La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2130 Culés

48

Top Suareza > Top Lewego, Lewy ma po prostu dłuższą żywotność, że się tak wyrażę ;f

w odpowiedzi staty z 3 najlepszych sezonów Lewego vs top sezon Suareza

23

Suarez 15/16
53 meczy
54 bramki w tym 3 z karnych
21 asyst
54+21=75-53=22

tymczasem 3 najlepsze sezony Lewego

Lewy 15/16
58 meczy
60 bramek w tym 15 z karnych
8 asyst
60+8=68-58=10

Lewy 20/21
43 meczy
50 bramek w tym 10 z karnych
8 asyst
50+8=58-43=15

Lewy 19/20
49 meczy
56 bramek w tym 7 z karnych
10 asyst
56+10=66-49=15

Podsumowując, nawet matematyka mówi że top Suareza > top Lewego

staty z fctables

7

@Transu96 To są rzeczy nieporównywalne, bo gdyby Lewy grał w ówczesnej Barcy, a Suarez w ówczesnym Bayernie, to mogłoby to wyglądać jeszcze inaczej

11

@Transu96 Gościu tylko polak ci może zakwestionować że ogólnie suarez jest lepszy od lewego. Lewy nie ma dryblingu, szybkości, siły, chytrości, on tylko potrafi z 5 metrów dobić i karnego dobrze uderzyć.

47

@Transu96 Suarez przede wszystkim miał dużo większy wachlarz zagrań od Lewego, więc tym bardziej tutaj + dla Suareza. To co grał w Liverpoolu i na początku w Barcelonie to Lewy się nigdy do tego nie zbliżył.

17

@maroon ale bardzo proszę bez wprowadzania narracji jakby w Bayernie grały jakieś kiepy, swego czasu Ribery i Robben, a przypominam że to klasa światowa, Ribery nawet się otarł o złotą piłkę. Co prawda nie był to poziom Messiego i Neymara, ale jednak.

13

@Transu96 Suarez dawał o wiele więcej drużynie niż Lewandowski
Był bardziej wszechstronnym i kompletnym napastnikiem

1

@kulek22 No i trzeba przypomnieć że w Bayernie Lewy jest pierwszy do karnych(poprawcie mnie jeśli jest inaczej), a MSN się dzieliło z czego i tak pierwszy był Messi

9

@Transu96 Suarez prawie sam zawiózł Liverpool do mistrza, Lewy z takim składem miałby 10-15 bramek i 5asyst. On nic sam sobie nie wykreuje

0

@PenaldinhoGaucho Ogólnie masz trochę racji, ale z tym że Lewy nie ma siły to popłynąłeś.

11

@PenaldinhoGaucho No tak. Ogólnie Lewy to taki lepszy Luuk de Jong. Leci na farcie i korzysta z dobroci kolegów, nie?

1

@BartqRKO Tak, jak zobaczysz jakie bramki strzela to też to zrozumiesz.

3

@Transu96 a dlaczego dodałeś tylko 1 sezon Luisa, a Lewego aż 3? Podejrzewam, że ciężko było znaleźć jeszcze 2 sezony, w których Suarez notował lepsze liczby od Lewandowskiego :D

11

@Transu96 Jak kupujesz samochod to wolisz zeby Ci służył 15lat ale był troszke gorszej jakości niż somsiada, czy wolisz poszpanować 3 lata i na złom go oddac?
Edit: Patrząc co Suarez pokazuje w LM i jakie tam notuje liczby nie ma prawa być ponad Robertem

5

@Yoshi94 @JohnA mam wrażenie że macie jakąś wadę wzroku albo problemy z czytaniem ze zrozumieniem, TOP Suareza > TOP Lewego, TOP z definicji jest to okres szczytowy, a jako że takowy lepszy ma Suarez, to przyrównuje kilka najlepszych Lewego

4

@Transu96 aaa czyli najlepszym napastnikiem wszechczasów wg Ciebie jest pewnie Dixie Dean, który w jednym sezonie strzelił 60 goli dla Evertonu.
TOP Deana > TOP Suareza

13

@Yoshi94 xD jak do ściany

7

@PenaldinhoGaucho Widać, że nie oglądasz. Do tego na początku w BVB grał w pomocy, tak sobie nic nie wykreuje. Skoro tak łatwo go zastąpić to czemu przez skuteczność odpadli z PSG?

@Transu96 "xD jak do ściany " - ten zwrot idealnie do Ciebie pasuje. Przecież jasne jest, żebyś porównał 3 top sezony Suareza vs 3 sezony Lewandowskiego, a nie sobie wybrał 1 top Suareza do 3 top Polaka.

2

@Bagsik88 ty też niedowidzisz? Pierwsze zdanie

"Top Suareza > Top Lewego, L͟e͟w͟y͟ m͟a͟ p͟o͟ p͟r͟o͟s͟t͟u͟ d͟ł͟u͟ż͟s͟z͟ą͟ ż͟y͟w͟o͟t͟n͟o͟ś͟ć͟"

2

@FCB24 To swoje gdybanie wywnioskowałeś po wynikach obu w LM?

3

@Transu96 ty może nie wiesz co napisałeś?
"w odpowiedzi staty z 3 najlepszych sezonów Lewego vs top sezon Suareza
Transu96
1godzinę temu
Suarez 15/16
53 meczy
54 bramki w tym 3 z karnych
21 asyst
54+21=75-53=22
tymczasem 3 najlepsze sezony Lewego
Lewy 15/16
58 meczy
60 bramek w tym 15 z karnych
8 asyst
60+8=68-58=10
Lewy 20/21
43 meczy
50 bramek w tym 10 z karnych
8 asyst
50+8=58-43=15
Lewy 19/20
49 meczy
56 bramek w tym 7 z karnych
10 asyst
56+10=66-49=15

Podsumowując, nawet matematyka mówi że top Suareza > top Lewego "

0

@PenaldinhoGaucho Dobry bait. Prawie się nabrałem.

1

@Bagsik88 ile można mieć topów? U Lewego który sezon był TOP1? Ja nie potrafię wybrać, więc podałem 3 najlepsze

1

@Transu96 Aha czyli Luis nie miał podobnych 3 sezonów?:D

4

@Transu96
Suarez 26 bramek w Lidze Mistrzów
Lewandowski 82 bramki w Lidze Mistrzów

Dziękuje. Nie pozbieram.

19

@FC1899Barca Wiesz kto jeszcze ma więcej bramek w lidze mistrzów? Cristiano od Messiego, a obok Messiego to on nigdy nie stał, a dystans złotych piłek zmniejszony już nie będzie i historia zapamięta że to terrorysta z rosario był number 1

0

@Transu96 Co ja właśnie przeczytałem hahah Top Suarez > Top Lewy. "Nie wiesz co piszesz".

1

@Comfortable_ To o mnie?

1

@Transu96 Ty chyba jednak niedowidzisz. Kolega @Yoshi94 pokazał Ci, że w jednym wybranym sezonie statystyki jakiegoś ogórka są lepsze niż Suareza, więc patrząc wybiórczo na jeden, najlepszy sezon w karierze. Top Deana > Top Suareza

3

@Transu96 Przecież np na YT znalezienie 10 pięknych bramek Lewego graniczy z cudem (tzn niby jest top 10, ale połowa z nich to gole bez historii i wątpliwej urody), a u Suareza można przynajmniej z 20 na luzie znaleźć.

2

@JohnA to chyba zapomniał o asystach wspomnieć bo 75>60 ;f podaje mi jakieś strzeleckie przykłady że inni strzelili więcej, kiedy ja podaję sezon w którym Suarez strzelił mniej od Lewego, a nadrobił asystami xD

0

@FCB24 No bo w Borussi to Lewy miał też niesamowity skład xD

0

@norbi77 I co z tego? Ładne gole się inaczej liczą ? czy jak bo tego argumentu nigdy nie rozumiem xd

1

@Transu96 Jak tam z tymi 3 sezonami Suareza na podobnym poziomie?

2

@JohnA Dixie Dean nie jest żadnym „ogórkiem”. Jest jedną z pierwszych wielkich angielskich gwiazd futbolu, jeden z pierwszych rozpoznawanych miedzynarodowo. Podobno jest nagranie jak podczas II WŚ włoski żołnierz uwięziony przez Anglików krzyczy do nich „jeb*c waszego Winstona Churchilla i jeb*c waszego Dixie Deana”. Uważany za najlepszego piłkarza w historii Evertonu, jego pomnik widnieje przed Goodison Park.

4

@takisobiektos Ale pokazują wszechstronność i umiejętności zawodnika.

1

@norbi77 Można w takim razie obrócić w drugą stronę....czy znadziejsz Suareza takie przyjęcie jak Lewego z BVB(w powietrzu) albo asysta raboną lub zagraniem fałszem? Rodzaje bramek też strzelał różne: z wolnego, z karnego, z daleka i bliska, głową. technicznie z daleka, z woleja, przewrotki itd.

6

@Transu96

Jezeli chodzi o ich top sezony:

Suarez sezon 15/16: 53 meczow, 59 bramek, srednia 1,11 bramki/mecz
Lewy sezon 20/21: 40 meczow, 48 bramek, srednia 1,2 bramki/mecz

Takze matematyka mowi, ze jednak Lewy(1,2) > Suarez(1,11).
Patrzac calosciowo na ich kariery rowniez Lewy > Suarez. Wystarczy porownac jak sobie radza w LM, ktora jest tu najlepszym wyznacznikiem:

Suarez: 71 meczow, 27 bramek, srednia 0,38 bramki/mecz, pamietam, ze byl tu kiedys taki artykul, w ktorym bylo napisane, ze Urugwajczyk przez 3 lub 4 sezony z rzedu strzelil okragle 0 bramek, sic! w wyjazdowych meczach...
Lewy: 101 meczow, 82 bramki , srednia 0,81 bramki/mecz

Suarez jedynie przewyzszal Lewego w samych umiejetnosciach czysto pilkarskich. Jednak pilkarsko to i Ronaldinho w swoim prime przewyzszal CR7 oraz wg. mnie Messiego. Kto jednak zrobil lepsza kariere, wiadomo...

7

@Bagsik88 Zagranie fałszem nie raz i nie dwa u Suareza widziałem.

Rabona? Proszę...

https://youtu.be/eF2IfV2LgvQ

https://youtu.be/KU_enHluVCg

Nawet bramkę raboną strzelił...

https://youtu.be/YflUQ8jx2oc

Przyjęcie jak Lewy? Ostatnio tak Fati przyjął (chyba z Celtą) i nikt się tym tak nie podniecał jak to robią w Polsce.

Jeszcze coś?

1

@ZielonySzparag Dzięki za informacje, szczerze mówiąc pierwszy raz w życiu o nim usłyszałem ;D

2

@JohnA
"Jak kupujesz samochod to wolisz zeby Ci służył 15lat ale był troszke gorszej jakości niż somsiada, czy wolisz poszpanować 3 lata i na złom go oddac?"

Nie no to,ty nawet do tarcia chrzanu się nie nadajesz hd haha

7

@Bagsik88 3 najlepsze sezony Suareza
09/10 w Ajaksie (49 goli i 24 asysty w 48 meczach - transfermarkt)
15/16 w Barcelonie
13/14 w Liverpoolu - prawdopodobnie jego najlepszy sezon, bo on wtedy w pojedynkę ciągnął Liverpool w Premier League. 33 mecze i 31 goli w lidze, 0 karnych (w międzyczasie Gerrard strzelił ponad 10 karnych), i co ważne, 2.7 kluczowych podań na mecz, 2.8 dryblingów na mecz. Dla porównania, Lewy w zeszłym sezonie w Bundeslidze miał 1.1 kluczowych podań i 0.8 dryblingów na mecz.

1

@norbi77 Porównujemy Lewego do Sureza, a nie do Fatiego.

https://www.youtube.com/watch?v=ymIES5MaEtk
https://www.youtube.com/watch?v=PShpBUeHEp8

Filmik ze skillami czy golami Polaka....jak widać nie wstawiali tego Polacy i tego rodzaju jest sporo. Zresztą zebrał 580 głosów w ZP na całym świecie, więc to chyba nie tylko w Polsce go tak cenią.

Wow jak się pierwszy raz o to spieraliśmy to mi zarzucałeś, że daje filmiki z BVB(dawne), a sam dałeś Ajax:D

8

@Bagsik88 "ile można mieć topów? U Lewego który sezon był TOP1? Ja nie potrafię wybrać, więc podałem 3 najlepsze"
"Jak tam z tymi 3 sezonami Suareza na podobnym poziomie?" Post chyba nie tego dotyczył. @Transu96 Chciał porównać najlepszy sezon Suareza do Lewego, poprostu nie wiedział który, więc dał wszystkie 3.

2

@ZielonySzparag https://www.whoscored.com/Players/29400/History/Robert-Lewandowski
https://www.whoscored.com/Players/22221/History/Luis-Su%C3%A1rez

Więc drybling teraz Lewy ma lepszy. Ogólnie Luis w 15/16 miał 1,6 kluczowe podanie i 1.2 drybling, Polak zbliżone wartości....w 19/20 miał pod 2.1 na mecz kluczowego podania w LM. Lewy wbrew pozorom nie odstaje od Sureza pod tymi względami.

3

@Comfortable_ Ok. Chodzi o to, że porównał 3 vs 1.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

1

@Bagsik88 No to o co to zamieszanie?

1

@Bagsik88 tylko w LM jest mniej meczów niż w lidze, wiec ciężej z porównaniami „na mecz”. Poza tym, na WhoScored nie ma statystyk z Ajaxu przed 2010, gdy Suarez był prawdopodobnie najlepszym dryblerem. Tak czy inaczej, jeśli chodzi o najlepsze sezony, lub inaczej mówiąc „prime”, to Suarez jak najbardziej jest na poziomie Lewego, wg mnie trochę lepszy. Jednak im więcej sezonów będziemy dodawać do porównania, tym większa robi się przewaga Lewego, zwłaszcza ze Lewy świetnie się starzeje, a Suarez już powoli gaśnie.

2

@Transu96 Benzema, suarez na pewno grają lepiej

0

@TheNekro94 Chłopie o czym Ty piszesz. Jaki wachlarz? Może kolega poprze czymś swoją tezę

1

@Comfortable_ Chyba źle zrozumiałem Twoją wypowiedź.

@ZielonySzparag Ok, w lidze w niemieckiej 1,9 czy 1,6.

Uwielbiam takie argumenty "prawdopodobnie"- Lewandowski prawdopodobnie w Polsce był najlepszym dryblerem.

Właśnie o to mi chodzi, że obaj prime mają zbliżony praktycznie pod każdym względem.

0

@JohnA
Widzę, ze jakiś wróżbita z Ciebie i wiesz kto jest w trzeciej klasie.

Zabawne jak wytykasz komuś błędy,pomimo tego,że sam je popełniasz.
Dowalasz się do spacji po przecinku,mimo tego,że nie jest to żadna zasada,ale brak owego przecinka już nie jest problemem.Hahahah.
Pisownie? Nie no,ty jednak nie udajesz,ty jesteś taki na codzień...

Nie trzeba cofać się daleko wstecz,by zobaczyć,jaki ton i styl pisania miałeś tutaj,jeszcze nie tak dawno temu.Zgrywanie szefa,jakoś ci nie wychodzi hd.
Te wspominki o szkole na samym początku nieudolnej kariery,ahhh.
I te dwie literki na końcu prawie każdego zdania.Co za dramat.

Nie była do mnie? Naprawdę? Chyba logiczne jest,że nie była do mnie,skoro wcześniej nie skomentowałem nic,ani nikogo w tej dyskusji.
A sama metafora...no cóż,gratuluję,bo chybiona jest jak ty cały,ewidentnie ;)

0

@Transu96 Suarez jest lepszym aktorem niż lewy https://www.youtube.com/watch?v=N9xZCEsNC-U

0

@QUNJ Przeczytane, ale jakim kosztem. To nawet trzecia klasa nie jest. Pisownia? Katastrofa.
"Dowalasz się do spacji po przecinku,mimo tego,że nie jest to żadna zasada..." nie jest to żadna zasada. Okej xD

2

@Bagsik88 jakie 3 do 1, jprdl.. porównuje najlepszy sezon Suareza do najlepszego sezonu Lewego, 1 do 1, to że są wymienione 3 to znaczy że nie wiem który z tych 3 sezonów był u niego najlepszy, jest to kwestia dyskusyjna więc wybierzcie sobie sami, a potem porównajcie do Suareza, 1 do 1

0

@JohnA
" Pisownia? Katastrofa."

Zdanie zaczynamy wielką literą.
Wow,potrafisz w przecinki,gratulację!
Hahaha,kompromituj się dalej hd :)

Zasada internetowa,naprawdę jest ona ważniejsza,niż reszta aspektów poprawnej pisowni,którą pomijasz.Gratulacje,kolejny raz.Zgrywaj kozaka- ujemniaczku dalej,to akurat idzie ci fantastycznie :>

1

@Transu96 Umiesz czytać? Podałeś 1 sezon Luisa, a 3 Roberta.

2

@Bagsik88 bo u Suareza wiadomo który sezon miał najlepszy

0

@Transu96 Ciężko porównać bo to trochę inny typ napastnika, ale jak dla mnie Lewy doszedł do najwyższego poziomu, ta sama półka co Messi. Suarez to jest jednak szczebelek niżej niż Messi/Ronaldo/Lewy (nadal świetny poziom ale nie legendarny). Fenomen Lewego polega na tym, że ciężko wybrać jego najlepszy sezon bo jest na topie od kilku lat. W przypadku Messiego wszyscy wiedzieli, że zejdzie do środka na lewą nogę a i tak nikt nie mógł go powstrzymać. Tak samo z Lewym: wszyscy wiedzą, że będzie w polu karnym czekał na piłkę a i tak nikt nie jest w stanie go upilnować przez cały mecz. Najwięksi krytykanci mówią, że tylko stoi w polu karnym i dobija do pustej. W takim razie wystarczy zrobić indywidualne krycie i nie ma Lewego. Gdyby tak było, to nie strzelałby od kilku sezonów po kilkadziesiąt bramek. Najlepszy przykład to jest mecz z Augsburgiem z końca poprzedniego sezonu - całej drużynie przeciwnej zależało tylko na tym żeby Lewy nie trafił i nie pobił rekordu. Do tego stopnia, że odpuścili resztę Bayernu i do przerwy dostawali już 4-0. A na koniec Lewy i tak trafił. Wiadomo, miał trochę szczęścia, ale on takie "szczęście" ma już dobrych paru lat (nie tak jak Piątek przez jeden sezon). Suarez to poziom Benzemy, świetni napastnicy ale wybitne sezony przeplatają przeciętnymi, jak na swoje możliwości. Lewy jest na takim poziomie, że jak otwierasz mecz Bayernu na flashscore to się zastanawiasz ile bramek strzelił Lewandowski (tak samo było z Messim w Barcelonie i Ronaldo w Realu). A jak go nie ma na liście strzelców to jest szok (i się często okazuje że akurat nie grał w tym meczu).

I na koniec: pisze się "meczów", a "meczy" to koza

1

@Transu96 Bo tylko jeden miał na takim poziomie?

0

@Bagsik88 No prawdopodobnie, bo oparte na danych - im wcześniejszy sezon Suareza, tym więcej ma średnich dryblingów. Jedyne dane z Ajaxu jakie znalazłem to z jednego sezonu w LM, gdzie miał aż 3.8 dryblingu na mecz, ale mało rozegranych meczów. Filmy z YouTuba tez potwierdzają to, ze Luis był wtedy świetnym dryblerem.

1

@ZielonySzparag Jak Lewandowski grał w pomocy to też miał więcej udanych prób. Zresztą tak samo jak Luis, im dawniej to lepiej z tym.

3

@Bagsik88 wiem, nie mówię ze Lewandowski jest drewniakiem, bo inaczej nie zrobiłby takiej kariery, ale tak czy inaczej, Suarez pod względem dryblingu i kontroli piłki wypada lepiej.

1

@ZielonySzparag Z tego co jest dostępne to nie.

2

@Bagsik88 Dałem Ci pierwsze jakie pojawiły się na YT, bo domagałeś się rabony u Suareza.
Chłopie...i zobacz co Ty dodałeś...jeśli takimi zagraniami się podniecasz, to widocznie mało widziałeś i oglądasz tylko Lewego. Serio, przyjęcie na klatkę w biegu ma powalić mnie z nóg?
Wejdź na YT i znajdź podobny filmik z Suarezem, Zlatanem czy nawet z Haalandem...to wtedy te Twoje filmiki z Lewym będą wyglądać przy nich żałośnie.
Gość gra w piłkę 15 lat, a ledwo można sklecić takie coś co dodałeś.

P.S. Tak, napisałem o Fatim, żeby Ci pokazać jak w Polsce jest wyolbrzymiane byle gówno związane z Lewym. Ansu przyjął tak piłkę mając 18 lat i dla niego to jak kolejny dzień w biurze, a Lewemu w Polsce chcą pomniki za to wstawiać.
Widzisz różnicę?

1

@norbi77 Naprawdę nie zrozumiałeś o co chodzi w tych filmikach...napisałem wyraźnie przecież, że chodzi tekst o podniecaniu się w Polsce.

"mało widziałeś i oglądasz tylko Lewego" - a Ty go nie oglądasz i hejtujesz, a innych idealizujesz.

"Dałem Ci pierwsze jakie pojawiły się na YT, bo domagałeś się rabony u Suareza." - czyli podsumujmy, jak ja podaje dawne to źle, a jak Ty podajesz takie to jest dobrze? Dramat.

Ps. podałem Ci filmiki kto wstawia, głosowanie ZP, a Ty dalej swoje. I te Twoje wyolbrzymiania:D Tak jak napisałem, nie porównujemy Fatiego do Lewandowskiego.

0

0

@ZielonySzparag To że Suarez jest bardziej efektownym zawodnikiem to wiemy. Ale czy to znaczy, że jest lepszy? To tak samo można powiedzieć, że Lewandowski jest lepszy od Messiego bo gra obiema nogami i lepiej gra głową.

1

3

@Bagsik88 Ale z Tobą tak wygląda dyskusja...piszemy na jeden temat, a Ty z braku argumentów wracasz do dyskusji sprzed miesięcy. Dałem filmik z raboną z dawnych czasów, ale także Z OBECNYCH i to pokazało, że dla Suareza nie było to nic wielkiego, a Ty się tym u Lewego podniecasz.
A co mam oglądać u Lewego? W większości bramki strzelone z 5 metra i wystawione patelnie od kolegów, bo sam nic nie potrafi zrobić kreatywnego?
Fatiego podałem tylko jako przykład, że to przyjęcie nie jest takie, by się nim jarać do potęgi i uznawać za zagranie stulecia.

Wyolbrzymiania? To Ty na siłę próbujesz zrobić z Lewego jakiegoś wirtuoza, którym nie był, nie jest i nie będzie. Co mnie obchodzi kto i jakie filmik wstawia...miałeś znaleźć piękne zagrania i akcje Lewego w stosunku do Suareza.
I znalazłeś takie, że nie ma czym się zachwycać (bo innych nie ma i nie znajdziesz). Próbowałeś zabłysnąć raboną, ale Cię zgasiłem filmikami z Luisem i zacząłeś jak zawsze odwracać kota ogonem.

Masz tutaj jeszcze dla przykładu wypchanego z Barcy Griezmanna. Taki dowód, że to co dla dobrego napastnika jest normą, u Lewego przez jego fanbojów (np Ciebie) jest wyolbrzymianie do granic absurdu.

https://youtu.be/jc5KNrNLI0Q

I na koniec...
Lewy nigdy nie był i nie będzie najlepszym PIŁKARZEM świata, bo nie ma ku temu predyspozycji, ale za to obecnie jest najlepszym NAPASTNIKIEM świata przez liczby, jakie zrobił.

0

@Transu96 Poza tym twoja teza opiera się właściwie na tym, że Suarez wykręcił w tym sezonie dobrą liczbę asyst. Wstaw do tamtej Barcelony Luuka de Jonga między Neymara i Messiego a wykręci ci dwucyfrową liczbę asyst.

4

@Bagsik88 Już ci wyżej napisali, ale widzę że cię bardzo boli wielki Suarez, no to posypmy solą skoro tak bardzo płaczesz o 3 sezony od Suareza

Suarez 17/18 49 bramek i asyst
Suarez 16/17 53 bramki i asysty
Suarez 15/16 75 bramek i asyst
Suarez 14/15 44 bramki i asysty
Suarez 13/14 43 bramki i asysty(tylko 34 mecze bo był zawieszony, a i tak zgarnął złotego buta z Cristiano)
Suarez 9/10 73 bramki i asysty

Podsumujmy teraz 3 najlepsze sezony jednego i drugiego:
1. Suarez 75 bramek i asyst
2. Suarez 73 bramek i asyst
3. Lewy 68 bramek i asyst
4. Lewy 66 bramek i asyst
5. Lewy 58 bramek i asyst
6. Suarez 53 bramki i asysty

Kurde, znowu Suarez lepiej, co by tu dalej wymyślić? Albo nie, nie wymyślaj bo szkoda mi czasu na gadanie do ściany

2

@Bagsik88 widziałem to, Suarez akurat słynie z takich zagrań jest w nich zreszta lepszy. Mimo, ze wole Suareza, to mogę zrozumieć argumenty ze Lewy lepszy, bo dłużej na szczycie, dużo więcej bramek w LM, albo ze prime porównywalny (mimo, ze wolę prime Suareza, ze względu na wszechstronność, to jednak Lewy bił/bije rekordy strzeleckie). Ale na to, ze Lewy jest lepszym dryblerem od Suareza, to nie ma szans.

0

@Transu96 Bramki w Champions League:
1) Lewandowski 82 (0,81 gola na mecz)
2) Suarez 27 (0,38 gola na mecz)

Nawet nie ma startu do Lewego...

1

@norbi77 "Ale z Tobą tak wygląda dyskusja...piszemy na jeden temat, a Ty z braku argumentów wracasz do dyskusji sprzed miesięcy. Dałem filmik z raboną z dawnych czasów, ale także Z OBECNYCH i to pokazało, że dla Suareza nie było to nic wielkiego, a Ty się tym u Lewego podniecasz. " - zabawne. Po pierwsze to odnosiłem się, a nie zmieniłem temat. Drugie sam podałeś przykład Fatiego nie wiadomo po co. Więc z 4 zagrań podałeś dwa.

Zgasić to sobie możesz....i ja nic nie muszę.

Podałem różne rodzaje bramek zdobywane przez Polaka i o dziwo to pominąłeś. Zresztą jak zawsze z Tobą, jak coś nie pasuje to pomijasz.

"Wyolbrzymiania? To Ty na siłę próbujesz zrobić z Lewego jakiegoś wirtuoza, którym nie był, nie jest i nie będzie. Co mnie obchodzi kto i jakie filmik wstawia...miałeś znaleźć piękne zagrania i akcje Lewego w stosunku do Suareza.
I znalazłeś takie, że nie ma czym się zachwycać (bo innych nie ma i nie znajdziesz). Próbowałeś zabłysnąć raboną, ale Cię zgasiłem filmikami z Luisem i zacząłeś jak zawsze odwracać kota ogonem." - ja nic nie próbuje, ja go bronię jakbyś nie zauważył.

"Masz tutaj jeszcze dla przykładu wypchanego z Barcy Griezmanna. Taki dowód, że to co dla dobrego napastnika jest normą, u Lewego przez jego fanbojów (np Ciebie) jest wyolbrzymianie do granic absurdu." - podaj jeszcze innych, za mało dałeś porównań, a potem płacz o zmianę tematu.

"I na koniec...
Lewy nigdy nie był i nie będzie najlepszym PIŁKARZEM świata, bo nie ma ku temu predyspozycji, ale za to obecnie jest najlepszym NAPASTNIKIEM świata przez liczby, jakie zrobił." - próbowałeś mi dogryźć, ale jak zwykle Ci nie wyszło. Ja byłem za Messim i chciałem dla niego ZP, nie raz o tym pisałem.

3

@Bagsik88 po 1, na WhoScored Lewy ma 1 rozgrywki ze średnia więcej niż 2 na mecz (3.1), wszystko pozostałe poniżej 2. Suarez ma 2 rozgrywki powyżej 3, 4 rozgrywki powyżej 2, przy braku danych z Ajaxu (dla Lewego tez nie ma danych przed 2010, ale z całym szacunkiem, Ekstraklasa jest nieco na niższym poziomie niż Eredivisie).

Po 2, nie potrzeba nawet do tego statystyk. Jeśli oglądałeś obu zawodników w primie i twierdzisz, ze Lewandowski jest lepszy od Suareza w dryblingu, no to nie ma o czym gadać. Poza tym, statystyki są przydatne, ale nie można się na nich całkowicie opierać. Wg WhoScored, Traore i Saint-Maximin są lepszymi dryblerami od Iniesty.

1

@ZielonySzparag 1. Co to zmienia, że jest1? 2. Sam pisałeś, że LM to za mało meczy. 3. To samo co w dwójce. Od ilu lat Polak jest lepszy w dryblingu?

Po 2. Jak widać nie umiesz obronić swojej tezy, ja go tylko i aż bronie z niesprawiedliwych osądów. Ja bym dodał jeszcze Sancho czy Fodena.

2

@Bagsik88 bo mało meczów, wiec gorsza próba, ale używam tego co jest dostępne, ponadto wśród rozgrywek Suareza są tez sezony ligowe, a nie tylko LM. Podaje ten WhoScored, bo zwykle lubię się podawać statystyki kiedy piszę o piłce, ale wiem ze ten system nie jest nieskazitelny.

To, ze Suarez w primie był lepszym dryblerem, nie jest niesprawiedliwym osądem. Po prostu wystarczy oglądać do tego mecze i nie potrzeba statystyk. Głównie w Liverpoolu, ale tez w Ajaksie.

1

@ZielonySzparag Ale to zaraz....prime Suareza określasz na 15/16, gdzie miał 1.6, w 13/14 ma 2.8, a 09/10 nie mamy danych.
Lewy w 15/16 ma 1.2, w 19/20 ma 1,9, a w 20/21 ma 0.8. Więc Luis nie bił go tak jak piszesz.

Osąd był inny....i zresztą już pisałem o co chodzi, gdzie jedno wynika z drugiego.

2

@Bagsik88 No i przecież liczby Suareza są lepsze? Poza tym jeśli dyskusja zeszla tylko na drybling, to Suarez był lepszym dryblerem przed 15/16, kiedy był młody, 15/16 to przede wszystkim prime w kwestii goli i asyst.

Poza tym, powtórzę, „wystarczy oglądać do tego mecze i nie potrzeba statystyk”. Po prostu odpowiedz szczerze, czy uważasz ze Suarez w swoim dryblingowym prime jest na identycznym poziomie jak Lewandowski w swoim dryblingowym prime?

1

@ZielonySzparag No w 13/14 tak, ale w 15/16 był gorszy od Lewandowskiego, W 19/20 Polak gorszy. Trzeciego sezonu nie ma.

Tak, są podobni. Preferują inny styl dryblingu(Suárez bardziej widowiskowy, to podobnie Messi i Ronaldinho), ale to są podobni. Przypomnij sobie jak w swoim prime Luis miał problemy z przyjęciem itp.

1

@Bagsik88 no to w poprzednim komentarzu napisałeś, ze w 15/16 Suarez miał 1.6, a Lewy 1.2, teraz piszesz ze Suarez był gorszy. Sprawdziłem jeszcze raz i obaj w tym sezonie maja równo 1.2.

Ok, Lewandowski ma bardzo dobre przyjęcie i gra z dużą elegancja, pomagają mu również warunki fizyczne, często obroncy się od niego odbijają. Ale młody Suarez w Liverpoolu i Ajaksie miał szybkość, zwinność i balans ciałem którą zaczynał tracić w późniejszych latach w Barcy. Te cechy w połączeniu z tą widowiskowoscia o której wspominasz, sprawiają ze był wtedy bardzo efektywnym dryblerem, nie tylko widowiskowym.

1

@ZielonySzparag Jeśli porównamy sezon do sezonu to masz rację, ja porównałem 1.9 do 2.8 i do 1.6.....ale masz racje obaj mają w 15/16 po 1,2. To tym bardziej to o czym pisze.

Według google Lewy ma 1.85, a Suarez 1.82. Warunki fizyczne mają podobne. "Te cechy w połączeniu z tą widowiskowoscia o której wspominasz, sprawiają ze był wtedy bardzo efektywnym dryblerem, nie tylko widowiskowym." - no nie bardzo.

https://www.sofascore.com/pl/zawodnik/luis-suarez/16943
https://www.sofascore.com/pl/zawodnik/robert-lewandowski/41789
Tylko 15/16(bo nie ma 13/14 i wcześniej) można porównać według sofascore.....Suarez 35% udanych dryblingów, a Polak 46%. W kolejnych ok 64%.

0

@Bagsik88 Lewandowski lepiej gra ciałem od Suareza. Jak spojrzysz na Lewego i np Ronaldo, to obaj wydają się mieć świetne warunki fizyczne, super rzeźbę, wzrost. ale Lewy lepiej gra ciałem, tyłem do bramki, Ronaldo często pada po kontakcie. Także z tymi warunkami fizycznymi to bardziej miałem na myśli umiejetność gry ciałem. Nie jest to duża ujma, bo taki Traore tez polega w dużej mierze (albo głównie) na warunkach fizycznych, ale zdecydowanie jest efektywny.

Jak wspomniałem wyżej, miałem na myśli prime dryblingowy Suareza z Liverpoolu i Ajaxu. 15/16 to prime pod względem bramek i asyst, bo na początku była mowa o prime ogólnym, a teraz o dryblingach.

1

@ZielonySzparag No i to Suarez więcej wymusza.

To podaj coś na poparcie tej tezy. Jedyny mecz z PL w 13/14 ma ok 42%.

0

@Bagsik88 Wchodziles na WhoScored wiec widziałeś statystyki dryblingów podczas i przed 13/14, gdy średnia dryblingów wynosiła ponad 2 lub ponad 3. Nie wiem czy śledziłes poczynania Suareza przed Barceloną, kilkukrotnie już pisałem ze opieram się głównie na oglądaniu go na boisku, wytłumaczyłem dlaczego był wtedy dobrym dryblerem (porównując do Lewego, nie do czołówki w tym aspekcie).

1

@ZielonySzparag Wchodziłem na whoscored i tam masz ilość udanych. Na sofascore masz również % udanych prób. W tym aspekcie Lewandowski jest lepszy. Jak śledziłeś poczynania Lewandowskiego przed Bayernem to byś widział o czym piszę. Zawodnik grający w pomocy jako ofensywny nie ma dryblingu?

5

@norbi77 No właśnie, np. gola z Realem Madryt w sezonie 15/16 Suarez strzelił fałszem. Nigdy nie zrozumiem czemu ludzie mu umniejszają (może przez te ugryzienia?). Dla mnie zawsze będzie nad Lewym, i najlepszy, no może TOP3 wśród "9" w historii futbolu.

6

@Pawel13sz Suarez miał pełno pięknych bramek, a umniejszają mu najbardziej fanboje Lewego co widać na tej stronie. Poza liczbami, które nastukał w maszynie do wygrywania jaką jest Bayern, który od lat nie ma rywala w lidze, jest niżej od Suareza...pójdę dalej, nawet od Karima czy Zlatana. A stawianie go na równi z Leo i CR to już szczyt zaślepienia.

2

@norbi77 Prawda.

1

@norbi77 @Pawel13sz Nie, umniejszanie to jest Lewandowskiemu, że strzela więszkość to z 5 metrów(widać to nawet po twoich komentarzach- @norbi77 ), że to drewno, nie ma dryblingu, nic nie wykreuje.

3

@Bagsik88 No ale on strzela większość z 5ciu metrów i nie ma dryblingu... Drybling to miał Suarez, Neymar, Messi, gdzie Lewemu do nich chociażby balansem ciała... Ty jesteś ślepy?

1

@AlexDark00 No właśnie o tym piszę. Podałem jak strzela/statystyki/filmiki, ale i tak nie dociera? Ślepy jesteś?

0

@AlexDark00 Nie no bez jaj. Stawianie dryblingu Suareza na równi z Messim i Neymarem to już jest grubsza faza...

1

@wagabunda123_90 Gdzie ich postawiłem na równi? Napisałem, że każdy z tej trójki ma lepszy drybling od Lewego, nigdzie nie pisałem, że między sobą są na równi...

1

@AlexDark00 Widać twoją marną wiedzę.

1

@Bagsik88 Gościu wiadomo, że na 15 lat kariery 3 razy kopnął efektownie piłkę, bo to każdemu wyjdzie jakiś strzał życia... Faktu nie zmienisz, Suarez miał bardziej efektowne gole, asysty, dryblingi, czy jakieś przyjęcia piłki. Tego nie zmienisz. Tak samo jak nie zmienisz tego, że Lewy jest dużo gorszy od Luisa. Wsadź lewego zamiast Luisa do tamtego Liverpoolu, to ciężko miałby 10 goli w sezonie strzelić, a Suarez wygrał ZB. Dużo łatwiej strzelać gole z piątego metra i patelnie niż wypracować sobie samemu sytuację. Dla tego lewy nigdy nie będzie na poziomie Suareza, a co dopiero Messiego, czy Ronaldo XD wy jesteście poważni?

1

@AlexDark00 A czy ktoś go porównał do CR lub Messiego? Ślepy jesteś?

Jak widać, fakty czyli statystyki/filmiki/rodzaj bramek są za Lewandowskim. Ślepy jesteś?

0

@AlexDark00 "Drybling to miał Suarez, Neymar, Messi"
"Gdzie ich postawiłem na równi?"
Chłopie ogarnij się, bo dyskusja z tobą to jest intelektualne gimnazjum. Bez odbioru.

0

@AlexDark00 Bo w BvB Lewy nie strzelał goli, ten sam poziom drużyn BvB=Live

1

@takisobiektos Co ty porównujesz XD Bundeslige do PL. Say whaaaaat?

3

@wagabunda123_90 No gdzie ich postawiłem na równi? Wymieniłem 3ech piłkarzy, którzy mają niepodważalnie lepszy drybling od Drewnowskiego i nigdzie nie napisałem, że Messi, Neymar i Suarez mają drybling na jednym poziomie.

1

@Bagsik88 Tak, były porównania do Messiego. Znaleźli się nawet "wybitni", którzy pisali, że Lewy jest lepszy na tle kariery od Messiego xd
Filmiki goli Lewego pokazują, że strzelał lepsze bramki od Suareza XD Ty widziałeś kiedyś gole Suareza, że takie debilizmy wypisujesz? Lewy nie ma podjazdu do Urusa i się z tym pogódź. Norbi wrzucił Ci gole Suareza, popatrz sobie, a nie piszesz głupoty.

4

@PenaldinhoGaucho Masz rację, weź powiedź coś osobie wpatrzonej w Lewego to cię zje...

0

@Transu96 Wybacz ale najpierw mi wytlumacz co wynik oznacza? Dales 22 do 15 ale co to znaczy? Co do tego co nie ma lewy a ma suarez. Szybkosc? ide o zaklad ze jest szybszy w tej chwili niz Suarez. Sila? przeciez Suarez potyka sie o wlasne nogi a lekko go dotkniesz to symuluje. Chytrosc? Lewy wtym roku 65 bramek a Suarez? Technicznie Lewy bije go na glowe, kiedy Suarez zrobil bramke np taka jak lewy Albani asyste czy Sloweni. Gadasz zywotnosc. A moze profesionalizm i serducho do treningow, dlatego w wieku 33 lat wciaz nas zaskakuje kiedy wszyscy zjezdzaja w dol. Wystarczy popatrzec na bramki z Borussi a teraz strzelane zeby widziec jaki postep we wszystkich aspektach zrobil. Ale jak on gral w Borussi to ty miales 15 lat i smarki pod nosem. Suarez cale zycie wyracal sie o swoje nogi i dalej wywraca to jest fakt. Aczkolwiek jest to super napastnik ale daleko mu do Lewego.

0

@AlexDark00 Gdzie była PL gdy Lewy grał w BvB? Wtedy liczyła sie LaLiga, a Bundesliga na arenie międzynarodowej nie wygląda gorzej od PL.

1

@takisobiektos Gdzie była? Żarty sobie stroisz? Takie BVB w tamtym okresie by się w PL zakręciło koło 10 miejsca. Arena międzynarodowa? Gadamy o lidze, w której trzeba być równym przez cały sezon, a nie o lepszym dniu i przejściu dalej. Porównywanie sytuacji Liverpoolu w tamtym okresie w PL do BVB w Bundeslidze to idiotyzm...

0

@AlexDark00 A jak inaczej chcesz porównywać ligi? Jak nie poprzez mecze na arenie międzynarodowej? Każde inne porównania nie mają sensu.

1

@takisobiektos Mają, popatrz sobie jakie drużyny grały w PL, a jakie w Bundeslidze i sobie odpowiedz, kto miał ciężej...

1

@AlexDark00 Czy tutaj(w tej dyskusji)ktoś go porównał do Messiego? Czy ja to zrobiłem? Ślepy jesteś? Napisałem filmiki/statystyki/rodzaje bramek, ślepy jesteś?

1

@Bagsik88
Oczywiście nie zapominajmy technicznie Kane > Lewy :D

1

@Bagsik88 W tej nie, Filmiki, statystyki, rodzaje bramek przemawiają na korzyść Suareza.

1

@draxidox Tak bo Kane strzelił z daleka prostym pobiciem, dziękuję za twoją opinię:D
@AlexDark00 To daruj sobie ten głupi argument. Ślepy jesteś?

1

@Bagsik88 Odklejony jesteś jakiś xD

1

@AlexDark00 Dlaczego? Bo nie potrafisz poprzeć swojej tezy tylko napisać "ślepy jesteś" lub wymyślic głupie porównanie do Leo?

0

@Bagsik88
Niee, bo pamiętasz jak piłeczkę przyjmował Ciro i Kane. Dwa inne światy.

1

@Bagsik88 Potrafię, odpal sobie chociażby Suareza za czasów gry w Liverpoolu, jakie gole sadził, jak dryblował i ciągnął Liverpool za uszy. W średniaku nabił tyle goli, że wygrał ZB. Suarez jest jedną z najlepszych 9tek, bo poza golami zdobywał zwariowaną liczbę asyst, do tego sprawdził się w dwóch najsilnieszych ligach, a nie jak Lewy siedzi w średniej Bundeslidze w klubie, który może mieć przyznane mistrzostwo przed rozgrywkami, bo i tak wiadomo, że je wygra.

1

@draxidox Nie tak jak Lewandowski np. w powietrzu-bez podjazdu w tym temacie do Roberta.

@AlexDark00 I to jest podsumowanie twojej marnej wiedzy. Lewandowski grał w BVB, gdzie jak sam napisałeś, że Bayern tak dominuje. Do tego w słabej reprezentacji Polski wygrał króla strzelców eliminacji do Euro o Mistrzostw Świata

1

@AlexDark00 A tak wychwalasz PL i Luisa tam. Taka trudna jest....że w tamtych czasach ( z całym szacunkiem) Leicester wygrało. Lewandowski w BVB został mistrzem Niemiec x 2, grał w finale LM z BVB(np. strzelił 4 gole Realowi, ale tego nie pamiętasz?), w BVB król strzelców itd.

0

@Bagsik88 Gdzie napisałem, że to drewno?
Poza tym co jest nieprawdą?
Większość bramek strzela z paru metrów i karnych i pokaż mi jego drybling i te wykreowane akcje.

0

@Bagsik88 Możesz wkleić jakieś bramki Lewego z Dystansu nie wolnego?
Bo Suarez ma takich Sporo. Możesz wkleić pare bramek z woleja ,Bo Suarez ma takich multum. Powiedziałbym ,że jest nawet od tego specjalistom

Co byś nie powiedział i nie zrobił pod względem techniki piłkarskiej Suarez jest Lepszy.

Może to budowa zawodnika ,ale Suarez jak na południowca przystało skill ma we krwii.
To zawodnik który potrafi sam pociagnac drużyne po zwyciestwo.

1

@norbi77 Czy napisałem, że tylko ty go tak określasz? Chyba nie.

No właśnie, jemu umniejszasz, a innych idealizujesz.

Po co jak napiszesz, że to raz albo inną głupotę wymyślisz....ale ok.
https://www.whoscored.com/Players/29400/History/Robert-Lewandowski

Masz dryblingi, kluczowe podania, bramki z pola karnego i za pola itd.

W BVB i w reprezentacji też tylko z karnych i 5 metrów? Jako pomocnik nie kreował tych okazji? Jakby statystyki Cie nie przekonywały.

2

@MarioVeB! O tak, czekałem na twoją wypowiedź.

https://www.whoscored.com/Players/29400/History/Robert-Lewandowski

Masz tam dane, do tego chociażby z dystansu strzelił na Euro itd.

Jak go nie oglądacie albo od wielkiego święta to co poradzę?

A Lewandowski chociażby w BVB czy Polsce nie ciągnął gry?

1

0

@MarioVeB! Mu nie wytłumaczysz, lewy strzelił na całą karierę 5 goli z dystansu i 3 woleje, Luis strzelił ich w cholere więcej, a on ci wkleja film, gdzie lewy strzela 1, czy dwa z ów ośmiu goli na 15 lat kariery i mówi, że Suarez jest w tym gorszy... Nie mam słów do typa, jak można być tak zaślepionym?

0

@Bagsik88 Bundesliga była cięższa od PL... Weź gościu rozpęd i walnij w ścianę...

1

@AlexDark00 Ślepy jesteś?

2

@AlexDark00 Kolejne twoje potwierdzenie marnej wiedzy.
@MarioVeB!

Według sofascore tylko w tym sezonie w lidze dwie bramki za pola.

https://www.youtube.com/watch?v=1lyZ9fYjSvo - tu bramka z woleja.

https://www.youtube.com/watch?v=z4ZYDKx0nos - z dystansu.

https://www.youtube.com/watch?v=1C-azMr0e6A - tu druga, strzela z wolnego.

1

@Bagsik88 Ty naprawdę masz coś z głową, "8 goli z dystansu, czy woleja" to określenie na małą ilość takich goli, a nie dosłowna liczba... Tylko idiota mógł nie zrozumieć o co mi chodzi. Więc tak: Chodziło mi, że ma mniej takich goli od Suareza typu zza pola karnego, czy jakichś ekwilibrystycznych, których Suarez na tle całej kariery ma o wiele więcej od dobijaka. Wiadomo, że jakieś z dystansu strzeli, ale dla niego ten dystans to jest max 18 metr, czyli ledwo 2-3 metry zza pola karnego... Porównaj sobie to z tym golem https://www.google.com/search?q=Suarez+amazing+distance+goal&oq=Suarez+amazing+distance+goal&aqs=chrome..69i57j33i160l3.8056j0j7&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:5da2b488,vid:RI-CG5b-9bM,st:0
Aha i nie licz Lewemu karnego jako strzał z dystansu, choć 11ście metrów to dla niego duża odległość xD

2

@AlexDark00 Daj spokoj żeby Lewego porównywac pod wzgledem techniki to trzeba mieć swój świat odpuśc.
Ono może wklei jedna czy 2 takie bramki no ale gdzie do Suareza to nie ma podbiegu :D

1

@AlexDark00 W samej lidze od sezonu 15/16 ma 11 takich bramek, a ty dalej swoje próbuj;D
@MarioVeB! Tak jak ty że swoimi przypuszczaniami np. że Lewandowski nie będzie się liczył w ZP? :D

1

@Bagsik88 Móiłem ,że Messi Wygrał juz ZP po Copa i to jest Fakt.
Reszta to twoje manipulacje.

1

@MarioVeB! To praktycznie każdy wiedział. Wystarczy przejrzeć twoje komentarze czy to taka manipulacja:)

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Bagsik88 Pewny byłem wygranej Leo reszta to twoje dopwoeidzenia
Fakt smiałem sie z tych co twierdzili ,że Lewy wygra Zp ,bo wiedziałem ,że bez sukcesów z reprezentacja to niemozliwe.

1

@MarioVeB! I przegrał o ok. 30 głosów:D zresztą widać jak komentują twoje przewidywania:)

« Powrót do wszystkich komentarzy