La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1535 Culés

11

Informacja sprzed kilku dni (możliwe, że już była wspominana), ale dopiero teraz o niej słyszę.
WTA na czas nieokreślony zawiesiło wszelakie relacje biznesowe ze stroną chińską. Powód? Wciąż nierozwiązana sytuacja z chińską tenisistką Peng Shuai. Mega odważna decyzja, która mówiąc szczerze aż nie pasuje do dzisiejszego świata sportu i biznesu. Patrząc na to, że następne igrzyska zimowe będą w Chinach( a Komitet Olimpijski urządza wraz z chińskim rządem teatrzyk, aby igrzyska w Pekinie odbyły się bez niepotrzebnych kontrowersji), jak zachowują się władze NBA wobec Chin, zawody F1 w Arabii Saudyjskiej czy nadchodzące MŚ w Katarze, to odnosi się wrażenie, że tak bezkompromisowa reakcja ze strony WTA jest aż nie na miejscu i jest zupełnie nietypowa. A to przecież powinno być minimum przyzwoitości, by uważać, że prawa ludzkie są ważniejsze od jakichkolwiek biznesów... Co ciekawe ATP(organizacja męskiego tenisa) i ITF( międzynarodowa tenisowa federacja) też wydały oświadczenia, ale o wiele łagodniejsze, w których ani razu nie pada słowo "Chiny". Wiem, że się powtarzam, ale naprawdę chyba nikt nie spodziewał się tak ostrej reakcji ze strony WTA.

2

@verdant Spokojnie, decyzja na teraz. W styczniu ruszy sezon i ogłoszą, że doszli do porozumienia. Zbyt duża kasa jest w grze żeby WTA z niej zrezygnowało.

3

@mkord dokładnie, dobra pora dla organizacji. WTA bardziej potrzebuje Chin jako rynku zbytu, niż Chiny ich.
Ale trzeba przyznać, że zarząd WTA ma jaja ze stali, zrobić taki manewr. Na twitterze rzuciło mi się w oczy, że Djoko pochwalił decyzję i poparł działania WTA.

1

@verdant jeśli IO odbyły się w III Rzeszy, to takie Chiny to pikuś :)

0

@mkord Nawet jeśli tak będzie, to i tak dużo ryzykują. Chiny nie lubią sprzeciwu i nawet taki chwilowy bunt wciąż jest niespotykany wśród największych organizacji. A WTA jak na to jak jest z nimi powiązana, to reaguje znacznie ostrzej niż się mogłoby wydawać. Przecież mogli nawet w tym czasie( w przerwie między sezonami) udawać, że nic się nie dzieje. Zebraliby hejt w internecie i wszyscy by zapomnieli za jakiś czas, a sam fakt, że zdecydowali, by nie siedzieć cicho, zasługuję na pochwałę.
@Chaoss Jasne, ale jednak od tamtych IO świadomość społeczna i prawa ludzkie podobno wzrosły i się zwiększyły, więc chyba możemy wymagać więcej :). Ale masz rację, fakt, że tamte igrzyska się odbyły do dnia dzisiejszego powinny być traktowane w kategoriach wstydu.
@Kidd Wiem, wypowiedź Novaka jest dla mnie równie zaskakująca. Djokovic zawsze stara się być dyplomatyczny i mówi bardzo ogólnikowo. A w tej sprawie jest dość stanowczy.

0

@verdant tylko ile to potrwa? Za chwilę wszyscy zapomną i beda się jarać turniejami w Chinach. Smutna rzeczywistość.

« Powrót do wszystkich komentarzy