplywasz mocno, aż za mocno, bo ja jako stały bywalec od wielu lat tej strony tak nie powiem, tak jak makalu pisze, la rambla ostro trzyma ten fanpage, bo tak to niczym wielkim się nie wyróżnia, czasem się napisze dobry artykuł i tyle, i tiki taka da jakiś news, a tak to artykułów prócz ciekawych w ogóle nie czytam, bo są dość wolno podawane i nie ciekawia mnie ani trochę

Nie odmowie wyglądu, wygląda ślicznie, ale reszta nie jest jakaś wielka i godna podziwu prócz tego co wymieniłem

« Powrót do wszystkich komentarzy