La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 584 Culés

2

Nie wiem czy już było ale ostatnio w internecie został opublikowany, krótki film pokazujący zdolności Ameca('i) - nowego robota stworzonego przez Engineered Arts, który jest chyba najlepiej naśladującym ludzką mimikę robotem w historii.

0

@Abominacja Niedługo Matrix powstanie.

2

@Abominacja Jak pomyślę, jak niesamowite rzeczy nas czekają za 100/200 lat to żałuje, bo urodziłem się za wcześnie, by być tego świadkiem

16

@Abominacja Tylko mnie takie filmy niepokoją? :/

8

@Abominacja Rozkręcić, póki nie nauczył się strzelać laserem z oczu.

1

@patry295 takiego skoku technologicznego jak nasze pokolenie, to akurat myślę że żadne inne nie doświadczy. Musiałoby chyba powstać (zostać odnalezione) nowe źródło energii.

A co do filmiku, to nic specjalnego. Niesamowicie odwzorowana mimika twarzy faktycznie, ale po prostu to zwykły program komputerowy. Ze sztuczną inteligencją nie ma to nic wspólnego, gdyby ktoś już zaczynał się bać. :)

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Kgorecki2500 Nie przejmuj się, cokolwiek złego miałoby się stać to tego nie dożyjemy :)

4

@Abominacja nie wiem, mnie to zawsze przerażały roboty. Nie wiem po co ludzie to robią

0

@GeneralXavi Nie mogę się z tym zgodzić, uważam że potencjał jest wciąż przeogromny, a cała branża robotyczna i jej rozkwit będzie czymś nieporównywalnie większym niż cokolwiek do tej pory

@william_wallace nie ma co srać po rajtach, tak jak kiedyś ludzie na widok słupów wysokiego napięcia
https://zapodaj.net/75b37c1b4417a.png.html

0

@Kgorecki2500 nie, ten efekt to tzw. dolina niesamowitości (uncanny valley). Jeśli coś bardzo przypomina człowieka ale jest jednak mała różnica to ludzie reagują m. in. niepokojem. Ja chyba tego nie odczuwam i ogólnie mam np. problem z rozpoznawaniem twarzy ale jest to powszechne zjawisko. Tu masz fajny wykres: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f0/Mori_Uncanny_Valley.svg/1280px-Mori_Uncanny_Valley.svg.png

0

@patry295 Mnie jednak to przeraża i wydaje mi się że za 100 czy 200 lat człowiek w części będzie maszyną. Możliwe że też będzie się produkować ludzi. Chciałbym zobaczyć z boku jakby to wyglądało ale nie chciałbym żyć w takich czasach. Już trochę żałuję że żyje w obecnych

0

@patry295 Ja tam się cieszę z takiego rozwoju technologii, bo robotyka pomoże w eksploracji kosmosu poprzez wysyłanie do robotów tam, gdzie panują ciężkie warunki lub żeby przygotował ludzką ekspedycję do przybycia. Ah, aż Blade Runner mi się przypomina, gdzie tam właśnie dla takich powodów tworzono androidy :)

0

@pt9 Nie miałbym nic przeciwko, żeby człowiekowi wszczepiano „wyhodowane” organy w miejsce tych zużytych. Czy tez ludziom bez rąk czy nóg mechaniczne kończyny, które obrastały by tkanką skórną niczym w terminatorze :)

0

@pt9 człowiek już jest jak maszyna - wgapiony w tv, komputer i telefon. Zaprogramowany przez system robi to co każdy, każdy niewolnik systemu. Brak czasu na życie. Monotonia dnia : praca - dom

0

@patry295 @pt9 wystarczy, że za naszego życia powstanie AGI czyli sztuczna inteligencja mająca takie same możliwości jak człowiek. Wtedy zacznie sama się ulepszać a to oznacza co teoretycznie doprowadzi do osobliwości technologicznej.

"Technologiczna osobliwość (lub po prostu osobliwość, z ang. singularity) – hipotetyczny punkt w przyszłym rozwoju cywilizacji, w którym postęp techniczny stanie się tak szybki, że wszelkie ludzkie przewidywania staną się nieaktualne. Głównym wydarzeniem, mającym do tego doprowadzić, byłoby stworzenie sztucznych inteligencji przewyższających intelektualnie ludzi. Takie sztuczne inteligencje mogłyby opracowywać jeszcze wydajniejsze sztuczne inteligencje, wywołując lawinową zmianę w technologii."

Podobne wydarzenia miały miejsce w przeszłości (odkrycie elektryczności) i wywracały świat do góry nogami, podejrzewam że AGI, jeśli powstanie, doprowadzi do wymarcia ludzkości.
Warto przypomnieć w tym miejscu pewnego tweeta Muska:

Ja nie podzielam jego braku entuzjazmu, moim zdaniem zastąpienie ludzkości przez roboty to po prostu kolejny krok w ewolucji naszego gatunku.

« Powrót do wszystkich komentarzy