La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1419 Culés

1

To są te detale o których się nie mówi.
No ale co tam, strzelać, bo nie przyszli do oficjalnego przejścia. Ideologia "pro-life".

80

@Abominacja Wszystko pieknie, ale te prowokacyjne teksty obliczone na wywolanie g burzy moglbys sobie darowac.

87

@Abominacja Ty już dzisiaj dałeś popis w gorących zostaw coś sobie na jutro

Komentarz usunięty

46

@Abominacja Kończ waść, wstydu oszczędź!

5

@JimMorrisonFCB On po to tutaj jest.

7

@Abominacja to czekam aż będziesz usprawiedliwiał marsz niepodległości ;)

35

@Abominacja Ilu uchodzcow juz przyjales pod swoj dach?

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

Komentarz usunięty

39

@Abominacja Chłopie, po co Ty jesteś na tym forum? Idź sobie gdzie są tylko takie gównoburze. To jest forum klubu piłkarskiego Fc Barcelony. Tak wiem, La Rambla, można pisać o wszystkim, ale to nie znaczy żeby dawać co chwilę posty tylko po to żeby wywołać polityczną gównoburze. Daruj sobie chłopie

41

@Abominacja zastanawiam się czy tacy jak Ty mogą sobie spojrzeć w twarz w lustrze. :)

6

@Abominacja Widzę, że awatar zobowiązuje.

2

@kuz a co byś robił gdybyś został oszukany i stał tam teraz między polskim a białoruskim drutem kolczastym czekając aż twoje dzieci zamarzną? Stałbyś grzecznie czy próbował się przedostać? Zorganizujmy jakieś procedury przyjęcia tych ludzi, żeby jakoś rozładować to napięcie. Wtedy nie będą musieli walić łopatami w druty.

Edit. Białoruscy żołnierze już strzelają w powietrze, żeby odstraszyć imigrantów próbujących wrócić na Białoruś. Od początku to było do przewidzenia, że oni tam utkną. Mogą sobie wybrać czy forsować polskie zasieki czy iść na przeciw Białoruskim karabinom.

@eydeem czy mój wpis jest naprawdę taki kontrowersyjny? Bo chcę żeby coś zrobiono z tymi ludźmi i pokazuję jak zostali wykorzystani przez reżim Łukaszenki?

46

@Abominacja i te mityczne dzieci. XDDD gdzie Wy te dzieci widzicie? Ja na wszystkich zdjęciach widziałam z 2.

7

Nie ma nic zlego w informacji, ktore wrzuciles, ale tekst "No ale co tam, strzelać, bo nie przyszli do oficjalnego przejścia. Ideologia "pro-life"." to czysta prowokacja.

Komentarz usunięty

2

@JimMorrisonFCB to raczej ironia i wytykanie hipokruzji polskiej prawicy.
@clyde ja oglądałem wiele lajwów i filmików. Widziałem dziesiątki dzieci, chociaż oczywiście przeważają dorośli

Komentarz usunięty przez użytkownika

5

@clyde Bez przesady. Nawet na tym filmiku co udostępnił widać kilkoro. Można się z nim nie zgadzać, ale niestety dzieci tam są i co gorsza, cierpią przez głupotę dorosłych.

3

@Abominacja Chłopie, ci ludzie są zarówno ofiarami jak i bronią w tej wojnie. Białoruś prowadzi z nami wojnę hybrydową, czego świadoma jest również UE. Łukaszenka od miesięcy organizował loty do Azji i ściągał migrantów ze Wschodu tylko po to, by wywołać destabilizację w naszym kraju - i jak widać, idzie mu doskonale. Ten typ nie ma skrupułów i gra na tym, że u nas opozycja stara się to wykorzystać antypisowsko. I jak ***** PiS jak i ty, chodzę na marsze równości i strajki kobiet, to tutaj zgadzam się z tym, że granicę należy uszczelnić i NIKOGO nie wpuszczać. To są ofiary, to prawda. Ale to zarazem broń użyta w tej wojnie.

konto usunięte

3

@Abominacja Tak jak faceci mają najwięcej do powiedzenia w kwestii aborcji, tak najwięcej w kwestii imigrantów ci, którzy nigdy nikogo nie przyjęli pod swój dach. Odwrócę sytuację jak z domami dziecka, gdzie wytyka się przeciwnikiem aborcji, że czemu są puste, to ja pytam, czemu w ośrodkach dla uchodźców są ludzie, a mało kto pali się ich przyjąć? Hipokryzja. Ta sama liga.

0

@Hellrider gdyby tam stali Polacy mówiłbyś to samo? Czy zatem śmierć Polaka jest gorsza od śmierci kogoś innej narodowości?

konto usunięte

3

@Abominacja "Zorganizujmy jakieś procedury przyjęcia tych ludzi, żeby jakoś rozładować to napięcie" - przyjęcia? Serio? Bo ktoś tego chce to ma się ich przyjąć? To może zlikwidujmy w ogóle granice :) To są imigranci, więc muszą przestrzegać wszystkich zasad jakie panują pomiędzy krajami z poza UE. To, że zostali oszukani to jest ich problem. Dać im jedzenie, leki, ale nie przyjmować pod żadnym pozorem, chyba że chcą bilet powrotny do domu. Gdyby faktycznie potrzebowali pomocy to bliżej mają Kazachstan, bliżej mają Jordanię i wiele innych krajów. Kto chciał do UE, do Niemiec po kasę to jest imigrantem. Prawdziwi uchodźcy są w krajach sąsiednich.

2

@Abominacja Ale czemu mam gdybać nad takim scenariuszem? Fakt jest taki, że ja i ty jesteśmy Polakami, a nasz kraj zaatakowano z pomocą imigrantów wypychanych na granicy na teren naszego kraju.

Ale skoro już gdybamy, to gdyby Polacy na siłę chcieli sforsować granicę innego kraju, to nie dziwiłbym się reakcji straży granicznej, która by ich odpychała.

2

@Abominacja Tak i dlatego szturmują płot, chłop wali szpadlem po płotem i próbuje uderzyć polskiego żołnierza itd. Coraz lepsze te wasze fikołki, jesteście V kolumną tego kraju. A co do tych dzieci to w polsce tez są dzieci, które chcą żyć bezpiecznie, a nie w obawie że gość który podarł swój paszport, został wpuszczony do Polski i nie wiadomo kim jest, co zrobił u siebie itp.

@clyde są są dzieci np. jak na tym filmiku https://streamable.com/mudfd8, dmuchają fajkiem żeby młody przed kamerką się popłakał ale dzisiejszy największy streamer Twardy Ahmed to nagrał ;)

0

@Azbest teraz są przede wszystkim ludźmi w potrzasku. Białorusini nie pozwolą im zawrócić.

@Hellrider chodzi mi o to, że dla ciebie oni są migrantami i bronią a dla mnie są przede wszystkim ludźmi. Nikt nie zasługuje na to, żeby ginąć w takich warunkach. Nie chcę żaby zginęli bo nie przekładamy celów politycznych ponad ludzkie życia.

@against_modern_football a co mają robić? Czekać aż ich dzieci zaczną umierać z głodu? Poza tym to dmuchanie dymem z papierosów podobno łagodzi objawy gazu pieprzowego, pisałem dzisiaj o tym komentarz.

3

@clyde " gdzie Wy te dzieci widzicie"
Na marszu niepodległości.

konto usunięte

1

@Abominacja No to Polska może im zaoferować bilet powrotny, skoro są w potrzasku.

2

@Abominacja Ale wiesz, że jeśli wpuścimy ich do kraju, to Baćka zamówi trzy razy więcej lotów i naściąga tu jeszcze więcej migrantów? Jedyna droga, by zatrzymać ten proceder to uszczelnić granice i nie wpuszczać nikogo. Wtedy Białorusini będą sobie musieli z nimi radzić i mogą zaprzestać ich ściągania.

P.S. to nie są cele polityczne, tylko obrona granic narodowych.

0

@Abominacja Ale kogo to obchodzi? Zaręczam ci że jak w świat arabski pójdzie przekaz, że na granicy Białoruś - Polska strzelają ostrą amunicją to od razu liczba lotów stamtąd na Białoruś spadnie. Innego wyjścia nie ma. Ta liczba będzie tylko rosnąć z dnia na dzień.

konto usunięte

0

@maroon Dokładnie. Tylko ludzie mało inteligentni o niskim IQ decydują się przejść nielegalnie granicę odległego kraju dla socjalu. Gdyby faktycznie chodziło o ratowanie życie to Jordanię, Kazachstan, Uzbekistan i wiele innych krajów mają bliżej. I to jeszcze z takiej głupoty narażać własne dzieci. Ja bym zabrał tylko dzieci, ale bez nikogo. Wychowa się je na Polaków.

Komentarz usunięty

0

@Azbest no to niech im zaoferują, nie słyszałem, żeby to zrobili.
@Hellrider problem w tym, że Białorusini mają trochę lepsze ogrodzenie za które już wywalili migrantów i nie pozwolą im wrócić a jeśli ci spróbują je sforsować to pewnie Białorusini otworzą ogień.

1

@Persyfl pewnie znasz sam takie osoby, ale jezdzący tam przyjaciele, lub przyjaciele przyjaciół widzą tam niezwykle wyraźnie osoby bardzo cierpiące. Rozumiem, że polski człowiek nie chce tego przyjąć do wiadomości, ale z wyparcia jakoś tam da się wyleczyć.

0

@Abominacja I bardzo dobrze Przynajmniej następnych chętnych taka informacja powstrzyma od podróży na Białoruś.

1

@Hellrider "to tutaj zgadzam się z tym, że granicę należy uszczelnić i NIKOGO nie wpuszczać."
Tak samo żałuję, że podczas wojny kraje ościenne nie zamknęły granicy przed Polakami i mam nadzieję, że podczas następnej nie wpuszczą ani jednego.
"To są ofiary, to prawda. Ale to zarazem broń użyta w tej wojnie."
Kiedy ktoś kogoś goni, uciekający przebiega przez ulicę, a ty go wpychasz pod samochód, to ty jesteś mordercą, a nie ten, który gonił.

0

@Abominacja wszelkie newsy z sieci od ludzi których się nie zna lub nie ufa mogą budzić wątpliwości, ale tak się składa, że znam osoby - lub osoby które bardzo dobrze znają te osoby - które to albo tam pojechały pomóc doraźnie, albo tam mieszkają i pomagają.
Wg nie tylko większości tutaj, ale przede wszystkim wg populistycznych "doniesień" tam czai się zło które ma przejąć ten kraj.
Zupełnie inny obraz przekazują Ci, którzy tam faktycznie są, cokolwiek robią. Ale ich się nie zna, albo obśmiewa w sieci, samemu wpieprzając batony z biedronki, tak robiąc niezwykle cenną robotę dla "naszej" wspólnoty.
Tu chodzi o zwyczajną przyzwoitość, a z drugiej strony racjonalne podejście do zachowania Białorusi. Nie raz ludzie zamieszkujący te ziemie cierpieli gigantyczną opresję, z autopsji powinniśmy mieć nieco więcej mądrości w naszej kulturze, jest inaczej.

1

@Azbest "czemu w ośrodkach dla uchodźców są ludzie, a mało kto pali się ich przyjąć? Hipokryzja. Ta sama liga."
Nope. Muszą przebywać w ośrodkach dla uchodźców, bo takie są przepisy.
Ważne, że się starałeś.
Jak tam po banie?

0

@semafor Nie da. To są ludzie, których wnuki będą za 60 lat opowiadać, jak to wszyscy Polacy pomagali uchodźcom, bo przecież Medycy na Granicy itd.

konto usunięte

0

@Persyfl Tak samo dzieci w domach dziecka są, bo są przepisy. Ważne, że się postarałeś. Jak tam po banie? PS. Uchodźcę można przyjąć do domu, tak samo jak dziecko. Chętnych po prostu brakuje. Takie są po prostu fakty. Ludzie nie chcą ich przyjąć do swojego domu.

6

@Abominacja dmuchanie dymem nie łagodzi gazu pieprzowego xD Dmuchali bo chcieli łez do kamery, a Ahmed nagrał na streamie na żywo proszę bez fikołków. Wystawiali dzieciaka na pierwszą linię żeby mówił jacy są biedni i że pokojowo przyszli.

https://streamable.com/1wa26o -> cięcie nożycami płotu też ok?

1

@Azbest "Tak samo dzieci w domach dziecka są, bo są przepisy."
Zupełnie nie tak samo. Dziecko w bidulu siedzi, bo nie ma zdatnego opiekuna prawnego, uchodźca w ośrodku - bo państwo mu każe. Może jednak zajrzyj w przepisy.
"Jak tam po banie? "
Nie wiem, w przeciwieństwie do ciebie, nie dostałem.
"Uchodźcę można przyjąć do domu, tak samo jak dziecko."
Dopiero po pewnym czasie i na zupełnie innych zasadach.
"Ludzie nie chcą ich przyjąć do swojego domu."
Tylko to świadczy o Polakach, a nie o uchodźcach. Inna sprawa, że uchodźcom przez pierwsze pół roku nie wolno podjąć żadnej pracy, a na utrzymanie dostają maksymalnie 20 pln na dobę. Dom tymczasowy dla dzieci bidulowych przynajmniej jakieś pieniądze na utrzymanie dostaje.

2

@Persyfl Różnica jest taka, że Polaków nie zwożono specjalnie zamówionymi lotami na granicę innego kraju w celu jego destabilizacji. Ot, drobna różnica.

"Kiedy ktoś kogoś goni, uciekający przebiega przez ulicę, a ty go wpychasz pod samochód, to ty jesteś mordercą, a nie ten, który gonił."

Ale nie mówimy o ulicy, a granicy państw, której legalnie poza przejściami przekroczyć nie można. Zresztą Rosja (a zarazem Łukaszenka) doskonale wiedzą, jak rozgrywać takie wojny.

https://www.dw.com/pl/die-welt-polska-boi-si%C4%99-powt%C3%B3rki-scenariusza-z-krymu/a-59734964

0

@Abominacja skończ już ten bełkot a jak nie to bierz ich do siebie. https://zapodaj.net/a544e0fb2404d.jpg.html

2

@Hellrider "Różnica jest taka, że Polaków nie zwożono specjalnie zamówionymi lotami na granicę innego kraju w celu jego destabilizacji."
Czyli gdyby tak było podczas wojny, to należałoby ich spychać na z powrotem na tereny okupowane?
"Ale nie mówimy o ulicy"
Serio? A nie, to zmienia postać rzeczy. Wycofuję się ze wszystkiego, co powiedziałem.
"granicy państw, której legalnie poza przejściami przekroczyć nie można. "
Legalność przekroczenia granicy nie ma najmniejszego znaczenia dla statusu uchodźcy, czy ochrony międzynarodowej.
"Zresztą Rosja (a zarazem Łukaszenka) doskonale wiedzą, jak rozgrywać takie wojny."
A Polska jak zwykle nie wiem i na jej nieudacznictwie cierpią niewinni. I Polska, nie dopuszczając żadnej pomocy do trzydziestu kilku osób, a jednocześnie mając nieszczelną niczym durszlak granicę, pokazała Rosji i Białorusi jakim to poważnym jest graczem. Umocniła też swoją pozycję na arenie międzynarodowej łamiąc prawa międzynarodowe.
Co ma ten artykuł wnosić? Słusznie Polska się boi o własny tyłek, bo niezmiernie trudno jej będzie przekonać swoich obywateli do jego obrony, a co dopiero inne kraje.

2

Komentarz usunięty

0

@ViscaDelFritz1983 Pa pa, słońce.

0

@Abominacja widzę że ciągle piszesz bzdury że ktoś chce strzelać do imigrantów. I ciągle nikt cię w tym nie wspiera. Ile można?

3

@Persyfl oj tam, oj tam. Wakacje, grecja, miał ochotę kogoś wyrwać, a tu już samolot powrotny za parę godzin... rozgląda się i mówi .."psia kość"

1

@Abominacja
Nie jest już istotne co ta osoba pisze i z jakiego powodu.
A wypisuje paskudne rzeczy włącznie z namawianiem by Niemcy zaatakowały Polskę.
Jeżeli potrafi zaistnieć tylko w ten sposób to jej kłopot.
Mnie interesuje coś innego - dlaczego takie wypowiedzi, które powinny być natychmiast usuwane przez moderację tu funkcjonują. Co ważniejsze - są eksponowane jako najlepsze na stronie głównej portalu.
Są trzy możliwości, zacznę od tej teoretycznie najlepszej - redakcja tak kocha wolność wypowiedzi że pozwala każdemu i w każdy sposób się wypowiadać (a czekaj - chyba nie. Już dziś zamieściłem podobny wpis który został momentalnie usunięty. Wolność wypowiedzi jest nie dla każdego?)
Możliwość druga - któryś z redaktorów bawi się w publikacje swoich poglądów politycznych. Wtedy oczywiście są nieusuwalne i eksponowane.
Istnieje też trzecia możliwość, trochę nieciekawa jednak bardzo prawdopodobna. Te paskudne opinie, eksponowane na stronie głównej mają podbić klikalność. A to oczywiście przekłada się zyski reklamowe. Ale to tylko moje durne domysły.
Jest godzina 21.38 - jestem ciekawy jak długo ten komentarz przetrwa na stronie

0

@ferdas_rawa Ogólnie tu teksty o strzelaniu do imigrantów leciały nieraz. Z osób publicznych, to zdaje się Korwin pisał o karabinkach na murze.

0

@pluszek A za co konkretnie ma ten wpis polecieć? Który punkt regulaminu łamie?
Tu dalej (chociaż w innym wątku) wiszą komentarze jawnie antysemickie.

0

@Persyfl
Czytałeś to co abominacja pisał/ pisała o ataku Niemiec na Polskę?
O zniszczeniu władz naszego kraju?
Tu jawnie manipuluje, tam ocierał się o zdradę kraju!

0

@Persyfl
Jeżeli wiszą wątki antysemickie a usuwane są jakiekolwiek słowa krytyki dotyczące działalności portalu to trzecia możliwość jest bardzo, ale to bardzo możliwa

0

@pluszek Nie czytałem. To gdzieś w tym temacie?

0

@Persyfl W poprzednim, eksponowanym na stronie głównej

0

@pluszek O ten pierwszy wpis chodzi? No Ja tam też niczego Polsce nie obiecywałem, a na pewno nie tego, że na pewno stanę po jej stronie w konflikcie zbrojnym, ale opisana interwencja zbrojna Niemiec jest szalenie mało prawdopodobna.

1

@Abominacja nienormalny jestes? To idac nie wiedza dokad ida i ze w miejscu do ktorego zmierzaja nie maja szansy przejsc? To jest po prostu idiotyzm i nieodpawiedzialnosc po ich stronie. Jest legalne przejscie? Jest. Temat do zamkniecia.

1

@clyde dokladnie, 1 dziecko na 500 chlopa w sile wieku swietnie ubranych, krecacych filmiki iphonami.

0

@Persyfl ja czytałem że Cejrowski. Ale czy karabin na murze oznacza że ktoś będzie strzelał? Element odstraszający.
Zreszta mało istotne, warto wskazać palcem kto chce strzelać a nie uogólniać.

0

@ferdas_rawa Może faktycznie Cejrowski. Zza dużo Mi się dzisiaj tego przewinęło.
"Ale czy karabin na murze oznacza że ktoś będzie strzelał?"
Tak, to Cejrowski. On wszystkich za podludzi uważa.
"Zreszta mało istotne, warto wskazać palcem kto chce strzelać a nie uogólniać."
Nie notowałem do tej pory, ale kilka przykładów:
https://ibb.co/K6FG7zs

https://ibb.co/x1P1Vs7

https://ibb.co/D4pLC3m

https://ibb.co/grN6sKN

https://ibb.co/5cyDHFH

https://ibb.co/xsz6BPN

0

@Persyfl żeby być precyzyjnym, Cejrowski cytował prof. Wolniewicza, no ale ok, to nieistotne. Komentarz nie był do ciebie i mam pretensje do autora ze wszystkich wrzucił do jednego worka. A ww screeny należalo podać jako przykład jako przykład nieodpowiedniego, nawet dramatycznego zachowania.

0

@Abominacja Coś zrobiono czyli co?

0

@Abominacja
Kto pisze o strzelaniu powinien ponieść karę prokuratorska !

1

@semafor A ja znam człowieka (szwagier) który był trzy razy na misji SG na greckiej wyspie na którą przypływali imigranci i widział co robili ci fajni ludzie jak wychodzili z "ośrodka". Nie chciałbyś takich rzeczy w naszym kraju.

0

@sintesox
Chyba, a raczej na pewno, nie znasz znaczenia tego cytatu.

2

@Abominacja "to są te detale"...
Tomek Hajto czy to Ty?

« Powrót do wszystkich komentarzy