La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 583 Culés

12

Messi, hipokryzja, wizerunek

Fajnie, że ludzie dokopują się do takich rzeczy. Chłopaczek z Rosario chyba zapomniał, że żyjemy w dobie internetu, gdzie nic nie ginie. Messi po raz kolejny pokazał jak zgrabnie manipuluje swoim wizerunkiem. "Och ach wspaniałomyślny Messi pochwalił Lewego". Wyszło to co zwykle, że jest manipulantem, hipokrytą i oszustem. A krecia robota zrobiona. FIFA Award dotyczy tego samego co ZP - nagroda dla najlepszego piłkarza na planecie. Więc jakim cudem Lewy wg niego niby zasłużył na ZP, a na FIFA Award nie? Lewego umieścił na 3 miejscu. No wypowiedź pod publiczkę. Kłamał z tym ile czasu nie rozmawiał z Barto, z tym, że nigdy nie wyobrażał sobie siebie w innym klubie i kłamie teraz. Fajnie, że to wychodzi. Już dawno i tak upadł mit biednego, skromnego chłopaka z poczciwą fryzurką. Zapraszam do merytorycznej dyskusji. Każdy komentarz z braku argumentów w stylu: oj boli tyłek albo co znowu hejtujesz z wiadomych względów będzie ignorowany. Tego co odstawił nie da się merytorycznie wybronić w żaden sposób. Pozdrawiam :)

212

@masq "Zapraszam do merytorycznej dyskusji" po jakiego ch, skoro twój komentarz nie jest ani trochę merytoryczny?
Jak napiszesz więcej niż jedno zdanie, to nie znaczy że napisałeś merytoryczny komentarz. Po prostu napisałeś więcej bzdur.

6

@masq 1. Nie oczekuj merytorycznych odpowiedzi. Nie dolewaj oliwy do ognia. 3. Zamiast tego można pogadać... o gierkach ;)

47

@masq A on nie powiedział że zasłużył za 2020 rok?

23

@masq po pierwsze owszem da się:

1) niektórzy też po fakcie mogą przemyśleć dany temat

2) Jak głosował na Fifa the Best nie znał wyników, ale po nich na bazie tego, że właśnie w ramach nagrody Fifa the Best widział ile osób doceniło Lewego za rok 2020 mógł uznać, że również byłby zasłużonym zdobywcą ZP za rok 2020

3) może uważać, że zasługiwał jak każdy z TOP3 zawodników których wskazał w swojej klasyfikacji - natomiast tutaj powiedział o Lewym bo jednak plebiscytu na ZP nie było, a Lewy był jego głównym rywalem w roku 2021

po drugie widać dalej jak "Messi i temat ZP Cię nie obchodzi" xD

1

@GeneralXavi jawne dane z głosowania i oficjalna wypowiedź to słabe argumenty? xD

@LUPR chodziło o dane z głosowania za 2020

Komentarz usunięty

63

@masq "No wypowiedź pod publiczkę" nie wypowiedz, tylko głosowanie, zagłosował pod publiczkę na kolegów i tyle, ale upokarzaj się dalej robiąc z niego na siłe zbrodniarza wojennego, z każdym kolejny atakiem jest to coraz zabawniejsze xd

4

@masq Jak ktoś daje grubego Neymara na 1 miejscu to ma coś nie tak z beretem xd

0

@masq Większość osób, która ma styczność ze sławą mówi różne rzeczy pod publikę, (politycy, sportowcy, aktorzy itd) jak sam zauważyłeś jest to manipulacja swoim wizerunkiem w jakimś tam stopniu. Kłamstwo i hipokryzja jest na porządku dziennym, a ten pan nie jest jakimś specjalnym wyjątkiem, zastanawia mnie tylko dlaczego akurat do niego się tak przyczepiłeś, że nie wytrzymasz tygodnia bez wytknięcia mu jakiegoś błędu xD

1

@mekston 2.tak można wybronic każdego człowieka na świecie z kłamstwa mówiąc, że zmienił zdanie. Wtedy kłamstwa, by nie istniały.

3. Nie każdy z trójki tylko powiedział, że ZP powinna być u Lewego na chacie.

16

@masq chlopie kasuj konto bo przekroczyles wszystkie granice. Kiedys byl smiech a teraz to az zal bierze.

10

@masq Przeciez nie od dzisiaj wiadomo że oni nie głosują na swoich największych rywali na tych galach tylko na kolegów. Każdy piłkarz tak robi. Mógł uważać Lewego za najlepszego a zagłosować na kolegę by ten był wyżej. Nie rozumiem po co robisz z tego taką aferę. Messi pokazał klasę tą wypowiedzią do tego jeszcze wygrał ZP a ciebie musi strasznie boleć że piszesz takie bzdury

4

@masq Czemu nienawidzisz Messiego?

2

@unbelievable takich argumentów jak Twój się spodziewałem ^^ wyzwiska za to, że podałem oficjalny wywiad i na kogo głosował xD

1

@Karzel Zagłosował na kolege z szatni co jest logiczne, a to że w tym głosowaniu można głosować w ten sposób to pokazuje idiotyczność tego plebiscytu.

0

@Mario96w ale ja nie muszę szukać. Jego potknięcia same mnie znajdują. Nic dziwnego przy takiej częstotliwości ^^

22

@masq No to wyjaśnię tak na szybko,bo zaraz idę oglądać powtórkę gali w której Lionel Andrés Messi Cuccittini odbiera swoją 7 SIIIIII-ÓDMĄ Złotą Piłkę.Tak tą samą na której tytanowy mental zajął(za wysokie) szóste miejsce.

Leo oddał swój głos,umieszczając Lewego na trzecim miejscu.
Minęło od tego X czasu i stwierdził,że jednak Lewandowski zasłużył na tamtą nagrodę najbardziej,ale głosowanie odbyło się rok wcześniej.Proste?

Wczoraj po pewnym trzasku o którym wspomniał również inny były redaktor(znane prawda?),słyszałem jak sąsiadka tłumaczyła podobną kwestię swojemu 5 letniemu dziecku.On zrozumiał,a czy tobie się uda...to nikt pewny nie jest.Ale próbuj,ja wierzę!

Oczywiście jak wszyscy wiemy,większe prawdopodobieństwo jest twojej teorii.
Terrorysta z Rosario bez mentala znowu się dał złapać! Ten sam,który rządzi klubami i trenerami! Kupuje i sprzedaje piłkarzy! Tylko czy mając taką władzę,czy aby na pewno nie ma mentala? Ah.

0

@MesQueUnClub96 wiem, że to żart, więc się nie odniosę xD

1

@Kacper1432 logiczne? xD to w jakim stopniu odzwierciedlają one rzeczywisty stan rzeczy?

1

@masq Nie wydaje mi się żeby to była jakaś nadludzka częstotliwość, po prostu uczepiłeś się tego pana i czekasz tylko na okazję by go zdyskredytować, może będąc konsekwentnym znajdź coś dla odmiany na innych sportowców, jakąś serie możesz zacząć o hipokryzji i kłamstwie wśród gwiazd :P

0

@masq ty tu też ladnie zagrałeś pod publiczkę tym komentarzem xd

0

@masq To co miał wyjść i powiedzieć, że inni są gorsi od niego, ja jestem najlepszy tamci są słabi, itd. nawet jakby wyszedł i powiedział, że oddaje ZP w tym przypadku Robertowi to i tak ktoś by się przyczepił, że coś mu nie pasuje.

1

@Mario96w przecież ja to niechcący u innego usera xD

@QUNJ nom wielce prawdopodobne, że przez rok przemyślał sprawę i zmienił zdanie. Messi na pewno w wolnych chwilach zastanawia się czy dobrym wyborem było głosowanie na kolegę czy na Lewego co całą konkurencję przeżuł i wypluł. To trzeba mocno przemyśleć masz rację ^^

@negreanu pogratulować mu 2 miejsca, ale nie kłamać o roku poprzednim pod publiczkę

5

@masq "2.tak można wybronic każdego człowieka na świecie z kłamstwa mówiąc, że zmienił zdanie. Wtedy kłamstwa, by nie istniały."

Tak często się bronisz :DDD

2

@masq A źle powiedział, że zasłużył w zeszłym roku na ZP? Pretensje miej do France Football, że nie zrobili gali, niektórym to nie dogodzi nigdy.

3

@masq A może zwyczajnie nie zastanawiał się czy dobrze zagłosował,tylko stwierdził jednoznacznie,że nagroda bezwzględnie należała się Lewemu,o czym wspomniał wczoraj na gali.
Myślisz,że piłkarze,szczególnie tacy jak Leo nie oglądają innych piłkarzy i ich wyczynów?
A to,co robi w wolnych chwilach to nie wie nikt z LR,więc gdybanie nie jest argumentem.

Ogólnie to znowu Messi zrobił coś niedobrze.
Pochwalił Lewego na scenie (również osobno w wywiadzie dla tvp),powiedział coś,czego pewny inny piłkarz,zapewne by nie powiedział,szczególnie oglądając i słuchając innych wywiadów i wypowiedzi...no,ale trzeba się do czegoś doczepić.
Nie musisz bić mu brawo za te słowa,ale również nie doszukuj się jakiś kolejnych jego złych czynów.

0

@masq W żaden sposób nie odzwierciedlają, dlatego Messi sobie głosował na Neymara, wysoko pewnie był Suarez, Busquets w topce pewnie na Pedriego, Ronaldo na Bruno Fernandesa i tak dalej i tak dalej, a czy jest to logiczne? No jak najbardziej jeśli robisz nagrodę w której mogą głosować piłkarze na swoich ziomeczków. Nie wiem gdzie ty widzisz kontrowersje

1

@negreanu chodzi o to, że w FIFA best nie głosował na niego, a konkurs tyczy się tego samego.
@Kacper1432 to nie powinien potem publicznie gadać bzdur przeczących swoim głosom

@ do wszystkich: lecę do mechanika. Afk. Pozdrawiam :)

Komentarz usunięty

0

@masq Po roku czasu może zmienić zdanie, wiele osób zmienia często zdanie i jakoś o nich tak się nie mówi, że hipokryta, chyba że każdego wypisujesz tutaj jak się tak zachowuje.

12

@masq w ogóle pisanie przez Ciebie o:

1) kłamstwach
2) hipokryzji
3) zmienianiu zdania

to jest dopiero hipokryzja ;)

11

@masq Patrząc na osiągnięcia tych dwóch piłkarzy w roku 2021 do momentu zakończenia głosowania to jednak uważam że Leo osiągnął więcej od Roberta. Naprawdę gdyby wygrał Lewy to byłbym zachwycony bo staram się oglądać każdy jego mecz. Uwielbiam Messiego i Lewego również chociaż na pewno dłużej to uwielbienie jest z Argentyńczykiem. Myślę że ta dwojka pod wieloma względami jest bardzo podobna do siebie i naprawdę trzeba kochać piłkę nożną by przy takich gigantycznych majątkach pozostawać normalnymi chłopakami bez sody w głowie.

5

@mekston Ja przewidziałem,że znowu się zawinie.
Tym razem obstawiałem,że znowu wybierze opcję-oglądanie filmu/serialu z dziewczyną.Po wyczerpaniu tej opcji,będzie druga-znikanie bez słowa i kompletne pomijanie komentarzy :D

3

@masq Jeśli nawet to kto z nas nigdy nie powiedział czegoś co by było hipokryzją? otóż nikt. Nie ma takiego człowieka na globie, który przez całe życie nie zrobił lub nie powiedział czegoś co się wyklucza, tylko większość dostrzega to tylko u innych, a nigdy u siebie. Nie ma ideałów na świecie, więc takie wzajemne wyciąganie sobie tego typu niedoskonałości nie ma kompletnie żadnego sensu. Być może chciał powiedzieć coś miłego pod publiczkę, a może faktycznie tak myślał, a głosował wcześniej pod publiczkę. Skoro nikt z nas nie jest w stanie tego zweryfikować to można sobie podłapać jedynie taką wersję jaka akurat bardziej nam pasuje do prywatnej sympatii. Ty go nie lubisz bo jesteś święcie przekonany o tym, że dostrzegasz w jego zachowaniach drugie dno, niewidoczne dla fanboji, więc łatwiej Ci przychodzi uwierzyć w te złe doniesienia o nim, niż w to, że może być inaczej, ale trzeba zawsze brać pod uwagę to, że można nie mieć racji, a nie w taki ofensywny sposób przekonywać wszystkich, że ktoś jest taki czy owaki i zawsze stawiać go w najgorszym możliwym świetle bo wtedy to ma więcej wspólnego z hejtem, niż z obiektywizmem.

5

@masq Odstawiasz to ty szopkę, i tak piecze Cię bardzo tylnia część ciała.

3

@masq jeszcze zapytam kto napisał:
„Wszystko ok rozumiem Barto nabruździł, ale po kiedy ch**a było to 'progressing well' Laporty rzucane raz na 10 dni? Audyt dawno się skończył, więc wiedział na czym stoimy. Nawet Koeman mówił, że prezydent go zapewnił, że z Messim wszystko idzie w dobrym kierunku. Przecież to nie jest jakiś skomplikowany rachunek. On musiał już wcześniej wiedzieć, że Messiego nie upchnie. To oszukiwanie nas kibiców i zawodnika doprowadza mnie do szału. Mam bardzo cichą nadzieję, że to po prostu ukartowane wywieranie presji na ludziach, którzy są wyżej niż Tebas. Jeżeli nie to Laporta zachował się jak pajac. Nie dlatego, że nie zrobił niemożliwego, tylko dlatego, że oszukiwał nas, że niemożliwe jest możliwe i idzie w dobrym kierunku.”?

a potem:

"Żaden piłkarz nigdy, (a przynajmniej ja nie pamietam) nie pochwalił Barto jako prezydenta mimo windowanych chorych pensji. Laportę chwali co drugi piłkarz z Dream Teamu Pepa, nawet ci, którzy mają pensję sprzątaczki jak Alves, ale LR wie lepiej, że to kiepski prezydent. Sam Xavi co też dostosował pensję do limitu La Liga mówił, że to najlepszy prezydent w historii klubu. Kto jak kto, ale Xavi i Alves nie należą do elokwentnych osób rzucających kurtuazją na lewo i prawo. Mają mocny charakter i przez to mówią co naprawdę myślą."

Kto zmienił zdanie w tym temacie? :D Jak to jest ze zmianą zdania?

"2.tak można wybronic każdego człowieka na świecie z kłamstwa mówiąc, że zmienił zdanie. Wtedy kłamstwa, by nie istniały."

Można zmienić zdanie - czy zmiana zdania oznacza kłamstwo?

1

@QUNJ smiechy, ze do mechanika sie wybiera jak on nawet samochodu nie ma :)

12

@masq "tak można wybronic każdego człowieka na świecie z kłamstwa mówiąc, że zmienił zdanie. Wtedy kłamstwa, by nie istniały" nie próbuj być filozofem. Zmiana zdania to naturalna część każdego zdrowego umysłu. Ten kto nigdy nie dopuszcza innej możliwości tylko ślepo podąża całe życie za jednym wyborem, albo jest kolokwialnie mówiąc głupi, albo ma ku temu twarde podstawy. A wybór najlepszego piłkarza nie należy do spraw życia i śmierci tylko jest to subiektywna ocena. Równie dobrze za tydzień może powiedzieć, że Mbappe jest najlepszy i nic Ci do tego. Albo, że jednak Ronaldo zasłużył na złotą piłke. To subiektywne odczucia, własny wybór, może zmieniać zdanie codziennie. Jeszcze Ci tylko uświadomie skąd bierzesz te kolejne"potknięcia" Messiego. Od tesktów zagranicznych dziennikarzy plotkarskich, które tłumaczą nasi polscy dziennikarze plotkarscy. Krótką mówiąc - w d byłeś i g widziałeś. A co do argumentu, "nie wyobrażał sobie siebie w innym klubie". Ja też sobie siebie nie wyobrażam w innej pracy, w innym kraju. Ale gdyby przyszedł czas gdzie, żeby zostać musiałbym pracować za darmo, a w tym innym miejscu dostane lepszą kase i nadal będe mógł robić to co najbardziej kocham to wychodzi całkiem proste równanie. Chyba, że jest sie "romantykiem" futbolu i myśli sie, że piłkarze kochają kluby ponad życie i sprzedadzą rodzine na czarnym rynku byleby tylko móc pocałować herb. A ten futbolowy romantyzm to po prostu kolejny rodzaj odklejenia od rzeczywistości.

7

@masq Tego Messiego to powinni do więzienia wtrącić za te wszystkie winy, błędy i przewinienia jakie popełnił. Bezczelny kłamca i cwaniak z niego... Nie wiem, jak w ogóle ktoś taki może pozostawać na wolności. Jak dla mnie to minimum 20 lat w więzieniu o zaostrzonym rygorze i to bez możliwości wcześniejszego zwolnienia!

PS mam nadzieję, że byłem wystarczająco merytoryczny.

5

@masq Czepianie się, tak znanych osób publicznych i celebrytów, ze robią coś „pod publiczkę”, jest pozbawione sensu, bo oczywiste jest, ze tak znani ludzie dbają o swój wizerunek i starają się robić takie gesty, jak właśnie Messi w stronę Roberta. Rok temu głosował na Neymara, bo on zawsze nieobiektywnie głosuje na swoich kumpli, co może się nie podobać, ale dużo osób tak robi w głosowaniach. Nie tylko piłkarze i trenerzy, ale także dziennikarze często głosują na swoich ulubieńców. Ale jest w stanie zrobić gest i powiedzieć obiektywnie, ze Robert zasluzyl.

Dla przykładu, Ronaldo wczoraj w mediach zarzucił redaktorowi France Football kłamstwo, gdy ten powiedział, ze Ronaldo rzekomo powiedział mu w rozmowie, ze jego ambicja jest miec więcej ZP niż Messi. Mimo tego, łatwo można znaleźć wywiad w formie wideo, gdzie Ronaldo faktycznie tak mówi, chociaż w innej rozmowie. Lewy mówił, ze nie zależy mu tak na nagrodach indywidualnych, mimo słynnego „le cabaret” kilka lat temu. I mam na to wywalone, bo mimo ze Ronaldo faktycznie powiedział te słowa, to być może nie powiedział ich bezpośrednio do redaktora FF, albo redaktor wyrywa coś z kontekstu i Ronaldo wraz teamem od PR-u walczy o swój wizerunek. A Lewandowski jak każdy, może mieć prawo chcieć wygrywać indywidualne nagrody, cos tam palnął na Twitterze, mimo tego ze w wywiadach zawsze jak wszyscy, powtarza PRowe gadanie, ze trofea drużynowe są najwazniejsze. Na prawdę, tak drobne łapanie celebrytów za słówka jest bez sensu.

Poza tym, nie dostrzegasz praktycznego wymiaru tego co zrobił Messi? Skoro tak wpływowy piłkarz jak Leo podczas przemówienia na gali powiedział, ze ma nadzieje ze France Football da mu piłkę za 2020, to jest promyk nadziei, ze to faktycznie się stanie. Wiem, ze to mało prawdopodobne, ale w 1989 Di Stefano dostał „super Ballon Dor” za całokształt kariery, Maradona w 1995 dostał „Honorary Ballon Dor” tez za całokształt kariery i w ramach ceremonii włączenia do plebiscytu piłkarzy spoza Europy, a kilka lat temu FF przyznali nieoficjalne „nagrody” (ale nie w formie fizycznej) dla piłkarzy z Ameryki Pld przed 1995, kiedy nie mogli być wybierani. Np Romario w 1994 za MŚ, Maradona w 1986 za MŚ, Pele w 1958 za MŚ itd. Po tej wypowiedzi całe media zaczęły o tym trąbić, wiec jest jakaś szansa, ze France Football się ugnie, za co fani Roberta powinni być wdzięczni. Bo Messi nie powiedział tylko, ze Robert zasluzyl w 2020, ale ze ma nadzieję ze France Football mu przyzna te nagrodę.

1

@ZielonySzparag Za mało merytorycznie a po za tym jest u mechanika więc nie przeczyta.

Komentarz usunięty

1

@MesQueUnClub_87 @ZielonySzparag dziękuję za merytoryczne komentarze bez wyzwisk :) Po pierwsze oczywiście, że nie ma ideałów na świecie, ale ja uważam, ze osoby z takim zasięgiem jak Messi powinny jednak przemyśleć to co powiedzą. Tym bardziej, że nie były to zapewne spontaniczne słowa gdzieś tam po meczu dla cycatej dziennikarki co go rozpraszała tylko od dawien dawna wiedział, że będzie się wypowiadać na gali,a wiedział też na kogo wcześniej głosował, więc taki tekst jest dla mnie kłamstwem w czystej postaci. Tak jak podkreślił jeden z Was oni pragną tych indywidualnych trofeów, więc ja osobiscie nie wierzę, ze np nie pamiętał na kogo głosował. Tutaj 10% LR oddałoby własną matkę za ZP dla Argentyńczyka. Dlatego nie chciałbym żeby takie wzorce zachowań były przekazywane dalej w świat. Nie chciałbym żeby taka paskudna osoba była dla nastolatków bezwarunkowym idolem. A coś co jest dla mnie kluczowe w kwestii krytyki Argentyńczyka to fakt, że nie zrobił tego pierwszy raz, oraz że udaje kogoś kim nie jest. W głównym komentarzu wymieniłem 2 poprzednie kłamstwa i co łączy je wszystkie? To są kłamstwa czysto PRowe. Tutaj nie trenuję, bo ktoś mi coś obiecał (Barto), a potem się okazuje, że nawet z nim nie gadałem, bo mówię, że od pół roku nie zamieniliśmy słowa. Tutaj, że nigdy nie wyobrażałem sobie siebie w innym klubie niż Barca, a rok wcześniej sabotowałem treningi żeby mnie 'wypuścili'. Teraz chciał odrobinę ugasić pożar po - w opinii wielu osób - niezasłużonej ZP, więc połechtał ego fanów Lewego. Jak widać kłamiąc. Używa kłamstw żeby sztucznie utrzymywac swój wizerunek biednego jąkały z Rosario, a rzeczywistośc jest taka, ze nie podaje trenerowi ręki schodząc z boiska. Nie lubię ludzi co zakładają takie ekstremalnie odbiegające od rzeczywistości maski.

@jaras121 już wróciłem :) przeczytalem i odpisałem. Pozdrawiam :)

@Sensible jak na razie jedyną osobą, która złamała regulamin jesteś Ty, bo mówisz o zbanowanym. Pozdrawiam :)

2

@masq tu masz angielskie tłumaczenie tego co powiedział Messi:

"I want to tell Robert that it is an honor for me to be up against him," Messi said. "You deserve your Ballon d'Or. Last year everyone agreed that you were the winner. I think France Football should give you your Ballon d'Or so you can have it like you deserve.

"Hopefully France Football can give it to you to have in your home, because you were the true winner if it weren't for the pandemic. You should have one in your house too."

Jak widac, nie jest to jedynie łechtanie ego fanów Lewandowskiego, ale konkretne życzenie i konkretna prośba - żeby France Football dało Lewandowskiemu ZP za 2020. W ostatnim akapicie mojego poprzedniego komentarza podałem przykłady kilku sytuacji, kiedy France Football wręczało retrospekcyjne nagrody, wiec jak najbardziej stać ich na zrobienie tego samego w przypadku Lewandowskiego. Skoro sam „wielki” Messi tak powiedział podczas ceremonii i wypowiedz poszła w swiat, to wywrze to dodatkową presję. Jak faktycznie Lewy dostanie ZP za 2020, to ludzie bedą się kłaniać Messiemu z wdziecznosci, a jak nie dostanie, to trudno, chyba nie zrobił wielkiej krzywdy tym co powiedział, żeby nazywać go oszustem?

1

@masq Pycha kroczy przed upadkiem i koniec końców wylądujesz w tym samym miejscu co on. A tymczasem ciesz się kolejnym miejscem w gorących ;).
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w łechtaniu własnego ego.
Ps. Może jakiś spoiler? Jutro temat szczepionek, czy dalej o Messim?

Komentarz usunięty

1

@ZielonySzparag co wiecej on wlasnie moze odwolywac sie do wynikow tez fifa the best wiedzac ze zebral najwiecej glosow

you were the true winner if it weren't for the pandemic. You should have one in your house too."

Oraz

„ Last year everyone agreed that you were the winner. „

Czyli tez przeciez mogl rozmawiac na ten temat w srodowisku. Jego glosowanie niekoniecznie ma tutaj wiele do rzeczy w kontekscie stricte oceny ze jednak wiekszosc zaglosowala za Lewym w Fifa The Best i wlasnie o tym o czym sie mowi.

0

@Kacper1432 To nie jest logiczne tylko żałosne. Gdyby każdy taki przypadek był od razu piętnowany to może by się dało wyplenić ten zwyczaj.

0

@Sensible Tak jak powiedziałem z naszej dwójki jedynym co łamie regulamin jesteś Ty o czym świadczy usunięty komentarz. W tym również to robisz jakbyś się niczego nie nauczył. Jedyny ban jaki prawdopodobnie może mi grozić kiedykolwiek to 24-48h za nadmierną ekspresję podczas meczów albo omyłkowe oznaczenie osoby zbanowanej bez uprzedniego sprawdzenia, więc perma raczej nie oczekuj. Jakbym miał mieć perma to myślę, że po 15 latach mojego intensywnego użytkowania raczej już bym go miał. Tobie drogi kolego po 85 dniach w serwisie już usuwają komentarze, więc raczej wykazujesz spory potencjał na pożegnanie się z nami nieco szybciej niż ja. Spoiler jest taki, że jeśli nie wyjdzie żaden kontrowersyjny fakt to o ZP raczej nie wspomnę. Dzisiaj komentarz Cochise mnie podkusił, by przyjrzeć się sprawie. Nie jestem w stanie przejść obojętnie, gdy widzę jak ktoś upiększa rzeczywistość, by poprawić swój wizerunek. Zachowanie Messiego nie różni się dla mnie dużo od sławnego wywiadu Roberto, w którym jedzie po dziennikarzach, że kłamią i oni jako piłkarze chcą pomóc klubowi poprzez obniżenie pensji, potem całował herb podczas meczu no i minęły już 3 miechy,a umowy nie klepnął jako jedyny. Tak samo Messi: Robert zasługujesz na ZP za 2020 tak mocno, że aż w jej odpowiedniku FIFA Best zagłosowałem na otyłego Neymara. No logiczne, czego nie rozumiecie? To mój ziom od robienia masy, nie mogłem inaczej! Ja oceniam czyny,a nie słowa i to nieromantyczne podejście nie pasuje wielu nastolatkom tutaj.

@ZielonySzparag tak jak powiedziałeś każdy to może różnie odbierać, ja tego nikomu nie bronię. Pewnie odbierałbym to lepiej, gdyby był to pierwszy taki przypadek,a tak jak wcześniej pisałem było ich więcej. Jeżeli jakieś zachowanie się powtarza to pozwala mi sądzić, że jestem bliżej prawdy niż osoba o przeciwstawnym stanowisku zrzucająca wszystko na przypadek. Co oczywiście nie sprawia, że na pewno mam rację. Ale tak jak każda kontuzja Dembele sprawia, że coraz bardziej wątpisz w jego przyszłe zdrowie tak samo każde kłamstwo Messiego coraz bardziej oddala mnie od myśli, że plecie bez zastanowienia, a raczej skłania ku myśleniu, że w ten sposób buduje swój wizerunek poprzez brzydkie zagrywki.

@mekston i to są argumenty, których oczekiwałem! Myślę, że mylnie czasem odbierasz moją osobę. To co teraz napisałeś naprawdę w jakimś stopniu do mnie przemówiło. Może nie przekonało, ale zasiało wątpliwość. Bo rzeczywiście mógł się odnieść nie do swojego własnego zdania tylko do samego faktu, że Lewy zdobył głosów najwięcej. Brawo dla Ciebie. I gdyby nie wcześniejsze kłamstwa powiedziałbym nawet, że prawdopodobnie masz rację, jednak tak jak pisałem zbyt często się one powtarzają bym mógł to odbierać tak jak Ty w bardziej kolorowych barwach. Aczkolwiek przyznaję dobry argument podałeś i w odniesieniu do oryginalnego tekstu rzeczywiście ma to ręce i nogi co napisałeś. Pozdrawiam

10

@masq z mertorycznoscia nie masz nic wspolnego ,a ten wysryw mozna skomentowa usmiechem z politowaniem

4

@QUNJ "Nie musisz bić mu brawo za te słowa,ale również nie doszukuj się jakiś kolejnych jego złych czynów."
jego mania jest niestety nieuleczalna...

0

@Karzel co masz?

4

@GeneralXavi ale 8 osób się przytuliło do tego czegoś. Więc są fani taniego trollingu.

3

@masq ale pisałeś, ze Messi mówił ze Lewy zasluzyl na ZP, pomijając to ze Messi powiedział tez, ze ma nadzieję ze France Football wręczy mu nagrodę za 2020. Mówienie, ze Lewy zasluzyl niewiele zmienia i jest pod publiczkę (jak wiekszosc medialnych wypowiedzi), ale mówienie ze France Football powinno wręczyć nagrodę Lewemu (i to na ich własnej gali) bardzo dużo zmienia i nie jest żadną „brzydką zagrywką”, a raczej drobną przysługą.

4

@masq news sprzed chwili:

https://detv.us/2021/11/30/ballon-dor-boss-thinks-about-it-lewandowski-can-receive-an-additional-honor/

„Lionel Messi wins the Ballon d’Or – and says in his acceptance speech that Robert Lewandowski deserves the retrospective award for his achievements in 2020. Ballon d’Or boss Pascal Ferre does not rule out the proposal and thinks about it. Many critics should be appeased.

Ballon d’Or boss Pascal Ferre has not ruled out a subsequent honor for Robert Lewandowski for 2020. “I think we don’t have to make the decisions very quickly. We can think about them and at the same time respect the history of the Ballon d’Or, which is based on elections,” Ferre told the news portal “Watson”.

In his acceptance speech, winner Lionel Messi asked the organizer France Football to retrospectively award the goal scorer of the German record champions Bayern Munich for his achievements in 2020. “What Messi said was nice and smart,” said Ferre”

Właśnie dlatego to co powiedział Messi było istotne.

1

@masq przecież w pierwszym poscie napisalem o tym wskazujac na mozliwy powód dlaczego poruszyl ten temat w ramach tego punktu - tj ze mogl sie odnosic do wynikow Fifa the Best i oceny srodowiska za tamten rok.

„2) Jak głosował na Fifa the Best nie znał wyników, ale po nich na bazie tego, że właśnie w ramach nagrody Fifa the Best widział ile osób doceniło Lewego za rok 2020 mógł uznać, że również byłby zasłużonym zdobywcą ZP za rok 2020„

3

@masq Nieprawdopodobna jest Twoja negatywna obsesja na punkcie Messiego. Mam nadzieję, że ostatecznie nie odwiozą Cię do pokoiku z miękkim obiciem, bo prawdę mówiąc patrząc na to z boku, nie wygląda to u Ciebie za dobrze pod względem psychicznym. Chyba, że trolujesz dla hobby i się dobrze bawisz, to inna sprawa.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

jak tak dyskutowac szczerze to wole byc hipoktyta niz jak wedlug mediow kanciarzem magisterskim

0

@mekston tak pysiaczku, ale zauważyłeś, że odpowiadałem 50 osobom na raz? :D I to jeszcze lawirując między pracą, mechanikiem, a wizytą u ojca :D

0

@masq Przeciez to w Polsce uznaja za skandal . Moze ewentualnie Niemcy. Reszta swiata nie robi z tego szopki.

0

@masq
Nic tu merytorycznego, zwykłe … bla, bla bla… zaprosić to sobie możesz chłopaczku na czipsy bezdomnego, a nie na dyskusje.
Takimi wypocinami tylko się ośmieszasz, tzw mędrzec z pod Żabki.

1

@masq Messi wygrał, bo nie można było dopuścić do tego by wygrał Polak. Ot zagadka. Każdy kto myśli racjonalnie, zdaje sobie sprawę, że Messi na nagrodę nie zasłużył, bo niby za co? Że standardowo znika w najważniejszych meczach? A ostatnie pół roku w zasadzie ma problem, żeby strzelić bramkę? Na Messiego gra prawie cały team. Trenerzy ustawiają pod niego taktykę. Ma takie umiejętności, że coś tam zawsze strzeli, zwłaszcza w meczach z ogórkami, tam wykręca sobie dobre statystyki. Messi ma ultra silną reprezentację oraz same gwiazdy obok w klubie, gdzie Lewy najwyżej solidnych rzemieślników (jeśli nie użyć innych określeń na temat „gwiazd” naszej kadry narodowej, którzy chyba lepiej czują się na wybiegu, albo w salonie tatuażu). Mimo to i tak trzęsą się ze strachu przed Lewym, nawet teoretycznie silniejsze drużyny, które przeciw niemu grają.
Gość w mega słabej reprezentacji wali bramkę za bramkę, nawet po kilka w meczu. W tym roku i w tamtym był najlepszy, nawet jeśli tyle nie zdobył, ale warto mieć na uwadze, że miał o to znacznie, znacznie ciężej, ale jak sam wspomniał „Zrobił wszystko co był w stanie”.

0

@masq a myślisz, że inne osoby to nic nie robią tylko siedzą na Rambli? ;)

następnym razem przeczytaj na spokojnie cały komentarz i odpowiadaj :)

0

@apollo 1001 czyli tak jak myślałem zero argumentów tylko wycieczki osobiste :)

@Gallaret ciesze się, że nie tylko ja to widzę. Takiej przepaści między tą dwójką na korzyść Lewego nie powinni głosujący zignorować przez to, że Di Maria strzelił gola w CA.

1

@Gallaret „nie można było dopuścić żeby wygrał Polak”.
Biedna, zawsze prześladowana przez swiat Polska. Tymczasem Francuz Thierry Henry w 2003 i 2004 był wyprzedzany odpowiednio przez Czecha Nedveda i Ukrainca Szewczenkę. A latach 90 wygrywał Weah z Liberii, czy Stoiczkow z Bułgarii.

„Na Messiego gra prawie cały team”
A na Lewego nie?

„Trenerzy ustawiają pod niego taktykę”
Barcelona była w dużej mierze ustawiona pod niego, ale PSG nie jest. PSG bardzo polega na szybkości i dryblingu Mbappe, jest również Neymar który po odejściu z Barcy przyjął dość podobny styl gry do Messiego.

0

@masq głos Lewego na Thiago na pewno nie byl taktyczny xd

0

@ZielonySzparag Znałbyś trochę historię, to byś wiedział czemu się tak dzieje. Lewy nawet sam w wywiadzie parę miesięcy tego sugerował, że „nie chciałby, aby jego pochodzenie było decydujące”. Smutna, gorzka prawda.

« Powrót do wszystkich komentarzy