La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1227 Culés

93

Pedri ma dopiero 18 lat i już kibice potrafią go często krytykować. Pamietam grę Xaviego w wieku 22 lat. To dopiero byłby teraz w dobie internetu pojazd na tego piłkarza. Przecież on grał wtedy całkowicie nie zrozumiałą grę dla normalnego kibica. Grał prostą piłkę ale za każdym razem przemyślaną. Dobrze że trafił na takich trenerów którzy potrafili docenić jego umiejętności. Gdyby było inaczej to Xavi nie zostałny Xavim a Hiszpania MŚ czy też ME. Podobnie jest z Pedrim, bardzo rzadko spotyka się piłkarzy obdarzonych taką inteligencją boiskową. To są te czynniki których zawodnik się nie nauczy. Albo to ma albo nie.

1

@Janiama Kto grał lepiej w wieku 22 lat? Xavi czy Iniesta?

1

@Janiama ale co ma Pedri? Podanie w bok ? Do tyłu? On nie ma umiejętności zagrania ryzykownej piłki za linie obrony

88

@bartek00717 Trzeba bardzo słabo znać się na piłce nożnej, żeby tylko to widzieć u Pedriego. Jeśli jesteś młodym kibicem, to spoko. Jeśli nie, to szczerze jestem trochę zaskoczony.

16

@bartek00717 On ma swoją grą stabilizować grę całego zespołu

21

@bartek00717 Powiedz mi, że nie masz pojęcia o piłce nożnej, nie mówiąc tego

1

@Janiama Jak już jest krytyka to dlatego, że gra a mógłby ktoś inny. To że jest młody i się bardzo rozwinie to każdy wie, ale jak po prostu gra jak przeciętniak, to nie chcemy go oglądać, tylko dlatego, bo za 5 lat będzie lepszy, niż cała pomoc PSG.

8

@bartek00717 Teraz ci pojadą znafcy z La Bamby. Masz inne zdanie to znaczy, że się nie znasz. To ci sami, którzy bronili Koemana pół roku temu:D Niektórzy jeszcze z tego nie wyrośli.

7

@GeneralXavi bez przesady bo Pedri to wielki talent ale nie róbmy z niego jakiejś gwiazdy która jest bardzo kluczowa na ten moment. Nie zdziwiłbym się jakbysmy bez niego zaczęli grać teraz lepiej

6

@bartek00717 Profesjonalni trenerzy się mylą. Rację mają ludzie z La rambli. Super.

3

@Janiama Problemem nie jest to, że on czasem zagra słabo. Problemem jest to, że jak gra słabo to i tak zagra kolejny mecz i kolejny i potem kolejny. Gdyby nie kontuzja to dziś tez grałby 90 minut. On potrzebuje zmiennika raz żeby poczuć rywalizację (będzie wtedy zmotywowany i bardziej się starał) i więcej odpoczywać a dwa po to żeby właśnie po słabym meczu krytyka nie spadała na niego, że tylko gra i nic nie daje.

2

@GeneralXavi Nie oglądam za dużo Barcelony, ale zawsze kiedy pojawia się krytyka Pedriego, to jako kontrargument pojawia się brak wiedzy o piłce nożnej u osób niezachwycających się Pedrim, ale praktycznie nigdy jego jakieś wyróżniające się umiejętności. W związku z tym mam pytanie, co konkretnie sprawia, że jest on taki genialny.

7

@masterandservant Sporo km w środku biega, wie jak się ustawić, jak na swój wiek ma bardzo dobrą wizje gry, dobrze wykorzystywany jest świetnym pomocnikiem co już pokazał na Euro.

14

@masterandservant no jak nie oglądasz ani Barcelony, ani Hiszpanii, to Ci nie wytłumaczę. Bo ta jego genialność nie polega na tym ile dryblingów robi, jakie strzały oddaje z dystansu czy ile robi zagrożenia w polu karnym rywala.
Abyśmy go w pełni doceniali to musiałby mieć odpowiednich piłkarzy z przodu i z tyłu, a że gra na boisku z piłkarzami pokroju Luuk de Jong, to wymagamy od niego rzeczy w których on się nie specjalizuje. Mam nadzieję, że rozwinie się chociażby o te podania prostopadłe. Ale i tak to jak w tym wieku porusza się na boisku, jak jest zawsze pod grą, jak wybiera prawidłowe rozwiązania, jak odpowiednio pracuje przy odbiorze - jest imponujące.
Oczywiście, że to nie jest jeszcze poziom Xaviego czy Iniesty z najlepszych lat. Ale krytykowanie go jest po prostu bez sensu, bo on jest praktycznie ostatnią osobą, którą można krytykować.

0

@GeneralXavi Dlatego jest tu krytykowany bo to nie Iniesta czy Xavi, pewnie byśmy krytykowali tu 3/4 Pomocników gdybybdo nas przyszli jedynie pewnie De Bruyne i Kimmich by tu nie byli krytykowani.

0

@Coutinho007 ja myślę, że oni zapomnieliby jak się gra w piłkę u nas :D, jakoś mam takie doświadczenia jeśli chodzi o nasze transfery gwiazd xd

2

@GeneralXavi Nie no ludzie z taką wizją gry to raczej nie.

6

@Coutinho007 Oj zdziwiłbyś się, jeden słabszy mecz i pojazd by był po nich bez sentymentów. Ile razy był wyzywany Suarez czy Messi nawet. Nie ma co się przejmować takimi betonami co nie oglądają prawie meczów a się wypowiadają:)

8

@Janiama Pedri to świetny zawodnik. Do bycia kompletnym brakuje mu tylko liczb, ale on ich nigdy nie będzie miał. Mimo to każdy chciałby go mieć u siebie w drużynie. Cały czas stara się być pod gra, nie traci piłek, kapitalna technika i do tego ciężka praca w defensywie. Piłkarz- marzenie każdego trenera.

2

@LS No ja właśnie nie wiem czemu takie zachwyty nad nim

1

@GeneralXavi No według mnie lepiej kieruje drużyną De Jong. Natomiast Pedri nie gra niczego nie wiadomo jak nieprawdopodobnego

5

@bartek00717 Bo nie jest wielu zawodników w wieku 18 lat, którzy mają taką inteligencję boiskową i płuca jak Pedri zwłaszcza na tej pozycji, ale ty nie musisz tego rozumieć bo to rozumieją trenerzy, którzy z nim pracują i którzy mu ufają.

0

@Coutinho007 nie można skrytykować swoich zawodników bo La Bamba tego nie wytrzymuje. Tak samo jak wczoraj pisali o Messim że słabo zagrał

2

@bartek00717 Ja ci tylko napisałem nad czym są zachwyty w przypadku Pedriego bo pisałeś, że nie rozumiesz.

1

@Coutinho007 Tak biega, że z Bayernem zrobił ponad 9km, czyli jakoś 1km na 10 minut. Mniej, niż Busi (1.3 lub 1.4 miał i Frenkie 1.3).

2

@Pawel13sz Moim zdaniem Iniesta, ale miał w tamtym momencie też konkurencje w postaci Xaviego i Deco i grywał mniej niż mógł. Mimo wszystko Andres rewelacyjnie wykorzystał swój potencjał i z Xavim stworzył taki duet, że aż serce boli myśląc, że to już tylko wspomnienie.

4

@Rewolucja123 biegał mniej bo nie wiem, może miał uraz?

1

@Janiama Bardzo dobry wpis Janiama. Otóż to. Pedri to perła, a Iniesta czy Xavi w jego wieku nie mogli się z nim równać. Jednak ktoś rozpoznał się na ich unikatowym talencie na szczęście dla naszego ukochanego klubu.
Uważam, że większość kibiców jest najzwyczajniej zbyt ograniczonych by docenić obecnie kunszt Pedriego. Nie rozumieją tego jak on potrafi "naoliwić" grę. Oczywiście maszyneria musi być określonej jakości. Za Koemana nie doświadczymy wykorzystania potencjału Pedriego - taką mam obawę.
+1 dla Ciebie

0

@Janiama
Zobacz co teraz napisałeś
Z tym się zgadzam w 100%

A co napisałeś o siatkarzu Leonie
Może trener nie ten i na nie odpowiedniego trafił

Leon to Messi innej dyscypliny :)
Tylko mózg zespołu musi być typu Guardiola

0

@Coutinho007 Ja pamiętam jak Iniesta miał naprawdę słabe dwa tygodnie a wypadł jakiś ważny mecz i ludzie go jechali jak burą ..... a potem się okazało że żona poroniła. Część ludzi tak już ma po prostu wylewa frustrację a o gościach którzy przegrywają kasę to szkoda pisać.

0

@bartek00717 to prawda gra zachowawczo i nie notuje statystyk

0

@masterandservant będzie kiedyś coś z niego, póki co młody obiecujący bez fajerwerków

1

@Janiama Zazwyczaj ci co cisną 18-letniego Pedriego są jednocześnie fanboyami 22-letniego Puiga. Jakoś 2 dni temu przeczytałem na La Rambli, że Koeman się na niego uwziął a to nasz NAJLEPSZY pomocnik, jedyny który potrafi zagrać prostopadłą piłkę w nieszablonowy sposób, i co? Wczoraj nie miał nawet siły zagrać tej prostopadłej piłki na tyle żeby chociaż dotarła do kolegi. I dla mnie żadnym argumentem jest to, że mało gra, bo taki Pedri wszedł z buta przychodząc z Las Palmas a Gavi grał jeszcze mniej i robią na boisku różnicę. Nawet wczoraj było widać, że Gavi>Puig.

1

@swiergol2 wczoraj Puig dostał ponad 20min, nie pokazał nic więc na razie wszyscy siedzą cicho.

0

@Momals11 graliśmy bez niego lepiej z Granada?

« Powrót do wszystkich komentarzy