La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 550 Culés

41

Znowu potężny samolot rozbił się nad terenem Polski. Umarło przez covid 570 osób czyli w dwa dni 1100 osób poniosło śmierć. Jesteśmy bardzo katolickim krajem w którym połowa społeczęnstwa lezy co tydzień plackiem w kościele. A tak naprawdę prawie połowa naszych rodaków ma w dupie to co sie dzieje z tą pandemią. W kraju mamy 11 obowiązkowych szczepionek które musimy przyjmować przy urodzeniu i w następnych latach. Jakoś to ludziom nie przeszkadza a kiedy mogą się ochronić przed trudną chorobą to mają wtedy swój świat w głowie.
Na 570 zgonów 460 to osoby niezaszczepione czyli około 75 %.

28

@Janiama
no i umarło ni i co z tego?
codziennie ludzie umierają
smutne ale życie

17

@Janiama jak wchodzisz w tematy religijne to jest tam chyba coś na temat wolnej woli ;) czy jakoś tak, nie jestem ekspertem

11

@Janiama fcbarca.com to fantastyczne miejsce zeby prawić o pandemii

68

@Janiama jeszcze napisz, że ci co się przejmują pandemią, to dokładnie ta droga połowa od tej co leży "plackiem" w kościele. Pominę to, że ostro przesadziłeś z tą połową i kościołem.

Każdy człowiek ma wolną wolę. Ponoć szczepienia mają super dużą skuteczność. To co, mam przeżywać że ktoś miał prawo zdecydować o swoim zdrowiu, wybrał tak, a nie inaczej i poniósł tego konsekwencje? Jeśli już, to szkoda mi ich rodzin.
W dodatku parę lat temu każdego dnia również umierało wiele osób, na wiele różnych chorób czy w różnych wypadkach losowych. Nie wiem czy wtedy też się czepiałeś, że nikt tych ludzi nie przeżywa. Przeżywa się bliskich, bo z nimi mamy jakąś więź emocjonalną. Tak wygląda ten świat.

5

@Janiama podawane w Polsce statystyki trzeba brać z dystansem. Szczepienia są natomiast dla chętnych, jeśli jesteś szczepiony to nie zachorujesz a nawet jeśli to podobno przejdziesz to łagodniej, więc w czym problem?

14

@Janiama Do kogo masz pretensje? Podobno szczepionka chroni tylko przed pobytem w szpitalu żeby przejść delikatniej covida nie chroni przez zarażeniem.

6

@Janiama "A tak naprawdę prawie połowa naszych rodaków ma w dupie to co sie dzieje z tą pandemią" - abstrahując od poglądów kogokolwiek na temat szczepień i zagrożenia, jakie dla niego niesie ta choroba, to jestem pewien, że gdyby rząd od początku prowadził spójną narrację na ten temat, to procent zaszczepionych by był większy. Tak niski poziom wyszczepienia to efekt absurdów, jakie pojawiały się po drodze. Ja, choć zaszczepiłem się tak szybko, jak to dla mojej grupy wiekowej było możliwe, powiem szczerze - całkowicie rozumiem argumentację osób, które się nie szczepią i przywołują cytaty pochodzące ze strony tych, którzy do nich zachęcają. Podobnie ma się z maseczkami, itd. Przypomnę tylko dwa incydenty z Horbanem:
1. stanął może pół metra od drugiej osoby na konferencji i na pytanie czemu nie ma maseczki wyprostował rękę do boku i stwierdził, że są 2 metry odstępu, poza tym jest zaszczepiony. To jak Polacy mają nosić maseczki, skoro ktoś "z góry" robi takie coś?
2. powiedział, że zaszczepieni nie będą zarażali, bo nie będą zakażeni. No też coś nie wyszło, bo jednak się mogą zarazić.

Od samego początku władza robiła wszystko, by obchodzić obostrzenia, które sama nakłada. Morawiecki przy stole w restauracji, podczas gdy dla wszystkich były surowe ograniczenia, wypad Dudy na stoki przy jednoczesnej narracji, że to niebezpieczne... I dzisiaj mamy tego efekty i nawet nie mam do takich ludzi żalu ani mnie to nie denerwuje. Zwyczajnie mnie to nie dziwi.

2

@Janiama lepiej jak przechodzisz po pasach na czerwonym świetle mogą dać ci mandat.Jest to ograniczanie wolności tak samo jak przejeżdżasz na czerwonym świetle.Demokracja to nie jest to totalna samowolka, a mamy czas epidemii ,gdzie normalne jest że obostrzenia mogą być.Co ciekawe kwestia przejść przez pasy to też kwestia zdrowia.

2

@Janiama A co ma czyjaś religia do tego? Zresztą wątpię, że 19 milionów ludzi, co tydzień chodzi do kościoła. Przecież nie będziemy nagle życia nie wiadomo jak zmieniać, bo ludzie na covida umierają, jedni umierają, drudzy się rodzą i tak to wygląda od wieeeeeelu lat. A co do dbania o swoje zdrowie i jak ludzie je postrzegają, to polecam fraszkę Jana Kochanowskiego "Na zdrowie".

1

@Ghotti ale jak rozmawiasz o pedofili w kościele to wolnej tu woli nie ma;)

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

0

@Janiama Co ma kosciol do szczepienia? A nieszczepia sie Ci co siedza w internecie a nie w kosciele.

17

@Janiama kolego poszukaj sobie wypowiedź Niedzielskiego gdzie wyjaśnia jak w Polsce kataloguje się zgony u nas, a jak w innych krajach i wtedy wyciągnij wnioski skąd u nas tyle zgonów na"covid"

2

@Janiama Ale to są zgony dodatkowe czy może większość z tych ludzi i tak by umarła jak nie dzisiaj to jutro?

33

@Janiama No jakoś trzeba było wcisnąć niechęć do kościoła i katolików do posta o pandemii. Brawo, udało się, ale ten fikołek prawie połamał kręgosłup.

1

@Janiama
Oczywiste rzeczy piszesz, a cieszy że ktoś tak myśli, paradoks naszych czasów. Jak można wątpić w szczepionkę, to pojęcia nie mam, bo ktoś gdzieś coś usłyszał od koleżanki kuzynki babci która ma wnuczkę pracująca w szpitalu. Patologia.

1

@Ghotti W takim razie dlaczego rodzice pozwalają szczepić swoje dzieci skoro jest wolna wola :)

2

@BorzyKrzys Tobie palec pokażą to też widzisz penisa :)

9

@Piernik Gdybyś miał kogokolwiek w rodzinie pracującego w szpitalu, to też byś wątpił. Mam mamę pracująca na oddziale covidowym w Szczecinie i generalnie nie ma różnicy kto trafia na oddział - trafiają zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni (od razu zaznaczam, że skoro trafiają na oddział to znaczy, że ciężki przebieg choroby). Zresztą znowu wychodzi to co od dawna przeciwnicy szczepień mówią. Autor pisze, że 75% zgonów to niezaszczepieni. A mnie zainteresowało co innego - dlaczego zaledwie jednego dnia mamy aż 110 zgonów wśród zaszczepionych, skoro mieli oni nie tylko nie umierać, ale też mieli ciężko nie chorować.

2

@GeneralXavi nie do końca jest wolna w demokracji są rzeczy które cię obowiązują.Spróbuj nie płacić podatków idź do urzędów i powiedz im że masz wolną wolę.Albo przejedź sobie na czerwonym zrobią ci zdjęcie i mansat zapłacisz.Są szczepienia i obowiązkowe.Bardziej to co się dzieje jest to manipulacja w internecie także zarabianiu na feke newsach bo takie strony proszą o 50$.A reszta tym językiem co oni piszą klepie jeden po drugim i jest to łańcuszek.Na to miast w Polsce nie jest to tylko sprawa niezaszczepiinych bo ich brak szczepueń powoduje brak leczenia na raka co kosztowało 9 tyś przy tej fali śmierci a to dane z 2 tyg temu.Także większe narażenie na śmierć mają ci co ich odpowiedź immunologiczna jest niewystarczająca.Jak np. Starsi.Albo mają chory wspoistniejące.Twoja wolność kończy się tam gdzie zagrażasz innym.Przypadek szczepień nie jest tu taki oczywiste a mamy czas oandemi i wiadomo że nakazy mogą być w takich czasach.

0

@Janiama No chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

0

@Janiama suski by to skomentował tak Biologia.

2

@martin3131 niestety w tak upolitycznionym kraju całkiem sporo...

2

@Kwiatek67 bo w szczepionkach nie chodzi o twoje czy Janiamy dupsko. W szczepionkach chodzi o wydolność służby zdrowia. Żeby nie musiała się zajmować covidowcami tylko tymi wszystkimi na których teraz nie ma miejsca

4

@Kwiatek67 co do znaczy tylko?śmierć ponad 500 osób dziennie to jest dla Ciebie tylko.Żyjesz w europie życie ludzkie jest trochę więcej warte niż gdzie indziej i nie słowo tylko.A nie umierają "tylko antyszczepionkowcy"ale ludzie którzy nie mają dostępu do szpitali np. na raka 9 tyś. Podali 2 tyg temu.Bez szczepień jesień zima zeszły rok 70 tyś.do tego masz większe narażenie dla ludzi starszych zmniejszą odp.na szczepionkę.A także zwiększa szanse pożegnanie się ze światem u osób z chorobami wspóistniejacymi bo więcej jest zarażeń.Według badań izraelski osoba zaszczepiona o 80% mniej zaraża ,gdyż stężenie wydychanego wirusa jest mniejsze.Dlatego że osoba zaszczepiona o ile odp. Na szczepionkę jest prawidlowa ma przeciw ciała które zmniejszają się namnażaniu wirusa.U mnie po 1.5 tyg się wyrworzyły.A w miedzy czasie miałem ok 20% zajętych.

7

@Janiama a co się stało z "moje ciało, moja sprawa"? Może zmieńcie slogan i dodajcie jeszcze "twoje ciało, moja sprawa"

10

Kolego @Janiama minister Niedzielski specjalnie dla Ciebie skąd w Polsce tyle zgonów covidowych. Idąc za argumentem o samolocie Potężny samolot rozbił się, ale niektóre ofiary zostały "podrzucone";)

https://streamable.com/8h84h7

Kilka ekstra oznaczeń
@lucca87 @Ghotti @GeneralXavi @!34RC3!_0N4 @Kwiatek67 @SuperPatsonFCB @skubi99 @Kurkmen @ShinobiQWE

8

@ObiwanKenobi jak zajmiesz łóżko w przepełnionym szpitalu z powodu braku szczepienia i ktoś inny przez to umrze to już nie będzie twoja sprawa.

1

@SuperPatsonFCB tylko bierz pod uwagę że ci na górze mogą się pomylić a dane w danym momencie mogą być nieaktualne bo.
1Wchodzi nowa mutacja i oni się uczą nowej mutacji jak teraz i mogą tu się mylić.
2 przywoływanie tego co kiedyś mówili też nie ma sensu bo się uczyli wirusa reakcji na szczepionki i tak dalej.To nie jest wiedza obrazu dana .Z czasem doświadczenie będzie większe.Ale trzeba
Dostrzegać to przeciwnik się zmienia i skuteczność szczepiioki na nowe warianty także osoba zaszczepiona wedlug izraelskich badań zaraza o 80% mniejto nie jest to samo co osoba nie szczepiona wynika to ze stężenia wydychanego wirusa.Gdyż szczepiinka daje przeciw ciała ktore walczą z namnażaniem .W przypadku nie zaszczepiiną wirus wchodzi jak w masło u mnie po 1.5 tyg były przeciw ciała a zajętość płuc do 20%

8

@Borneo pizdyliard wariantów, dawek, teraz jakieś przypominające(xD), to wszystko farmaceutyczny biznes

2

@Barca1992 Zaraz Ci napisze, że powinieneś pisać pan do niego a nie kolego

4

@lucca87 Pieprzysz głupoty dopóki nie będzie to dotyczyć Ciebie i Twoich bliskich, czego absolutnie Ci nie życzę.

10

@Abominacja place podatki wiec mam takie same prawo do tego łóżka jak i inni...

1

@Abominacja jak zajme łóżko jeżeli szpital jest przepełniony? I to nadal nie bedzie moja sprawa. To może czas zacząc keczyć ludzi zamiast czlowieka ze zlamaniem kierowac na test

1

@Transu96 powiedz to tej znacznej części co poszła do piachu.Że to tylko kasa na pewno będą szczęśliwi że się nie zaszczepili.Swoją drogą jakby nie patrzeć na dziś szczepionki obowiązuje na wszystkie warianty to jest już równe 2 lata choć szczecinka weszła do użycia 2 lata temu.To nie jest tak że szczepionka nic nie daje.Osoba która pod wpływem szczepionki tworzyła przeciw ciała będzie jej łatwiej produkować przeciw ciała niz osoba totalnie bez kontaktu.Ja i przeszedłem wirusa i wziołem szczepiknkę rok po chorobie i po 8 miesiącach mam prawie ich maksa i zapowiada się że rok nie będę się szczepił.A nawet i dłużej jesli bedą robić szczepiinkę o nowy wariant.Poza tym jak się odczulasz czyli szczepisz to odczulasz sie co 1.5 miesiąca przez okres 5 lat.ato sorry 9 miesięcy to pikuś cho ja za pewne rok nie będę się szczepił.Poza tym to juz nie 2 dawki a 1 jest redukcja.

18

@Borneo takie kocopoły jak ty to nikt nie jesst w stanie napisać.
Ps. Dobrze, że wśród objawów nowego wariaantu nie ma już sraczki bo byloby przes**ne

0

@Janiama i to trzeba jeszcze dodać że rozpatrujemy 500 osób czyli największy samolot pasażerski na świecie Airbus a 380 bo boeing 373 to około 300 osób .Albo 5 tupolevów licząc po 100 osób.

3

@ObiwanKenobi zajmiesz jedno z łóżek w szpitalu który jest przepełniony, czego nie rozumiesz? Skoro szpital jest przepełniony to znaczy, że jest w nim wielu ludzi. Ty jesteś jednym z tych ludzi. Prościej się chyba nie da.
No tak nie testujmy pacjentów i pozwólmy, żeby każdy w szpitalu był zarażony, wtedy na pewno starsi ludzie nie będą bali się przyjść na badania.

3

@ClassicRock
a co ludzie nie umierają na różne inne choroby lub w wypadkach na świecie?

COVID miałem bezobjawowo, szczepiłem się też ale nie widzę powodu do demonizacji problemu, takie jest niestety życie, przykre ale takie nagłaśnianie i sianie paniki niczemu nie służy

0

@Matan_Zajcev kwestia jest jak z komputerem.Jeśli szczepionka to soft a komputer to człowiek wgrasz do spieprzonego kompa soft nie będzie dobrze działać bądź wcale.Jeśli ktoś ma podstawowy mechanizm spieprzony czyli reakcje na szczepionkę i przeciwciała nie są wytwarzane trudno aby to działało.Błąd jest w czlowieku i powinien on poddać się leczeniu.Druga sprawa to choroby wspóistniejące.Są też przypadki osób na tyle starych ma to swoja w geriatri nazwę kruchość życia.Że produkcja przeciw ciał może być takim dużym wysiłkiem bo isoba jest stara że dana osoba nie przeżyje.Te osoby mają prawo do szczepionek chociaż covidu by też nie przeżyły bo wytworzenie przeciw ciał będzie ich kosztowało życie.

9

@Janiama Najpierw wmawiali, że za fale i zakażenia odpowiedzialni są nie noszący maseczek. Później pojawiła się szczepionka i teraz za falę, zgony, zakażenia obwinia się niezaszczepionych. Tymczasem poważne czasopismo podaję:
https://www.thelancet.com/journals/lanepe/article/PIIS2666-7762(21)00258-1/fulltext?s=08
i do tego pewien lekarz z Bochum też powiedział coś isotnego
https://legaartis.pl/blog/2021/11/30/lekarz-wzywa-do-izolacji-zaszczepionych-takie-dzialanie-ma-zakonczyc-koronke/

Wniosek? Szczepionka i śmieszny paszport nie sprawiają, że nie chorujecie i nie przenosicie wirusa tylko chorujecie i roznosicie covida w ten sam sposób jak niezaszczepieni.

0

@lukaszbarca15 jeśli piszesz to ze strony ludzi chorych na raka gdzie przy tej fali umarło ich 9 tyś choć to było z 2 tyg.Czy z perspektywy osób zeszłej jesieni i zimy gdzie umarło 70 tyś .To zgadzam się z twoim zdaniem.Bo państwo dało szczepionkę która o ile masz zdrową odp. Immunologiczną czy nie masz ciężkich chorób wspoistniejących nie znajdziesz się w szpitalu.Nie narazisz siebie na śmierć nie spiwodujesz niepotezebnych kosztów nie tylko pobytu w szpitalu i nie zajmiesz komuś łóżka bo masz wybór aby się tam nie znaleźć. Podsumowując nie będziesz zwykłym szkodnikiem gdzie za cenę oprócz kosztów mowa i lockdawnach są możliwe 2 życia.Płacisz podatki i to nie zwalnia cię od głupoty, której ceną jest życie ludzkie.O ile trafiasz do szpitala.

0

@martin3131
np. to: "Szpital Uniwersytecki w Krakowie zwolnił kapelana szpitalnego, który przekonywał pacjentów, że szczepionki przeciwko COVID-19 są szkodliwe. W opinii kapelana szczepionki mają wbudowane chipy, które doprowadzą do zmniejszenia ludności na świecie do połowy miliarda. Co więcej, jego zdaniem są one "spiskiem masonów ze Szwajcarii".

albo to co wygadywali hierarchowie i inni księża, że szczepionki są z abortowanych płodów i nie należy ich przyjmować

2

@Barca1992 Co ten Niedzielski ??? Naprawde chyba przestraszył się że będzie wisiał. No nie poznaje ostatnio gościa. Braun ma na niego chyba już jakieś haki albo zaczął mu szubenice pod oknem budować prewencyjnie. ;)

1

@Abominacja jezeli jest przepelniony to jak mnie prrzyjmą a innej osoby nie? Logiczniej na pewno sie da.
No tak. Nie leczmy pacjentów tylko testujmy i wrzucajmy ich na oddzial covidowy za miast wyleczyc z tego z czym przyszli. Pozniej nieleczeni umieraja a my wpisujemy w statystyki kolejny zgon covidowy

1

@emjot Jak ja bym sie przejmowal opiniami innych ludzi, czipami, plodami, tym ze covid to sciema albo grypa i linkami z internetu potwierdzajace ich tezy . To bym nie mial duzej czesci znajomych.Szczepienie sie to kazdego jest indywidualna sprawa.

0

@ObiwanKenobi skoro masz problem z dawką raz w roku to z rozumiem że jedzenie 3 razy dziennie to armagedon w twoim życou;)fryzjer też raczej odpada ;)myjesz się codziennie czy raz na 5 lat.Szczepionka uważana za skuteczną jest powyżej 50% szczepionki Mrna na wszystkie znane warianty ma powyżej 50%.covid jest od 2 lat.Jest to fakt czy na nowy pewnie tak ale muszą to sprawdzić.Nie pieprz chłopie;)

0

@martin3131
no nie jest to indywidualna sprawa
poza tym skoro twierdziłeś że kk nie ma nic do szczepień, a na cytat wskazujący jak bardzo kk ingeruje w życie ludzi (w tym przypadku szczepienia) reagujesz tekstem o indywidualiźmie to coś mi tu nie gra

2

@Borneo o takich kocopołach właśnie pisałem. To teraz czy mogę się myć kiedy mi pasuje? Czy mogę nie chodzić do fryzjera itp czy to wszystko też mi nakażesz?
Czy mogę też nie brać tego prepratu tylko dlatego, abyś ty się popłakał i napisał kolejne wypracowanie, którego i tak nikt nie czyta bo są w nim same bzdury?

0

@Janiama Bo ich zaszczepieni zarazili. Gdyby nie szczepienia i działania rządu RP i koncernów byłby to mały problem. A oprócz tego te dane można sobie w d... wsadzić i zrób to.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

0

@ObiwanKenobi demokracja to nie jest system gdzie wolno ci wszystko jeśli nie zapłacisz podatków poniesiesz karę.ajeśli złapią cię że przejedziesz na czerwonym świetle zapłacisz karę jeśli przejdziesz na czerwonym świetle na przejściu dla na czerwonym ra cie złapią również zapłacisz karę.........To nie jest tak że jest samowolka w życiu.a jest epidemia na dodatek czyli nie jest stan normalny kiedy masz ograniczenia.

8

@Borneo Porównujesz łamanie przepisów drogowych do tego, że ktoś sobie nie chce wstrzyknąć czegoś do żyły? Albo nie wiesz co piszesz albo jesteś jakimś systemowym totalitarystą.

konto usunięte

7

@Janiama w tym momencie przeczysz sam sobie. Przecież to zaszczepieni czują się bezpiecznie i mają resztę w dupie. Wiesz, że mogą być superroznosicielami bo nie mają objawów, mimo iż są zarażeni. Poza tym ewangeliści nowej religii covidowej, co to wierzą tylko korpofarmie i chińskiemu who, sami czesto traktują niezaszczepionych jako podludzi.

0

@MesQueUnClub_87 tak i w jednym przypadku chodzi o śmierć czy utratę zdrowia twojego lub przejechanego.Koszty materialne tez są tak hak przy szczepionce.Nie szczepisz się a trafiasz do szpitala a ludzie na raka nie mają możliwości skorzystania ze szpitala 9 tyś idzie do piachu choć teraz juz więcej.Zeszły sezon to 70tyś.O większym stężeniu wydychanego wirusa nie wspomnę i zarażaniu innych czasem z chorobami wspoistniejącymi albo z brakiem odpowiedzi immunologicznej na szczepiinkę.Zdecydowanie obie rzeczy dotyczą ochrony zdrowia tylko w przypadku epidemii mamy doczynienia ze stanem epidemii czyli wyjątkowym.Gdzie trzeba się spodziewać różnych decyzji które nie będą ci leżały.Po za tym szczepienia dla dzieci w sytuacji normalnej są obowiązkowe.
Porównanie jest mega adekwatne.

10

@Borneo Czekaj niech zgadnę, przejrzałeś na oczy kiedy okazało się, że wirus, który wszyscy bagatelizują wysłał Cie prawie na tamten świat i teraz uważasz, że trzeba użyć każdej możliwej metody by oświecić innych, nawet gdyby mieli wchodzić z pałami do mieszkań, wiązać do łóżka i szczepić siłą. No to powiem Ci, że choroba doprowadziła Cię do tego, że nieświadomie upodobniłeś się do ludzi, których dawniej nazywano SB, czyli jedna choroba zapoczątkowała drugą. Patrz jakie to życie bywa przewrotne. I sprawdź sobie definicję totalitaryzmu.

0

@MesQueUnClub_87 czy widziałeś aby ktoś wiązał dzieci a jest nakaz przymusowych szczepień?To jest prostrze niż ci się wydaje jeśli nie stawiasz się na szczepienie dostajesz karę.Która jest ściągnięta z konta.jeśli się nie da idziesz do pierdla.Jak idziesz z kwarantanny przed czasem to grozi ci wiezuenie.Uwierz mi są prostdze sposoby egzekucji o ile wprowadzą przymusowe szczepienia.

2

@Janiama "Na 570 zgonów 460 to osoby niezaszczepione czyli około 75 %." skąd wiesz? bo tak powiedzieli w szkiełku, a tam walą prawdę, samą prawdę i tylko prawdę?

4

@Borneo A słyszałeś może o fałszywych certyfikatach sprzedawanych na lewo i to na dużą skalę? w tym momencie w którym teraz dyskutujemy chodzi sobie po ulicy bliżej nieokreślona ilość osób z takim świstkiem bez szczepienia. Musisz wiedzieć, że żyjesz w kraju w którym ludzie są w stanie obejść KAŻDY przepis i mają w naturze to, iż nie lubią się podporządkowywać, więc myślisz, że jak wprowadzą obowiązek szczepień na Covid to 100% populacji będzie chodzić zaszczepiona, a w szpitalach będzie wiało pustkami? już pomijając fakt, że zaszczepieńcy nadal trafiają na oddziały to mnóstwo "medyków" wyznających papierowego Hipokratesa będzie biła na tym lewy interes, bo to kraj Januszami usłany, a pandemia będzie trwa sobie dalej i zmieniała tylko nazwy mutacji. Nakręcą reportaż w TVN i trzech wyłapią, a reszta?

PS Duda i Dworczyk już się wypowiedzieli na temat przymusowych szczepień i raczej Ci się to nie spodoba.

0

@MesQueUnClub_87 przecież Braun tylko czeka na takie decyzje, zaraz będą protesty a jemu elektorat urośnie. Nie ma szans że PIS to przepcha.

1

@emjot Jednym mowi Kosciol, drugim Celebryta, trzecim Yutuber zeby sie nie szczepic. Czego nie rozumiesz?

0

@MesQueUnClub_87 W każdym zawodzie są nieuczciwi ludzie to nic specjalbego.tej babie grozi 5 lat a o tych ludziach już wiedzą i biorą się za nich bo jeździli przez pół polski.Grozi im kara jak za sfałszowanie dokumentów jeśli ktoś jest głupi.Chcę ryzykować.....Co do tych ludzi to wyłapują z certyfikatami tych ludzi w szpitalu.No nie wszystko da się kupić

2

@Janiama Właśnie kwestia jest taka, że przed niczym nie chroni a może poważnie zaszkodzić. Sąsiad kolegi stracił całkowicie sluch w jednym uchu nieodwracalnie. Covida pewnie i tak dostanie. Opłacało sie ryzykowac? Nie wspominając ze powikłania mogą być o wiele gorsze a to też jest tragedia człowieka.

2

@martin3131 Dr Malone (jeden z twórców technologii mRNA), Luc Montagnier (zdobywca Nobla za odkrycie HIV), dr Yeadon (były wicedyrektor Pfizera), dr Theo Schetters (36 lat przy produkcji szczepionek dla zwierząt), dr Zelenko (wyleczył kilka tysięcy z Covid, lekarz m.in. Trumpa) - ci fachowcy ostrzegają przed szczepieniemi.
Czy ktoś ma dostęp do dokumentacji badań Pfizera? Tak FDA i udostępni je za... 55 lat. Czy są jakieś badania długoterminowe? Tylko na szczurach. Jak się zakończyły? Bardzo nieciekawie.
Czy anty mają argumenty żeby się nie szczepić? Tak mają. Czy mają w 100% rację? Nie wiem, dowiemy się za kilka lat.

0

@martin3131
za bardzo nie mamy o czym rozmawiać

1

@l0Messini po jakim czasie stracił ten słuch? Ila ma lat? W raporcie NOP-ów jest kilka takich przypadków tylko ucha prawego. Niektóre kilka dni inne od razu po szczepieniu.

0

@emjot Idz porozmawiaj z ksiedzem.

1

@Borneo Nie chodzi o to czy to jest coś nadzwyczajnego czy specjalnego tylko o to, że SĄ ci nieuczciwi ludzie i takie są twarde niepodważalne fakty, a co za tym idzie wizja wprowadzenia obowiązku szczepień nie będzie tak efektywna jak sobie niektórzy zakładają. Nie wszystko da się kupić i nie wszystkich da się wyłapać, a to że oni faktycznie tam jeżdżą po Polsce szukając tych ludzi no to wybacz :D... ale ewentualnie moja babcia w bardzo już podeszłym wieku może łyknąć takie historie ;)

0

@MesQueUnClub_87 nie wszyscy zdecydują się na oszustwo i efekt zawsze będzie nawet jak wykryją to w szpitalu to potem kara i tak będzie jak wyjdzie.

0

@Janiama
Sprawa jest prosta szczepionki nie mają ukończonych badań więc ludzie mają opory aby je przyjmować w przeciwieństwie do szczepionek sprawdzonych przez dziesięciolecia, a poza tym podajesz liczbę zgonów w ilości 570 co nijak się ma do liczby zgonów na covid. Niedzielski ostatnio mówił, że mamy dużo więcej zgonów niż Niemcy na 100 000 bo tam w statystykach są tylko przypadki zgonów bezpośrednio na covid a u nas w statystykach są również ludzie np. z nowotworami, problemami sercowymi itp. którzy zmarli a równocześnie zdiagnozowano u nich covid.

0

@!34RC3!_0N4 dokładnie!

1

@lucca87 to z tego, że wcześniej codziennie umierało 1000 osób, a teraz przez COVID codziennie umiera 1500.

0

@Janiama A ile z tego tylko z powodu Covid powinni podawać takie dane a nie ilu zmarło!!!!

7

@Janiama Co ma kościół i wiara do pandemii?
Rządy, medycy i korporacje kłamały na temat skuteczności szczepionek, a społeczeństwo tego nie lubi.
Zdajesz sobie sprawę, że ostatnio wyszło na jaw niezłe gówno, jeśli nie zaszczepisz się kolejną dawką Fajzera, to masz odporność gorszą niż niezaszczepieni w ogóle?
Co masz do powiedzenia żołnierzowi, który został zmuszony do szczepienia, po którym wycięli mu jelita i jest kaleką, chociaż był zdrowy?
Sądzisz, że jego obchodzi czy ktoś gdzieś tam umarł, czy nie?
Zanim zaczniesz wypisywać kolejne bzdury, poczytaj czym jest wolność jednostki i jej samostanowienie o swoim zdrowiu, bez względu na to co się dzieje wokół.
Zmuszanie zdrowych ludzi do wstrzykiwania jakiegoś biologicznego smrodu, to gówniany temat.
Sam jestem zaszczepiony, bo jestem w grupie ryzyka.

https://www.youtube.com/watch?v=fk2SqlL3Vt0&t=955s

0

@Abominacja a jeśli zajmiesz przez szczepienie?
Ewentualnie przez alkohol, papierosy, słodycze, narkotyki, szybka jazdę itd.?

@Barca1992 dobrze napisała, cześć z nich to ofiary podrzucone. Cóż to za statystyka, jeśli wszystkim z jednej grupy robimy testy, a z drugiej nie?
Ciekawa byłaby statystyka wszystkich hospitalizowanych osób. Ile z nich jest po preparacie. Ewentualnie na np. 1500 dziennych zgonów ile z nich jest szczepiona. No i oczywiście kwestia doprecyzowania jakie warunki ktoś musi spełniać, żeby go określić osoba zaszczepioną. Zaraz wjadą z trzecią dawką i po cichu zmienia kryterium na trzy dawki. Efekt 98 procent zgonów to osoby bez szczypania.

7

@Borneo Chłopie po co się pienisz?? Non stop naciskasz na szczepionki.Było mówione, że szcepionki na 100%uchronią przed śmiercią, na 90%przed ciężkim przebiegiem. Szczepić się powinni ludzie w podeszłym wieku i z zaniżoną odpornością.Zaszczepieni też umierają i też zakażają. Kto chciał to się zaszczepił, kto nie to nie.Ta choroba będzie z nami wiecznie i tak naprawdę, będzie to choroba sezonowa.No i tak naprawdę 100% odporność(przynajmniej na jakiś czas) daje przechorowanie.Pindolenie,że za kogoś odpowiadam, że jakieś czerwone światła... Śmiech na sali.W dodatku trzeba być średnio mądrym, żeby porównywać szczepionki które się podaje dzieciom do preparatu na Koronawirusa.Ochłoń, weź kilka wdechów i nie patrz na innych.Nie każ ludziom robić tego, co Ty robisz. Ty, Janiama, jakieś Chakalaki i inne pseudonimy zajmijcie się swoim życiem.

0

@Janiama uwaga płatny trol, nie reagować.

0

Uwaga, płatny troll, nie reagować

0

@Janiama
A ja czekam od @Redakcja na ankietę dotyczącą szczepień wśród nas tu dyskutujących od jakiegoś czasu. Ciekaw jestem jaki mamy poziom zaszczepienia na fcbarca.com? A może dodać jeszcze preferencje polityczne?! Ale byłaby dopiero ankieta! Może w jakiejś większej TV daliby info gdyby była większa próbka uczestników ankiety?

0

@BorysR Tego samego dnia po drugiej dawce a zaczelo sie po pierwszej, ogluchl ale odzyskal sluch. Po drugiej nie odzyskał o wiek nie pytałem

1

@goryl-16 a czy ludzie którzy palą/piją zapychają szpitale? Nie. Gdyby palacze zapychali szpitale to zakazano by papierosów. Covida nie da się zakazać ale można wprowadzić obowiązek szczepień i inne obostrzenia.

0

@Abominacja
Niestety, jak się tak poczyta, co ludzie wypisują, to wychodzi, że większość „wolnościowców” uważa, że każdemu należy się miejsce w szpitalu, bo tych miejsc to pewnie jest tyle samo co obywateli i na pewno jest tyle tych szpitali i personelu medycznego, że wystarczy dla wszystkich. Niestety nie jest.
Okazuje się, że brakuje również miejsc w „psychiatrykach”, aby tam pomieścić tych wszystkich wyznawców „chipów” czy samolocików wędrujących po organizmach zaszczepionych.
Z „pomocą” nadchodzi jednak kolejna mutacja wirusa, dzięki której obok braku zdecydowanych działań rządu, z pewnością będzie coraz więcej miejsca w szpitalach, a znacznie mniej na cmentarzach. Tak wiem, to jest gorsze od czarnego humoru, ale takie są fakty.

0

@Recha_0684 ależ się zajmuję, znam ludzi chorych na raka którzy nie mogą się leczyć przez osoby niezaszczepione.Dlatego będę naciskał w tym temacie.I chyba naiwny jesteś jak tą żałosną próbą dyskredytacji coś tu ze mną ugrasz .Małolat za pewne jakiś jesteśTakże przez obrażanie nicków innych.jedyne co pozostaje mi czytając twój tekst i patrząc na nick to rechotać się z tego co napisałeś.Bo to jedyne co przychodzi mi czytając twoje wypociny.

5

@Janiama Jednego nie mogę zrozumieć... Skoro tak czy siak możesz zachorować po szczepieniu i dalej możesz zarażać innych i jedyne co daje ci szczepionka to to, że twoje przejście choroby i powikłania będą łagodniejsze, to co cię obchodzi kogoś szczepionka ? Stary zaszczepiles się ? Okej jesteś bezpieczny, ktoś się nie zaszczepił ? Najwyżej przejdzie mocniej chorobę, ale czy to twoja sprawa ? ( Nie zawsze zaszczepione osoby przechodzą delikatniej chorobę).

2

@Borneo Kiedy skończysz pajacowac? Żałosne są te Twoje wypociny, którymi non stop przy każdej dyskusji na La Rambli na temat covida, czy szczepień, zaśmiecasz te dyskusje. Pragnę przypomnieć Ci, że kilka dni temu minister zdrowia Belgii podał do informacji publicznej, że hospitalizowanych jest tam aż 54% w pełni zaszczepionych (z czego we Flamandzkich szpitalach aż prawie 71 % to osoby w pełni zaszczepione), przy ok 90 % wyszczepieniu ludności. Więc to większość zaszczepionych zapycha szpitale i to dzięki zaszczepionym osoby chore na raka nie mają miejsca w szpitalach. Mało tego ostatnio słyszałem od pielęgniarek ze szpitali na Śląsku i Podkarpaciu, że tak samo do szpitali trafiają osoby zaszczepione i niezaszczepione ! Ty te swoje dane bierzesz chyba z kosmosu chłopie..

0

@Janiama ojeju jejuśku matuchno xdddd

0

@BarcaFanSince2006 Odpowiedź godna osoby piszącej

0

@lucca87 Tylko że teraz umierają ludzie bo brakuje im odpowiedzialności

0

@Borneo Na raka nie mogą się leczyć przez głupków, którzy do tego doprowadzają.O wieku Ci nie będę mówił, ale myślę, że jesteś młodym człowiekiem, bo nie umiesz racjonalnie myśleć.Czy Ty nie rozumiesz, że osoby zaszczepione też przenoszą wirusa??Pogodajcie se, ponarzekajcie se i tak Wam to nic nie da.Ostatnio nawet Niedzielski, po roku się zorientował, że obostrzenia nie pomagają w ograniczeniu zakażeń.

0

@Janiama Umierają bo są obciążeniu innymi chorobami, albo mniejszą odpornośćią.

0

@BarcaFanSince2006 nie ma sensu rozsądnie odpowiadać lewakowi xd

0

@Borneo Nie obrażam Waszych nicków, czy Was bezpośrednio.Każdy jest odpowiedzialny za siebie.Już Ci napisałem, że kto się miał zaszczepić, to się zaszczepił.Kto nie, to nie.Nie zdziałam nic, bo nawet nie chce zdziałać.Myśl se co chcesz, rób co chcesz.Nie narzucaj innym swojego zdania.Tylko tyle i aż tyle.

0

@Doony7 Drogi Droonie.nie zajmuję się akurat pajacowaniem ale wygooglaj jakiś cyrk jak próbujesz z jakimś pajacem się skontaktować w kontekście godzin jego pracy to tak zrób .Umożliwi ci to nawiązanie kontaktu i rozwiązanie twojego problemu.Mam nadzieję że pomorze ci to w twoim trudny jakże położeniu;)
Co do moich dyskusji o szczepionkach rzadko kiedy trafia się tu jakiś rzetelny antyszczepiinkowiec.Bo zazwyczaj posługuje się techniką półprawd.W momencie kiedy daną informacje sprawdzam wychodzą szczegóły które zmieniają postać rzeczy.Niespotkałem się tu jeszcze ze stwierdzeniem od kogoś sorry dezinformowałem.Raczej dostane 2 kolejne fake newsy i zabawa w koło macieju jest ta sama .Bo czasem informacja jest w części prawdziwa.Twoje dane jakie podajesz to trochę a tata Marcina powiedział w kontekście polski;)albo czy byłeś w Ameryce nie.No ja też nie byłem ale znam kogoś kto był.Moje dane akurat były brane z tv ale tvp.Dane co do liczby niezaszczepione z dnia poprzedniego podawała wp.plTyczyły ogólnie całego polski a nie statycznie jakiegoś odziału.Był niedawno mapa porównawcza zach zaszczepiony zach. i wsch. Zachód wypadł znakomicie i austria która była pośrednia zdecydowała się wtedy na szczepienia obowiązkowe.Generalnie jak patrzyłeś w kierunk. na wsch śmiertelność była coraz wyższa.A wynika to z prostej sprawy że stężenia wirusa u osoby niezaszczeoiinej która musi czekać aż pojawią się przeciw ciała i wirus wtedy się namnaża jest w gorszej sytuacji niż osoba zaszczepiona ktora pod wpływem szczepiinki zwyczajnie je ma.Jak byłem niezaszczeoikny przeciw ciała pojawiły sie po 1.5 tyg.A wirus zajoł ok 20% płuc.A ten wirus jest szybszy od oierwotnego którego miałem.Obecnie 100% mojej rodziny bliższej i dalsze zaszczepionej mrna przechodzi ten okres bez zarażenia i oby tak dalej.Ja na tym wygrałem.Ale wiadomo że to nie mówi o wszystkich bo każdy ma sytuacje z ogólnym swoim zdrowiem różną.To że ja po 8 miesiącach przeciw ciał mam prawie maksa nie oznacza że inny będzie mjał tak samo.Choć u mbie tyle przeciw ciał pojawilo się po cieżkim przejściu covida po roku się zaszczepiłem i po i miesiącach mam prawie maks i żyje normalnie i szczepić będę siępo roku w marcu może dłużej.Zobaczę czy zmienią szczepionkę o nowy wariant bo na ten nowy mogą zmienić w 3 miesiące więc akurat.
Jeśli ktoś pojawia się w szpitalu to albo dawno się szczepił co w przypadku małych krajów w europie może występować bo niewiele mają do szczepuenia i poziom przeciw ciał u części osób może być za niski.A nie robią testów i nie wiedzą.Albo ich odpowiedz inmunologiczna i jest zła i na nich szczepionki nie działają powinni to leczyć albo są to osoby z ciężkimi chorobami wspoistniejącymi.Bo trzeba przyznać że 70 tyś osób zeszłej jesieni i zimy na raka poszło do piachu ale to jest nie jedyny problem bo osoby które w tym okresie nie miały dostępu do szpitala ich stan się mocno pogorszył i im się w okresie letnim nie udało tego nadgonić.Mówił o tym Szczylik główny specjalista.Jeśli masz covid i raka gdzie masz gorszą sytuacje niż w zeszłym roku to zaszczepienie może tu mniej pomoc bo odporność tych ludzi jest niska.Dkatego strategia generalna powinna być taka aby wyleczyć co się da na jesień i zimę i fizycznie być w dobrej formie bo otyłość zmniejsza odporność.Jak sobie wypracujesz tak sobie mam.Ja znam już różnicę miedzy sytuacją gdzie jestem zaszczepiony i nke jestem zaszczeoiiny i biorę sytuację ze szczepionką i mam kompletnie inny komfort życia.Żyję normalnie:)

0

@Borneo Różnica między mną a Wami,tymi których wymieniłem i kilku innych. Polega na tym, że ja nie mówię o tym, że szczepionki są złe i nie wolno ich sobie podawać czy się nie szczepić.Chcesz to się szczep. To jest Twoja sprawa.Ja mówię o tym, żeby nikogo do niczego nie zmuszać.To, że kogoś znasz chorego na raka i nie chcą go leczyć, to nie znaczy, że to jest wina niezaszczepionych. To jest wina pseudo lekarzy.

0

@Recha_0684 nie narzucam ale wkurzają mnie pól prawdy suche dane podawane które lo lrzyjrzeniy zmieniają kontekst druga sprawa to kwestia ludzi ba raka aby mieli gdzie się leczyć znam takie osoby i im pomagam.A ci co nie mieli a żyją nie nadgonili okresu lato jesień.Kwestia ich jest istotna.Mam bardzo duże doświadczenie z covidem i dostęp podwójnej prof polsko francuskiej która prowadzi lodpowiednik loboratorium jak w wuchan z covidem.Jest tez odznaczona za działalność na rzecz polski.Dostarczała z Francji sprzęt i leki.Jest bardzo porządną osobą i mogę informacje io strony naukowej weryfikować.To osoba z ogromnym stażem w tej dziedzinie także była wykładowcą na największych kszypolskich uczelniach.W połowie polka i francuska mająca także dostęp do francji.....Jeśli coś budzi u mnie wątpliwości to się jej pytam.Ona jest bardzo kultularną osobą jeśli jest ździwiona tezą to nie obraża i mówi że ludzie zdecydowanie mają za dużą wyobraźnie nie jest tak bo to i to.Absurd.Zwyczajnie się tym dzielę.Bo nie bazuję na fake newsach w internecie i nje mam zaufania jak tu mam fachowca w branży.

0

@Borneo Ok.rozumiem, ale nie wszyscy mówią jednym głosem. W telewizji pokazują 90%osób które mówią non stop to samo.Albo zmieniają co chwilę zdanie. Nie wszyscy lekarze, profesorowie mówią to samo na temat szczepionek, Covida. Jakby od początku to się trzymało kupy, to byłoby 90%zaszczepionych.Ja nie mówię o tym, że to jest zwykła grypka i mamy mieć to gdzieś.Ale trzeba to traktować jak każdą inną chorobę.Zresztą widać, że na wiosnę, lato infekcje spadają.Widać, że to będzie choroba sezonowa.Widać także, że w krajach w których zaszczepionych jest dużo, dużo więcej, ludzie też chorują i też umierają.Na grypę w Polsce szczepi się ok. 4-5% ludzi, no i co??? Ludzie padają na ulicach??Trzeba zacząć normalnie żyć, a chorych leczyć.

1

@Borneo Łap link i przeczytaj, nie jestem gołosłowny, nie podaję jakichś fake newsów !
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-08/belgia-zaskakujace-informacje-rzadu-54-proc-hospitalizowanych-to-osoby-zaszczepione/

Informacje podane przez Polsat. Koleżanka pracuje w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju, powiedziała nam ostatnio jak wygląda sytuacja, że pół na poł to osoby i zaszczepione i nieszczepione, że to jest zupełnie bez różnicy, sama nie jest szczepiona i odradza szczepienia, tym bardziej że widać, że one nie dają zbyt wiele, trzeba to sobie jasno powiedzieć. Mało tego przecież nie jest tajemnicą, że nie wszyscy zaszczepieni są testowani. W dodatku pomyśl logicznie, kraje europejskie mają przeważnie ok 80, nawet 90 % wyszczepienia, a notują rekordy zakażeń. Jak to jest możliwe? ;)
Polecam też wypowiedzi i analizy dr Piotra Witczaka.

0

@Doony7 podajesz linka i mówię ok zajrzę do niego.Moze faktycznie 1 rzetelny antyszczepionkowo covidowy facet.No niestety klasycznie szczegóły zmieniają całą sytuacje patrzenia na tą sytuacje.Tak jest cały czas podajecie dane mówicie jak jest a szczegóły zmieniają obraz.oczywiście nikt z was o nich nie wspomni bo nie pasują do tezy.Jak tu wam ufać?

..Klasyczna dezinformacja"- szczepienia w Belgi były 6 miesięcy temu i nawet w polsce jest zlecenie 3 dawką do poszczególnych grup społecznych od chorych na choroby wspóistniejące, starszych osób z odpowiedzią immunologicznych.Dla osób zdrowych to 9 miesięcy.Podsumowując ci ludzie powinni być zaszczepieni 3 dawką bo są po terminie.Nie mozesz tu wymagać działania szczepionki.Jeśli chorują to albo nie mieli możliwości albo to zaniedbali.
Tu lekarz mówi wyraźnie że najczęściej są to osoby starsze które generalnie mają mniejszą odporność na szczepionkę i generalnie.
Przejście choroby jest mimo wszystko słabsze.Co podważa tezę ze szczepionki nic nie dają
Steven Callens ze Szpitala Uniwersyteckiego w Gandawie wyjaśnia, dlaczego w pełni zaszczepione osoby trafiają do szpitala: "Wariant Delta jest bardziej zaraźliwy. Obostrzenia zostały złagodzone w październiku, a ochrona przed łagodnymi chorobami poprzez szczepienia zaczyna słabnąć po sześciu miesiącach" - powiedział.

Są często starsi

W pełni zaszczepieni pacjenci w szpitalu są często starsi i mogą mieć problemy zdrowotne - podała Niewiele zdrowych, zaszczepionych osób trafia do szpitala. Jeśli tak, hospitalizacja jest krótsza – mówi Callens. - W intensywnej opiece wielu pacjentów nie jest w pełni zaszczepionych - dodaje.

Podsumowując jest to czysty trick stosowany przez covidowych antyszczepionkowców.

0

@Abominacja skoro nie załapałeś to szkoda tłumaczyć.

1

@Borneo A gdzie masz informacje, że akurat te hospitalizowane osoby po szczepionce przyjęły ją ponad 6 miesięcy temu?
Takie gadanie, typu "najczesciej", jak to mówi ten lekarz, to jest puste gadanie, na alibi, bo co to znaczy najczesciej? To tak jak u nas byl spot pseudo doktora Sutkowskiego, że niby 99 % osób hospitalizowanych na covid to osoby nieszczepione. Ile w tym prawdy było? To też są słowa i dane "pasujące do tezy". Prawda jest taka, że ponad połowa hospitalizowanych to osoby zaszczepione w pełni i blokują oni łóżka w szpitalach idąc Twoim tokiem myslenia.
Pomyśl człowieku, to nie boli, szczepionki miały chronić przed zakażeniem, nie chronią, miały chronić przed ciężkim przebiegiem choroby jak później podawano, również nie chronią, więc co Ty chcesz nam tutaj wmowic? Na każdym kroku burzysz się, że osoby niezaszczepione nie dosc, że blokują miejsca w szpitalach, bo ciężko przechodzą chorobe, to w dodatku jeszcze są to wg Ciebie siewcy smierci. Na jakiej podstawie? Osoba zaszczepiona również zaraza, a w dodatku tak samo trafia do szpitala i przestań mi tu pieprzyć bajki o wieku tych osób, bo ogólnie szczepionka miała gwarantować łagodny przebieg, mieli oni przechodzić łagodnie chorobe i nie zajmować łóżek w szpitalach.
Pokaż mi proszę badania tak na marginesie, z których wynika, że osoba zaszczepiona mniej transmituje wirusa i zaraza innych, niż osoba nieszczepiona, bo takie bzdury też wypisujesz..

0

@Janiama Proszę Pana, a skąd Pan bierze te fake newsy o 570 zgonach na covid? Umieralność na tę grypopodobną chorobę jest niewielka.

« Powrót do wszystkich komentarzy