La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1443 Culés

konto usunięte

31

Jednym z głównych problemów obecnej Barcelony jest niepewny bramkarz. Przy słabej obronie bramkarz klasy światowej siadlby idealnie. Niestety Marc od roku nie wie co to forma. Każdy lepszy strzał lecący w światło bramki to gol. Wczoraj Neuer pokazał jak to jest być w topowej formie. Bayern mógł przegrywać 0:2 ale Manuel ich uratował swoimi znakomitymi interwencjami i skończyło się 0:4 dla Bayernu. To są te detale.

24

@MaTt_BarcaFan bardzo szanuję Ter Stegena ale też uważam, że coś jest nie tak.

3

@MaTt_BarcaFan > Jednym z głównych problemów obecnej Barcelony jest niepewny bramkarz
> Wczoraj Neuer pokazał jak to jest być w topowej formie
> To są te detale

No to rzeczywiście - detale.

12

@MaTt_BarcaFan Problem w tym, że jak nas Marc ratował, to my nie mieliśmy ataku :((

21

@MaTt_BarcaFan Jednym z głównych problemów obecnej Barcelony jest nasz trener.

konto usunięte

3

@DLFCB Ale ja nie pisze teraz o trenerze.

31

@MaTt_BarcaFan Obrona dziurawa, pomoc mało kreatywna, w ataku nie ma kto grać ale jednym z głównych problemów ostatnich lat to bramkarz... hmmmm, coś mi się tu nie zgadza.

konto usunięte

4

@don'T.R.I.P.e Noo wniosek taki, ze wszystko jest problemem w Barcelonie.

5

@MaTt_BarcaFan problemem jest ktoś kto powinien to wszystko poskładać w całość a nie potrafi tego zrobić...

1

@don'T.R.I.P.ePrawda jest taka że problemy są w tym klubie na każdej praktycznie pozycji.

1

@Azi Problemem jest to że mamy za słabych piłkarzy (oczywiście nie wszystkich ale znaczną część) oraz za słabego trenera. Tyle w temacie.

10

@MaTt_BarcaFan Barcelona ma mnóstwo problemów. Od gry defensywnej aż do ofensywnej. Nasz MATS na ten moment gra poniżej swojego poziomu. W obronie popełniamy duże błedy i to bez względu kto aktualnie gra w tej formacji. Pomocnicy grają wolno i są przewidywalni a de Jong gra poniżej swojego poziomu. W ataki nie mamy skrzydłowych ani numeru 9. Jak sobie porównamy Bayern do Barcelony to widzimy przepaść. Neuer to gigant na bokach obrony bardzo szybcy piłkarze jak Hernandez Davies i Pavard. W ataku na 9 Lewy a na skrzydłach znowu bardzo szybcy gracze Coman Gnabry i Sane. Roznica gigantyczna

9

@MaŁolat Problem jest w tym, że Ci za słabi piłkarze jadą na kadrę i okazuje się, że tam już za słabi nie są. Więc może problem nie leży w tym, w czym Ci się wydaje...

3

@MaTt_BarcaFan Bramkarz to akurat najmniejszy problem w tym wszystkim bo nie róbmy z Marca nie wiadomo jakiego ręcznika. Zazwyczaj działa to w obie strony. Pewna obrona to pewny bramkarz i odwrotnie.

Problemem największym w tym sezonie to BRAK atakujących i tu się zgodzę z Komeanem że z przodu poza Depayem nie ma kim grać. Rudy jest również problemem bo taktyki nie ma żadnej a sam sprowadził Luuka De Jonga który nie nadaje się do czegokolwiek. Trenerem jest bardzo przeciętnym.

Kolejnym problemem jest stary trzon. Busi, Alba czy Pique mogą grać pojedyncze świetne mecze ale w tym wieku i wypaleniu będą już słabsi od przeciwnika jeśli chodzi o szybkość, dostawienie nogi itp. te ułamki sekund będą wolniejsi.

Sam skład jest również słaby bo jak Gavi może momentami zachwycać tak koniec końców on ma 17 lat i nadal jest słabszy od przeciętnego pomocnika ze środka tabeli. To samo tyczy się innych młodych zawodników.

Dopóki formacje nie będą współpracowały, dopóki nie będzie skrzydłowych to nie mamy co myśleć o wygranych meczach w Europie.

1

@don'T.R.I.P.e pomoc nie dość, że mało kreatywna to również w defensywnie z wieloma mankamentami
@Azi nie porównywałbym kadry to zespołu klubowego. Drużyna jest tak mocna jak jej najsłabsze ogniwa, a w kadrze nasi zawodnicy są wspierani przez zupełnie innych zawodników np Busquets i Pedri są wspierani przez silnego, wybieganego pomocnika jak Koke. Taki zawodnik pozwala na więcej zawodnikom o „barcelońskim” profilu. Takiego o którego Koeman od początku przygody z Barcelona zabiegał i do tej pory nie dostał, a jedyny młody o takim profilu odszedł

0

@Azi Owszem problem leży w tym że część piłkarzy z tego klubu nigdy nie powinna do niego trafić. Napisałem że nie wszyscy są za słabi ale prawda jest taka że praktycznie na każdej pozycji znajdą się jakieś braki. Już zaczynając od bramkarza Ter Stegen jest obecnie bardzo przeciętny (nie mówię że słaby i nie raz też ratował dupę ale od jakiś 2 sezonów to jest cień samego siebie). W obronie tak na prawdę nie mamy ani jednego klasowego gracza (Araujo się dobrze pokazuje i na tym koniec). W pomocy owszem jest potencjał ale to nie wystarczy a w ataku jedynie Fati no i może Depay (który też w ostatnich meczach zawodzi). Co do kadry to może z 3 czy 4 piłkarzy się wyróżnia - i to tyle a po za tym nie porównujmy kadry do klubu.

3

@ViscaelBarca2007 Taaaaak. Brakowało mu też Luuka de Jonga. I efekt jest fantastyczny...

Panu Keomanowi już podziękujemy. Dobry trener nie wybiera sobie kogo kupić tylko układa zespół z tych, których ma.

2

@MaŁolat A ja Ci powiem, że wystarczy aby tych samych zawodników przejął ktoś kto zna się na rzeczy i da sie z nich ułożyć zespół walczący o najwyższe cele.

0

@Azi bzdura…świetny trener potrafi zdiagnozować problemy zespołu i znaleźć rozwiązania, które często wymagają kontretnych wzmocnień w zależności z czego wynikają problemy. Zobacz jak wielu zawodników zostało w kadrach które przyjęli Klopp i Guardiola oraz jak ich wymieniali sezon po sezonie.

1

@ViscaelBarca2007 A jak przejęli te zespoły to mieli tak dziadowe wyniki jak Koeman czy mieli przyzwoite wyniki i dopiero z czasem modernizowali kadry?

Weź pomyśl zanim zaczniesz komuś zarzucać że pisze bzdury :D

0

@Azi w swoim pierwszym sezonie, gdzie miał już za sobą pierwsze okienko transferowe i okres przygotowawczy Guardiola zajął trzecie miejsce w lidze z ogromna strata do pierwszego, czyli nic czego poprzednicy by już nie zrobili z tak mocna kadra. U Kloppa było nawet gorzej co prawda przejął zespół w październiku, ale w pierwszym roku 8 miejsce(rok wcześnie Liverpool zajął 6, a dwa lata temu 2 z strata 2pkt do City), a w następnym sezonie już 4 ze wzmocniona kadra i zaleta było to ze nie grał w Eurpejskich pucharach jak rywale.
Kadra Barcelony przez ostatnie dwa lata się osłabiała, zamiast wzmacniać i w tym roku jest zdecydowanie słabsza niż rok temu, a co za tym idzie ciezko wymagać lepszych wyników. Absolutnie topowy trener mógłby wyciągnąć więcej, ale taki tutaj nie przyjdzie szczególnie teraz.

0

@ViscaelBarca2007 a Koeman jest w swoim pierwszym sezonie? O.o

3

@Azi a czytałeś w ogóle? Pisze o pewnym schemacie:
1. Trener przychodzi
2. W pierwszym sezonie diagnozuje problemy
3. Wzmacnia kadrę tranferami pod swoją wizje zespołu
4. Zaczyna osiągać co raz lepsze reluztaty
U Koemana było tak:
1. Przyszedł
2. Zgianzowal jakich wzmocnień potrzebuje
3. Dostał tylko Depaya i Garcie(nie dostał najważniejszego Wijnalduma, a o Aguero akurat nie on zabiegał), ale odeszli inni kluczowi zawodnicy wiec pojawiły się nowe problemy.
4. Pierwszy sezon można wyrzucić do kosza i cykl zaczyna się od nowa

0

@ViscaelBarca2007 To wyjaśnij mi dlaczego zwalniają trenerów po pierwszych sezonach - nawet niepełnych. Widać @ViscaelBarca2007 jest dużo bardziej profesjonalny niż prezesi klubów :D

0

@Azi A ja nie sądzę. Nie twierdzę że mamy samych słabych zawodników bo nie ale jest sporo piłkarzy, która się nie nadaje do gry w tym klubie a do tego mamy kilku piłkarzy, którzy są już przesyceni trofeami i po prostu wypaleni. Kilku jest też takich, którzy się łamią na co 2 treningu i nie można na nich liczyć więc cóż z tego że mają talent jak nie mają go kiedy pokazać. Trener także się nie nadaje według mnie ale też nie można wszystkiego zrzucać na Koemana bo są mecze, które Barca ma możliwość wygrać 3 czy 4-0 a męczy się praktycznie z każdym. Nie ma kto kończyć akcji.

0

@MaŁolat Które to mecze?

0

@speed1
Współpraca z obrona zła i tyle
Obrona jest nie stabilna
Co chwile gramy w innym ustawieniu

0

@MaTt_BarcaFan
Nie w bramkarzu problem
Tylko w obronie która co chwile jest inna
Brak porozumienia

0

@MaTt_BarcaFan idealnie w punkt

Neuer to absolutny TOP a Marc tak jak piszesz - co leci w swiatlo bramki to wpada niestety

0

@MaTt_BarcaFan Osobiście uważam, że Ter Stegen to wciąż bramkarz światy klasowej, ale faktycznie jest pod formą mocno, bo w formie jest jednym z najlepszych.
Generalnie mam wrażenie, że coś mu w psychice siadło po 2:8 z Bayernem.

0

@Azi Było wiele takowych w tamtym sezonie a i w tym by się kilka znalazło.

0

@MaŁolat Rozumiem że nie umiesz takich wskazać?

0

@Azi Chociażby początek sezonu z Getafe - 3 kolejka gdzie Barca wygrała 2-1 albo chociażby ostatni mecz z Dynamo gdzie Barca się męczyła a powinna była zamknąć wynik i grać spokojnie. Jeszcze parę lat temu nikt by nie przypuszczał że będziemy się męczyć z Ukraińcami i to na Camp Nou bo byłby to raczej nokaut. Praktycznie w każdej statystyce przeważaliśmy tylko co z tego jak niektórzy chcą wejść z piłką do bramki. Jak chcesz więcej przykładów to mecz z Granadą gdzie oddaliśmy 17 strzałów przy 5 Granady, mieliśmy 78% posiadania przy 22 Granady, dużo więcej podań a koniec końców zremisowaliśmy z nimi 1-1 i to także u siebie na stadionie.

0

@MaŁolat Ten mecz z Getafe masz na myśli? Gdzie wygraliśmy czystym fartem? O.o
https://www.flashscore.pl/mecz/nR7l6Gxg/#szczegoly-meczu/statystyki-meczu/0

Weź nawet nie żartuj z tym Dynamo... Nie widzisz jakie są nastroje po tym meczu? Wskaż mi choć jednego newsa, gdzie ktoś poważnie napisał, że mogło być 3 albo 4:0... To nawet brzmi śmiesznie...

0

@Azi Nie interesują mnie newsy bo media czasami piszą to co niektórzy chcą przeczytać. Słusznie że nastroje po meczu z Dynamo nie są najlepsze bo dziwne żeby kibice byli zadowoleni z tego że wielka Barcelona wygrała aż 1-0 z zespołem z Ukrainy ale chodzi o to że przeważali niemalże w każdym aspekcie biorąc pod uwagę statystyki z tego meczu ale nie potrafią tego zamienić na bramki. Dupę uratował nam 34letni Pique po stałym fragmencie. Bez jaj ale takie mecze Barca powinna wygrywać lekkim hu**m.

0

@MaŁolat Teraz to już zaprzeczasz sam sobie :D

Skończmy może w tym miejscu. Jeżeli piłeś to wytrzeźwiej a jeżeli jesteś trzeźwy to może się napij. Nie wiem - Twoja sprawa.

0

@Azi W czym niby zaprzeczam? To ty piszesz bzdury bo bronisz zawodników i jedynie najeżdżasz na trenera. Fakty są takie że z gówna się bata nie ukręci.

0

@MaŁolat Ja: Wskaż mecze w których powinniśmy wygrać 3/4:0
Ty: np. Dynamo
Ja: Nie żartuj...
Ty: " Dupę uratował nam 34letni Pique po stałym fragmencie."

Jeżeli sam nie widzisz w tym sprzeczności, to ja podziękuję za dalszą konwersację.

0

@Azi Co ci tu nie pasuje?! Napisałem że Pique uratował nam dupę w tym sensie że różnie się to potem mogło zakończyć a prawda jest taka że taki mecz Barca powinna wygrywać spokojnie 3-0. Wygraliśmy rzutem na taśmę mecz, który po prostu trzeba było wygrać bo to już byłaby kompromitacja gdyby Barca nie dopisała 3 punktów.

0

@MaŁolat Właśnie o to chodzi. Że gramy dziadowo i wygrywamy rzutem na taśmę, bo Koeman nie potrafi ich ułożyć tak aby wygrać gładko łatwe mecze. To nie są sytuacje gdzie mamy 20 okazji i obijamy słupki i marnujemy setki. To jest żenada a kadra jest naprawdę solidna.

0

@Azi Owszem trener nie potrafi wycisnąć max z tych piłkarzy i dla mnie też ten człowiek się nie nadaje ale też prawda jest taka że mamy za słabych piłkarzy (nie wszystkich oczywiście) i mnóstwo braków kadrowych których w najbliższym czasie się nie uzupełni bo nie ma na to pieniędzy. Praktycznie na każdej pozycji brakuje nam piłkarza nie oszukujmy się. Nie mamy wogóle skrzydłowych (Dembele nie można brać pod uwagę) oprócz jednego Fatiego, na środku obrony jedynie Araujo coś pokazuje ale to za mało, na bokach obrony także nie ma konkretnych piłkarzy a największym brakiem jest brak typowej 9 jaką był Suarez - kogoś kto nie będzie kalkulował czy chciał wejść z piłką do bramki. Jeśli chodzi o bramkarzy to także nie jest za dobrze - obaj są w tym momencie przeciętni. Także twierdzę że lepszy trener byłby w stanie więcej wycisnąć z tej kadry ale też nie przesadzajmy że walczyliby oni o najwyższe cele bo koniec końców trener nie wyjdzie za nich na boisko i nie zagra.

0

@MaTt_BarcaFan Nie piszesz teraz o trenerze, ale piszesz o głównych problemach. MAtS na pewno nie jest jednym z głównych problemów.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna sprowadzić Daniego Alvesa?