La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 577 Culés

0

Laporta mówiąc że Dembele jest lepszy od Mbappe pokazuje jaką ma wiedzę na temat piłki nożnej. Zresztą podobnie było widać to gdy bardzo mocno naciskał na grę Puiga. Piłkarz to nie tylko to co widzimy na boisku. Piłkarz zaczyna się od najprostszych elementów czyli sen, odżywianie się, punktualność, podejście do treningu a to wszystko składa się na ten ostatni najważniejszy czynnik czyli grę na boisku. Dembele od samego początku pobytu w Barcelonie nie pokazywał przede wszystkim profesjonalizmu. Zresztą takie też były o nim opinie w Dortmundzie. Wieczny mały chłopiec dla którego piłka jest tylko fragmentem jego zycia a by zostać wielkim piłkarzem to piłka ma być najważniejszą częścią życia, przynajmniej do momentu założenia rodziny.

18

@Janiama Te gadki to typowe pod publiczkę, nie wierze że on tak naprawde myśli.

62

@Janiama Nie. Laporta celowo przesadza i broni swoich zawodników. Jak przystało na prezydenta. Ma przesadzać, ma być niesprawiedliwy w ocenie sytuacji. Stoi na czele Klubu i dobro Klubu to dobro nadrzędne dla niego. A nie to, co sobie pomyśli jeden z drugim dziennikarz czy kibic na Rambli.

2

@Janiama Poprzedni prezydent mówił, że jest lepszy od Neymara.

5

@Janiama Powiedział, że według niego jest lepszy. Dlaczego chcesz mu odbierać prawo do takiego osądu ? Są ludzie którzy twierdzą, że Robercik jest najlepszy, tacy dla których Messi i też tacy dla których Ronaldo, to subiektywna opinia.

12

@Janiama potężny janiama nie kuma że Joan mówi to żeby podbudować zawodnika i nakłonić go do pozostania

0

@lukas10 Niesamowite naprawdę

0

@Boromir4 Nie odbieram mu prawa do osądu dlatego też nie odbieraj mi prawa do krytykowania tej wypowiedzi

0

@Coutinho007 i też o tym pisałem

0

@blazeq Mnie nie obchodzi w tym konkretnym przypadku co myśli tak naprawdę Laporta. Przepraszam ale zarówno ty jak i ja tego nie wiemy. Krytykuje jego wypowiedź bo jest głupia i każdy kibic futbolu widzi że Dembele to nie ta półka co Mbappe. Gdyby Laporta powiedzaił że Puig jest lepszy od Zielińskiego to tez mam mu przyklasnąć :)

1

@Janiama Po prostu wypowiedzi Prezydenta Klubu trzeba odpowiednio filtrować. Podobnie jak Prezesa Rady Ministrów czy własnej mamy :-) Każda z wyżej wymienionych będzie mijać się z prawdą nad wyraz często.

0

@blazeq No to tym bardziej ta wypowiedź szkodzi klubowi. Bo skoro jest lepszy od Mbappe to niech jego zarobki również będą na tym poziomie. W ten sposób rywal też tak może myśleć i ma prawo oczekiwać lepszych ofert z innych klubów.

0

@Janiama Nie, bo agenci Dembele doskonale znają rzeczywistość i sytuację klienta. Jedynie dobrą aurą i przekonaniem zawodnika, że jest bardzo ważny i doceniany przez wszystkich można go jakoś zatrzymać. Warunkami nie są w stanie konkurować, tym bardziej, że za pół roku jeszcze agent przytuli swoje, bo zawodnik przejdzie za darmo.

0

@blazeq Nie sądzę by słowa akurat w tym przypadku były aż tak ważne. Jeżeli na stole leży 30 mln a Barcelona może zaoferować około 10 mln to nie sądzę by taki pijar miał pomóc

1

@Janiama Na pewno nie zaszkodzi. Innej drogi nie ma. Xavi wierzący zawodnika i przekonujący go, że tutaj triumfuje oraz prezydent, przekonujący, że widzi w nim wiodącą postać - taki przekaz daje komfort jako piłkarzowi. Wiesz, że będą się o Ciebie troszczyć i będziesz grał. W Anglii nie masz takiej gwarancji. Dodatkowo dostajesz jasny sygnał, że jak będziesz grał, to będziesz też zarabiał. W perspektywie 5 lat pewnie nie gorzej niż w Anglii.

0

@blazeq a ja uważam że szkodzi bo pokazuje przeciwnikom Dembele w dobrym świetle. To powoduje że inne zainteresowane firmy będą chciały go pozyskać. Lepiej w takim przypadku nic nie mówić niż chwalić na lewo i prawo pracownika któremu zaraz kończy się umowa. To tak jakbym wszystkim dookoła opowiadał jaką mam wspaniałą pracownice wiedząc że najmniej finansowo mogę jej zaoferować.

1

@Janiama Moim zdaniem jest to bardzo naiwne myślenie. Skauting na poziomie takich klubów nie zwraca nawet uwagi na to, co mówi Prezydent. Nie ma to wartości dla potencjalnego kupca. Sytuacja jest bardzo prosta i czytelna - za pół roku Dembele będzie wolnym zawodnikiem i będzie mógł odejść za darmo. Od razu z marszu znajdzie się kilka klubów, które dadzą odpowiednie pieniądze agentowi oraz piłkarzowi, bo to jest mimo wszystko okazja rynkowa. A Barcelona nie ma najmniejszych szans konkurować o piłkarza finansowo.

Co może zrobić Barcelona? Przekonać piłkarza projektem sportowym, uświadomić mu, że będzie centralną postacią tego projektu. Okazać odpowiednie zaufanie. Stworzyć atmosferę, w której pieniądze zejdą na dalszy plan. Wbić się miedzy agentów a piłkarza. To jest wszystko, co Barcelona może w tej sytuacji robić i najwyraźniej robi.

Zupełnie inna sytuacja była z Ilaixem Moribą. Klub wiedział, że jak da pieniądze Moribie, to za jakiś czas będzie musiał agentów Gaviego, Nico itp. pod drzwiami z oczekiwaniem wyrównania płac. Ponadto doskonale zdawano sobie w Klubie sprawę z tego, że otoczenie piłkarza gra nie fair nie mówiąc o tym, że rozpatruje inne oferty, a jedynie przeciągając negocjacje. Tutaj jest jasny przekaz od agenta - w Anglii dają więcej.

Laporta i Xavi robią bardzo dobrze. Dembele powinien też grać niezależnie od tego, czy kontrakt ostatecznie podpisze. Za to Klub mu płaci. A jak się sprawa zakończy, to już trudno przewidywać. Zapewne Francuz odejdzie, bo za długo się to już ciągnie. Wcześniej myślałem, że przy tych urazach postawi na stabilizację. Obecnie wszystko wskazuje na to, że jednak pieniądze są na pierwszym miejscu. Ale zobaczymy.

0

@blazeq Dembele nie jest potrzebny temu klubowi chociażby przez liczne urazy które zdecydowanie wyhamowały jego karierę. Chyba zapominasz że chłopak jest 4 lata w naszym klubie a ja głównie go pamiętam z pudła w ostatniej minucie meczu z Liverpoolem :) Moim zdaniem nowy kontrakt jest tylko i wyłącznie w celu uzyskania dobrej kwoty za ewentualny transfer. Barcelona wie jaka jest sytuacja Dembele i to ostatnia deska ratunku by uzyskać za niego jakieś pieniądze. To samo wiedzą też managerowie Dembele i starają się przedłużać negocjacje ponieważ zdają sobie sprawę że może Francuz przez kolejne pół roku nie grać. To spowoduje że nowy klub może nie wyłożyć takich warunków jakie w tym momencie są oferowane. Oczywiście że słyszymy z klubu informacje że jest bardzo potrzebny i Xavi też o tym mówi ale co ma powiedzieć jak w grę wchodzi darmowe odejście tego piłkarza. Przecież dla biednej finansowo Barcelony taka strata Dembele to wielka porażka także wizerunkowa. Moim zdaniem Dembele odejdzie z Barcelony no chyba że złapie następną kontuzje i jakoś z klubem się dogada na nowy kontrakt.

« Powrót do wszystkich komentarzy