La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2239 Culés

#Tiki-taka

Barcelona wykonała łącznie 54 dośrodkowania w meczu z Granadą, co jest jej drugim najwyższym wynikiem w LaLidze co najmniej od sezonu 2005/2006. W pojedynku z Málagą w listopadzie 2016 roku Barça miała 55 dośrodkowań. [@OptaJose]

14

Zidane klaskał jak oglądał!

10

Koeman nowe trofeum! "Wrzutkarz"

0

ciekawy jaki rekord ligi z ostatnich np 10 lat

11

Jak to sie mówi w pilce noznej. Nie masz pomyslu wrzucaj

6

Wpuścić drewnianą wieżę w pole karne i wrzucać ile wlezie, tyle ze znajomości taktyki u Koemana..

2

Jaka wrzutka wariacie

0

Bili głowa w mur

0

Hahaha nie potrafię z tejże "taktyki" się przestać śmiać xD chcieli ich "zawrzucać na śmierć" xD

konto usunięte

0

Nowe dna Barcy... Brawo

1

@4Fabregas4 widzę, że Kolega w ciągłej krytyce :) wg Ciebie powinniśmy grać ciągle po ziemi w pole karne? Proszę, przedstaw nam na LR jak Ty byś ustawił drużynę na ten mecz. Jakie założenia taktyczne byś przyjął. Co byś zrobił, gdy po głupim błędzie tracisz bramkę w 2 minucie meczu i drużyna przeciwna zamyka Ci się pod polem karnym Barcelony. Tylko poproszę wziąć pod uwagę dostępną kadrę i pominąć Puiga, który nadaje się tylko na chaos jaki miał miejsce w ostatnich 15 minutach.

0

@maciek16
Przede wszystkim na DMie powinien grać De Jong, bo Busquets już niestety "nie dojeżdża" i powinien być co najwyżej zmiennikiem Frenkiego, który nie nadaje się na rozgrywającego, a grając wyżej powoduje (jak to zarzucasz Puigowi) jedynie chaos. Biega jak żyd po pustym sklepie, nie wprowadza kontroli, nie kreuje gry, nie uruchamia kolegów. Jest idealny do zabezpieczenia środka, dostarczania piłki wyżej grającym zawodnikom, a w razie potrzeby także pomocy stoperom.
Po drugie naszą grę należy oprzeć na kreatywnym środku pola, przed FDJ powinni grać zawodnicy kreatywni, operujący świetnie piłką, ruchliwi, z umiejętnością prostopadłych podań- z wczorajszej kadry, do tej roli najlepsi byliby Coutinho i Puiq, zwłaszcza, że nie graliśmy z jakimś mocnym rywalem byśmy potrzebowali wzmacniać defensywę. A i Puiq w tym wczorajszym chaosie był niewidoczny, bo jest to właśnie zawodnik do gry poukładanej, do grania piłką, a nie miliona wrzutek.
Idąc dalej, wobec braku innych opcji przesunąłbym Desta na prawe skrzydło, na lewym zagrałby Depay, w środku Demir, który często wychodząc z pola karnego, wyciągając stoperów robiłby miejsce na wbiegnięcia Depayowi i Coutinho.
Boki obrony- lewy Balde, prawy z braku laku Roberto (choć to on powinien zostać sprzedany, a nie Emerson). Środek obrony na pewno Araujo, bo jest szybki, a jedyna opcja Granady na zdobycie bramki w tym meczu to powinna być kontra i to maks 1-2 groźniejsze w meczu, które powinien właśnie swoją szybkością skasować Araujo. Jego partner obojętny, każdy z dostępnych powinien dać radę Granadzie.
Wobec braku innych opcji większość ataków przeprowadzać powinniśmy lewą stroną i środkiem, prawa powinna rozciągać maksymalnie grę, by w momencie gdy większość zawodników Granady przesunie się do naszej lewej strony móc zagrać przerzut na otwartą tam przestrzeń na wbiegającego szybkiego Desta.

Oczywiście jest to ogólny zarys tego jak powinna wyglądać nasza gra we wczorajszym meczu. Do tego należy dołożyć wypracowany przez ponad rok treningów (tyle miał czasu Koeman) sposób grania oparty na wymienności podań i ruchliwości i dzięki temu robieniu "dziur" w obronie rywali, czyli czemuś co niezależnie od niuansów taktycznych powinno być podstawą naszej gry, bo nie można tej podstawy ustalać z meczu na mecz- raz dlatego, że nie ma na to pomiędzy meczami czasu, dwa, że takie trenowane przez jedynie kilka dni i ciągłe zmienianie sposobu grania powoduje tylko chaos i to, że zawodnicy w końcu już sami nie wiedza jak mają grać.

0

@4Fabregas4 co do Busquetsa ok, też mi nie odpowiada Jego gra od co najmniej 4 lat, ale Frankie? Ograniczysz tym tylko jeden z wariantów zaskoczenia dla przeciwnika wejściami do przodu. Poza tym Busi teoretycznie na takich rywali powinien dawać radę.Cou grał, fakt zaczął na skrzydle, ale później grał w środku i niestety mimo moich nadziei nie pokazał tego o czym piszesz. Balde? Młodość, ambicja mi pasuje, trenerowi też, ale zawsze to ryzyko, że fizycznie będzie ustępował.....Dest mimo, że był przypisany do obrony grał praktycznie na skrzydle i nie raz miał otwarte skrzydło. Araujo grał, Demir schodził do środka,"byle jaki partner" też był (Broń Boże nie nazywam tak Garcii!!! dla jasności) te przesunięcia gry na lewą stronę też były w takim stopniu, że Dest miał ładny korytarz, pytanie co by robił? Wgrywał na główki? a nie.... przecież to Hańba!!
Jak miał przygotować zespół skoro przed sezonem wypadł mu 1 zawodnik wokół którego budował skład, a drugi który był w Jego zastępstwie zagrał nawet jakiś mecz i też już Go nie ma? Gdzie tu logika? Zwłaszcza, że mamy tez nowych zawodników i kontuzję mają typowani do 1 składu ludzie? Zmienianie sposobu? ciekaw jestem przygotowania drużyny do meczu z Bayernem :D tego, że masz nad głową ciągle magiczną tiki-takę i system 4-3-3. Kibiców takich jak Ty którzy patrzą tylko na wyniki i przyzwyczaili się do ciągłych zwycięstw. Linia obrony? Widać, że Koeman szuka odpowiedniego dla systemu....
Ludzie to nie jest FIFA ani FM. Wszystko zależy od ludzi którzy są na boisku i od sytuacji jaką natrafiają. Naprzeciwko nie ma chłopaczków do bicia która by dywan rozkładała bo przyjeżdża Barca. Ba! takie drużyny czekają, żeby taki klub zaskoczyć. Jeden błąd na początku meczu, zbyt mała agresywność pozwoliła na utratę bramki i to już mocno ustawia mecz. Łatwiej jest strzelić 1 bramkę i grać swoją piłkę i swoją grę, niż stracić bramkę i zmieniać cały plan na mecz (co swoją drogą Twój plan jest podobny do Koemana i widzisz jak szybko musisz go zmienić?)
Psioczysz od dawna na Legendę Klubu, który przyszedł tutaj mimo, że od dawna wiadomo jakie tu mamy bagno. Na Osobę, która jakby mogła wyjść na boisko to sama by strzeliła bramę z dystansu. Tak, sam go porównuję to Ludwiczka, ale tylko przez podobieństwo do tej postaci z kreskówki, ale mając takie uwagi jak Twoje powstrzymałbym się od komentowania Jego poczynań, bo sam robiłbyś to samo!!
Chcieliście reagowania w czasie meczu: proszę trener zagrał kim mógł 2 wysokimi obrońcami i de Jongiem w ataku co dało nam remis. Co miał jeszcze zrobić pytam się? Ze swojej kieszeni wyłożyć na pensję Messiego? Suareza? Wpuszczać bezproduktywnego Puiga którego domagacie się od kilku miesięcy a jakby pograł w podstawie 3 mecze z rzędu tak samo szybko byście wypychali go z Klubu? Ile jadu, chamstwa i innego dziadostwa się tu dzieje to jestem w szoku. I nie nie jestem zwolennikiem wizji Koemana. Z tym co mamy realnie patrzę, że tak wygląda gra Naszego Ukochanego Klubu.

0

@maciek16
Te wbiegnięcia Frenkiego to nie jeden z wariantów zaskoczenia, tylko jedyny za Koemana. Nie możemy mieć gracza nie tworzącego gry w środku tylko po to by wbiegał on w pole karne rywali. To jak wystawianie drugiego z De Jongów na szpicy tylko po to by móc na niego wrzucać górne piki. My w ten sposób ograniczamy sobie całość gry dla jednego zagrania.
Samo wystawienie Coutinho w środku na 15 minut nie sprawi, że gra drużyny się odmieni. Wciąż był tam wtedy nie nadążający Busquets i nie ogarniający rozegrania De Jong. Z kim Coutinho miał tworzyć grę? Co miał robić Dest na skrzydle? A pamiętasz jak grał Alves i co robił gdy dostawał piłki na wolne pole za plecy obrońców gdy ściągaliśmy celowo rywali na lewą stronę by tworzyć mu prawe skrzydło? Dogrywał płaskie piłki wzdłuż pola karnego albo na jego skraj na wbiegających kolegów. Dest nie miał 1/3 tego miejsca co wtedy tworzyliśmy Alvesowi, nie tworzyliśmy mu takich przestrzeni.

Porównujesz to co ja opisałem z tym jak zagraliśmy wczoraj? Przecież to zupełne przeciwieństwo. Wczoraj prosta gra bokami i wrzutki, w środku chaos, brak gry piłką. U mnie gra środkiem, tworzenie gry przez kreatywnych rozgrywających, tworzenie przestrzeni, wyciąganie obrońców z ich stref.
Przecież tego nie można porównywać, chyba, że jak Koeman rozumienie taktyki ma się na poziomie znajomości ustawień na boisku.

Jak przygotować zespół? A może tak, ze obojętnie kto by nie grał robiłby to w taki sposób, że byłoby widać, ze to jest ten sam klub? Ok, poziom gry będzie inny gdy będą grali rezerwowi, ale styl powinien być taki sam. Tak to wyglądało wcześniej. Wychodzili na boisko Messi, Etoo i Henry, a w meczu pucharowym Pedro, Bojan i Jeffren i sposób grania był taki sam, tylko co najwyżej jakość gorsza. Dlaczego tak było? Bo na treningach wszyscy ćwiczyli określony sposób grania, dopracowywali go i każdy wiedział jak ma grać. Za Koemana nawet on sam nie wie jak ma grać ten zespół.

Jakby Koeman nie był legendą klubu to by nawet rezerw nie dostał do trenowania, bo jego warsztat jest tak marny, że nikt poważny by go nie zatrudnił gdyby nie jego kariera piłkarska. Większość klubów gdy się orientowała z jak marnym trenerem ma do czynienia wyrzucała go po sezonie, my mamy tego nie robić bo jako piłkarz Koeman został nasza legendą? To teraz mamy marnować czas z nim na ławce żeby go nie urazić, bo był kiedyś bardzo dobrym piłkarzem?

Mamy go teraz chwalić, bo taktyką 3 wież wywalczył nam na Camp Nou remis z Granadą, która zdobyła wcześniej 2 punkty w pierwszych 4 meczach sezonu? Granada chciałaby mieć w swoim pierwszym składzie naszych rezerwowych z tego meczu, a Koeman narzeka na słabą kadrę..

A Puig jak pograł w podstawie za Setiena to był jednym z najlepszych naszych zawodników i dlatego teraz jest tyle głosów za tym, że powinien grać. Znajdź sobie mecze z tego okresu, obejrzyj raz jeszcze i zobacz ile było wtedy zachwytów nad Rikim po jego kolejnych świetnych zagraniach, zobacz, że nie było chaosu gdy poczuł się pewniej na boisku (czego nie ma za Koemana gdy wchodzi raz na 5 meczów na 15 minut albo i rzadziej i na krócej), zobacz, że nie odbijał się od rywali, no chyba, że będąc przez nich faulowany.

Jad? Nie to frustracja, że tak długo musimy się męczyć z tak marnym trenerem na ławce i marnować czas, który ktoś inny mógłby spożytkować na rozwijanie klubu i młodych zawodników.

0

@4Fabregas4 Gościu napisałeś to samo co zrobił Koeman :D przecież to nie On jest wykonawcą. Pomysły macie te same a Ty go za to krytykujesz. Już toczyliśmy rozmowę na temat Puiga i do tej pory ciężko mi znaleźć tą znakomitą grę :D :D i przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź nie chwalę go, ale z obecną kadrą na nic więcej nas nie stać. Co do Juniorów którzy trenowali z lepszymi graczami niż mamy teraz też nie skomentuję :D bez myślenia logicznego i nie łączenia tego typu faktów i analizy krok po kroku nie przetłumaczę Ci tego :D :D jeszcze raz powtórzę: narzekasz na Trenera, że przez rok nie wypracował schematów, w wakacje dostał nowych graczy, których przygotowywał pod schematy z Messim Griezzmanem nawet Emersonem chociażby. Ich już nie ma w Klubie jak szybko byś to złożył? Dlaczego np Bayern jest tak mocny? bo ma zgraną kadrę od kilku lat gdzie zmieniają się pojedyncze elementy i zawodnicy są w sile wieku i do tego dobrze przygotowani fizycznie (tu Twój Puig odstaje i niestety ale odbijał się wczoraj od graczy, wyglądał ciągle jak dziecko które nie może się odnaleźć na murawie) dlaczego to u nas nie gra? hmmm może sezon był planowany pod innych graczy, może 3 zawodników 1 składu siedziało na trybunach z powodu kontuzji. Może część po kontuzjach jeszcze nie doszła do siebie. Ty naprawdę myślisz, że w tej różnicy zarobków jaka jest w piłkarzach i Klubach jest aż tak ogromna przepaść piłkarska? Mówimy o przeciwniku który gra w La Liga.... Tych piłkarzy prowadzi były asystent LE przez chwilę selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, wszyscy piłkarze są zdrowi i dobrze przygotowani fizycznie, grają mniej meczy w sezonie bo nie walczą w pucharach i nie grają w kadrach. Naprawdę myślisz, że wszystko jest zero jedynkowe? Gra Barca musi wygrać? jak nie wygra wina trenera? Jak jego wina to jedziemy za cały rok a nie patrzymy szerzej na złożoność problemu.

Poza tym ciągle się śmieje do tego wracania sentymentalnego Puiga za Setiena, gdzie wszyscy zwolniliście tego trenera bo dostał oklep od Bayernu, przegrał Ligę i miał za asystenta gościa z jajami co nie bał się powiedzieć ludziom którzy zarabiają grube miliony, że bez zaangażowania nic nie wygrają. Zmieniajmy trenerów co pół sezonu, może i dojdziemy do wielkiego stratega i znawcę LR Fabregasa4, który będzie miał taki sam pomysł na grę tylko dojdzie do wniosku po roku, że może jednak wykonawcy tej gry nie są odpowiedni..... Daj spokój z objeżdżaniem Koemana do momentu aż przedstawisz prawdziwą receptę na poprawę gry. nie wyimaginowaną w swojej głowie powtórkę założeń z meczu. Bo Koeman myślę, że w głowie tak samo sobie ułożył w głowie ten mecz. A twierdzenie, że nie wie jak chce grać zespół to zwyczajnie śmieszny tekścik na w tej dyskusji.
Twoje porównywanie jak grał Alves samo daje Ci odpowiedź: był inny skład, zdrowy w sile wieku. Kiedy graliśmy najlepszą piłkę? Kiedy piłkarze mieli po 25-28 lat z podstawowego składu - patrząc na Nas nie byli ani zbyt młodzi ani zbyt starzy do rywalizacji na tym poziomie. Nie szukaj winy w trenerze a w wykonawcach bo NIKT z tego składu nic sensownego nie ulepi.

0

@maciek16
Jeśli uważasz, że napisałem to samo co zaproponował wczoraj Koeman to nie mamy o czym gadać. Nie chce mi się odpowiadać na pozostałe kwestie, bo jak nie rozumiesz takiej podstawowej różnicy, którą dokładnie Ci opisałem to nie widzę zbyt wielkich szans że się dogadamy i zwyczajnie szkoda mi czasu.

0

@4Fabregas4 ułożyłeś plan w głowie dokładnie jak Koeman :D :D ciekaw jestem czy bierzesz pod uwagę, że zawodnicy Twojej drożyny nie biegaliby sami po boisku :D w jednym masz rację :D nie dogadamy się, ale raczej z tego powodu, że Ty myślisz, że wszystko jest zero-jedynkowe :D mi też szkoda było już wcześniej, bo widzę jaki sposób dyskusji prezentujesz od dawna i Twój brak logicznego patrzenia na inne przyczyny wyników jakie są - są śmieszne :) w skrócie Koeman uprzedzony do Puiga - zło, 4Fabregas4 uprzedzony do Koemana - dobrze, bo trener sam w sobie zły :D ale może moje męki z faktu czytania co jakiś czas Twoich komentarzy na temat trenera się niedługo skończą, bo może go zwolnią. Jeśli nie wtedy pierwszy raz od nowej prezesury przyklasnę Laporcie, bo nie ma sensu szukać nowego trenera póki nie pokaże jaki ma pomysł jak wszyscy zawodnicy będą zdrowi. Koniec dyskusji

« Powrót do wszystkich komentarzy