La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1309 Culés

6

#19 ALFABET FILMOWY

Zasady
1. Podajemy TRZY filmy o tytule rozpoczynającym się na daną literę alfabetu. Tytuły polskie, ewentualnie w języku angielskim.
2. Nie mają być to filmy uważane przez was za najlepsze tylko przede wszystkim
a) Takie, które dodalibyście do ulubionych
b) Takie, które miło wspominacie czy lubicie
c) Takie, które możecie oglądać w kółko lub chętnie byście obejrzeli ponownie
3. Mile widziany podany rok produkcji, komentarz na temat danej produkcji - dla chętnych.

LITERA T
1. Trzy kolory (cała trylogia)
Kieślowski to mój imiennik i ulubiony reżyser spośród wszystkich polskich twórców. I ta trylogia to potwierdza. Te filmy są wizzualnie perfekcyjne, niosą zarówno ukryte, jak i zauważalne przesłanie i mają w sobie coś metafizycznego za co zawsze Kieślowskiego cenie.
2. Tokijska opowieść (1953)
"Gdy umierają rodzice, dzieci nie są w stanie dla nich już nic zrobić". Ozu stworzył obraz niesamowity. O przemijaniu, umieraniu i życiu. Najbardziej japoński reżyser zlożył hołd zwyczajnym ludziom.
3. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)
Zawsze mnie cos przyciąga do obrazu amerykańskiej prowincji. Tutaj dostajemy przejmującą historię ze świetna obsadą. McDormand w pełni zasłużony Oscar.
@Colon @JimMorrisonFCB @Kidd @PatrychoO @patataj @paweldunajecfcb @neeed @klopx @kamilo0066 @John_Doe

2

@BorzyKrzys Trainspotting
Thelma and Louise

1

@BorzyKrzys Thelma i Louise
The Lion King
Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri

0

@BorzyKrzys
1. Terminator 1 i 2. Co tu dużo mówić klasyka kina.
2. Troja. Po prostu lubię te klimaty.
3. Tańczący z wilkami. Jak byłem mały i pierwszy raz to oglądałem to cały film czekałem aż Costner zatańczy z tymi wilkami wreszcie

0

@BorzyKrzys
Truposz (1995) J.Jarmush
Szczerze to nie jestem wielkim fanem Jarmusha. Nie rozumiem zbytnio zachwytu nad jego filmami... Ale to - ten film jest wspaniały i pamiętam, że bardzo wpłynął na moje życie :)
Terminator 2 (1991) J.Cameron
Nieśmiertelny klasyk z genialnym soundtrackiem. W swoim gatunku wciąż absolutny TOP!
Truman Show (1998) P.Weir
Jedyny taki i chyba pierwszy. Pomyśleć, że teraz ludzie zamykają się w takich światach dobrowolnie... Oglądam w TV za każdym razem gdy puszczają :)

0

@klopx Noc na Ziemi top.

0

@Colon nie widziałem jeszcze ale mam na liście :)
Broken Flowers czy Ghost Dog nawet były spoko ale np jego dwa ostatnie: Patersona i Truposze nie umierają nie ogarniam...

1

@klopx GD dobry

1

@BorzyKrzys

TAKSÓWKARZ 1976
TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI 2017
TAŃCZĄCY Z WILKAMI 1990

1

@BorzyKrzys

Tajemnica Marrowbone (2017)
To nie jest kraj dla starych ludzi (2007)
Trup (2012)

1

@BorzyKrzys
1. The Cincinnati kid (1965)
Cincinnati (Steven McQueen) gra w pokera o pieniądze. W ostatecznej rozgrywce ze starym mistrzem woli grać uczciwe "bez pomocy". "(...) Po prostu nie jesteś jeszcze na mnie gotowy!"

2. The Fall (2006)
Kaskader w szpitalu opowiada małej dziewczynce historyjkę. Filmu z lepszymi plenerami nie zobaczycie.

3. The Killing (1956)
Świetny kryminał o napadzie na tor wyścigowy konnych. Nieważne jak bardzo drobiazgowy i przemyślany jest plan, jeśli coś ma się pójść źle, tak też się potoczy. Stanley Kubrick napisał scenariusz i wyreżyserował ten film gdy miał 28 lat :)

Bonus. The Teahouse of the august moon (1956)
Komedia. Po wojenna Japonia, a dokładniej Okinawa. Wysłannik amerykańskiej armii ma uzachodnić mieszkańców pewnej wioski. Po pierwsze wybudować szkołę, ale tubylcy wolą herbaciarnię. Kolejny film, któremu się dostało od poprawności politycznej... Czemu? Między innymi dlatego, że Marlon Brando grał Azjatę, co stanowi YELLOWFACE XD

« Powrót do wszystkich komentarzy