La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1580 Culés

#Tiki-taka

Nieoficjalnie wypożyczenie z obowiązkowym wykupem Griezmanna ma kosztować Atlético 10 milionów już teraz i 40 milionów po zakończeniu wypożyczenia. Rojiblancos w komunikacie piszą tylko o „rocznym wypożyczeniu z możliwością przedłużenia o kolejny rok przez każdą z dwóch stron”. [Sport]

0

Cos mało kolorowo

0

Griezmann odszedl na stale

118

nie stac nas niestety na przebudowe w stylu wywal/kup w zamian. Musimy najpierw posprzatac, stanac na nogi jak tylko sie da i zaczac budowac od nowa.
Bylem z Barca gdy byla na 15 miesjcu w lidze momentami i bede z nimi teraz. VEB

51

@catalanian09 To jest postawa godna prawdziwego kibica. Ja tezy często psioczę na Barcę, ale koniec końców i tak z nią jestem na dobre i na złe.

37

@catalanian09 Nie każdy pamięta jaki syf był kiedyś. Kolonia holenderska i mimo gwiazd typu Figo, Rivaldo itp nie potrafiliśmy zdobywać trofeów. Teraz zaczyna się nowa era. Bez Messiego, bez Griezza. Za to z młodymi zawodnikami. Mimo wszystko wierzę, że w dłuższej perspektywie Laporta wyprowadzi nasz klub na prostą. Trzeba będzie ocenić za dwa-trzy lata gdzie zmierzamy. Najważniejsze, że Bartomeu już nie pogrąża klubu kreatywną księgowością.

1

Coraz więcej w internecie jest informacji o tym, że: Atletico ma opcje wykupienia Griezmanna, a nie obowiązek.. No i bardzo mnie ciekawi jak obecnie będzie wyglądać pokrycie jego pensji.. Znowu Barca połowę będzie płacić??

Ps. Oddaliśmy Ville za czapkę ryżu, Atleti mistrz. Oddaliśmy Suareza za pół czapki ryżu, Atleti mistrz.. Oddajemy Griezmanna.. Noo powiedzmy za 2 czapki... Ja prdl...

1

@catalanian09 pisałem to samo po odejściu Messiego - przed nastaniem wielkiej Barcelony Rijkarda i Guardioli mieliśmy 3 sezony poza podium, a jeden z nich wręcz poza top 5. Co było później, każdy pamięta.

0

Aż przykro patrzeć na to co się dzieje. Smutne to wszystko :(((

8

Z finansowego punktu widzenia im dłuższe wypożyczenie tym lepiej - bo zostają zachowane olbrzymie odpisy amortyzacyjne.
Umowa zapewne jest skonstruowana w taki sposób że Atletico zapłaci 40mln po okresie wypożyczenia - za rok lub za 2 lata - w tym czasie oprócz 10mln dodatkowym zyskiem jest amortyzacja zawodnika. To bardzo sprytne księgowo, ale fajnie by było znać więcej szczegółów. Jeśli tak Laporta skonstruował umowę to oszczędności mogą być nawet dużo większe niż 200mln euro.

0

@Magicc89PL te czasy długo nie wrócą..

0

@MatiSh Fakt, teraz Laporta to robi!

0

@Ireneuszp Bredzisz. ;)

0

Dlaczego nikt trgo nie potwierdził oficjalnie?

0

Obowiązkowy wykup? Czytałem dzisiaj kilka twitów i piszą, że nie ma obowiązku wykupu tylko opcja wykupu...

0

@JarekS ale to jest pewne info, że jest obowiązek wykupu? Tylko takie info czytałem na MD i Sporcie. Chyba nawet Romano podawał info, że jest opcja wykupu, a nie obowiązek

2

@catalanian09 Święte słowa, kolego!! To samo w moim przypadku!

0

@Przemas8411 Również bardzo mnie ciekawi jak to jest, dlatego napisałem że fajnie by było znać szczegóły umowy. Różnica pomiędzy oszczędnościami w jednym i drugim przypadku to grube kilkadziesiąt milionów euro, zatem znacząco może mieć wpływ na uzdrowienie finansów klubu.
Z jednej strony odpisy amortyzacyjne są więcej warte od potencjalnej kwoty wykupu, ale trzymam kciuki że zrobiliśmy lepszy interes niż pozornie może nam się wydawać. Na ten moment to tylko doniesienia dziennikarskie - musimy poczekać na oficjalne informacje.

0

@catalanian09 wtedy to jednak był problem personalny, czyli słaby scouting (christanval, cirić, dehu czy inne wynalazki z gatunku 'no name'). teraz niestety będzie trudniej. bo oprócz mocno przeciętnej kadry dochodzi dziura w kasie, co uniemożliwia sprawne zastępowanie wielu z tych patałachów.

1

@MatiSh gdzieś to już powiedziano, ale Laporta chyba chce jak najszybciej przejść do ofensywy. teraz totalnie obniżyć wynagrodzenia taką terapią wstrząsową i pozbyć się balastu, nawet kosztem wyników w tym sezonie, by już za rok móc wydać trochę kasy na porządne transfery. tak było za pierwszym razem. po przyjściu kupił praktycznie tylko Ronaldinho, a większe transfery (Deco, Eto, Giuly) nastąpiły sezon później. teraz nie mógł nawet tego Ronaldinho kupić (w zamian 4 transfery za free), ale za rok (to sporo czasu także dla nowych umów sponsorskich i projektów), może być ciekawie. bądźmy dobrej myśli.

0

@JarekS
Jeśli Atleti za rok zapłaci 40 mln oprócz tych 10 teraz to pozostaną 2/5 lat jako niezamortyzowane czyli mamy stratę ok 54 mln.

0

@Ryjewski Może za głupi jesteś by to zobaczyć albo nie masz pojęcia na ten temat?

0

@Ireneuszp Tak, tak. Zdecydowanie. To musi być to. Ty masz pojęcie, sprzedałbyś wszystkich, których trzeba sprzedać, zostawił Messiego i zakontraktował Haalanda tylko w tym okienku. Gość, który ma ogromne pojęcie o zarządzaniu po prostu podejmuje głupie decyzje, żeby zrobić Wam wszystkim tu na forum na złość. To jest w jego interesie, przyszedł po prostu popsuć humor typom z polskiego portalu o FC Barcelonie. Pewno z tej sprzedaży Griezmanna będzie prowizja do kieszeni Laporty, na 1000%. Z Wami gadanie nawet już nie jest zabawne.

0

@Ryjewski Strasznie bzdecisz! Skąd czerpiesz wiedzę? Jasnowidzisz? Nie masz zielonego pojęcia co ja sądzę na temat a wypisujesz dyrdymały. Laporta nie podejmuje transparentnych decyzji i w pełni korzysta z dobrodziejstw kreatywnej księgowości i w tym niewiele różni się od poprzednika. A miało być inaczej! To wszystko co napisałem bo tak to widzę.

« Powrót do wszystkich komentarzy