La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1662 Culés

14

ciągnąc dalej wątek budowy #SSZSkończone
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-10826927#comment-10827596

Licznik stanął na 293k pln nowych niekradzionych (prawie) polskich złotych bez kredytu na razie. Zobaczymy dalej.

@przemo1402 @panczo @lucca87 @messi564 @Sztywno @Chaoss @JimMorrisonFCB @snupson

SSZ
https://images89.fotosik.pl/553/e5fd0b911f0eeef4.jpg
https://images89.fotosik.pl/553/b2af02c7e76cbd29.jpg
https://images90.fotosik.pl/552/cde76b92882d833f.jpg

Rzut +/- meble rzucone przypadkowo
https://images90.fotosik.pl/552/995a852adfaeba8e.png

Dalszy plan ogarnąć projektanta wnętrz żeby mi rozplanował elektrykę głównie oświetlenie bo tutaj mam problem, zimą elektryka marzec/kwiecień tynki i ogień dalej na developerski do czerwca/lipca. No i dokleić garaż as soon as possible, czekam na poprawiony projekt od architekta.

Pisałem, że góra będzie nieużytkowa jednak jest szatański plan na zrobienie tam sali kinowej + bilard czyli mens kejv inaczej na jakies 80m2 ~~

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Ghotti Jakie ogrzewanie masz zaplanowane?

1

@IronSanHybrid pompa PW + fotowoltaika

0

@Ghotti i wiesz jaki jest szacunkowy koszt takiego rozwiązania?

1

@IronSanHybrid tak, pompa z bojlerem na gotowo 30-35 robota itp itd ~~ fotowoltaika 10kw na bifacjalu (pobiera taki panel dwustronnie energie 10kw to de facto 12-13kw) 40k pln na nie no nejm panelach i falowniku

0

@Ghotti @Rust_Cohle a ty co kasujesz komentarze?

1

@Ghotti Trochę zazdroszczę, u sąsiadów nade mną "młody" niedawno zaczał chodzić a właściwie biegać i chyba do tego kupili mu jakieś drewniane chodaki...
Swoje sprinty zaczyna zwykle między 6 a 7 rano, również w weekendy....

Kiedy mnie przygarniesz?

2

@Bobo25 góra wolna, wpadaj z kozetką.
Też w bloku obecnie na górze patusy co łoją browary na potęge raz na pól roku impreza do 1-2 więc znośnie. Drugi raz ta sama impreza gdzie dosłownie (wszystko słychać wielka płyta) Seba zajebie Olce w ryj i go poziomuje sąsiad, po czym jest dramat i krzyki przez 30 minut. Ostatnio poprzednia sobota. Tak to luz

0

@Ghotti nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli potrzebujesz meble kuchenne, garderobę/szafę daj znać.

0

@stary_wyga mazowieckie zachodnie :) stolarzy mam juz 2 z polecenia ;)

0

@Ghotti Strasznie duży. Ale będziesz miał sprzątania co tydzień. Plus za dwa kibelki.

0

@LS planuje mieć jeden automat Svietlana lub inna Ludmila. Szkoda mi życia na sprzątanie.
3* kibelki ogółem. 2x łazienka + wc. Aczkolwiek przy sypialni będzie wc + PISUAR mój wymarzony.

0

@Ghotti taktyk tttt

0

@Ghotti
ja kończę projekt 155+41m2:) jednak garaż doklejasz?:)

w styczniu szukam ekipy na kolejny rok i mam nadzieję w 1-1,5 uda mi sie wszystko zrobić:)

u mnie wyglądać będzie to tak, tylko w tym momencie okna jeszcze zmieniam po wizualizacji od architekta

https://files.fm/f/zn294agcp

0

@lucca87 no to juz duzy 155m2. Tak raczej dokleje z boku 35m2 ~~ garaż + 35m2 siłownia ;)
nadal robisz z tej drogiej rezystujacej technologii? :D

0

@Ghotti
znalazłem firmy które robią tradycyjną technologią do stanu deweloperskiego:) wyjdzie troche taniej niż tamtą technologią, tyle ze nie skończę w tym samym roku, a zacznę wiosną jednego roku przezimuję, a skończę do końca następnego roku łącznie z środkiem:)
a garaż warto - nie wieje nie piździ, samochodu nie odśnieżasz
obecnie jedno auto mam w podziemnym, a drugie na miejscu na zewnatrz i jak wsiadam do tego na zewnatrz to odczuwam różnicę w skrajnych pogodach:)

0

@Ghotti odległość to nie problem, ale skoro kogoś już masz to ok :)

1

@lucca87 żeby nie odśnieżać wystarczy postawić wiatę ;) no ale Lexus nie będzie stał pod wiatą :D jakby to wyglądało :D

0

@Ghotti Będziesz korzystał z dofinansowań na PV i PW? Bo tam chyba się warunki będą zmieniać w przyszłym roku. To warto już w tym roku wszystko złożyć. Tak tylko w razie co to piszę.

0

@Ghotti albo mi sie zdaje albo bym większe okna wzioł:-) lubię światło:-)

0

@LS dofinansowania juz nie ma moze od nowego roku. Mam kumpla w PGE zrobie tak ze mam założone oficjalnie, a nieoficjalnie nie bedzie. Własnie temat ucichł możliwe ze wejdzie dopiero od marca/kwietnia 22

0

@Kamyk37 wszystko jest ponad standard. Te w pokojach sa 180x170, balkon 2,5x2,5 itp salon i kuchnia są od południa będzie ok raczej.
tu masz przykład z gabinetu faktem jest iz jest mały ale okno jest ok
https://images92.fotosik.pl/554/83da32f3b3485fc1.jpg

0

@Ghotti
oprócz śniegu jest jeszcze deszcz, silny wiatr i zimno:) wiata średnio przed tym chroni; nie mówiąc już o całym bagażniku zakupów z tego powodu między innymi wrzuciłem garaż do bryły:)
pozdro

0

@lucca87 u mnie nie będzie przejscia z domu do garażu nie chciałem ;) całe życie dymam conajmniej 50m z samochodu z zakupami albo 400m z innego sklepu te 5m nie zrobi mi roznicy ;) przed deszczem wiata tez chroni ;)

0

@Ghotti bardzo fajnie :) teraz tylko wnetrze urzadzic przytulnie po swojemu i mozna zyc :D

0

@malicinho przytulnie to nie moje klimaty :D nie no jeszcze od cholery w srodku do roboty

0

@Ghotti gabinet się zgadza:-) może takie ujęcia zdjęć były:-)

0

@Kamyk37 budynek jest spory więc okna wyglądaja jak wyglądaja szczególnie na zdjęciach

0

@Ghotti
chroni ale jak jest boczny silny wiatr i deszcze to już może zawiewać plus trzeba przejść do drzwi w domu

ja zasadniczo dymam teraz z garażu podziemnego z zakupami do apartamentu więc już się przyzwyczaiłem do pewnego standardu z którego nie zrezygnuje:)

0

@lucca87 ja też temu mi pudełka przywożą i na zakupy nie musze jeździć ;)

0

@Ghotti chalpka 120m? dół oczywiście

0

@Ghotti życzę owocnej pracy a działaczka fajna:-)

0

@Kamyk37 135m2 ~~ parter sam + drugie tyle na górze

0

@Ghotti no wiadomo, kazdy ma swoje wlasne "przytulnie" :D ja w chacie ostatnio robilem loftowo z dodatkiem cegiel tak zeby bylo surowo ale jednoczesnie "cieplo", wyszlo calkiem spoko :D

0

@Ghotti
same zakupy lubię i jestem Żydem więc nie znoszę przepłacać:)
plus do czegoś muszę używać elektroniczny bagażnik na dotyk:-p

0

@lucca87 jude jude! ;) też nie lubie ale cenię sobie życiowy komfort
@malicinho to tak jak i ja, skandynawski/loftowy/surpowy/minimalistyczny ;) tak będzie zostawiam m.in surowy sufit

0

@Ghotti klasa, widzę ciepły montaż okien wjechał :) z okien i montażu jesteś zadowolony?

0

@Ghotti
ja akurat w tym nie widzę komfortu bo lubię osobiście wybierać na miejscu to co kupuję szczególnie warzywa, owoce - dobry warzywniak raczej nie ma dostaw
to samo z dobrym chlebem - trzeba po niego pojechać
plus zawsze coś znajdę fajnego co dodali w sklepie:) robiąc to online nie wiem czy bym znalazł a oczy szybko męczą mi się od kompa, wolę więc tak, ale każdy jest inny

pozdro

1

@Sztywno yeap, ogolnie profesjonalnie wszystko aczkolwiek w pierwszym mailu napisalem iz chce ruchomy slupek w oknach w pokojach, natomiast dostalem bez w wycenie tez bylo bez no ale tego nie zauwazyłem w sumie grunt ze w salonie jest ruchomy ;)

0

@lucca87 co kto woli ja lubie mieć podsunięte pod nos :D a ze akurat zbijam wage to ideolo ;) no i wygoda dla mnie mega bo nie lubi nikt w domu gotować za bardzo

0

@Ghotti gratulacje :) Jestem na tym samym etapie, fota jeszcze bez okien z moim budowlanym bolidem:

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/257615938_6835432993133773_7698720104118176960_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=BVuaJBalYdEAX-8Pagl&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=858b1adb03043c7c0155ba870d4975d2&oe=61B86FEA

Koszt do tej pory 275k PLN. Szukam teraz styropianu na podłogówkę oraz kabli do zrobienia elektryki. Tynki umówione na czerwiec 2022.

Powodzenia w budowie :)

0

@Ghotti o tak, widzisz czyli jednak podobny gust :D ja na cegle dalem jeszcze reflektory, ktore z gory rzucaja na nia swiatlo punktowe, fajnie to wyglada. Polecam Ci jeszcze popatrzec na sufity napinane, bo np w lazience pieknie to wyglada, czarny sufit, ktory wyglada troche jak lustro. Niektorzy w pokojach sobie robia to ale osobiscie w pokoju bym nie chcial bo jednak odbija sie wszystko :) aczkolwiek robia efekt te sufity

0

@malicinho o widzisz nawet nie wiedziałem ze cos takiego jest :) akurat jedna łazienka będzie miała "normalny" sufit

0

@kuczyniak jaki metraż?
Ja własnie dzwoniłem o styropian bo mam lokalsa ktory kupuje z Knaufa ktory jest robiony u mnie. I prawie spadłem z krzesła. Otóz na ten rok są wstrzymane zamówienia ale mozna jeszcze osobiscie odbierać. Można złożyć zamówienie na przyszły rok ale uwaga uwaga cennik +30%. Jak teraz Knauf Etixx kosztuje 330 brutto tak będzie po 430 -450 za m3~~

0

@Ghotti ile cie wyniosły okna?

0

@Ghotti użytkowe 155m2 + 45m2 garaż + 6m2 kotłownia. W sumie to plus cała góra, zrobiliśmy schody na górę, ale póki co to pokoi nie będę tam robił, porobiłem przepusty, instalację el. pociągnę na wiosnę, wodę i kanalizację też, podłogówkę też i wyleję posadzkę, dach też ocieplę i przykryję płytami, czyli ten 'najbrudniejszy' etap zrobie od razu, żeby potem podczas mieszkania nie babrać się z tą brudną robotą. No ceny styropianu to jakiś żart, pisałem bezpośrednio do producenta i np Austrotherm EPS 100 5cm kosztował 3 tyg temu 290 PLN netto. Nie wiem sam co robić, czy kupować już teraz, czekać do zimy czy czekać do wiosny z zakupem.

0

@Ghotti
Dużo metrów na korytarze czy mi się wydaję?

0

@Chaoss 29k pln 14 sztuk, bez HST w salonie, HST jest w kuchni tylko tzw Patio Light normalne okno tylko dziala jak HST

0

@sonek troche tak, ale ciężko ugryźć inaczej Lke

0

@kuczyniak ja zamawiam jutro, jak to wszystko tak idzie do góry to pierdziele.

0

@Ghotti
Koszt samej budowy bez działki rozumiem? Drugie tyle jeszcze co najmniej?

1

@sonek działka to była za psie pieniądze, strzał życia. Kupiłem wtedy dwie, pluje sobie w brodę ze nie kupiłem 4 wtedy nawet na kredyt bo w 3 lata wzrosły ceny tych działek o 400%.

No tak niestety stawiam, 150 developerski jeszcze +/- 100 wykonczenie minimum (ojciec robi wykończeniówke zawodowo wiec sam materiał). Pompa 35k ~~ foto 40k, 30k styropian to są największe koszta które pozostały. Reszta to 10-15 koła

0

@Ghotti u mnie krzyknęli 30k za tynki i to też jeden z większych wydatków na przyszły rok. Jednak finalne wykończenie załóż więcej, płytki, drzwi, sanitariaty, kuchnia (stolarka plus AGD), dojdzie jakiś fajny TV i system audio i sumując znowu przerażający koszt. W planach mam deweloperski na przyszły rok strzelam ~120k. No i potem to nie wiem, bo portfel wtedy będzie już pusty, więc albo przestój z rok żeby pozbierać albo kredyt. Nigdy nie miałem do czynienia z kredytami, moja rodzina też nie, więc nie znając tematu po prostu się tego trochę obawiam. zobaczymy jakie będą możliwości.

Apropo pompy, montujesz gruntową? Nowe zasady rozliczania kosztów przesyłu i poboru prądu wyprodukowanego z PV nie zabijają całego interesu? Jestem nawet za tym rozwiązaniem, ale:
1. mam już skrzynkę z gazem podprowadzoną do ogrodzenia z sieci, więc teoretycznie luksus jak na nowo powstałym osiedlu poza miastem
2. południowa strona budynku to niestety front domu, więc kwestia estetyczna frontu domu obłożonego panelami PV

0

@Ghotti a z działką mam to samo... facet sprzedawał 4 działki obok siebie, kupiłem jedną 15 ar po 4,3k PLN/ar. łącznie miał 50 arów na sprzedaż. Teraz obok mnie działki kosztują po 14-16k PLN/ar.... No ale kto wiedział że to będzie aż tak duży skok cen, a dwa nie miałbym w tamtej chwili możliwości zamrożenia sobie takiej ilości gotówki.

0

@Ghotti Wentylacja mechaniczna z rekuperacją?

0

@Ghotti Daj znac jak bedzie gotowe to wpadne i moge troche pomoc poogarniac ogrod ;)

1

@kuczyniak AD 1. finansowo sobie radzę bdb więc to na spokojnie sobie ogarne, co do wykończenia to kuchnia to jest sajgon bo to lekko 40-50 koła no wiadomo ... ale co zrobić. Tynki liczę 20k pln, ale jak pisałem wyżej musze teraz kupić styro na elewacje 250-300m2, podłoga 300m2 .... więc to lekko 30 koła teraz które muszę wydać

PV na razie nie ma nic oficjalnie ja mam 1900m2 działki stawiam na gruncie strona południowa i mam idealnie.
No ja kupiłem dwie działki po 45pln m2 ~~ sprzedałem tą drugą po 3 latach za 130zł za m2. Dostałem działke za friko i jeszcze zostało

1

@Amigo_Blanco tak montuje rekuperacje przy zalewaniu stropu zostawiłem juz otwory wsadzili rury pcv f15 wiec otwory juz mam kwestia ułożenia rurek na piętrze podpięcia i wsio

1

@JimMorrisonFCB mam 1900m2 działki :D na pewno chcesz? :D dom stoi na 900m2 zostaje 900m2 ogrodu ....

0

@Ghotti Ogrodnictwo to moja pasja :) Gdybym mogl to bym caly dzien siedzial i cos robil, sadzil, przycinal, nawozil, podlewal :)

1

@JimMorrisonFCB wpadaj. Góra twoja :D

0

@Ghotti Nie pogardziłbym tylko musiałbym coś zrobić z żona i chlopakami ;)

1

@JimMorrisonFCB wyjdz po piwo powiedz, że za 5 minut wrócisz. Proste

0

@Ghotti teraz mi się jeszcze przypomniał temat nad którym się zastanawiam, kiedy i czym się grodzisz? Moja działka jest w delikatnym trapezie i ma wymiary 23,5m x 65m x 23,5m x 68m. Stety - niestety przód działki od drogi ma 65m. Boki i tył byłem zdecydowany ogrodzić panelowym, ale zastanawiałem się nad przodem, żeby było ładniej, ale szwagier teraz grodzi "ładnie" 40m i koszt jaki to generuje skłonił mnie do ogrodzenia przodu również panelowym, z tym że furtkę i dwie bramy będę miał takie: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/193339317_1530913777289034_6735497534974939490_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=dAV_6_HMr8sAX8bPRmm&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=e540025cdb9a8659fb387e44fafee995&oe=61BF5DC1

Widzieliśmy na żywo takie połączenie i wygląda naprawdę spoko.

Teraz pytanie: jeśli też planujesz panelowe, to kiedy kupujesz? Ceny tego dziadostwa tak skaczą, że nie wiem kiedy to zamówić. Generalnie stal na rynkach światowych idzie w dół, jednak inflacja i koszty ludzi, paliwa idą w górę, więc to chyba się zazębi, że nie ma co liczyć na obniżkę. Masz jakieś może tajne info w sprawie cen? :D

0

@kuczyniak ja kupuję teraz wszystko co mogę do domu, ogrodzenie zostawię na koniec.
Front mam lepszy plan. Mam też 53m frontu. Mój szef ekipy tez się buduje i robi ogrodzenie. Z czego robi front? Z kominów keramzytowych. Tanio szybko i git.
Robisz 0,5m fundament 2-3 druty do środka i z nich murujesz jak chcesz. Mają wymiar 75x24x24 jakoś i kosztują 11zl sztuka. Jakieś 65pln m2 może mniej. Oklejasz to nawet sam styro 2cm, zaciągasz siatka i dajesz strukturę i tyle. Wyjdzie imo max 120-140 za m2

Tylko ja mam inny plan. Chce zrobić do końca domu tylko czyli 30k a te 20m panelami po prostu.
No i jeszcze drugi plan mam taki że ma być inne tzn. robię 3m szeroko 2m wysoko taki ciąg i potem 3m przerwy i potem znowu 3m długi 2m wysoki. Czemu? W ta przerwę dam zwykła siatkę i posadzę coś co się wplącze w nią lub dam tuje i będę je przycinał tak żeby się wzrosły w ta siatkę. Imo będzie fajnie taki mix wyglądac trochę jak typowy żywopłot a trochę jak zabudowany beton

U mnie to kosztuje 60zl mb panelu bez roboty, ale to jest banalne sam z sąsiadem zrobię. Tylko ja tego ogrodzenia to mam hmmm 55+55+30+20 i zostaje jeszcze 30m frontu

0

0

@Ghotti kurde dobrze to wygląda, dałeś mi do myślenia teraz

0

@kuczyniak plan mam taki ze szczyt i front beda oblozone cegłą, dach mam szary braas turmalin plaski, w srodku mam surowe sufity ktore zostana i plan jest taki ze od frontu zrobie tanim kosztem to ogrodzenie z keramzytu, 2cm styro i dam na to strukture ala beton architektoniczny tak zeby spieło się to w całość. Taki mam pomysł. Ogrodzenie pojade od początku z 30m po froncie a ostatnie 15-20m dam panel po prostu bo to od ogrodka. I tak jak wyżej pisałem dam np. 3x2m potem przerwa potem znowu 3x2m i potem przerwa itp musze to jakos rozplanowac.

0

@Ghotti rozumiem, po kilku dniach podjąłem decyzję, że zostaję przy panelowym, mam ofertę na:
Panel Ral 4,0/150- 56zł x 64szt = 3584zł

Słupek ral 60x40x2300- 32zł x 65szt= 2080zł

Podmurówka kpl - 45zł x 64szt = 2880zł

Obejma - 3,5 zł x 195szt = 682zł

Razem: 9226zł Netto, Brutto: 11347zł

Dzisiaj zadzwonię do majstra, który budował dom ile policzy sobie za obsadzenie słupków. Generalnie prosta sprawa, ale nie mamy czasu sami tego zrobić. Jak będą już słupki to potem przykręcić panele i podmurówki zamontować to sama przyjemność. Do tego dojdą dwie bramy i furtka ok 10k PLN i zamknę temat ogrodzenia.

Jak budowa? Co teraz działacie?

0

@kuczyniak jesli to zwykle panele to drogo ci powiem, moj budowlaniec kupil komplet po 60 za MB aczkolwiek patrze twoja wycene jak to za sztuki a one maja 2,5m? długości? to chyba wyjdzie jednak podobnie.
Zamowilem styro na 270m2 podlogi i 300m2 elewacji. 35 koła i wybieram samochód z przyjemniejszych rzeczy :D

0

@Ghotti to wychodzi jakieś 66 pln/mb. Kwestia jeszcze grubości drutu i wysokości panela oraz sposobu łączenia. Generalnie miałem kilka ofert i to jest najtańsza :) niestety zaraz i na mnie czeka styropian :/ A jakie auta porownujesz? Zajmuję się flotą samochodową to może coś mogę podpowiedzieć :)

0

@kuczyniak Lexus NX 2022 350h
Styropian od nowego roku +20-30% radzę zamówić teraz.
Sąsiad robi w hurtowni ekektryczno hydraulicznej jego duzi dostawcy dostali prąd od nowego roku +40%.
Kupuje u niego zaraz hydraulikę i elektrykę cała. Taniej nie będzie imo.

0

@Ghotti no i mnie zmobilizowałeś :D

0

@kuczyniak ja już kupuje wszystko. Tzn styropian, elektrykę, hydraulikę. Mam cały strych wywalę to tam niech leży poza elektryka to wezmę do piwnicy w mieszkaniu. Tak to niech leży.

Wiesz jak wygląda leasingi teraz? Z ciekawości wycenilem 10% wpłaty, 3300 netto rata, wykup 40%. Oprocentowanie 111% @.@ wiem że mała wpłata no ale te % mnie zabiły. Zawsze to było 103-106 praktycznie niezależnie od wpłaty.

0

@Ghotti A Lexus fajny, dobra jednostka i generalnie brak jakichś konkretnych wad. Wcześniej pracowałem w ASO Toyoty, trochę ich przerobilismy. Jedyny minus moim zdaniem to blacha cienka jak kartka papieru i lakier, który jest bardzo słaby i podatny na uszkodzenia. Mam Toyotę z 2017 z kolorem 070 (biała perła) i na dachu zaraz nad szybą mikro uszkodzenia lakieru, gdzie są rdzawe kropki :) najlepszy numer był jak z dwa lata temu wracałem z Trójmiasta w naprawdę mocną ulewę. Nie jechałem jakoś mocno szybko, generalnie przepisowo na s7, bo warunki były tragiczne. Następnego dnia podczas mycia samochodu zauważyłem że oba błotniki przednie na górnych rantach (przy masce) straciły lakier. Byłem w szoku że podczas deszczu może tak "wypiaskować" lakier :o jeśli kupujesz za gotówkę na kilka lat, a nie w wynajmie długoterminowym to pomyśl o zabezpieczeniu przodu bezbarwną folia specjalna. Nie jest to tanie, ale przy takim aucie biorąc pod uwagę beznadziejny lakier w Toyocie/Lexusie to moim zdaniem must have.

0

@Ghotti wiesz co, bierzemy auta w wynajmie długoterminowym na 4 lata to jak to teraz wygląda Ci nie powiem. Jeszcze z rok temu bez problemu szwagrowi załatwiłem leasing 104% z wpłata chyba właśnie 10%.

0

@kuczyniak stopy do góry wszystko do góry ...
Lexusa będę oklejał folia więc luz.
W Lexusie 105-112% oprocentowanie. Pewnie najniższe jakbym wzial 45% wpłaty 35msc i tyle ale przy budowie domu te 45% jest nierealne.
Najem mam wyceniony z Lexusa. No właśnie samochód kosztuje 187 netto. Wpłata 10%, rata 2400 netto suma za 3 lata 105 netto oplat wykup 147k netto. Nieopłacalny biznes jakbym chciał wykupić

0

@Ghotti generalnie leasing/najem od Lexusa/Toyoty nie jest zły. Jedyna denerwująca rzecz (Może już zmienili, nie wiem bo mamy teraz innych finansujacych) to to, że każda zmiana warunków podczas trwania umowy to ryczałtowy koszt określony w umowie i wtedy bez możliwości usunięcia z umowy. Np zmiana przebiegu, wydłużenie o kilka miesięcy. No i na koniec były baaaardzo szczegółowe oględziny uszkodzeń ponadnormatywnych i słono placilismy. W którym salonie kupujesz?

Dzięki za info o styropianie. Jak ma podrożeć to kupuję i ja. Ubezpieczyłem dom "w budowie" więc nawet jak ukradną to mam ten temat zabezpieczony.

0

@kuczyniak Żerań Warszawa, to że każdy charguje za zmiany leasingu to standard

0

@Ghotti u Grzegorza G? :)

0

@kuczyniak nope Dominik G ;) w sumie o dziwo mi doradził zebym zrezygnował z top wersji raptem 28k więcej ...

0

@Ghotti obecnie w Mleasing i Carefleet nie liczą za to nic. Przesyłają najpierw propozycję aneksu do zaakceptowania (nowe warunki) i jeśli jest akcept z mojej strony to przygotowują aneks i jazda

0

@kuczyniak skróciłem leasing na obecny samochód żeby się wyrobić na stare zasady 360 netto + 60 netto sama kalkulacja

0

@Ghotti może nie warto jak za tą cenę :) tak czy siak z auta będziesz zadowolony. Mamy w rodzinie NX ale 200t. Świetne auto. W hybrydzie teoretycznie koszty utrzymania powinny być niższe, bo serwis kosztuje mniej. Mnie tylko wkur.... ta skrzynia CVT. Teraz już mniej bo się przyzwyczaiłem w swojej Toyocie, ale na początku to dramat. Przesiadlem się z Acury TL 3.2 v6 i tam był zwykły hydrauliczny nawet szybki automat. Bardzo chętnie zmieniłbym teraz na jakieś kombi albo suva, ale nie mam głowy podczas budowy na takie pierdoły :D

0

@kuczyniak mi się leasing skonczyl a chce sobie dochód obniżyć nie oddam im tak łatwo 4,8% na zdrowotne.
Miałem 300h na weekend chciałem kupić potem wyszedł ten nowy tzn premiera w sobotę byłem na drugim pokazie bo pierwszy olałem ... Miał być 0-3 lata budżet 150k to się skończyło na nowym i 231k .... Nadal jest cvt ale chociaż ta nowa buda jedzie bo ma 7,7 do 100km/h stara chyba z 9 ale nie jechała imo w ogóle. 200t ok

0

@Ghotti A to co masz teraz chcesz sprzedać? Jeśli tak to co to i czemu tak drogo? :)

0

@Ghotti ten nowy zajebiscie wygląda, imo dużo lepiej niż poprzednik choć nie było źle

0

@kuczyniak nie chce, C4 spacetourer wziąłem dla ojca ja jeździłem swoim poczciwym Renault no ale time to say goodbye i spełnić marzenie jedno z. Niestety następne to 500k czyli LC500 a potem już tylko Continental GT 1,5 mln

No nowy zajebisty... Byłem oglądać na żywo w sobotę i będzie mnie to kosztować 231 tys zloty :D mogłem zostać w domu.

0

@Ghotti hahaha :D wysoko celujesz, ale to dobrze :) ja po budowie chciałbym coś zbudować sobie na weekendowe pojeżdżawki na tor, jestem fanem Hondy tak w ogóle to jakiś wybebeszony Civic type r by siadł wzorowo na gwincie, dobrymi oponami i wydajniejszym układem hamulcowym. Zawsze miałem ciekawe samochody (Accord type r, Prelude czy właśnie Acura), teraz tylko jakoś zdziadziałem, mam nadzieję że chwilowo ^^

0

@kuczyniak u mnie przed Reno famili Grand Scenic 2014 który kupiłem jako 2? Letni była Laguna Coupe < 3 piękne czasy kawalerskie .... :D

0

@Ghotti haha miło powspominać z łezką w oku :) masz tego scenica w automacie? Ostatnio chciałem jechać oglądać takiego, 2.0 benzyna z automatem. Można w dobrych pieniądzach to kupić, dla mojej właśnie powiększającej się rodziny wydaje mi się strzał w 10tke. Dodatkowo za różnicę w cenie kupiłbym spokojnie styropian :D

0

@kuczyniak nope, manual 1.6 dCi. Kupiłem jak miał 33k teraz ma 115k przebiegu. Raz się odezwała sławna elektronika nikt nie wiedział wymieniłem 5 czujników -2000 PLN tak to 5 czy 6 lat 0 awarii. Coupe kupiłem 2.0dci 45km przy sprzedaży 145k km nic się nie działo. Ogólnie silniki bdb diesle nie wiem jak benzyna. Duży, obszerny niepsuje się ogólnie jest ok jako wozidlo rodzinne. Jedynie dwie sprawy raz że pseudo skora pęka dwa korozją pod chromem na tylnej klapie przy listwie pod szybą ot wada fabryczna i rdzewieje w tym miejscu. U mnie ledwo widac ale lekko jest.
No ale jak jechałem 300h vs Scenic jadąc po wiejskich drogach 100km/h to w Lexusie czuc jakbym Reno jechał 40km/h zupełnie inna klasa.

« Powrót do wszystkich komentarzy