La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1449 Culés

251

Jakiś miesiąc temu zirytował mnie mój dyrektor gdyż po zakończeniu dużego projektu który prowadziłem odmówił podniesienia mi pensji. Złożyłem więc CV do dwóch firm trochę pod wpływem impulsu ale mając z tyłu głowy, że jakbym dostał od nich odpowiednią propozycję to jestem gotowy zmienić miejsce pracy - te firmy to prawdziwe tuzy w mojej branży. Dziś odbyłem trzeci etap rekrutacji w jednej z tych firm i od razu dostałem pozytywną odpowiedź oraz propozycję pracy z pensją ponad 2 razy większa niż u obecnego pracodawcy. Już nie mogę się doczekać jutra kiedy cały na biało wejdę do biura dyrektora z wypowiedzeniem pod pachą B) Piszę o tym dlatego żeby zmotywować ludzi będących w podobnej sytuacji co ja, nie wahajcie się zmiany, nawet jeśli wydaje wam się że w danej ofercie pracy są wymagania przewyższające wasze umiejętności, złożenie CV nic nie kosztuje, a może odmienić wasze życie. Pozdro z fartem B)

189

@qbuteq na kolanach kurłła wrócisz

91

@qbuteq brawo i gratulacje, zdaj jutro relację, jak było przy składaniu wypowiedzenia:P

1

@qbuteq gratulacje, ja w jednej firmie juz 12 lat, i miewam tez chwile slabosci...i nie chodzi o wzgledy finansowe...moze inaczej by bylo nie majac rodziny na karku itp ;) tak czy siak super i powodzenia w nowej robocie!

2

@qbuteq Jeszcze musisz się pomęczy na wypowiedzeniu :)

0

@qbuteq
Napisz jutro co i jak, bo aż jestem ciekaw jak dyrektor zareaguje :D

5

@qbuteq Super, brawo za odwage i za decyzje. Powodzenia w nowej pracy! :)

3

@qbuteq
Szanuje :)

22

@qbuteq I bardzo dobrze zrobiłeś. Szkoda marnować czas na pracodawcę, który patrzy wyłącznie na swoje konto. Koniecznie zdaj relacje z tego spotkania i mnie oznacz ;)

1

@qbuteq święte słowa, jak się nic nie poprawia w pracy to trzeba szukać innej. Ja zmieniłem w styczniu i po 8 miesiącach mam pensje 3razy wyższa niż w poprzedniej pracy, a i zajęcie ciekawsze

14

@qbuteq Jako przedsiębiorca i przyszły pracodawca (na razie zlecam, a nie zatrudniam) popieram w 100%!
To jest jeden z głównych problemów i zarazem patologii dyrektorów, menagerów i prezesów firm.
Nie doceniają tych, dzięki którym mogą jeździć autem w leasingu.

Czym się zajmujesz? Jaka branża i stanowisko?

6

@qbuteq Pensja pensją, ale czy są owocowe wtorki? Pyszna kawa z ekspresu? Zgrany dynamiczny młody zespół?

1

@qbuteq legancko jest dobrze robią chłopaki. :D powodzenia, oznacz mnie w relacji :D

9

@qbuteq Jak jesteś na umowie o pracę to spóźniłeś się dwa dni, wypowiedzenie będzie liczone od października ;P

7

@michal26 Po polsku to będzie starszy inżynier procesu, branża automotive

@Whudi wszystko jest plus jeszcze piątki bez dress-codu i darmowy parking xD

@chudinhomc wiem, przeżyję jak się nie uda odejść za porozumieniem stron

5

@qbuteq Gratulacje. Co ciekawe, ja jestem w identycznej sytuacji :) W swojej firmie (średnie przedsiębiorstwo, zatrudniające pewnie z 30 ludzi, branża telekomunikacyjna) jestem już 7 lat, w projekcie zostałem jednym z nielicznych ze starej gwardii, reszta to ludzie, którzy są u nas max 1-2 lata. W związku z powyższym to ja mam tam największą wiedzę i często do mnie zwracają się wszyscy o radę, pomoc itp. Mimo to o podwyżkach nie ma mowy, bo "nie stać nas", albo "poczekaj aż będzie nowy kontrakt". No to trochę poczekałem, ale że nic się nie zmieniało, to złożyłem CV do giganta w mojej branży, a tam praktycznie z miejsca mnie wzięli na podobne stanowisko. Pensja większa o 30% i to na start, obiecana dalej ścieżka rozwoju i podwyżek, premie, opieka medyczna, multisporty itd (gdzie w obecnej firmie nie ma nic, tylko goła pensja). Zaczynam od połowy października. A przy składaniu wypowiedzenia rzeczywiście miny kierownictwa bezcenne :)
PS. Jedynie martwi mnie, że idę do dużej korporacji, a więc trzeba będzie znieść różne upierdliwe rzeczy, ale przeżyję.

4

@qbuteq pamiętaj, wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma i zamykaj drzwi tak,żeby je potem swobodnie otwierać. !

4

@qbuteq Bardzo fajna branża :) Gratuluje sukcesu i życzę samych miłych chwil w nowym miejscu pracy :)

0

@qbuteq Wiele osób niestety przeraża "okres wypowiedzenia" i fakt że druga firma niekoniecznie chce czekać, a po tych 3 miesiącach może już tej drugiej opcji nie być :)

3

@qbuteq ojej panie Qbuteczku, zwalnia się pan? A jaka szkoda, właśnie szykowałem panu awansik.

Co prawda pensja ta sama, ale bardziej prestiżowe stanowisko i więcej obowiązków!

1

@qbuteq Zbieram się z podobnym zamiarem, bo wiem że przy zmianie pracy dostanę z marszu 50% większą kasę niż obecnie, a jako że pracuje w branży IT, to propozycji jest dość sporo dla ludzi z doświadczeniem. Jedyne co wstrzymuje/hamuje, to właśnie przyzwyczajenia obecnej pracy i warunków (całkiem spory zapierdziel przy okazji), ale chcę zacząć składać CV i coś zmienić również. Dzięki, bo to kolejna dawka motywacji jakiej potrzebuje :-)

2

@qbuteq Moriba, to Ty?
:)

0

@qbuteq Jeżeli zaoferowali dwa razy więcej, to musiałeś być mocno dymany przez szefa.

0

@qbuteq wołaj jutro :p

2

@usztafik @qbuteq no niestety tak to już jest, że "stary" pracownik nie dostanie podwyżki, bo firmy "nie stać", a przychodzi ktoś nowy i z miejsca dostaje podobną kasę, albo i lepszą. Starych pracowników się szanuje dopiero wtedy jak składa wypowiedzenie i nagle chcą rozmawiać

0

@qbuteq sto procent prawdy. 4 lata temu zrobiłem to samo i mimo, że trzeba było zaryzykować to zaryzykowalem. Gdybym mógł cofnąć czas to zrobiłbym to jeszcze raz. Tak jak dyrektor twierdził że nie da rady podwyżki oraz asystenta mi nie zatrudni mimo, że jest bardzo dużo pracy to przy złożeniu papierów i podwyżka się znalazła i możliwość zatrudnienia asystenta.
Jeśli pracodawca nie szanuje pracownika to warto rozejrzeć się za innymi możliwościami, a nie siedzieć w miejscu i czuć frustrację z powodu słabego stanowiska, pensji czy atmosfery w pracy.

0

1

@qbuteq W tym miesiącu mam zamiar zrobić podobnie, niedługo mam pierwszą rozmowę :) Już tak zrobiłem kilka lat temu, gdy byłem w "mojej" pierwszej firmie Junior Devem za 2500 brutto, a przez pół roku nie mogłem się doprosić podwyżki, choć nieformalnie byłem nawet zastępcą mojego przełożonego. Ciągle słyszałem od szefa, że "musisz czymś się wykazać, ja muszę mieć za co dać Ci tę podwyżkę", choć byłem pewien swojej wiedzy, swojego rozwoju i tego, że dobrze wykonuję swoją pracę. Gdy odszedłem za 2x większy hajs, usłyszałem od przerażonego moim odejściem szefa, że była dla mnie szykowana duża podwyżka, a na odchodne - że jestem "nielojalny, niekoleżeński, brutalny i przepłacony". Najlepsza była rozmowa mojego kolegi z zespołu z szefem, już po moim odejściu, gdy szef stwierdził: "nie wiem, dlaczego on odszedł, przecież od pół roku mu mówiłem, że dostanie podwyżkę...", na co kolega odparł: "no właśnie - mówiłeś.". Pozdro! :)

0

@qbuteq Bardzo fajny wpis! Powodzenia w nowej pracy, mam nadzieję, że będziesz tam doceniony i będziesz mógł się realizować (poza oczywiście 2-krotnie lepszymi zarobkami!). Gratki!

0

@qbuteq Oznacz mnie jutro :-)

0

@qbuteq Brawo. Ja sam pracuje w jednym miejscu już no 10 albo 11 rok. Dostaję podwyżki, ale wiem, że powinienem dostawać dużo więcej. Przez tyle lat bylem na różnych stanowiskach, bardzo wiele się nauczylem i z zwykłego pracownika, awansowalem na kierownicze stanowisko, nawet swego czasu rywalizowalem z moim obecnym szefem o stanowisko szefa działu. Od jakiegoś czasu czuje się wykorzystywany, ale niedługo idę po podwyżkę, jeśli nie dostanę ile chce, być może będę musiał pomyśleć o innych krokach. Gratulacje dla Ciebie i powodzenia w nowej firmie.

0

@qbuteq ależ Panie Areczku, jakie wypowiedzenie? :P

Gratuluję decyzji - sam właśnie jestem na wypowiedzeniu, od 1 października nowe miejsce, nowa branża, nowe wyzwania i inny styl pracy. Ostatni miesiąc w korpo (w tym 2 tygodnie urlopu;)

1

@qbuteq brawo !!!! i szacun za odwagę. Od dłuzszego czasu myślę o zmianie, byłem na kilku rozmowach. Wszędzie lepsze warunki, ale jeszcze sie wstrzymuję- dzieci i kredyty są skutecznym blokerem. Ściana jest coraz bliżej.. U mnie w firmie (gigant jak na polskie warunki), po odejściu lub gdy kogoś zatrzymają przy wypowiedzeniu jest zawsze ta sama rozmowa: jestesmy liderem, tamta firma to jakiś krzak, bedziesz sie tam nudzić, na pewno upadna za jakis czas, przecież tyle dla ciebie zrobilem - chcesz mnie zostawić? , to nie jest dobry moment na odejscie :D itd. ogolnie kino :)

1

@qbuteq Daj znać czy dyrektor żyje po decyzji, jakie były wrażenia i czy dali kontrofertę :P

0

@qbuteq Areczku nie wygłupiaj się. Widzimy się jutro o 6.
Mam trochę podobną sytuację, tylko chodzi o zmianę stanowiska, więc od kilku dni CV krąży w sieci. :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna sprowadzić Daniego Alvesa?