La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2225 Culés

19

Ale super odważnie w Austrii zabrali się za foliarzy. Od razu kolejki do punktów szczepień. A tym czasem nasz rząd jak zwykle poradzi sobie sam najlepiej, jak na Białoruskiej granicy.

30

@Remi70 no tak, taki lockdown jest potrzebny żeby niezaszczepieni nie zarażali zaszczepionych :D

0

@Remi70 jak się zabrali za nich?

56

@Remi70 jak podoba Ci się segregacja zawsze możesz tam pojechać, a jak będzie mało kup bilet do australii, tam podeszli poważniej do tematu

5

@Seba_89_ Co jest złego w segregacji?

31

@Persyfl historia niczego nie nauczyła?

6

@Seba_89_ Nauczyła dużo. Co jest złego w segregacji?

30

@Persyfl to zobacz co się stało jak zaczęli segregować żydów, czarnych, najpierw segregacja potem, getta bo nauka wtedy mówiła że to gorsi ludzie, kiedy nieszczepieni mają się spodziewać kryształowej nocy?

16

@Seba_89_ No tak, zgadzamy się (pewnie w przeciwieństwie do większości użytkowników tej strony), że segregacja rasowa jest zła. Co jest złego w segregacji jako takiej?
Nie, nauka nie mówiła wtedy, że to gorsi ludzie. Mówili to ludzie pokroju tych, którzy teraz kwestionują wirusa.

17

@Persyfl chyba nie chodzi o kwestionowanie wirusa, ale o wybór czy chce wziąć coś co nie do końca jest przebadane, coś za co moj rząd nie bierze odpowiedzialności, coś, za co lekarz/pielęgniarka nie biorą odpowiedzialności, coś za co producenci nie biorą odpowiedzialności.

Kupując głupi telefon dostajesz gwarancję, w razie awarii zostanie on naprawiony/wymieniony. Tutaj pozwalasz komuś wstrzyknac sobie środek, który nie jest w 100% przebadanych.


12

@stary_wyga Taaaa, taaaa, tysięczny raz słyszę te same bzdury. Nie zamierzam ich tysięczny raz prostować.
Ja się chcę tylko dowiedzieć, co jest złego w segregacji.

2

@Persyfl w historii powstawało wiele teorii naukowych, które legendowały chociażby segregację rasową. Tworzyli je poważani wtedy naukowcy.

6

@Death_voice Nie tak... nieważne, odbiegamy od tematu. Co jest złego w segregacji?

Komentarz usunięty

10

@stary_wyga Ale Ja się konkretnie pytam, co jest nie tak. Zauważyłem, że uważacie, że coś jest, więc chcę się dowiedzieć, co.
"ale ja widzę że masa ludzi w tym Ty sami wręcz chcą zamordyzmu, to jest niesamowite."
Słońce, tu ludzie chcą strzelania do uchodźców, a Ja się tylko pytam, co jest złego w segregacji i jakoś nikt Mi nie jest w stanie odpowiedzieć.

2

@Persyfl a to nie moja teza. Ja tylko wskazałem że do tez naukowców zawsze warto podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu (rozumiem przez to nie negowanie a po prostu rozsądkowe podejście).

Jeśli chodzi o segregację to w samej sobie segregacji nic złego nie ma. Choć nie spodziewałbym się, że od zakładam liberała? taką tezę usłyszę. Istniały społeczeństwa hierarchiczne, które funkcjonowały poprawnie i takie które nie działały. Jak to z każdym systemem bywa.

Jeśli o segregację chodzi to jeszcze trzeba sobie zadać pytanie kiedy jest ona uzasadniona. Osobiście się zaszczepiłem ale nie widzę powodu żeby segregować ludzi na tej podstawie. Szczepionka przecież nawet jakoś znacząco nie redukuje szans zarażenia, jedynie redukuje objawy. Więc nawet jeśli argumentem byłoby zatrzymanie pandemii to byłby to argument nietrafiony. Każdy na własną odpowiedzialność zdecydował czy przyjąć szczepienie czy nie. Innym to nie powinno różnicy robić. Ja jestem zaszczepiony i nie robi mi to różnicy, czuję się bezpiecznie ;)

5

@Death_voice Nie jestem liberałem i na razie w tym temacie żadnej tezy nie stawiam. Pytam tylko. Nie dyskutuję nawet o zasadności tych ograniczeń, ale jeśli ktoś twierdzi, że są złe, bo to segregacja, to chciałbym wiedzieć, co w niej złego, ewentualnie czy rozmówca po prostu nie powtarza bezrefleksyjnie zasłyszanych sloganów.

8

@Persyfl @Seba_89_ @stary_wyga @Death_voice
Widzicie sami, że próba podciągnięcia segregacji niezaszczepionych do np. Segregacji rasowej jest tylko próbą manipulacji.
Sama segregacja jest pojęciem bardzo szerokim i nie należy na siłę widzieć tylko porównań do segregacji rasowej.
Np. Segregacja śmieci jest bardzo wskazana dla życia naszej planety i nic tu złego zupełnie nie ma.
Co złego w segregacji (jeśli to właściwe słowo?) na zaszczepionych i niezaszczepionych ?
Inny przykład: np. Przed wejściem do szanującego pewnych zasad kościoła (np. we Wloszech) jest segregacja na tych właściwie ubranych i tych ledwo odzianych. Ci ostatni mają zakaz wejścia do środka i nie widzę tu nic złego. Ja też wszystkich do swojego domu nie wpuszczam.

6

@Persyfl obecnie przy rozdmuchanym temacie rzekomej pandemii to co najwyżej możemy wprowadzić segregacje śmieci, a nie tych co wzięli szczepionke lub nie. Ja rozumiem, że gdybyśmy mieli pandemie na poziomie hiszpanki, jasne efekty zarazy byłyby nad wyraz widoczne i można ludzi zapakować chorych od zdrowych, lub szczególnych od nieszczepionych. Tutaj mówimy o mocno naciaganych liczbach, choroby która rzekomo jest mega zabójcza. Stąd uważam, że wszelkie segregacja ludzi po pierwsze są nielegalne, po drugie niczego nie zmienia.

7

@Remi70 Party pooper :P

0

@Remi70 oczywiście segregacja nie jest zła, zależy o jaką segregacja chodzi. Ja też segreguje ludzi na tych, z którymi utrzymuje kontakt a na tych z którymi zrywa znajomości.

Tylko widzisz, gro ludzi ma wątpliwości co do szczepionek na c19, a są szantazowani czy zastraszani. Możesz kogoś nie wpuścić do domu, Twój wybór, twoja segregacja. Ale jeżeli ja wezmę coś co nie zostało konca przebadane, to już chyba powinno to być zależne ode mnie?

7

@stary_wyga Ja nie potrzebuję twoich fantazji, tylko odpowiedzi na pytanie. Już się nasłuchałem opowieści tych, co wyłączyli telewizor i włączyli myślenie. Tak co prawda włączyli, że wszyscy powtarzają te same slogany, no ale... Serio, możesz sprzedawać te garnki komuś innemu. Mnie to nie rusza.
"Stąd uważam, że wszelkie segregacja ludzi po pierwsze są nielegalne"
Jesteś w błędzie, bo nie są.
"po drugie niczego nie zmienia."
No to w czym problem?

11

@Persyfl A są legalne? Na jakiej podstawie ja nie mogę wejść do sklepu? Proszę podaj mi choć jeden artykuł, przepis cokolwiek co potwierdzi legalność segregacji.

W czym jest problem? Ano w tym, że część ludzi takich jak Ty daje się lapać na fałszywy przekaz o niby pandemia, domagając się finalnie segregacji, mówiąc że w tym nie ma nic złego.

O jakich fantazjach piszesz?

1

@stary_wyga
Ja np. Zauważyłem taką zależność, że tak samo trudno jest kogoś przekonać, aby się zaszczepił, jak również aby przestał popierać PiS. Niewiele trzeba pomyśleć, aby zrozumieć, dlaczego rząd nie chce segregować na zaszczepionych i niezaszczepionych, skoro ta kwestia dzieli ich samych.
Na konto „hiszpanki”, to wcale nie uważam, że nie należy jej porównywać do Covida. Różnica polega tylko na tym, że teraz nauka jest na kosmicznie dużo wyższym poziomie w porównaniu z tamtymi czasami 100 lat temu i gdyby nie ta nauka, to minimum 2% ludzi z całego świata by umarło na COVID. 2% to jest absolutne minimum, to sobie policz, że zgonów byłoby więcej niż z powodu „hiszpanki”.
Osobiście zachęcam wszystkich do szczepienia, ale też mocno współczuję pozostałym:
a) tym, co z powodów zdrowotnych nie mogą się zaszczepić (tym współczuję podwójnie),
b) tym, co nie chcą, „BO TAK” i już.

5

@stary_wyga
Jak ktoś roznosi wirus, to dla mnie jest to nielegalne….
„Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

8

@stary_wyga "A są legalne?"
Jedno nie wynika z zaprzeczenia drugiego.
"Na jakiej podstawie ja nie mogę wejść do sklepu?"
A nie możesz? Nie wiem, może pijany jesteś i się awanturujesz, może nagabujesz klientów, może zamknięte jest.
"Proszę podaj mi choć jeden artykuł, przepis cokolwiek co potwierdzi legalność segregacji."
Prawo nie do końca tak działa, ale niech będzie. Segregujemy ludzi na trzeźwych i nietrzeźwych. Tym drugim nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych. Wszystko zgodnie z prawem, konstytucją, Kartą Praw Człowieka.
"część ludzi takich jak Ty daje się lapać na fałszywy przekaz o niby pandemia"
Poważnie, mam już garnki, nie potrzebuję nowych.
"domagając się finalnie segregacji, mówiąc że w tym nie ma nic złego."
Gdzie w tej dyskusji powiedziałem, że nie ma niczego złego w segregacji? Pytam, a ty sobie dopowiadasz wedle potrzeb, pokazując w ten sposób, jak mało wiarygodna jest twoja narracja.
Nadal nie otrzymałem odpowiedzi, co jest złego w segregacji, zwłaszcza że jak sam napisałeś, niczego nie zmienia.

2

@Remi70 do tych 2% zaliczasz też obywateli UK którzy mieli pozytywny test, a po kilku dniach ginęli w wypadku samochodowym, gdzie w latach zgonu wpisywania im covid jako przyczynę śmierci?

Jak sam napisałeś medycyna jest na dużo lepszym poziomie. Hiszpanka była dużo bardziej zabójcza jak covid, trwała wojna, covid to choroba grypopodobna. Nie było szczepionki na Hiszpanka, A jedna ludzkość przetrwała. Dzisiaj na siłę pompuje się statystyki zachorowań i śmiertelności, aby ta pandemia się nie skończyła.

8

@Remi70 czyli wszyscy siedzimy w domu. Każdy z nas roznosi jakieś wirusy i bakterie. Argument z dupy.

1

@stary_wyga
Widzisz, to nie jest argument z D., tylko chodzi o tych, którzy świadomie roznoszą wirus. Np. jak masz kwarantannę, prawda?
No to ponieważ możesz zarażać innych, to podjadasz pod paragraf. Oczywiście kwestia, jak to zinterpretuje osobiście dyktator sądowy Ziobro.

10

@Persyfl "nie możesz? Nie wiem, może pijany jesteś i się awanturujesz, może nagabujesz klientów, może zamknięte jest" z po tym wpisie powinienem kończyć konwersację z Tobą. Moje pytanie zostało bez odpowiedzi.

Różnica między pijanym, a niezaszczepiony jest dosyć znaczna. Osoba która świadomie pije, w efekcie czego dokonuje zabójstwa lub doprowadza do śmiertelnego zabójstwa, zdaje sobie z tego sprawę zanim zacznie spożywać alkohol . Osoba zdrowa bez objawów choroby, może rozsiewac chorobe nieswiadomie i tak było do 2020 roku gdy nagle pojawił się wirus, który zabija Max 2%(biorąc pod uwagę też śmiertelność wśród osób z wieloma chorobami wspolistniejacymi, głównie w wieku 60+). Idac Twoim tokiem rozumowabia, nalezy przed kazdym kontaktem z istota ludzka robić testy. Może kiedyś do tego dojdziemy.

Już Ci napisałem, osoby ślepo wierzące, w narrację zabojczego wirusa, same domagają się odbierania swobód niezaszczepionym. To doprowadza do konfliktów społecznych, co można spokojnie zaobserwować chociażby na tym forum. Do tej pory nikt nie myślał o wprowadzeniu segregacji ze względu na grypę, czy gruźlice.


5

@Remi70 dwójka moich dzieci dwa razy była na kwarantanne. Jedna córa całe 2 dni(DWA DNI), druga młodsza 1.5dnia(PÓŁTORA DNIA). Czy były zainfekowane? Nie wiem, nikt tego nie wie. Ja z żoną mogliśmy się przemieszczać. Stanowiła zagrożenie dla innych?

Co do moich dzieci. Sam sanepid przyznał, że te przepisy są dziwne, nie mają żadnego uzasadnienia, ale wie Pan przepisy. Brak objawów, ale w domu siedzieć musiały. Ma to sens? Przez kilka dni chodziły do szkoły, a zamknięto je na dwa dni.

1

@stary_wyga
Przepisy na szybko robione, aby tylko były jakiekolwiek. Jakość PiS.

3

@Remi70 To zaszczepieni zarażają i zaszczepionych i niezaszczepionych i to oni mieć lockdown.

8

@stary_wyga "po tym wpisie powinienem kończyć konwersację z Tobą."
Słońce, skąd mam wiedzieć, dlaczego nie możesz wejść do sklepu? Nie wiem nic o tobie, nie wiem nic o tym sklepie. Mogę tylko zgadywać.
"Moje pytanie zostało bez odpowiedzi."
No to zobacz, ile Ja już czekam, aż ktoś Mi powie, co jest złego w segregacji.
"Różnica między pijanym, a niezaszczepiony jest dosyć znaczna."
A ktoś twierdził, że nie ma takowej? Czemu zmieniasz temat? Chciałeś przykład legalnej segregacji, to dostałeś.
"doprowadza do śmiertelnego zabójstwa,"
Że tak odpowiem klasyką kina: "a to są i żeńskie?"
"zdaje sobie z tego sprawę zanim zacznie spożywać alkohol ."
Zdaje sobie sprawę z czego? Gdzieś ci się zgubił istotny fragment zdania.
Hmmm, ty teraz tłumaczysz różnicę, której istnienia nikt nie negował i to jeszcze różnicę pomiędzy grupą, której nie użyłem? A tak z ciekawości, po ile te garnki?
"Idac Twoim tokiem rozumowabia, nalezy przed kazdym kontaktem z istota ludzka robić testy. "
Idąc Moim tokiem myślenia należy odpowiedzieć na pytanie, co jest złego w segregacji. Znowu sobie dopowiadasz. Masz coś prócz satysfakcji z tej walki z chochołem?
"Już Ci napisałem, osoby ślepo wierzące, w narrację zabojczego wirusa,"
Taka tylko techniczna uwaga, że narracja o wirusie jest oparta na metodzie naukowej, a więc z założenia na rozumie, a nie wierze. I nadal nie chcę tych garnków.
"same domagają się odbierania swobód niezaszczepionym."
Mhmm, a czemu segregacja jest zła? I jak trzeźwi kierowcy domagają się zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych dla pijanych, to też jest źle?
Nie, cofam pytanie. Na jedno się nie doczekałem odpowiedzi, to co dopiero przy dwóch.
"Do tej pory nikt nie myślał o wprowadzeniu segregacji ze względu na grypę, czy gruźlice."
Jak ostatnio sprawdzałem, to prawo nakazuje obowiązkową hospitalizację chorych na gruźlicę w okresie prątkowania i przy jego uzasadnionym podejrzeniu, ale co Ja tam wiem. Muszę kupić telewizor, żeby go wyłączyć.
Panie, uchwyt odpadł temu garnku.

2

@Remi70 fakt ładnie z nimi jada

14

@Remi70 tylko że Ty jako zaszczepiony też go roznosisz ;) aaa tylko, ze Ty to robisz legalnie hahahahah

8

@Persyfl segregacja jest z dupy bo:

1) zaszczepieni też chorują na covid,
2) zaszczepieni też lądują w szpitalu z powodu ciężkiego przebiegu covid (30% obecnie w pomorskich szpitalach),
3) zaszczepieni też umierają z powodu covid (DW podaje że w Niemczech 42% zgonów na covid u osób powyżej 60rż to zaszczepieni.

Zresztą polaryzacja społeczeństwa to jeden z celów pandemii. To są stare metody, świetnie to działało za czasów Ceausescu w Rumunii, kiedy komuniści donosili na tych co skarżyli się na władze.

3

@BorysR Mylisz tu porządek logiczny. Tu padł argument, że te obostrzenia są złe, bo to segregacja, ergo sama segregacja jest zła. Punkty, które podajesz, to argumenty przeciw obostrzeniom, a nie segregacji (nie zamierzam się do nich odnosić).
"Zresztą polaryzacja społeczeństwa to jeden z celów pandemii"
Po fetyszyzacji, antropomorfizacji to druga Moja najmniej ulubiona cecha u ludzi.
Skoro już poruszamy Ceausescu, to czuję się zobowiązany przywołać bitwę pod Kircholmem.

1

@malicinho
Zaszczepieni w znacznie mniejszym stopniu roznoszą wirus, ale oczywiście tez to robią, tylko głównie nieświadomie. Jeśli jednak ktoś jest zakażony, to nielegalne jest nieprzebywanie na kwarantannie.

1

@Persyfl skry za bałagan w tekście, ale pisze z komórki nie zawsze widzą co słownik wrzuci w tekst.

Jak pisałem wyżej segregacja jest ok, segregujemy złych od dobrych, brudne od czystego, chorego od zdrowego(tak, np na grype). Ale obecną forma segregacji ma na celu na uniemożliwienie z korzystania że swobód tylko dlatego, że ktoś nie jest ozdrowiencem bądź nie przyjął nieprzebadanego specyfiki. Jeżeli nie widzisz niczego złego w segregacji na czują to idźmy o krok dalej, testuj.y się na inne choroby zakaźne i też wprowadzamy segregacja. Chcesz segregacji, spoko ale dla osób które faktycznie Maja covida, a nie ktoś kto nie przyjął szczepionki.

Gruźlicę uznaje się za chorobę wysoce śmiertelną. Jest drugą chorobą zakaźną zaraz po AIDS, która powoduje największą śmiertelność. Covid tak śmiertelna choroba nie jest. Także włącz tv.


1

@Remi70 Tak samo nieświadomie przenoszą go niezaszczepieni jeśli nie mają objawow. Jesli ktos wie, że jest chory to zgadzam się, nie powinien świadomie isc do ludzi.

2

@Remi70 boże od kiedy nielegalne? Od momentu powstania covida. Lata wstecz też mówiłeś,że będąc zakazonym grypa trzeba siedzieć w domu?

3

@BorysR
„Zresztą polaryzacja społeczeństwa to jeden z celów pandemii”
Gdzie sens? Gdzie logika?
Jak pandemia może mieć cel?
Piorun, jak wali z nieba już ma prędzej jakiś cel, chociaż wiadomo, że nie celuje.
Polaryzacja społeczeństwa to np. cel Kaczyńskiego czy Putina, a nie pandemii.


7

@malicinho On jako zaszczepiony chociaz ma tyle rozumu ,że nie bedzie zapychał szpitali dla bardziej potrzebujacych tylko przejdzie go łagodnie w odrózniezniu od tych egoistów którzy maja przekonanie ,że sa panami życia i smierci i ze moga powodować ,że szpitale sa przepłnione,

Taka jest róznica miedzy człowiekiem odpowiedzialnym ,a foliarzem.

Do was nie dociera ,że osoba zaszczepiona covid jesli przejdzie to łagodnie?

1

@Remi70 co to znaczy w mniejszym stopniu? w 10% mniej czy w 99% mniej? Bo to pojęcia mocno względne. Narracja się rozjeżdża od jakiegoś czasu, a liczby coraz mniej przemawiają za szczepieniami. Miały chronić w 99% przed zgonem, teraz okazuje się że w takich Niemczech chronią w 58% u osób powyżej 60 rż.

2

@stary_wyga Ok, wolałbym to co prawda usłyszeć od tych, co rzucają co chwila tym tekstem, ale skoro uznajemy, że segregacja sama w sobie nie jest zła, to argument mówiący, że te obostrzenia są złe, gdyż to segregacja, jest chybiony.
Tylko tyle chciałem.
Garnków nadal nie potrzebuję, ale na pewno znajdzie się tu ktoś, to się chętnie pokłóci.
"Gruźlicę uznaje się za chorobę wysoce śmiertelną."
Sam się na nią powołałeś :D Ja tylko podałem fakty.
Czy ktoś ma inne zdanie odnośnie segregacji i potrafi je uzasadnić?

2

@Remi70 Wyjeżdżaj więc tam póki możesz.

5

@stary_wyga tak, będąc zakażonym grypą należy siedzieć w domu. Również mniej poważnymi chorobami. Po to są zwolnienia lekarskie i L4. Głównie w Polsce panuje kult niewolnictwa, prędzej człowiek pójdzie na zmianę i tam umrze niż zadzwoni do lekarza i zostanie w domu. A przy okazji zarazi współpracowników

3

@stary_wyga
Będąc zakażonym na cokolwiek, co zaraźliwe jest zawsze fair siedzieć w domu.
Efektem pozytywnym Koronawirusa jest zmiana w zachowaniu ludzi. Już nie przychodzą zasmarkani i zakichani do pracy, jak to było przed pandemią.

3

@BorysR Ekhmmm, zapraszam na korepetycję ze statystyki. Znaczy nie do Mnie, ale zapraszam.

2

@MarioVeB! Twoje wypowiedzi trochę odbiegają od obecnych danych (liczb) na temat zaszczepieni/zachorowania/zgony. Dane przytoczyłem wyżej. A trzeba pamiętać że mamy poczatek tak naprawdę sezonu grypowego, zobaczymy jakie dane będą na końcu czyli w okolicach kwietnia.

2

@Persyfl jeżeli masz jakieś dane to je po prostu podaj. Słowa typu mniej, więcej, około to tylko frazesy działające na wyobraźnie.

3

@Persyfl kolega widzę cfaniak, taki typ "nie bo nie".

Segregacja-dlaczego jest dobra? Dlaczego chcesz segregowac jednych od drugich?

Widzę, że faktycznie masz problemy ze zrozumieniem co się do Ciebie pisze. Gruźlica jest wysoce śmiertelna, covid NIE, ot różnica.

0

@Amigo_Blanco symbioza bakterii i wirusów w środowisku powinna być zachowana. Kompletna izolacja od patogenów nie wspomaga układu odpornościowego, widać zresztą to obecnie po wirusie SRV, który przybrał mocno na sile podobno ze względu na mocne izolowanie społeczeństwa.

3

@Remi70 i uważasz że to jest pozytyw pandemia? Przez to tracimy naturalną ochronę przez wirusami i bakteriami bo nie dochodzi do wymiany tychże mikronów. Dzisiaj kichniecie jest objawem tragedii, swiat stanal na glowie. Jasne, jak jesteś chory zostań w domu, też tak uważam , ale żeby kogoś kto nie ma objawów, nie jest zakazany nie wpuszczać do sklepów to jest fair?

2

@BorysR
No to wlanie podałeś liczby, które nawet dla osób powyżej 60 rż w Niemczech potwierdzają, że jeśli oni są chronieni w 58%, to oznacza, że są w mniejszym stopniu narażeni, bo zostaje 42% oraz prawie cała reszta niezaszczepionych.

3

@BorysR W dużym skrócie - im więcej zaszczepionych, tym więcej procentowo ich będzie w szpitalach. Tylko tyle i aż tyle.

0

@Amigo_Blanco zgadza sie, chory siedz w domu zeby nie zakazic. Ale czy kiedys segregowano ludzi bo nie szczepili sie na grype?

0

@stary_wyga to są podobne schematy jak z chorymi na łuszczyce, kiedyś się tych ludzi obawiano, że się od nich zarazi. Tak samo z chorymi na AIDS. Historia lubi się powtarzać :)

4

@stary_wyga
Skonczcie chrzanic o tej segregacji
To sa dopiero durne hiperbole. To jak iśc do klubu 21+ gdzie jest kontrola. Za młody? to siedz na dupie w domu albo nie wchodz gdzie nie możesz ,bo takie zasady i tyle.

3

@stary_wyga Nie, po prostu nie lubię się powtarzać. Wszystkie te teksty słyszałem już dziesiątki razy. Tak banalnie prosto je można zweryfikować, że zakładam po prostu brak dobrej woli u rozmówcy. I te wycieczki osobiste też nie przemawiają.
Nikt ci nie kazał przywoływać tej gruźlicy. Ja się tylko odniosłem do nieprawdy, jaką napisałeś. Nie wiem, czemu masz o to pretensje teraz.

0

@BorysR pamiętam jak w latach 90 straszyli hiv i aids, że ludzie będą umierali.

2

@BorysR A nie RSV?
"symbioza bakterii i wirusów w środowisku powinna być zachowana."
Tak wiele pytań, tak mało chęci wchodzenia w dyskusję :/

0

@Remi70 To może podam jeszcze inne dane. W wakacje było to w granicach 25% zgonów powyżej 60rż to zaszczepieni. Po 2,5 miesiąca jest to 42%. Pytanie jak to będzie wyglądało na koniec sezonu grypowego? Bo chyba nikt się nie spodziewa że rządzący powiedzą że szczepionki dużo nie dały?

3

@stary_wyga
„ i uważasz że to jest pozytyw pandemia? Przez to tracimy naturalną ochronę przez wirusami i bakteriami bo nie dochodzi do wymiany tychże mikronów”
Żadna pandemia nie jest pozytywna sama w sobie. Również źle, że w zbyt czystych warunkach tracimy naturalną odporność. Czasami tylko są jakieś drobne pozytywne skutki uboczne i takim jest fakt, że „kichacze” i „smarkacze” nie przychodzą na siłę do pracy, jak to kiedyś zawsze było przed pandemią.


1

@stary_wyga "nie dochodzi do wymiany tychże mikronów."
Mikrobów, mikron to dawna nazwa mikrometra.

2

@stary_wyga "pamiętam jak w latach 90 straszyli hiv i aids, że ludzie będą umierali."
[Freddy Mercury sad laugh]

3

@BorysR
Widzisz! Musisz czekać, aż wszyscy się zaszczepią i wtedy będziesz mieć idealną sytuację w swoich statystycznych wyliczeniach, bowiem wówczas 100% chorych to będą ci zaszczepieni.
@Persyfl już Ci to próbował tłumaczyć kilka razy, ale rzeczywiście korepetycje wskazane.

0

@Persyfl pisałem już wyżej....

0

@Persyfl wow, no trafił się taki jeden.

7

@MarioVeB! Przeczytaj dane z Irlandii ( kraju najbardziej wyszczepionego w Unii ) oraz Belgii. Tam chociaz nie sciemniaja pseudolekarze. Tak, w szpitalach ok 50 % to osoby zaszczepione wiec skoncz z tym bzdurnym pisaniem o foliarzach i zajmowaniu miejsc. A te bajki o 99% to w polskiej telewizji moga sobie wsadzic gleboko. Na szczescie sa kraje, ktore nie kryja prawdziwych liczb.

0

@Remi70 stety/niestety nie da się zaszczepić 100% społeczeństwa. Zresztą ja nie podważam sensu szczepienia, tylko sensu szczepienia akurat tymi szczepionkami. Może jakby w ciągu miesiąca zamknąc ludzi w domach i zaszczepić ich w tym czasie skutecznymi szczepionkami 90% społeczeństwa to i miało by to sens. Ale w takim tempie wirus szybciej zmutuje niż wymierne korzyści przyniesie szczepionka.

1

@stary_wyga O, faktycznie, przeoczyłem.
"Segregacja-dlaczego jest dobra?"
Czy Ja powiedziałem, że jest dobra? Ja tu się staram głównie pytania zadawać, jedno w sumie.
"Dlaczego chcesz segregowac jednych od drugich?"
A chcę? Mogę segregować drugich od trzecich, jak to pomoże.

1

@stary_wyga "wow, no trafił się taki jeden."
No on i jeszcze 770 tysięcy innych.

1

@BorysR
Na razie szczepimy się tym, co jest i mamy ogromne szczęście, że te szczepionki przeciw Covid są dużo lepsze od tych na grypę. Jak będą jeszcze lepsze, to razem z powstającymi lekami może jakoś pomogą powstrzymać pandemię. Na razie trzeba mądrze i w pełni korzystać z tego, co już mamy oraz podejmować mądre decyzje przez rządzących, co w naszym kraju na razie „nie grozi”.
Tak samo „nie grozi”, że się wyśpię, jeśli będę dalej z Tobą dyskutować. Dobranoc.

0

@MarioVeB! A jeszcze jedno, argument o zajmowanych miejscach jest chyba najglupszy ze wszystkich, w takim razie palacy niech nie zajmuja miejsca na pulmonologii, chlejacy rowniez niech trzymaja sie z dala od szpitali i przede wszystkim grubasy tez wysegregowac, z cukrzyca i problemami gastrologicznymi. Co to w ogole za tok myslenia... oni to dopiero umyslnie robia sobie krzywde i zajmuja miejsca. Zaraz mi odpiszesz, ale przeciez jest ich mniej... i tak w kolo macieja. Jestem w szoku jak niektorzy lykaja liczbowe manipulacje sluzace do zupelnie innych celow... i nie, ja nie zaprzeczam, ze wirus istnieje i umieraja ludzie, sam go przechodzilem i czulem sie fatalnie, ale wystarczy miec chociaz troche analityczny umysl by wylapac jak manipulowane liczbami w okreslonym czasie jest spoleczenstwo.

2

@Remi70 Mnie najbardziej rozbraja "logika", która nakazuje przeciwnikom szczepień covidowych trzymać się od nich z daleka z powodu NOPów, które występują o wiele rzadziej niż zgony spowodowane covidem.

Edit: dodałem cudzysłów.

2

@Remi70 Orientujesz się co z osobami z przeciwwskazaniami do zaszczepienia się? Ma się ich w głębokim poważaniu i obejmuje obostrzeniami jak pozostałych niezaszczepionych?
@JimMorrisonFCB U mnie w rodzinie dwie z trzech osób, które najmocniej czekały na szczepionkę i w pierwszej kolejności się zaszczepiły nie skończyły dobrze. Tzn. jedna zmarła na udar kilka dni po przyjęciu szczepionki, a druga straciła najprawdopodobniej trwale wzrok w lewym oku (oczywiście nie mówię, że to 100% wina szczepionki, ale w przypadku tej żyjącej lekarze nie odrzucili tej możliwości). Obie zdrowe. Więc np. mnie nie rozbraja "logika" osób, które mają wątpliwości, jeśli w ich rodzinie miał miejsce NOP (sam się wahałem z zaszczepieniem się przez 8 miesięcy, ale jednak sprzedałem się dla paszportu covidowego :D). Przede wszystkim takich osób. :)

2

@Ojciec5tkidzieci Oczywiście współczuję takich przypadków w rodzinie. Ale równie dobrze można odbić piłeczkę i zwrócić uwagę ile osób w naszych rodzinach lub w rodzinach użytkowników FCBarca zmarło na skutek covida.

W obydwu przypadkach są to dowody anegdotyczne i potrzebne jest całościowe spojrzenie na sprawę, bo, jakkolwiek brutalnie to nie zabrzmi, świat nie kończy się na naszych rodzinach.

0

@JimMorrisonFCB aktualnie nie ma też wiedzy na ile szczepienia pomagają. Z dzisiejszych danych jest informacja, że jest rekordowy tydzień w Europie od początku pandemii w liczbie zakażeń, 2 mln osób. Przypomnę że w wielu krajach mamy zaszczepionych powyżej 80% społeczeństwa.

1

@JimMorrisonFCB Właśnie, sporo opiera się na naszych doświadczeniach. U mnie związane z covidem były tylko dwie, które przytoczyłem wyżej - bo samego wirusa jak już ktoś miał, to przeszedł i po sprawie, bez długotrwałych skutków.

Dlatego o ile ja sam jestem zwolennikiem wszelkiej maści szczepionek, tak jednak uważam, że z tą na covid od początku obrano złą strategię. Bo zamiast starać się przemówić do ludzi rozsądnymi argumentami (marzeniem by było wzięcie odpowiedzialności za efekty uboczne), tak postanowiono zadziałać straszakiem, na zasadzie "Nie zaszczepisz się, to jesteś sprowadzony do kategorii podczłowieka w codziennym funkcjonowaniu". Dlatego ja nie oceniam jednostek, które chcą i nie chcą się zaszczepić, bo każdy ma jakiś powód - bardziej lub mniej sensowny. Mam jednak żal o słaby wywiad przed szczepieniem, nie poparty żadnymi badaniami kontrolnymi i o tą beznadziejną kampanię.

1

@BorysR A jaki jest odsetek zgonów w stosunku do liczby zachorowań w porównaniu do czasu przed wprowadzeniem szczepień? Albo jakie jest obłożenie szpitali i wykorzystanie respiratorów vs czas przed szczepieniami? To są kluczowe dane, które chciałbym poznać.

0

@JimMorrisonFCB odsetek zgonów jest zapewne mniejszy, ale...Same wirusy naturalnie mutują w stronę większej zaraźliwości, ale mniejszej zjadliwości. Więc realnie póki co nie stwierdziłbym jednoznacznie że to zasługa szczepionek. Zwłaszcza, że dane producenta rozjechały się delikatnie mówiąc z danymi z Izraela w czasie masowych szczepień.

Co do hospitalizacji to tutaj największym problemem jest brak procedur wczesnego leczenia. Na początku podawało się paracetamol i kazało czekać na poprawę/pogorszenie. Niektórzy lekarze mówili, że paracetamol nawet pogarszał sytuację. Pomijam leczenie teleporadą, bo to jest największa patologia. Teraz te procedury się zmieniły, z tego co wiem podają też sterydy. Są też leki które hamują namnażanie wirusa i nie mówie tutaj o amantadynie, które także pomagają w walce z tym wirusem. Nie wiem dokładnie co teraz przepisują lekarze, bo nie chorowałem, ale zmiany na pewno nastąpiły. Inna sprawa, to mamy dużo ozdrowieńców nawet tych bezobjawowych i oni też nawet jak zachorują drugi raz mają mniejsze szanse trafieni do szpitala (statystycznie).

Więc mogę podsumować tak, jest dużo zmiennych które niestety nie dają jednoznacznej odpowiedzi przynajmniej dla mnie. Na razie mamy rekordy zakażeń od poczatku pandemii i coraz więcej zaszczepionych w szpitalach (mowa o całej Europie).

3

@BorysR "zaszczepieni też umierają z powodu covid (DW podaje że w Niemczech 42% zgonów na covid u osób powyżej 60rż to zaszczepieni."

I co z tego wynika wg Ciebie? Moglbys zinterpretowac te informaje dla nas? Czy chodzi o to, ze dowodzi to ze przynajmniej jeden zaszczepiony zmarl, czy o to, ze szczepienie wcale znacznie nie zmniejsza szansy na zgon? Jesli to drugie, to sprecyzuj tutaj "znacznie" (uzyj liczb prosze).

4

@Remi70 Korzenie zobowiązują, w końcu to Austria wydała wielkiego malarza na świat. Taki lockdown dla niezaszczepionych, że do pracy możesz iść bez problemu bo tam wirusa nie ma, on wie że tych pracujących ma nie ruszać. Jak chcesz iść do kina albo na siłkę to już wtedy nie, bo wirus wie że podczas czasu wolnego musi atakować. Minęły dwa lata, a dalej dajecie się nabierać. Jak widać "arbeit macht frei" dalej aktualne

2

@Remi70
zaszczepieni też roznoszą:)

2

@against_modern_football O ironio, i kto to mówi? :D

2

@Seba_89_
Tak samo jak masz ograniczenie prędkości do 50, jazde w pasach lub z wlaczonymi swiatlami. Masz obowiakowe szczepionki dla dzieciakow. Jak rowniez nie mozesz latac z gołą dupą po ulicy, bo dostaniesz mandat. Tak samo w tym wypadku. To nie żadna segregacja, tylko środki ostrożności w walce ze straszną epidemią. Skoro ludzie są tak tępi i nie chcą sie zaszczepic w celu bezpieczestwa, to Panstwo musi to uregulowac.

3

@Remi70 Zrozum, że nie ma prostej, zero-jedynkowej odpowiedzi na pytanie, czy lepiej się zaszczepić czy nie. To nie jest kwestia typu pić wodę, czy kwas solny? Oddychać, czy może jednak nie? Jakby Ci ktoś kazał wziąć udział w loterii, w której możesz wygrać , jak również stracić trochę kasy to będzie to w porządku, czy nie? Nawet zakładając, że wygrać możesz więcej i masz większe szanse, to i tak miałbyś wątpliwości.

1

@MrCental Tylko zapięcie pasów czy włączenie świateł, to nie to samo co wstrzykiwanie sobie substancji, która może spowodować NOP.Nie nawołuję do nie szczepienia się, ale do wolności wyboru.to co zrobili w Austrii, to jest po prostu nielogiczne.Zaszczepieni też mogą się zakazić, jak i zakażać.Nie neguję Covid.Neguję segregację.Trzeba tą chorobą traktować jak grypę i ją leczyć.Ale nie pajacować z segregacją.Zresztą chyba widać po półtora roku tego syfu, że to będzie choroba sezonowa i już z nami zostanie na zawsze.Czy będziesz się szczepił czy też nie.Chcesz do końca życia chodzić w masce i szczepić się co pół roku??

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Persyfl
Człowiek przez dziesięciolecia płaci podatki, płaci ZUS, płaci kasę chorych.
Nie zostanie przyjęty do szpitala bo nie jest zaszczepiony.
Przyjęty zostanie człowiek, co nigdy nie zapłacił zusu, ale się zaszczepił,a żyje z 500+ które dostaje od tych powyżej.
Widzisz coś złego w segregacji?

0

@Remi70 nawet w tych głupich mediach typu polsat dziś rano mówili, że na covid będzie sie trzeba szczepić co roku a ludzie dalej nazywają osoby, które to stwierdzały dawno temu, że są foliarzmi.

2

@Seba_89_ Jakim trzeba być dzbanem, żeby prześladowania na tle religijnym porównywać do segregacji sanitarnej... Czy na oddziałach zakaźnych dochodzi do segregacji i łamania konstytucji? Nie! Wbijcie sobie raz do głowy, że zamykanie w domach niezaszczepionych nie ma na celu chronienia zaszczepionych przed zarażeniem, a służby zdrowia przed zapchaniem! Mało Ci przykładów niezaszczepionych chojraków z leżących teraz pod respiratorami?!

1

@Muhitos Kto Ci broni się zaszczepić? Masz utrudniony dostęp do szczepionki?

1

@Persyfl wirus jest i nikt go nie kwestionuje, po prostu to wirus jak inny wirus grypy i będzie co roku i nigdy się nie go pozbędziesz jak idioci w Australii myślą, że go "wytępią" bo zamkną kraj.

1

@Muhitos O jakie ładne fantasmagorie. Co jest złego w segregacji?

0

@Deraxium
No ja się spodziewałem, że to tak będzie, jak z grypą, że co roku szczepienie. Może zlitują się nad nami i zrobią jedna szczepionkę skojarzoną na obydwie zarazy, chociaż generalnie nie jestem fanem tych skojarzonych.

0

@Recha_0684 Co jest złego w segregacji?

0

@Deraxium "po prostu to wirus jak inny wirus grypy"
To nie są wirusy z tej samej grupy.

1

@Persyfl Moim zdaniem segregacja jako taka nie jest zła. Każdy rodzi się inny i nie można wszystkich pakować do jednego wora np. są egzaminy wstępne na uczelnie i to też jest segregacja na lepszych i gorszych. Chyba w każdej dziedzinie życia codziennego coś takiego jak segregacja istnieje. Gorzej jest jak jedna grupa czując się uprzywilejowaną rozsiewa nienawiść i wrogość oraz stosuje podwójne standardy (to są foliarze ja się zaszczepiłem to jestem mądry itd. zamiast uszanować wolność każdego człowieka). W sumie naszła mnie taka myśl, że jakby więcej osób miało takie bardziej wolnościowe podejście to nie byłoby tyle punktów zapalnych (szczepionki, aborcja, lgbt itd.)

2

@stary_wyga oho, mamy pierwszy powielany błąd. Brak odpowiedzialności za szczepionkę. W stanach może tak, ale w Polsce normalnie producent odpowiada za szczepienia.
Druga kwestia jest taka że te szczepionki są dużo bardziej przebadane niż myślisz. mRNA i wektorowe odpowiednio przez 30 i 40 lat.

0

@Persyfl Jak nie wiesz co złego jest w segregacji, to Ci współczuję.Wy z lewej strony jesteście bardzo tolerancyjni.Mówicie, że wszystkich trzeba szanować,że każdy jest równy. Mówicie o tym żeby szanować każdego, kto jest facetem, a uważa się za kobietę czy inną istotę w którą się zamieniła.Jak ktoś uważa inaczej, to jest homofobem czy innym rasistą.Mówicie i dyskryminacji, a sami dyskryminujecie ludzi którzy nie chcą się zaszczepić.Chipokryzja lewel max...Ja nie mówię kto jak ma żyć.Mi też nikt nie będzie mówił jak mam żyć.

1

@Recha_0684 "Jak nie wiesz co złego jest w segregacji, to Ci współczuję."
Jedną z tych rzeczy, których należy się obawiać w życiu, to wasze współczucie. Wystarczy Mi, że odpowiesz na pytanie, co jest złego w segregacji.
"Mówicie, że wszystkich trzeba szanować"
Nigdy, przenigdy tak nie powiedziałem. Nie uważam na przykład, żeby ciebie należało szanować.
"a sami dyskryminujecie ludzi którzy nie chcą się zaszczepić."
Tak samo jak dyskryminujemy pijanych kierowców.
"Ja nie mówię kto jak ma żyć"
Nie, wy tylko chcecie strzelać do tych, co nie chcą żyć po waszemu :)

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

2

@Seba_89_ tak, ze segregacja ze względu na niewoluntarne cechy danej grupy ludzi jest zła (tłumaczenie na fluent moron: bu bu). Natomiast zabezpieczenie społeczeństwa przed jego reprezentantami mającymi skłonności do zachowania nieodpowiedzialnego, narażającego na ryzyko innych, jest niestety smutnym, ale jedynym wyjściem.

1

@Recha_0684 "Powtarzasz moje słowa."
W slangu absolwentów podstawówek mówi się na to "cytat".
"Już Ci kiedyś pisałem, że zaśmiecasz tą stronę."
No dużo głupot pisałeś. I?
"Twój nick powinien być "PER SYF"
Piszesz o zaśmiecaniu strony, a zaraz potem bohatersko przekręcasz Mój nick. Prawcia at its finest.
Kolejny ban ci się zamarzył?
"Wiem, że są ludzie myślący, ludzie słabo myślący i ludzie głupi.Ty jesteś jeszcze jedno miejsce w dół..."
Gdy chcesz kogoś obrazić, ale ubogi zasób słownictwa nie pozwala :D

2

@Recha_0684
Zgadzam sie ze ta choroba to problem i jest (i bedzie sezonowa), ale slucham rowniez wirusologow, lekarzy i naukowcow i wszyscy (95%) mowia jednym glosem - trzeba szczepic, zeby nabrac odpornosci "stadnej". Sam sie odczulam (alergie) od 5 lat i lekarz odczulajacy mowi mi jedno "durny narod sie nie szczepi" i "jestem przerazony, bo zginiemy przez tych idiotow". Czy szczepionki sa bezpieczne? Oczywiscie! Boisz sie NOPów i slusznie, ale wez pod uwage, ze NOPy moga sie pojawic po byle aspirynie. A przedawkowac mozesz nawet wit C! Poza tym Pfizer czy Moderna sa juz oficjalne zaakceptowane po pelnym cyklu badan klinicznym.
Ja namawiam do szczepien, bo to przede wszystkim ograniczy hospitalizacje, a jak widac sluzba zdrowia zdycha i nawet jesli covid nie zabija, to ogrom ludzi umiera na inne schorzenia, ze wzgledu na to, ze zajete jest 20k miejc w szpitalach, glownie przez nieszczepow.
Co do maseczek, to Vietnam, Chiny, Japonia, Korea co sezon biegaja w maskach, bo to ogranicza transmisje roznych wirusow. Czy mi sie to podoba? Nie do konca, ale wyobrazam sobie ze swiat sie zmienia i byc moze bedziemy musieli czesciej uzywac takich dodatkowych zabezpieczen.
Jesli chodzi o tzw "segregacje", to nie jest to segregacja. To sa przywileje dla osob zaszczepionych. Zamiast zamknac caly kraj, zamykaja dla czesci, ktora nie chce walczyc z pandemia.
U nas np 500+ dostaja Ci co mają dzieci. Czy tacy ludzie sa lepsi? To tez nazwiemy segregacja? Podobnie ograniczenie palenia w barach, niektorzy wydzielaja strefy, inni wywalaja za drzwi. Tez segregacja, ale ja jako niepalacy tez jestem za.
Ale nie boj sie, w PL nic nie zamkna, bo rzadza idioci i zalezy im tylko na slupkach poparcia, a nieszczepy to glownie ich elektorat.

0

@MrCental przywilejem nazywasz to, ze czlowiek moze wyjsc, pracowac czy obejrzec film w kinie? XD niezle odklejenie... co do Nopow - po aspirynie czy wit c nie dostaniesz udaru, nie zrobia Ci sie skrzepy we krwi itd, troche slabe porownanie

Komentarz usunięty

0

@Persyfl zależy o jakiej segregacji mówimy, myślimy.
Przecież segregacja rasowa to jest cos, czego nie powinno być, ale segregacja śmieci już jak najbardziej

0

@Persyfl a mogę ja?
Wystarczy Mi, że odpowiesz na pytanie, co jest złego w segregacji. = w segregacji nie ma nic złego bo to narzędzie, ważne jest kto segreguję i jakich kryteriów używa i jakie konsekwencje z tego wynikają. Historia uczy Nas, że segregacja ma znaczenie pejoratywne np: segregacja rasowa, więc nie rozumiem Twojego oburzenia na to, że ktoś segregację traktuje jako coś złego.

To jest trochę jak z bronią palną, sama z siebie nie zabija, to człowiek ciągnie za spust.

1

@damiano996 No właśnie w tym sęk. Jeśli ktoś pisze, że dane obostrzenia są złe, bo to segregacja, to implikuje, że sama segregacja jest zła (duży kwantyfikator), a nie sposób się z tym zgodzić.

1

@ferdas_rawa "Historia uczy Nas, że segregacja ma znaczenie pejoratywne np: segregacja rasowa, więc nie rozumiem Twojego oburzenia na to, że ktoś segregację traktuje jako coś złego."
To już wasza sprawa, że wam się z jednym kojarzy. Ja się pytałem o kwestie formalne. Oburzenie zaistniało tylko w twojej głowie.

0

@MrCental Zgadzam się z niektórymi rzeczami które napisałeś. Przynajmniej normalna odpowiedź, a nie wyzywanie od płaskoziemców.Mówisz, że 95% lekarzy mówi żeby się szczepić.Chyba mówisz tylko o tych których pokazują w telewizji, albo w mediach społecznościowych.Jeśli chodzi o maseczki w Azji, to oni je noszą żeby się chronić przed smogiem i robią to od lat.Jest mnóstwo badań naukowych, które mówią o tym, że maseczki nic nie pomagają.Mówi to między innymi Profesor Kuna. Zresztą nie tylko on.Mówi to mnóstwo lekarzy, ale w telewizji tego nie pokażą.Czasem Polsat kogoś zaprosi, kto się wyłamie.Mój lekarz mi powiedział, że szczepienia mogą pomóc, ale mogą dawać złudne poczucie bezpieczeństwa.Powiedział mi również, że szczególnie ludzie z przewlekłymi chorobami, zaniżoną odpornością i po 70r.życia powinni się szczepić.Ale tak naprawdę ochronę 100%przynajmniej na jakiś czas, daje tylko przechorowanie Covida.Nie mówię o tym, żeby chodzić i lizać klamki i pić wodę z kałuży ale trzeba budować naturalną odporność,a siedzenie w domu tego napewno nie poprawi.Ja nawet nie powiedziałem czy się zaszczepiłem.Również mnóstwo moich znajomych którzy się zaszczepili, są przeciwnikami żeby kogokolwiek zmuszać, czy dzielić.

1

@Remi70 No jeśli dawać ograniczenia, to najpierw osobom niezaszczepionym, zgadzam się. Jeśli ktoś nie chce się zaszczepić - w porządku, nie mamy prawa nikogo zmuszać, ale trzeba wziąć na klatę konsekwencje takiej decyzji.

I zbiorczo napiszę niedoinformowanym, którzy będą pisać (lub już piszą), że "oo, zaszczepieni boją się niezaszczepionych, to po co te szczepionki".

Po pierwsze, ludzie, szczepionka nie powoduje, że się nie zarazisz, tylko znacznie złagodzi objawy. Większość zaszczepionych doskonale to rozumie. Dlaczego więc lepiej odizolować niezaszczepionych?

Mianowicie jeśli ktoś nie ma przeciwciał, to jest większa szansa, że przejdzie tę chorobę z silnymi objawami, a to oznacza, że takie osoby bardzo obciążą służbę zdrowia. Jeśli obciążą ją na tyle, że nie będzie dawać rady, wówczas zamknięte zostanie wszystko dla wszystkich i gospodarka znowu będzie upadać. A to wpłynie na wszystkich jednakowo - każdy ucierpi i to bardzo, będziemy odczuwać poprzednie lockdowny gospodarczo przez najbliższe 5-10 lat. Już się zaczyna - podatki idą w górę jak szalone, benzyna najdroższa w historii. Kolejne lockdowny temu nie pomogą, tego można być pewnym.

To naprawdę na wielu warstwach trzeba rozpatrywać, ale sprowadza się to do tego, że sory - ktoś nie ma szczepienia, w porządku, każdy jest dorosły i podejmuje swoje decyzje. Ale jeśli kogoś mają izolować, to właśnie takie osoby w pierwszej kolejności. Inna sprawa, że trzeba to było zrobić 2 miesiące temu, teraz za późno i pewnie zamkną wszystkich.

1

@malicinho nie wytłumaczysz... :) tak sobie czytam te komentarze o segregacji i szczepieniu... tak mnie zastanawia pewna kwestia ... co z wami ludzie ? Macie ból d bo nie wygraliście hulajnogi/wycieczki za to że się naszprycowaliscie ?jest wam wstyd ze rząd was w..... Bo obiecał wam "normalność" po którejś dawce a nagle się okazało że będziecie się co roku musieli szczypać? :D pozdrawiam "foliarz"

1

@Persyfl Nasza sprawa? Czemu piszesz do mnie w liczbie mnogiej? Bo użyłem ww przykładu segregacji rasowej tak jak koledzy wyżej? xD
mnie segregacja kojarzy się z wieloma rzeczami np: segragacja ze wzgledu na płeć, wiedzę, umiejętności itd... tylko tak jak pisałem wyżej, do czego się nie ustosunkowałeś, segregacja jest tak zła jak osoba która ją wprowadza.

To tylko narzędzie... tak jak broń. Która wielu się źle kojarzy, a mnie nie. Nie mam pretensji do narzędzi ale do ludzi... a tu nagle wrzucono mnie do jednego worka z całą resztą myślących inaczej niż ty, mimo, że pisałem coś innego. No cóż, każdy segreguje jak mu pasuje, joł.


0

@ferdas_rawa "Czemu piszesz do mnie w liczbie mnogiej?"
Bo napisałeś "Historia uczy Nas".
Jakie ma znaczenie, z czym ci się kojarzy? To jest tylko twój problem. Nie o to też pytałem.
"tylko tak jak pisałem wyżej, do czego się nie ustosunkowałeś, segregacja jest tak zła jak osoba która ją wprowadza."
No jednak zgodzę się z Goethem, który twierdził zgoła inaczej. Do czego tu się odnosić? Nie pytałem o twoje rozważania quasi-filozoficzne.
Padł argument, że obostrzenia są złe, bo to segregacja. Żeby miał sens, każda segregacja musiałaby być zła lub segregacja musiałby być zła co do zasady. Stąd i o to Moje pytanie.
"a tu nagle wrzucono mnie do jednego worka z całą resztą myślących inaczej niż ty"
Zachowujesz się jak te koleś z mema o wkładaniu sobie kija w szprychy. Pisałem w liczbie mnogiej, bo sam jej użyłeś i to jeszcze dużą literą.

0

@Persyfl a dlaczego moje skojarzenia (nie wiem czemy nie napisałeś Nasze) są moim (Naszym) problemem? Nie uważam tego za problem. Skąd taki wniosek?

Co do samej segregacji, pierwszy post do którego się doczepiłeś " jak podoba Ci się segregacja zawsze możesz tam pojechać" - gdzie tu jest napisane, że "Padł argument, że obostrzenia są złe, bo to segregacja."? Coś kręcisz. Widzisz to co chcesz wiedzieć. Takie luźne spostrzerzenie, nawet nieskierowane do Ciebie, a do innych czytelników.

"Zachowujesz się jak te koleś z mema o wkładaniu sobie kija w szprychy" - jak to napisał pewien użytkownik forum "To już wasza sprawa, że wam się z jednym kojarzy"
Całą wypowiedź rozpocząłem od "Wystarczy Mi", występuję jako jedna osoba, mówiłem za siebie, ale 1:0 za zwrócenie uwagi na ten błąd! Wypada nawet powiedzieć, dziękuję.


1

@Seba_89_ otóż to! Mimo że jestem zaszczepiony uważam, że nie można ludzi segregowac!
Moja żona nie jest zaszczepiona i nie mam z tym żadnego problemu. To jest jej wybór.

1

@Remi70 ależ brzydzę się takimi ludźmi jak ty :)

0

@ferdas_rawa "nie wiem czemy nie napisałeś Nasze"
Bo się foszyłeś o to. Twoje skojarzenia nie mają wpływu na znaczenie, ani na intersubiektywną ocenę.
Gdzie jest napisane?
1. To nie pierwszy wpis tego kolesia.
2. Tacy jak on są bardziej przewidywalni niż im się wydaje.
3. Jego odpowiedzi udowadniają, że miałem rację.
"gdzie tu jest napisane, że "Padł argument, że obostrzenia są złe, bo to segregacja."? Coś kręcisz."
Gdzie napisałem, że padł tutaj? Widzisz to co chcesz widzieć.
"ale 1:0 za zwrócenie uwagi na ten błąd!"
Gdybyś nie użył dużej litery, pewnie bym pominął. Z drugiej strony, mam jakiś dziwny opór, by używać zaimków w liczbie mnogiej w odniesieniu do ciebie i Mnie.

3

@Nowy1103 Co jest złego w segregacji ludzi?

1

@Persyfl obawiam się, że możesz nie dostać odpowiedzi na swoje pytanie, jak tak obserwuję całą dyskusję :P

1

@Persyfl Nie no, wszystko jest w porządku. Przecież to normalne że jeden może wejść do restauracji a drugi nie bo jest "gorszym sortem".

2

@MSN1998 To nadal nie jest odpowiedź na pytanie, co jest złego w segregacji.

0

@Persyfl To powiem tak jak wcześniej ktoś pisał. Można ludzi segregować np. tego nie lubię, a tego lubię. Ale jeśli ktoś nie chce przyjąć jakiegoś specyfiku to dlaczego ma być tym gorszym i dlaczego są mu odbierane podstawowe prawa człowieka. Dla mnie taka segregacja jest zła. I z drugiej strony skoro ktoś jest zaszczepiony to dlaczego nie może mieć kontaktu z resztą społeczeństwa którzy są zaszczepieni.

1

@MSN1998 Czyli nie jest problemem to, że jest to segregacja?

0

@Persyfl Może to, że wszyscy są równi a podziały na lepszych i gorszych były w średniowieczu. Każdy ma prawo do życia i jest wolny i nie musi się dopasowywać bo ktoś kiedyś wymyślił sobie rząd i cywilizacje. Życie dał nam Bóg czy jak kto woli rodzice i nikt nie ma prawa o nas decydowac, czy mówić jak mamy żyć. Ty jako naczelny obrońca honoseksualizmu powinieneś to chyba rozumieć, zamiast pytać co jest złego w segregacji. Inaczej wychodzisz na hipokryte. Mój pierwszy i ostatni post w tym temacie, kolejna dyskusja bez sensu. Niektorym się chyba nudzi w życiu, że muszą o tym na okrągło dyskutować. Niech każdy żyje po swojemu i tyle.

1

@l0Messini Tak to jest, jak nie potraficie kwantyfikować wypowiedzi. Nie każda segregacja jest zła, nie wszyscy ludzie są równi i nie na każdej płaszczyźnie.
"Każdy ma prawo do życia i jest wolny "
I znowu kwantyfikatory. Czy więźniowie są wolni? W ogóle wolność jest praktycznie wewnętrznie sprzecznym i niejasnym pojęciem. Wolność albo jest całkowita, albo nie ma jej wcale, a całkowita nie jest możliwa. Wolność bez określenia kontekstu to tylko nic nie znaczący slogan.
"i nie musi się dopasowywać bo ktoś kiedyś wymyślił sobie rząd i cywilizacje."
Cywilizacje nie były realizowaną ideą.
Na tym polega społeczeństwo, że jednostka musi się dopasować.
"i nikt nie ma prawa o nas decydowac, czy mówić jak mamy żyć."
Hmmm, ten bóg dał ci przykazania, państwo dało ci prawo, społeczeństwo i rodzice - normy moralne. Czyli jest zupełnie inaczej niż mówisz.
'Ty jako naczelny obrońca honoseksualizmu"
Nie uważam, że homoseksualizmu trzeba bronić, tak jak nie trzeba bronić leworęczności.
" zamiast pytać co jest złego w segregacji. "
Jestem z tej starej szkoły filozoficznej, która uważa, że więcej się można dowiedzieć pytając niż wygłaszając opinie.
"Inaczej wychodzisz na hipokryte."
Nigdy nie twierdziłem, że nie jestem hipokrytą, przynajmniej w potocznym rozumieniu.
"Niech każdy żyje po swojemu i tyle."
Piszesz tu na forum, gdzie ludzie nawoływali do ludobójstwa, a inni płakali miesiącami, że im to wypominam.
A wracając do tematu, to co jest złego w segregacji? Powinniśmy zezwalać na prowadzenie pojazdów mechanicznych po pijaku?

0

@Persyfl Sorry, ale chyba nikt nie jest w stanie ci tego wytłumaczyć. Więc myślę, że pora zakończyć ten temat, bo ja już sam nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz.

0

@MSN1998
Widzisz… mnie teraz np. wkurza, że szpitale w pierwszej kolejności przyjmują chorych na Covid, a nie przyjmują na inne oddziały z bardzo poważnymi przypadkami, które należy pilnie leczyć. Nie przyjmują, bo te oddziały zostały zamknięte i przekształcone w Covidowe. I mamy tu segregację, która mi się nie podoba.
Oczywiście nie jestem za tym, aby niezaszczepionych nie leczyć, jednak cała sprawa jest o to, że bezmyślność i egoizm niezaszczepionych powoduje często smierć chorych na inne poważne schorzenia.
Dlatego bardzo mi się podobają odważne decyzje rządzących(niestety nie u nas), które jednak przymuszają do szczepień.

1

@MSN1998 Znaczy nikt nie jest w stanie tego uzasadnić. To może warto by nie powtarzać bezmyślnie bzdur następnym razem?
Może logicznie to rozpiszę.
Mamy obostrzenia (A). Mamy stwierdzenie, że A ma pewną cechę C, ponieważ A to segregacja (B).
(∀x)(((B(x)->C(x)) ∧ (A(x)->B(x))-> (A(x)->C(x))
Potrzebuję więc dowodu na zdanie:
(∀x)(B(x)->C(x))

3

Macie zdrowie z nim dyskutować, jak zwykle nie ma żadnych argumentów i wypisuje te swoje mądrości. Doskonale wie o co chodzi, ale pali głupa i dopytuje, bo nie napisaliście mu dokładnie SEGREGACJA SANITARNA DOTYCZĄCA COVID 19, po czym pisze posta ze słownikiem w ręku żeby wrzucić kilka trudnych wyrazów i zgrywać profesora.

on wie wszystko, o wszystkim i to najlepiej

1

Jak to niektórym trudno uwierzyć, że ktoś może mieć bogatsze słownictwo od niego :)

0

@against_modern_football
No widzisz, masz rację: „segregacja sanitarna”. Natomiast na początku dyskusji manipulatorzy próbowali zrobić z tego segregację rasową.
Tak, jak mnie Kaczka segreguje nazywając człowiekiem drugiego sortu, tak i ja mam prawo segregować na zaszczepionych i niezaszczepionych. W samej segregacji jako takiej nie ma nic złego, tylko zależy jakie kryteria segregacji ktoś przyjmuje.
Czasami pewnych rzeczy nie da się „przeskoczyć” i np. ktoś niski nigdy nie będzie grał w profesjonalnej lidze siatkówki. Segregacja? Owszem-naturalna….
Hm… teraz do głowy na myśl przyszedł mi Darwin i ta niechęć do szczepienia ;-)

@Persyfl jedynie udowodnił, że nic nie ma złego w segregacji jako takiej. Nikt nie udowodnił (czy to naukowo, czy nienaukowo), że segregacja jest zła.


2

@Persyfl tak, udowodniłeś, że segregacja jest ma tyle szerokim pojęciem, że nie można jednoznacznie powiedzieć o niej jak o czymś złym. Upierając się można powiedzieć, że na pewien sposób występuje w każdym aspekcie naszego życia.
TAK, segregacja sanitarna ze względu na szczepienia c19 jest zła. Powstaje pewnego rodzaju przymus do przyjęcia preparatu co już jest łamaniem praw obywatelskich. I nie zagłębiając się w różne teorie, statystyki, "słuszności" Itd. przyjmując jakiś preparat medyczny, zwłaszcza dopuszczony warunkowo muszę wyrazić świadomą zgodę. Zgodę mogę wyrazić jeśli będę miał gwarancję, że mi to nie zaszkodzi. Nikt tej gwarancji mi nie da. Żaden polityk, szef, lekarz, moderna itd. Dodatkowo Polsce, w razie W zostaje sam(brak systemu odszkodowań za NOPY).
Dlatego jakakolwiek segregacja w rozumieniu dyskryminacja grupy NSZ, względem grupy SZCZ jest zła.

2

@goryl-16 'TAK, segregacja sanitarna ze względu na szczepienia c19 jest zła"
Ale dlatego, że jest segregacją sanitarną?
"Powstaje pewnego rodzaju przymus do przyjęcia preparatu"
To może zdefiniujmy przymus. Czy jest prawny nakaz? Nie ma. Czy masz w Polsce przymus pracy? Póki co, chyba nie. To twój wybór, ale wiąże się to z pewnymi konsekwencjami. Weźmy jednak pod uwagę taki stricte prawny przymus, Czy to już wystarczy do stwierdzenia, że łamane są prawa obywatelskie? Jeśli stwierdzi się u ciebie gruźlicę i to w okresie prątkowania, to zostaje na ciebie nałożony przymus hospitalizacji i izolacji. Czy jest to łamanie praw obywatelskich?
" Zgodę mogę wyrazić jeśli będę miał gwarancję, że mi to nie zaszkodzi. "
Absolutnie żaden preparat medyczny nie daje takiej gwarancji. Czy to oznacza, że odmówisz przyjęcia każdego leku i środka medycznego?
" Dodatkowo Polsce, w razie W"
W? W sensie, że znowu powstanie jakieś?
Specjalnie nie odnoszę się do kwestii, które już zostały naprostowane.

0

@Persyfl "ale dlatego, że jest segregacją sanitarną?„ - wyrwałeś zdanie z całości. Bez komentarza.
"Czy masz w Polsce przymus pracy? Póki co, chyba nie. " - Pracuje, żeby mieć za co żyć, więc TAK!!! Ograniczenie możliwości pracy jest to PEWNEGO RODZAJU PRZYMUS.
"Stricte prawny przymus" - jeśli taki powstanie na zasadzie jak np. maseczki to ciężko będzie go określić prawnym. Z pewnością zostawią furtkę, którą umyją sobie ręce jeśli coś pójdzie nie tak.
"Gruźlica" - słabe porównanie.
"Żaden preparat medyczny" - kolejne słabe porównanie.
Nie rozumiem odniesienia się do "w razie W". W przypadku wystąpienia NOP w Polsce nie uzyskasz pomocy. Jesteśmy jak nie jedynym, to jednym z nielicznych w UE krajów, gdzie tego nie ma.
Mam nadzieję, że odniosłem się do wszystkiego, a jeśli nie to widocznie nie było warte uwagi i czasu.

1

@Recha_0684
Jest jakiś plus, pojawiły się punkty wspólne ;-)
Ogólnie gdyby ludzie dyskutowali więcej a nie od razu się atakowali, to pewnie byłoby wszystkim lepiej, ale jest jak jest.
Co do naszej dyskusji, to zasadniczo cała rodzina chodzi do kilku lekarzy, jak wspominalem ja sie odczulam, moj syn bierze udzial w testach klinicznych szczepionki na AZS, w dalszej rodzinie mam pielegniarkę a u dobrych znajomych syn starzysta, no i lekarze w przychodni, ginekolog zony. Nikogo z nich nie było w tv a każdy mówi szczepić. Ciezko mi o lepsze rekomendacje.
Jesli chodzi o maseczki w Azji, to wspopracuje z nimi sporo (glownie Wietnam) i tu nie chodzi tylko o smog. Zasadniczo jak przylatuja do Europy to byli zdziwieni (przed 2020r), ze nikt nie chodzi. Spora czesc z nich glownie na lotniskach byla w maseczkach. Zreszta podczas obecnej pandemii mowili mi, ze jak w Hanoi (4mln ludzi) zdiagnozowali kilkanascie zakazen, to zamykalo sie cale miasto na 2 tyg. Dla nich to normalka.
Natomiast jesli chodzi o restrykcje dla niezaszczepionych, to oczywiscie mozemy dyskutowac co i w jakim stopniu albo w jaki sposob zamknac/ograniczyc. Tu nie chodzi o segregacje tylko o to, zebysmy wszyscy z tego gowna wyszli. Powiem wiecej, jak komus pomoze ze ja bede przez kilka tyg siedzial na tyłku w domu, to się poświęce.
Jeśli nieszczepy czy ktokolwiek inny ma lepsze pomysly na to jak walczyc z covidem, to chetnie wyslucham i pewnie kazdy krajowy rzad tez.

1

@malicinho
Oj kolego chyba mało ulotki czytasz ;-) A jakbyś o wiagrze przeczytał albo o obowiązkowych szczepionkach, to dopiero był byś w szoku.
Poniżej cytat z aspiryny xdxd

"może doprowadzić do krwotoków, uszkodzenia nerek, niewydolności serca, zatrzymania krążenia, niewydolności oddechowej i wielu innych powikłań, które mogą doprowadzić nawet do śmierci."

1

@MrCental Nie manipuluj, podajesz sytuacje przedawkowania. Jak normalnie zazywasz to to nie wystapi.
Poza tym w tym leku masz już przebadane wszystko od A do Z i nic Cie nie zaskoczy. Wiesz jakie sa korelacje z innymi chorobami czy lekami. W przypadku cudownego preparatu to wielka niewiadoma. Łącznie z czestotwlioscia skutków ubocznych. W aspirynie masz to czarno na białym. W preparacie neiwiadomo bo nikt rzetelnie nie gromadzi statystyk. I ostatnia kewstia czym innym jest polkniecie tabletki która po czasie z organizku wyplynie a co innego wstrzykniecie sobie czegos do krwi co moze pozostac na zawsze.

0

@goryl-16 "wyrwałeś zdanie z całości. Bez komentarza."
No przecież pytam tylko.
"Pracuje, żeby mieć za co żyć, więc TAK!!!"
No to nie tyle o przymus chodzi, a o konieczność, chyba że się bawimy w krytykę kapitalizmu.
"Ograniczenie możliwości pracy jest to PEWNEGO RODZAJU PRZYMUS."
Czyli takie, gdzie nie możesz pracować jako operator dźwigu bez uprawnień, też? Czy to też jest złe?
"jeśli taki powstanie na zasadzie jak np. maseczki to ciężko będzie go określić prawnym."
Moment, bo się zgubiłem. Prawny nakazzakaz ciężko będzie określić prawnym przymusem?
"słabe porównanie."
Nie pytam o subiektywne oceny, zwłaszcza jak chcesz się nimi wymigać od odpowiedzi.
"kolejne słabe porównanie."
J.w. Dodatkowo to nie jest porównanie. Napisałeś, że gwarancja nieszkodliwości środka medycznego jest niezbędna do twojej zgody. Żadne środki medyczne nie dają takiej gwarancji, więc albo nie korzystasz z żadnych, albo nie o to chodzi.
"Nie rozumiem odniesienia się do "w razie W"."
No Ja nie zrozumiałem, czym jest to "W". Skojarzyło Mi się z godziną W.
"W przypadku wystąpienia NOP w Polsce nie uzyskasz pomocy."
Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie otrzymasz pomocy medycznej?

1

@l0Messini Nie, nie chodzi tylko o przedawkowanie. Istnieje bardzo mała ale jednak szansa, że jedna tabletka paracetamolu rozwali ci wątrobę. Co rozumiesz przez przebadanie od A do Z i skoro tak jest, to czemu większość środków medycznych jest w fazie badań jeszcze długo po wprowadzeniu na rynek?
"W preparacie neiwiadomo bo nikt rzetelnie nie gromadzi statystyk."
Jeśli mówimy o szczepionkach przeciw covidowi, to ewidentne kłamstwo.
"a co innego wstrzykniecie sobie czegos do krwi co moze pozostac na zawsze."
I kolejne kłamstwo.

0

@Persyfl Dyskusja z Tobą to zwykle przekrzykiwanie. Nie przyjmujesz do wiadomości żadnych faktów, zawsze musisz mieć ostatnie słowo, Twoje argumenty nie są poparte żadnymi dowodami czy źródłem. Piszesz po prostu co uważasz. To jest bez sensu taka rozmowa.

1

@l0Messini "Dyskusja z Tobą to zwykle przekrzykiwanie."
Z twojej strony najwidoczniej.
"Nie przyjmujesz do wiadomości żadnych faktów"
Skąd wiesz? Przecież nie podałeś żadnych, w dodatku ci się interakcje z korelacjami pomyliły.
"Twoje argumenty nie są poparte żadnymi dowodami czy źródłem."
Nie lubię się powtarzać. Wszystkie te bzdury, które opowiadacie, były już wielokrotnie obalane nawet tutaj, część nawet w tym wątku. Ja z przyjemnością podaje źródła i odpowiadam na wszystkie pytania, gdy ktoś szuka wiedzy. Obecnie jednak wszystkie wasze "argumenty" są już tak leciwe, że nie ma najmniejszego problemu by w chwilę je zweryfikować. Nie chodzi więc o brak wiedzy, tylko o złą wolę. Nie będę zatem tracił czasu na leczenie cudzych kompleksów.
"Piszesz po prostu co uważasz. "
A ty piszesz to, czego nie uważasz?
"To jest bez sensu taka rozmowa."
Dla dobra twojego ego przyjmijmy, że to dlatego się ewakuujesz.

0

@Persyfl naprawdę śmieszne są te Twoje odpowiedzi. Można tak w nieskończoność. 1- zadajesz to samo pytanie na zdanie wyrwane z początku wypowiedzi, gdzie w dalszej części masz odpowiedź.
2- przy pracy podobnie. Rozbijasz wypowiedź na dwie części i zgrywasz głupa. Plus wrzucasz temat uprawnień. Naprawdę?
3- skoro sądy orzekają, że nie ma takiego obowiązku.
Dalszą część to tylko pokaz ignorancji i samozaoranie z Twojej strony. Szkoda czasu na tłumaczenie. Może kiedyś sam do tego dojdziesz.

0

@Persyfl poproszę o źródło informacji, że jedna tabletka paracetamolu może rozwalić wątrobę. Pisałeś, że "ja z przyjemnością podaje źródła i odpowiadam na wszystkie pytania". Jedna tabletka to jaka dawka? 1000 mg, 500mg?

Ja znam człowieka, któremu paracetamol zniszczył wątrobą jednego dnia. Ale wziął kilka piguł i popił wódką. Bardzo mnie interesuje, czy można uszkodzić sobie wątrobę po 1 tabletce.

Co do segregacji, są też przypadki segregacji negatywnej, dysryminacja ze wzgledy na płeć, religię, orientację. Stąd zdanie "obostrzenia są złe bo to segregacja", na ten moment jest ani prawdziwe, ani fałszywe.

Natomiast możemy chętnie porozmawiać czy segregacja sanitarna jest zła czy dobra. Ja tam nie mam nic przeciwko, aby osoby bez szczepien na grypę nie były leczone na grypę, pijakom odmawiać leczenia raka wątroby, palaczom raka płuc, nie wpuszać do szpitali ludzi bez szczepień na WZW A,B, grubasom kasować każdą wizytę u kardiologa. Wszystko podpartę nauką, logika ta sama. Dlaczego mamy sie ograniczać tylko do COVID19? Jeśli wprowadzimy takie zasady świat będzie piękny, Każdy się będzie szczepił, ludzie rzucą fajki, nie będą pić alko, do tego wszyscy będziemy uprawiać sporty i zdrowo się odżywiać. Owszem część otyłych, z powodu chorób tarczycy nadal będzie mieć zablokowanego kardiologa, ale nie wszyscy mogą się zaszczepić na covid... zrobi się wyjątek, albo kij im w oko. Błąd statystyczny. Dzięki takiemu podejściu służba zdrowia zostanie całkowicie odkorkowana i będzie się leczyć tylko posłusznych pacjentów, świadomych. Może się nawet okazać, że służba zdrowia nie będzie potrzebowac tyle kasy i nadwyżkę będzie można przekazać na jakies centrum LGBT+ albo fundację sprowadzającą migrantów?

ps. Twój przykłąd z gruźlicą, ciekawy, ale taki rodzaj segragacji w przypadku covid już działa. Pozytywny wynik PCR i masz siedzieć w domu... więc nie bardzo widzę związek ze szczepieniami. Związek byłby wyraźny, gdyby np: bez szczepienia na gruźlicę nie pozwalać ci wyjść z domu... czego każdemu z Was życzę :-)


0

@goryl-16 "naprawdę śmieszne są te Twoje odpowiedzi. "
Czemu ta uwaga ma służyć? Czemu się tak denerwujesz, gdy tylko próbuje się dopytać w kwestii głoszonych sloganów, doprecyzować twoje wypowiedzi. Zważ, że prawie na żadne pytanie nie odpowiedziałeś, bo ciężko rzeczowymi odpowiedziami nazwać twoje oceny (które nie mam pojęcia czemu miałyby Mnie obchodzić).
Właśnie w tym tkwi największy problem z takimi jak ty - unikasz odpowiedzi na niewygodne pytania, a że większość jest niewygodna...

2

@l0Messini
Widzisz, ja troche poczytalem o technologii mRna. Ta zdobycz nauki miała początki w latach 70, testowo wprowadzona jest od 2001 r a od 2009 roku terapeutycznie. W skrocie, to szczepionka np Pfizera, sklada się z 5 czesci, z czego 4 znane i uzywane sa juz od tych 20 lat, natomiast ostatnia czesc to wyizolowane bialko wirusa.
Szybsze wprowadzenie preparatu zwiazane bylo z kilkoma sprawami, aczkowiek caly cykl badan, wszystkie wyniki kazdego etapu sa szeroko dostepne. Wystarczy kliknac w internet i poszukac szczegolow wsrod instytutow, osrodkach badan.
Wszystko jest bezpieczne, nawet bardziej niz szczepionki dla dzieci, ktore sa na rynku od kilkudziesieciu lat. Tylko grupa szurów probuje udowodnic cos innego na siłe i dlatego co chwila podaja dane (zazwyczaj wyciagniete z kontekstu), zeby wprowadzic zamieszanie.
Oczywiscie stosowanie KAZDEGO leku laczy sie z pewnym ryzykiem i powinnismy o tym wiedziec, stad byl przyklad aspiryny, ktora moze byc zabojcza. I tutaj mam zastrzezenia do lekarzy, ze czasami bez przebadania/odpowiedniego wywiadu podaja szczepionki na covid, co moze miec wplyw(alw nie musi) na pewne NOPy.
Aha, szczepionki mRna nie zostaje na zawsze w organizmie. Pozostaje odpornosc (ale jak widac tez nie na zawsze ;-)

0

@ferdas_rawa Nie wiem, czy ci znajdę tekst, w którym takie sformułowanie pada per se, ale taka możliwość wynikała z zachodzących reakcji. Nie pamiętam jaka dokładanie musiała być konfiguracja splotu czynników, ale pewnie chodziło o niedoborowe wysycenie szlaków metabolicznych, co prowadzi do wzmożonej metabolizacji do NAPQI i uszkodzenia hepatocytów. Poszukam, gdzieś to miałem zapisane, bo też Mnie to zaskoczyło.
Nigdzie nie twierdziłem, że nie ma negatywnej pod względem etycznym segregacji, ale w samym pierwotnym twierdzeniu mowa o segregacji jako takiej i domyślne imputowanie związku z segregacją negatywną, które to powiązanie nie zostało udowodnione. Sam fakt bycia segregacją nie stanowi jeszcze podstawy do negatywnej oceny.
Wspomniane zdanie jest fałszywe na gruncie logicznym, przynajmniej dopóki ktoś nie dostarczy dowodu, że jest inaczej. Gdzieś wyżej to rozpisałem.
Do dalszej części się nie odniosę, ale na pewno znajdą się tu chętni. Wolę się trzymać jednego wątku.
Przykład z gruźicą miał służyć sprawdzeniu, czy możemy każdą segregację sanitarną oceniać negatywnie. Ogólnie chodzi tylko o doprecyzowanie tezy. Wiemy już, że nie chodzi o segregację jako taką, więc sprawdzam, czy chodzi o segregację sanitarną jako taką.

0

@Persyfl z pkt widzenia logiki ja się z tobą zgadzam, ale takie podejście do rozmowy nie popycha jej do przodu. Bo to co ty pokazałeś, część z nas wiedziała bez tego całego wywodu.
Obalenie stwierdzenia, że obostrzenia są złe bo to segregacja, nie oznacza że obostrzenia są dobre, a chyba 99% osób w tym wątku rozmawia o obostrzeniach.

Zamknięcie ludzi w domach, bez szczepionki to absurd, bo brak szczepienia nie oznacza, że zarażasz (możesz, ale nie musisz), tak samo jak szczepienie nie oznacza, że nie zarazisz kogoś i siebie (gdzieś widziałem statystykę, że ok 30% szczepionych może zarażać, jestem otwarty na aktualizację tych danych). Dlatego doczepiłem się do gruźlicy, bo nie szczepienie jest wyznacznikiem kogo trzeba izolować a test na obecność wirusa. Do tego szczepienia nie dają odporności do końca życia (badania ciągle trwają a wyniki zmieniają się z dnia na dzień - na niekorzyść szczepionek), więc do tego co napisałem wyżej dochodzi jesze, że każdy inaczej reaguje na szczepionkę. Nie poruszam nawet tego, że J&J w porównaniu z Pfizerem wypada słabo, a szczepieni mają być traktowani na równi.
Podsumowując, sam fakt zaszczepienia nie jest wystarczający do wprowadzenia tak radyklanych kroków, aby zamykać ludzi nieszczepionych w domu. Bo naszym celem jest powrót do normalności, a nie wyśrubowanie statystyki 100% zaszczepionych. Zamiast skupiać się na szczepieniach może warto przerzucić siły na produkcję leków. W the lancet jest coraz więcej artukłów na temat leków na covid, wyniki badań są bardzo obiecujące, a jeden nawet jest dopuszczony w UK. W tym tempie istnieje bardzo duża szansa, że za rok bedą skuteczne leki.
Pomijam fakt, że izolacja w domu doprowadziła do bardzo poważnych problemów z innymi chorobami np: RSV, który teraz atakuję dzieciaki i równie mocno zapycha szpitale pediatryczne co covid. Ludzie muszą się zarażać od siebie, aby budować odporność na choroby na które nie mamy szczepionek, a to nie jest woógle poruszane. Bo po co? Przecież liczy się tylko COVID.

0

@Persyfl Właśnie w tym tkwi największy problem z takimi jak ty... Na jakie pytania unikam odpowiedzi? "Slogan" wyjaśniłem wystarczająco, a reszta Twoich pytań wynika z... ciężko nawet określić z czego. Zadaj konkretne pytanie, a dostaniesz konkretną odpowiedź.

1

@ferdas_rawa Zakładanie, że tutaj ludzie coś wiedzą nie prowadzi do niczego dobrego. W tym wypadku chodziło o manipulację, powtarzaną najczęściej bezrefleksyjnie. Gdy się takie wypowiedzi podda analizie semantycznej, widać jasno, jak bardzo są błędne.
"Obalenie stwierdzenia, że obostrzenia są złe bo to segregacja, nie oznacza że obostrzenia są dobre"
Nie wyciągałem takich wniosków. Obalałem konkretny "argument". Na tym się skupiałem i nie zamierzam wchodzić w dyskusję na temat samych obostrzeń. Może znowu jakaś ścieżkę argumentacyjną złapię, do której się przyczepię, ale to tyle.

0

@goryl-16 Pierwsze z brzegu:
1. O uprawnienia do pracy
2. O segregacją sanitarną gruźlików
3. O przyjmowanie środków medycznych.
Wszystko masz powyżej.
""Slogan" wyjaśniłem wystarczająco"
Że gdzie?
" a reszta Twoich pytań wynika z... ciężko nawet określić z czego."
No luz, nie starcza ci wyobraźni. Kogo to obchodzi? Zadałem konkretne pytania i nadal na nie nie odpowiedziałeś.

0

@Persyfl rozumiem co zrobiłeś, ale nie rozumiem po co?!

Czasem nie wiem po co zabierasz głos w dyskusji, skoro twoje wypowiedziczęsto niewiele wnoszą (no wkurzają ludzi, ale chyba to nie jest celem?) i piszę to z punktu widzenia szarego użytkownika forum. Pomijam prawdziwość twierdzeń, które głosisz.

i dodam na koniec, z kim mi sie kojarzysz, ty podzieliłeś się, że przypominam ci mem z rowerkiem. Mój wykładowca z algebry był kawałem skurczybyka, lubił pastwić się nad studentami i często doczepiał się o pierdoły.
Kiedyś prz tablicy kolega pomylił w macierzy wiersze z kolumnami, zaczęła się jego męka. Po 30 min wiercenia dziury w brzuchu kumpel wykrzyczał, że pionowo są wiersze a poziomo kolumny.... drugie skojarzenie to CK Dezerterzy i mój ulubiony teskt "Twierdzę kategorycznie, że to jest osioł"...

0

@ferdas_rawa Z logicznej przyzwoitości robiłem. W dyskusję o Mnie ostatnio się też nie wdaję.

0

@Persyfl " Z logicznej przyzwoitości robiłem" - yhm... gdybym powiedział, że jestem zaskoczony to bym ostro skłamał.

"W dyskusję o Mnie ostatnio się też nie wdaję." - ależ za to bardzo chętnie wdajesz się w dyskusję o innych, to co napisałem było tylko ripostą do tego co napisałeś o mnie, takie skojarzenia za skojarzenie. Niestety moje jest bardziej opisowe, ale jak zrobią z tego mema to chętnie się podzielę.

Do następnego :-)

0

@ferdas_rawa To było skojarzenie konkretnego zachowania. Stworzyłeś problem, którego nie było.

0

@Persyfl to tak samo jak u mnie, skojarzenie do konretnego zachowania...

1

@ferdas_rawa No i luz.

0

@Persyfl 1. Co mają uprawnienia na koparkę, dźwig itp. do segregacji sanitarnej ze względu na "szczepienia" przeciw c19? Uprawnienia takie jak np. prawo jazdy są dok. pokazującym, że opanowałeś tą umiejętność na tyle, żeby móc "w miarę" bezpiecznie kierować samochodem.

2. Odsyłam do ustawy o zwalczaniu i zapobieganiu chorób zakaźnych u ludzi. Taka sytuacja w porównaniu do wspominanej segregacji ma podstawy medyczne i logiczne.

3. Środki medyczne są różne, a większość z nich jest bardzo dobrze sprawdzona i od lat są na rynku. Osobiście staram się maksymalnie ograniczyć tego typu rzeczy. Dodatkowo od np. witC, czy środków przeciwbólowych raczej nie dostaniesz zapalenia stawów lub zapalenia opon mózgowych. Raczej w chpl tego nie ma.

4. Że na początku.

5. Z NOP nie chodzi o pomoc medyczną. W przypadku poważnych problemów zdrowotnych, czy kalectwa na skutek szczepienia nie uzyskasz żadnej pomocy finansowej w formie odszkodowania.

Nie złoszczę się. Wiem do czego dążysz. Wiem, że chodzi Ci o to, że określenie "segregacja jest zła" jest błędne. I jeszcze wiem, że dyskusja do niczego nie prowadzi. Ponieważ każde tłumaczenie jednego aspektu wiąże się z powstaniem minimum trzech nowych. Fajnie by się rozmawiało bezpośrednio, jednak na pisanie tak długich wypocin nie mam czasu (ten post pisałem na minimum 10 razy).
Pozdrawiam.

0

@goryl-16 Ad 1. A co mają mieć? Napisałeś, że ograniczenie możliwości pracy jest przymusem. Podałem więc przykład innego ograniczenia możliwości pracy i zapytałem, czy też ci przeszkadza.
ad 2. Czyli w przypadku gruźlicy przymus już nie jest zły?
ad 3. No środkami przeciwbólowymi możesz sobie rozwalić wątrobę czy nerki. Nie o to wszak pytałem. Zarzuciłeś szczepionkom, że nie dają gwarancji bezpieczeństwa. Wskazałem więc, że żadne środki medyczne takowej nie dają i zapytałem, czy wobec nich stosujesz te same standardy.
ad. 4 No nie za bardzo
ad 5. Naucz się zatem kwantyfikować wypowiedzi. Nie zajmuję się wadliwością materialną argumentacji, więc wspomnę jedynie, że jeśli nie weszła jeszcze nowelizacja, to odszkodowania za NOPy uzyskuje się na podstawie art. 417 i nast. KC.

0

@Persyfl1 - nie, nie przeszkadza, gdyż wymóg uprawnień do zawodu z tym o czym mówimy nie ma kompletnie nic wspólnego.
2 - więc zestawiasz segregacje szcz przeciw c19 z poddaniem się kwarantannie będąc chorym na gruźlicę. Gratulacje.
3 - poczytaj chpl. Ryzyko zgonu, a ryzyko biegunki troszkę się różnią.
4 - to twoje zdanie.
5 - naucz się czytać, ponieważ we wcześniejszej wiadomości wskazałem na odszkodowania. Zestawienie jak się zyskuje odszkodowanie, a jak jest w rzeczywistości w tym temacie to dwie różne rzeczy. Począwszy od świadomości pacjenta, zgłoszenia NOP, dopilnowania wszystkich kwestii związanych itd.

0

@goryl-16
ad. 1 Czyli to nie przymus jest problemem.
Dodatkowo, dlaczego twierdzisz, że ograniczenie możliwości pracy nie ma nic wspólnego z ograniczeniem możliwości pracy?
ad 2. Tak zestawiam. I jedno i drugie jest segregacją sanitarną. Co w tym złego?
ad 3. Nie o tym mowa była Pomijając już to, że i paracetamol i aspiryna mogą cię zabić, to pisałeś że szczepionka nie daje gwarancji bezpieczeństwa. Żadne środki medyczne nie dają.Czyli też nie o to jednak chodzi?
ad 4. Whatever
ad 5. W pierwotnej nie wskazałeś.
Czyli jednak okazuje się, że jednak są możliwe odszkodowania po NOPach? To może przyjdź, jak ustalisz ostateczną wersję.

0

@Persyfl 1. Dlaczego twierdzisz, że uprawnienia na koparkę mają coś wspólnego z blokowaniem możliwości pracy że względu na brak szczepienia przeciw c19?
2. Dlaczego uważasz ze poddanie się kwarantannie osoby chorej na gruźlice jest segregacja?
3. A o czym? Do żadnych nie jestem w żaden sposób przymuszany.
4. ...
5. Wskazałem, ale rozumiem. Każdy może się pogubić. Możliwe nie oznacza, że coś funkcjonuje.

0

@goryl-16 Ad 1. Na podstawie praw semantycznych.
Ad 2. Z definicji wręcz prątkujący gruźlicy podlegają segregacji sanitarnej.
ad 3. Napisałem w dalszej części podpunktu. Nie była mowa o przymuszaniu, tylko o gwarancjach bezpieczeństwa.
Może ci to jakoś kolorami oznaczać, to przestaniesz się gubić?
ad 5. No więc cytuję: " W przypadku wystąpienia NOP w Polsce nie uzyskasz pomocy. " Trochę naiwnie było myśleć, że tego nie wyciągnę.
"Możliwe nie oznacza, że coś funkcjonuje."
Owszem. Nadal to twój problem z kwantyfikowaniem zdań.
Żeby była jasność, ze zdania "w przypadku wystąpienia NOP w Polsce nie uzyskasz pomocy" (swoją drogą, tam powinien być przecinek) doszliśmy, że jednak chodziło o "polski mechanizm odszkodowawczy ze względy na NOPy nie funkcjonuje najlepiej". Delikatna różnica w brzmieniu i treści :)
Skoro nie odpowiadasz na pytanie, to może tak zbiorę to w jednym miejscu.
Nie chodzi ci tak naprawdę ani o przymus, ani o gwarancje bezpieczeństwa, ani o segregację sanitarną.

0

@Persyfl 1. Łał. Te same prawa mówią, że ja i Messi jesteśmy piłkarzami, ale jakoś nikt normalny nas nie porównuje.
2. Brawo. Czyli coś ustaliliśmy. Jak to się odnosi do segregacji ze względu na szczepienia przeciwko c19?
3. I o standardach. Dlatego napisałem czemu ich nie stosuję.
5. "Nikt tej gwarancji mi nie da. Żaden polityk, szef, lekarz, moderna itd. Dodatkowo Polsce, w razie W zostaje sam(brak systemu odszkodowań za NOPY)". To jest pierwotne. Faktycznie, może nie brzmi to do końca jasno i Twój tekst byłby lepszy. Ewentualnie mogło być " Brak SKUTECZNEGO... ".

0

@goryl-16
Ad 1 No właśnie sam dokonałeś takiego porównania. Selfburn.
To może rozpiszę schemat tamtej wypowiedzi.
Mamy obostrzenia (A). Mamy stwierdzenie, że A ma pewną cechę C, ponieważ A to ograniczenie prawa do pracy - przymus (B).


(∀x)(((B(x)->C(x)) ∧ (A(x)->B(x))-> (A(x)->C(x))


Potrzebuję więc dowodu na zdanie:


(∀x)(B(x)->C(x))

ad 2. Tak się odnosi, jak powyżej. Jeśli obostrzenia są złe bo to segregacja sanitarna, to segregacja sanitarna wobec gruźlików również musi być zła. Logika, droga Jane.
ad 3. Napisałeś, że nie gwarantują bezpieczeństwa. Inne środki medyczne też tego nie robią. Analogiczna sytuacja do tych powyżej.
ad 5. No niech będzie. Zmylił Mnie ten nieskładny początek i późniejszy kwantyfikator. Nadal, możesz walczyć o odszkodowanie na gruncie polskiego prawa. Od dłuższego czasu trwały prace nad tzw. szybką ścieżką odszkodowawczą. Nie sprawdzałem, czy już to weszło w życie..

0

@Pavu to była hipotetyczna sytuacja - chodzi oto, że nie każdy może się zaszczepić, lista osób która nie powinna, jest wypisana przy skutkach ubocznych szczepionek: https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,skutki-uboczne-szczepionek-astrazeneca--pfizer--moderna-i-j-j,artykul,18961248.html

I co z taką osobą? nie może przyjąć szczepionki bo ma alergię która może ją zabić, choruje na poważną chorobę, płaci zus i nie zostanie przyjęta do szpitala bo nie jest zaszczepiona?

« Powrót do wszystkich komentarzy