La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 533 Culés

57

Jestem ciekawa jakie byłyby komentarze gdyby ta naćpana patologia wtargnęła do autobusu i komuś coś zrobiła. Np dźgnęliby kierowcę nożem. Wtedy wszyscy by pisali ,,dlaczego nie odjechał?". Ogólnie na tę tragedię złożyło się dużo idiotycznych decyzji, za dużo alkoholu i agresji. Szkoda dziewczyny. Kierowcy w sumie też, bo jedną głupią decyzją w emocjach zniszczył sobie i innym życie.

18

@clyde I rodziny kierowcy też Szkoda.
Jechał do pracy z myślą zapewnienia im bytu, a nie żeby kogoś zabić ( tak sądzę ).
A możliwe, że pozbawił dzieci Ojca i Żonę Męża ( na wolności przy nich )

35

@clyde szkoda to kierowcy, że za tak niską pensje musi się użerać z patologią.

15

@Rust_Cohle no wiadomo. Ogólnie też jakoś negatywy wydźwięk ma to, że matka dwójki dzieci, która ma 19-lat, szarpie się z jakąś patologią na środku ulicy. Po co ona tam stała skoro on trąbił? Dziwne to wszystko...
@koksik2700 to swoją drogą

0

@clyde co co co się stało

7

@Ghotti łazienka jest zamknięta

5

@clyde a skąd wiemy że np część atakowanych nie chciała się schronić w autobusie?
Czemu zakładacie że chcieli wtargnąć do autobusu żeby komuś krzywdę zrobić jak tam już się część sama ze sobą tukła.
Poza tym zrozimialmbym że kierowca chce uciec, odjechać bo czuję się zagrożony, ale on skręcał specjalnie w jakiegoś typa który był przed autobusem.
To nie jest normalne zachowanie, nawet w sytuacji napięcia. Normalnym byłoby odjechanie, ucieknięcie, a nie chxec rozjechania człowieka (chodzi mi o gościa w którego kierunku skręcał).

0

@clyde no serio dopiero wstaje po sobocie a na Onecie nic nie widzę :P

2

@Ghotti jakaś patologia biła się na ulicy, chcieli wtargnąć do autobusu, kierowca ruszył i przejechał najmniej winną, bo laskę która rozdzielała towarzystwo.

0

@clyde już widzę o2 nie zawiodło

7

@Bobo25 jak mawia klasyk: co Ty pierd… człowieku?

5

@Bobo25 Przyznaj, że ty też tam się biles. Oceniam po tym co napisałeś.

3

@VenoM @Brashearr
Tak, kierowałem tym busem...
O co wam chodzi? Byliście tam że wiecie co naprawdę tam się stało???
Skąd więcie że chcieli wtargnąć do autobusu i komuś krzywdę zrobić?
I wytłumaczcie mi czemu kierowca chciał rozjechać tego gościa który uciekał przed autobusem zamiast poprostu odjechać/uciec skoro wg was bał się że mu coś zrobią jak wtargną do auta ?
Bądźmy poważni.

13

@Bobo25 Gdyby chcieli się schronić wystarczyłoby po prostu uciec. Na ulicach już trochę ludzi było także tymbardziej wszystko już było z masą świadków. Na filmie widać jak kierowca od razu rusza w momencie gdy ktoś szarpie drzwi, które się lekko uchylają. Ciężka sytuacja do oceny bo on oprócz swojego życia miał też w środku pasażerów. Będąc pasażerem wolałbys żeby kierowca ruszył nie zwracając uwagi na agresorów przed maską czy czekał aż oni wejdą do środka i nie wiadomo co Ci zrobia?

1

@Gaz Okej, rozumiem, ale czemu on chciał rozjechać tego gościa który uciekał przed samą maską. Przecież widać wyraźnie jak skręca autobusem w stronę chodnika gdzie ucieka ten gość. Normalnym chyba zachowaniem, nawet w tak napiętej stresowo sytuacji, byłoby odjechanie z miejsca po jezdni a nie skręcanie na chodnik tam gdzie ucieka gość...

7

@clyde A skąd wiesz, że to była patologia i że była naćpana?

7

@Persyfl Oni już wszystko wiedzą. Sąd jest niepotrzebny.

21

@Persyfl normalni ludzie się tak nie zachowują. Naćpana/pijana jeden pies.

2

@clyde Przeciez ta patologia mial w dupie by ten autobus jakby juz przypodjedzaniu nie wpadl w nich...

24

@clyde odpowiedź mi na jedno proste pytanie. Ten kierowca był prawie niewidomy, że dopiero z odległości 10m zauważył co się dzieje na ulicy? Po co w ogóle tak blisko podjeżdżał do tej rozróby? Stanąć w odpowiedniej odległości i powiadomić odpowiednie służby, ewentualnie próbować objechać ten cały burdel.
Tak jak pisałem w poprzednim poście, kierowca podejmujący takie decyzje nie powinien w ogóle zostać dopuszczonym do kierowania pojazdami. Nie powinien w ogóle przejść psychotestów, które niestety w Polsce to nieśmieszny żart.

2

@clyde najpierw piszesz, że nie wiesz po co ona tam wogole stała a później sama sobie odpowiadasz na to, że chciała rozdzielić towarzystwo. Może jej partner uczestniczył w tym i chciała go odciągnąć, uspokoić?
Łatwo się wszystko ocenia z boku nie będąc w centrum wydarzeń

4

@RichardWinters uwielbiam ludzi w stylu "nie wiem, ale wypowiem się".

a) kierowca wjeżdżając na tę ulicę wychodzi z 60' zakrętu zza wysokich budynków
b) na prawym pasie bardzo często ustawione są inne autobusy zasłaniające widok
c) nie prowadziłem nigdy autobusu przegubowego, ale zakładam, że nawet przy 40km/h droga hamowania nie wynosi 10m, nie mówiąc już o ewentualnych osobach w środku

W innej dyskusji pisałem już, że nie bronię kierowcy, aczkolwiek przy pierwszej sytuacji gdy dojeżdżał do grupy nie zarzuciłbym mu zbyt wiele.

Oddzieliłbym to od sytuacji, gdy chciano go zaatakować próbując wyważyć drzwi, a on zdecydował się ruszyć. Tu pole do dyskusji jest znacznie większe.

7

@clyde Rozumiem, że sędzia wydał już wyrok, że towarzystwo było pijane i pod wpływem narkotyków?
A nawet jeśli by byli, to nikt temu kierowcy nie dał prawa taranować tej dziewczyny.
Mam nadzieję, że sąd będzie go sądził jak za zabójstwo.

1

@Persyfl A widziałeś film? Normalni ludzie nie leją się na mieście, na ulicy i nie kopią w autobus.

1

@HighestInTheRoom A ja mam nadzieję, że dostanie jak najniższy wyrok i dobry prawnik go wybroni. Oby nie trafił na sędziego o twojej mentalności.

18

@LuisSalvano Normalny kierowca widzi sie dzieje na ulicy i nie wjedza w ludzi. I nie wazne ze patologia czy nie

5

@lukfasz ty oglądałeś w ogóle ten filmik? A to nie jest przypadkiem tak, ze jak się nie ma widoczności bo zasłaniają budynki ( xd) albo inne pojazdy to się w ogóle nie włącza do ruchu nie mając pewności, że się ten manewr poprawnie wykona? A jak się ma ograniczoną widoczność to się jedzie na tyle wolno żeby móc się natychmiast w razie potrzeby zatrzymać? Ja myślę, że ty czegokolwiek poza rowerem nie prowadziłeś jeśli nie wiesz takich podstawowych rzeczy. Przecież oni od dawna od dawna tam biegali po środku drogi, więc jaka droga hamowania?
Jeśli on w tej sytuacji ich nie zauważył i w nich wjechał to ma ewidentny problem ze wzrokiem i nie nadaje się do prowadzenia pojazdów. Jeśli ich widział i nie zatrzymał się w bezpiecznej odległości, a nawet specjalne w nich wjechał to tym bardziej się nie nadaje.

4

@LuisSalvano Trzeba rozdzielić kilka rzeczy. Ocena z moralnego punktu widzenia zażywania narkotyków, spożywania alkoholu nie powinna rzutować na ocenę tego tragicznego zdarzenia. Druga sprawa to ocena nagannego zachowania tych młodych ludzi. Oczywiście, że takie zachowanie jest godne potępienia, jednak żeby usprawiedliwiało umyślne pozbawienie życia? Serio? Gdzie tu logika i chłodna ocena sytuacji? Ja w takiej argumentacji widzę tylko emocje i to bardzo negatywne. Kierowca powinien się zatrzymać i wezwać policję. Ma przecież możliwość zablokowania drzwi. Swoim zachowaniem sam po części sprowokował dalszy splot wydarzeń. Nie musiał podjeżdżać tak blisko. No i co to za argument żeby nie trafił na sędziego o jakiejś tam mentalności. Sędzia wydając wyrok nie kieruje się mentalnością, a literą prawa.

2

@lukfasz "uwielbiam ludzi w stylu "nie wiem, ale wypowiem się"."
Hipokryzja level hard, autobus z prędkości 30 km/h (a z taką prędkością powonien się poruszać przy ograniczonej widoczności, zakrętach jak sam stwierdzasz) przy pełnym obciążeniu zatrzyma się na odcinku poniżej 10 m.
https://ibb.co/1LT5nLM

2

@RichardWinters "to się w ogóle nie włącza do ruchu" po tej mądrości skończyłem czytać. Nie wiem czego dotyczy xd bo chyba nigdy na tej ulicy nie byłeś :)
O czym w ogóle mówisz? Autobus jest w ruchu, w dodatku na drodze jednokierunkowej, którą jest ulica Mickiewicza. Jako pojazd poruszający się po drodze, z pełnym pierwszeństwem. Nie oczekujesz codziennie, że na środku drogi będzie zbiegowisko patoli. Chociaż i tak uważam, że dołożył wszelkich starań i wyhamował autobus będąc gotowy na awaryjne działanie. W pierwszej sytuacji, o której rozmawiamy nikt nie ucierpiał. Wystarczyło aby tłum się rozszedł, a nie zaczęli atakować drzwi.

2

@LuisSalvano Ale po co te uszczypliwości?
Wyraziłem jedynie swoje zdanie z, którym nie musisz się zgadzać, ale nic nie usprawiedliwia staranowania człowieka gdy można było tego uniknąć.
Ciekaw jestem czy pisałbyś to samo gdyby ten kierowca zabiłby ci w ten sposób Twoją córkę.
Przypuszczam, że narracja byłaby zgoła inna.

9

@lukfasz Przecież na nagraniu widać, że autobus już stał w miejscu, po czym po chwili zaczął podjeżdżać pod tych ludzi. Dopiero to sprowokowało po części dalsze wydarzenia. Wystarczyło zablokować drzwi i wezwać patrol policji. Tyle.

2

@lukfasz "Nie oczekujesz codziennie, że na środku drogi będzie zbiegowisko patoli. " więc podczas jazdy autobusem "codziennie" i bezustannie nie obserwujesz drogi tylko co jakiś czas? A jak by tam jakieś pieszy na ulicę? Przecież jak on nie był w stanie zauważyć tłumu ludzi to jak byłby w stanie zobaczyć jedną osobę?
"Chociaż i tak uważam, że dołożył wszelkich starań i wyhamował autobus będąc gotowy na awaryjne działanie. "
No, chyba jednak nie wychamował bo w nich wjechał. Gościu, przestań się kompromitować, on ich powinien widzieć z daleka, a jeśli ich nie widział bo warunki ( w co nie chcę mi się wierzyć) to powinien jechać z taką prędkością, żeby spokojnie się zatrzymać w razie sytuacji awaryjnej.

"Jako pojazd poruszający się po drodze, z pełnym pierwszeństwem. " Więc jak się ma pierwszeństwo to już nie trzeba hamować? Xd Gościu, proszę zamilcz bo się tylko kompromitujesz.

1

@RichardWinters nie wiem skąd wziąłeś 30km/h jako prędkość 'właściwą'. Na drodze znajduje się ograniczenie prędkości do 50km/h.
Jak swojego czasu sporo jeździłem na tym odcinku to 40km/h to taka realna wartość (może i zaniżona). Przy tej wartości odnalazłem, iż droga hamowania to 17,64m dla autobusu o wadze całkowitej 4080kg. Pojazd przegubowy typu Solaris Urbino 18 ma wagę około 16 ton (ź: mpk Poznań). Nie chcę mi się szukać wzoru na wydłużenie hamowania względem masy, ale droga ta zapewne wyniesie między 20, a 30m, więc 2-3 razy więcej niż dane, które podajesz.

2

@Stoiczkow proponuję czytać ze zrozumieniem :)
"W innej dyskusji pisałem już, że nie bronię kierowcy, aczkolwiek przy pierwszej sytuacji gdy dojeżdżał do grupy nie zarzuciłbym mu zbyt wiele.
Oddzieliłbym to od sytuacji, gdy chciano go zaatakować próbując wyważyć drzwi, a on zdecydował się ruszyć. Tu pole do dyskusji jest znacznie większe." -> mowa tu o pierwszym 'potrąceniu', a nie dalszym rozjechaniu, gdy ruszał już z miejsca.

Odnośnie blokowania drzwi i policji duże KEKW. Nawet moja mama została kiedyś zatrzymana w aucie przez nawalonych pato. Naprawdę sądzisz, że zablokowanie drzwi i telefon Cię uratują przed takim zdarzeniem? Ja w podobnej sytuacji wycofałem na wstecznym, a decyzję podjąłem intuicyjnie. Ostatnia rzecz, którą bym zrobił to siedzenie w aucie, czekanie aż wybiją mi szybę, która się 'spajęczyła' i oczekiwanie na pomoc od policji. Przejrzyj trochę materiałów albo przeprowadź się w 'śląskie dzielnice imprezowe' typu Centrum, Ligota czy zaściankowe miasteczka aka Świony, Chorzów, Siemce, Bytom gdzie kierowcy na nocnych trasach byli atakowani nożami przez nawaleńców i żadna szyba im nie pomogła. Był swojego czasu protest i wymieniono busy na takie z zamkniętym miejscem dla kierowcy, a nie jak w wybranych przypadkach to bywało - oddzielane jedynie barierką.

1

@HighestInTheRoom Przypuszczam, że nie wychowam córki na kogoś takiego.

2

@lukfasz "autobusu o wadze całkowitej 4080kg."
Czytanie ze zrozumieniem i cudowne wyszukiwanie danych. To 4080kg które tam wyczytałeś z taką uwagą to nie żadna waga całkowita, tylko aktualne, maksymalne obciążenie. Znajdź mi autobus, który waży 4 tony, orle.
"nie wiem skąd wziąłeś 30km/h jako prędkość 'właściwą'. Na drodze znajduje się ograniczenie prędkości do 50km/h."
Krótkie pytanie- w miejscu w którym jest ograniczona widoczność i drogę zasłaniają inne pojazdy (jak sam napisałeś) jedziesz z maksymalną dostępną prędkością czy z odpowiednio mniejszą? Zwłaszcza wielkim, przegubowym autobusem?

1

@RichardWinters zapewne nigdy nie byłeś w tym miejscu, a 'wychamował' ukazuje Twój iloraz inteligencji. Oczywiście, że obserwuję zarówno jeżdżąc autem jak i motorem, ale gdy poruszam się jako pieszy nie napierdzielam się na środku drogi czy nie wybiegam jak sarna na ekspresówkę. Gratuluję oceny kierowcy po nocnej pracy o 6 rano, z pewnością autem jeździłeś jedynie w Gran Turismo i na drodze nigdy nie popełniłeś błędu nawet jeśli za taki chcesz uznać PIERWSZE zachowanie kierowcy. Jakoś nie zauważyłem aby po tej części komukolwiek się coś stało, a wręcz większość otrzeźwiała i koleś w niebieskiej (?) koszulce mógł uciec od bandy, która go naparzała w kilka osób.

Proponuję trzeźwo spojrzeć na sytuację, bo ktoś mądrze napisał - zapewne kierowca nie przyszedł do pracy z zamiarem rozjechania kogoś. To patola wygenerowała sytuację dwukrotnie - podczas bójki jak i ataku na autobus.
Na podstawie nagrań będę negował zachowanie kierowcy, który mnie jakoś nie przekonał, że nie widział, iż w kogoś wjechał - mimo, iż na LR pojawiły się głosy, że mógł patrzeć na drzwi, lusterka itp. W to, że kogoś ma pod kołami i o tym nie wie jestem w stanie uwierzyć. Po ataku może zwyczajnie spanikował bojąc się o własne życie. Nie jestem prawnikiem i nie mnie oceniać nie znając kompletu informacji, ale 20 dla kierowcy i 5 dla toczących bójkę ku przestrodze i ze względu na wygenerowanie sytuacji może było by słuszne. Szkoda dziewczyny, która chyba chciała oddzielić partnera od bójki.

2

@RichardWinters ok przyznaję rację w sprawie 4080kg i gratuluje przeczytania, a nie jedynie rzucenia okiem. Nie zmienia to jednak faktu, że pojazd w publikacji, na którą oboje spojrzeliśmy ma chyba wagę całkowitą 9140kg, a nie ~16 ton. Minimalna droga hamowania przy ~9 tonach to 17m, więc wciąż zapewne to będzie powyżej 20m dla ~16 ton, więc dane, które podałem są prawidłowe względem Twoich absurdalnych 10m.
Odnośnie 30km/h to proponuję wyjść z domu :)

1

@lukfasz "zapewne nigdy nie byłeś w tym miejscu, a 'wychamował' ukazuje Twój iloraz inteligencji."
Oho, brakuje argumentów i zaczynamy czepiać się ortografii?
"Oczywiście, że obserwuję zarówno jeżdżąc autem jak i motorem,"
Proponuję oddać prawo jazdy w takim razie bo nie masz bladego pojęcia o przepisach drogowych i bezpiecznym poruszaniu się pojazdami.
"W to, że kogoś ma pod kołami i o tym nie wie jestem w stanie uwierzyć."
Ty tak na poważnie? Zobacz na gościa w szarej koszulce, biegnie mu centralnie przed autobusem, a on go popycha maską, ma jego głowę centralnie na wprost kierownicy, jego też nie widział?
https://vimeo.com/581521867

1

@lukfasz Ja rozumiem, że sytuacja jest złożona. Jednak kierowca pod wpływem stresu podjął najgorszą z możliwych decyzji. Rzeczywiście pierwszy raz gdy lekko trącił jakąś osobę pewnie nagle hamował i tutaj pełna zgoda, bo zapewne ciężko wyhamować taki pojazd. Potem podobno ktoś kopał autobus i szarpał drzwi, jednak kierowca spanikował i podjął fatalną decyzję.

1

@lukfasz "Odnośnie 30km/h to proponuję wyjść z domu :)"
Czyli podtrzymujesz swoją wersję, że przy ograniczonej widoczności powinien jechać z maksymalną, dostępną prędkością? Naprawdę, gościu, oddaj prawo jazdy.

1

@RichardWinters jak argumentów skoro dałem ich więcej w dyskusji niż osoba, która zapewne nawet nigdy się nie znalazła w tym miejscu?
"Bezpiecznym poruszaniu się" :D Niech zgadnę, niedzielny kierowca jadący 60km/h przy ograniczeniu do 90? Takich nam trzeba. Będąc pieszym nawet wchodząc na pasy czekam na reakcję kierowcy, bo sam będąc po drugiej stronie wiem, że mogę być np. oślepiony przez słońce czy po deszczu przez jezdnię. Nie wchodzę jak większość ciemnej masy na pasy 'bo pieszy ma pierwszeństwo' i poniekąd je wymuszając. Pomijam też fakt, że obecnie zdecydowana większość wchodzi na pasy gapiąc się w telefon lub słuchając muzyki. Ok, można i tak, ale sądzę, że pieszy ma bądź co bądź większe pole manewru i będąc w społeczeństwie należy wzajemnie dbać o bezpieczeństwo. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy na środku drogi, za zakrętem, napierdzielam się w kilkanaście osób, a później odwracam się do kierunku jazdy. No kurde, wymagajmy też coś od samych siebie. O dalszym ich rozjechaniu to długa dyskusja, ale w pierwszej części nasuwa się podstawowe pytanie... co oni w ogóle robili w tym miejscu? Naprawdę sądzisz, że gdyby nie dalsza część zdarzenia (pomijając nagłośnienie sprawy) to za te delikatne potrącenie sąd by uznał winę kierowcy, a nie patusów?

POD KOŁAMI miałem na myśli dziewczynę i wyczucie, że ktoś się pod nimi znajduję jeśli realnie nie zauważył jej wcześniej (w co jak napisałem zdanie wcześniej osobiście nie wierzę), a nie przed maską. Odnośnie gościa w szarej to sądzę, że go widział, ale to tylko mój domysł (nie wiem czy nie zerkał na lusterka, drzwi itp) - aczkolwiek sam tor jazdy by się obronił bo zajeżdżał na przystanek.

1

@Stoiczkow ani przez chwilę nie neguję drugiej części sytuacji co chyba dobitnie ukazuje mój komentarz o +20 dla kierowcy i po 5 dla uczestników. Niemniej jednak nie byliśmy w jego skórze, nie będę go bronił w drugiej części, ale z pewnością ma argumenty aby dostać karę zdecydowanie niższą niż 25.

1

@RichardWinters kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Naprawdę zawsze jeździsz 30 na 50 nawet na trudniejszych odcinkach lub nie przekraczasz prędkości? Chciałem też zauważyć, że 40 na 50 to nie 'maksymalna'. Dla mnie EOT.

1

@lukfasz "Niech zgadnę, niedzielny kierowca jadący 60km/h przy ograniczeniu do 90?". Jeśli np. jest ograniczona widoczność (np. mgła), lub przy drodze znajdują się ludzie, albo zwierzęta i jest ryzyko, że wtargną na jezdnię to tak, zwalniam i jadę z prędkością mniejszą niż dopuszczalna. To dla Ciebie takie zaskoczenie? Naprawdę, gościu, oddaj prawo jazdy bo nie nadajesz się do prowadzenia pojazdów.
”POD KOŁAMI miałem na myśli dziewczynę”
Aha, więc jak była pod kołami to źle i wypadało by się zatrzymać, ale jak się kogoś popycha maską to już całkiem spoko? Xd
"(nie wiem czy nie zerkał na lusterka, drzwi itp)"
No oczywiście, świetny pomysł, mieć przed maską grupę ludzi i w tym czasie skupić się na obserwacji lusterek xd. Ty też tak robisz?
"Dla mnie EOT."
Masz rację, na twoim miejscu też bym się wreszcie zamknął.

Komentarz usunięty

2

@Stoiczkow zablokowanie drzwi na pewno wiele da jak dobija się grupa agresywnych ludzi ;)

3

@clyde A skąd wiesz, że pijana i że to wszystko członkowie jednej grupy?
Jak masz informacje, czy to był konflikt w ramach jednej grupy, czy może na przykład jakaś inna grupa napadła na ludzi wracających z pracy w gastro, to chętnie posłucham.

0

@takisobiektos Zabawne gdy ktoś, kto nie potrafi w sposób komunikatywny napisać komentarza, pisze o patologii :D

1

@lukfasz "W takim razie na autostradzie powinieneś zawsze jeździć 100km/h bo zgodnie ze znakami jest duże ryzyko, że zwierzęta wyskoczą na drogę."
Jakie znaki, jakie 100 km/h, jakie zwierzęta, ty jeździłeś kiedykolwiek autostradą? Zaczynam myśleć, że Tobie nie ma czego zabrać, bo prawo jazdy to dla Ciebie nieosiągalne marzenie.
"tak zerkam nie tylko przed siebie, ale przede wszystkim myślę o sobie."
Myślisz o sobie więc patrzysz w lusterka? Xd
"A, że ja przez całą dyskusję cię nie oceniłem to pozwolę sobie na koniec - nie będę kontynuował dyskusji z debilem, bo sprowadzisz mnie do swojego poziomu i wygrasz doświadczeniem w tej kategorii :) /ignore"
Ja cię od d... wyzywał nie będę bo nie muszę, końcówką tego wpisu (i wszystkimi innymi w sumie) sam się przed wszystkimi przedstawiłeś.

4

@LuisSalvano Normalni to znaczy jacy? Wiesz, że udział w bójce nie zawsze jest wolitywny? Większość z was wie tylko tyle, co na filmiku. Może, w co wątpię, ktoś zadał sobie trud sprawdzenia profilu drogi i możliwości otwarcia drzwi autobusowych od zewnątrz, ale to tyle. A, nie przepraszam, policja podała, że kierowca jest trzeźwy. Za mało mamy informacji, żeby wyciągać sensowne wnioski, a wy tylko tańczycie jak te, krytykowane tu co chwilę, media grają.

3

@clyde nikt nawet nie bierze pod uwagę, że mogły być dwie grupy... jedna przypadkowa i druga agresywnych patusów... Kierowca podejmował od początku fatalne decyzje. Nie mieści mi się w głowie jak można ruszyć do przodu widząc przed sobą ludzi. Nawet nie próbował ich wyminąć. Ogromnie szkoda mi tej dziewczyny. Kierowca oczywiście też jest poszkodowanym, ale jego reakcja na całą sytuacje jest fatalna i to że spanikował nie jest żadnym usprawiedliwieniem, a jedynie może być jakimś czynnikiem łagodzącym. Ta dziewczyna straciła życie, a ofiar mogło być więcej. Gdyby każdy się zachowywał w takich sytuacjach jak ten kierowca to każdy np strajk kończyłby się z ofiarami śmiertelnymi. Z drugiej strony nie znamy całej sprawy. Ciężko jest to ocenić.

Komentarz usunięty

1

@Persyfl Chłopie, patusy wtargnęły na jezdnię, lali się, zaatakowali autobus. Kierowca trąbił, postraszył ich, nie przyniosło to efektu. Finalnie zestresowany kierowca ruszył i wciągnął babę pod podwozie. Babę, której nie powinno tam być, podobnie jak ludzi na torach. Do tego była młodocianą matką dwójki dzieci, a o świcie bujała się z pijaną/naćpaną i agresywną patologią. Dziękuję, tyle w temacie.

1

@Croocers No popatrz, a jakoś żaden z przechodniów, którzy byli na chodniku nie ucierpiał. Pomyślmy dlaczego? Może dlatego, że normalnie stali na chodniku, zamiast lać się na środku ulicy?

3

@clyde "Gdyby patologia wtargnęła do autobusu"...ale nie wtargnęła i kierowca "uciekając" mógł chociaż spróbować wyminąć kobietę, a on wjechał w nią z pełną premedytacją i dla mnie nie ma dla niego żadnego wytłumaczenia. Jego życie nie było bezpośrednio narażone i taka reakcja z jego strony jest niewytłumaczalna.

6

@LuisSalvano no tak, to jest trafny argument. Przecież ludzi na ulicy można rozjeżdżać

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

0

2

@LuisSalvano Ty tak poważnie?

2

@LuisSalvano Skąd wiesz, że patusy? Skąd wiesz, że byli pijani/naćpani? Skąd wiesz, czy na przykład nie wracała z albo nie jechała do pracy?

2

@LuisSalvano "W wyjątkowych okolicznościach jak widać można."
Dobrze się czujesz? Bo czytając te twoje dyrdymały, mam ku temu pewne wątpliwości.

2

@Persyfl A ty z ich paczki jesteś, że tak usilnie bronisz? 6 nad ranem, leją się na ulicy. Trzeźwi raczej nie byli.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

0

@caiden93 Właśnie widzę, ale spokojnie, w 2025 to już na pewno.

3

@LuisSalvano A muszę być? Nikogo nie bronię. Po prostu, jak wszyscy tutaj, nie znam sytuacji. Nie bawię się więc w snucie domysłów i wystawianie na ich podstawie ocen. Jest tyle możliwych wyjaśnień sytuacji, że stanowcze opowiadanie się za którąś z nich przy tak skąpych informacjach to po prostu głupota.
Skąd wiesz, że nie byli trzeźwi?

1

@Persyfl Ponieważ wracali o 6 nad ranem w sobotę. A jeśli byli trzeźwi, to najwidoczniej niepoczytalni.

6

@LuisSalvano Pomijając wszystko, zdajesz sobie sprawę, że niepoczytalność wyłączyłaby ich winę?

1

@Cochise Tak. Wówczas nie powinni sami swobodnie chodzić po mieście.

7

@LuisSalvano Nie, to nie ma nic do rzeczy. Niepoczytalność jest w momencie dokonania czynu. Nie każdy chory psychicznie siedzi w psychiatryku. Tacy ludzie normalnie pracują i żyją.

1

@LuisSalvano Ale zdajesz sobie sprawę, że teraz okazało się, że kierowca był "na prochach/lekach" i w ogóle nie powinien siadać za kierownicą?

2

@Persyfl @LuisSalvano
"Podczas przesłuchania mężczyzna częściowo przyznał się do postawionych mu zarzutów. - Stwierdził, że obawiał się o swoje życie i zdrowie. Bał się, że zostanie zaatakowany przez grupę ludzi, dlatego ruszył autobusem."
"Podejrzany stwierdził, że nie miał świadomości, że kogoś przejechał. Myślał, że ludzie, którzy krzyczą, chcieli biec za nim. Chciał dojechać do zajezdni, bo tam czuł się bezpiecznie, bo tam była ochrona."
"Z nieoficjalnych doniesień Polsat News wynika, że mężczyzna miał brać silne przeciwbólowe leki opioidowe oraz antydepresanty."
"Prokuratura potwierdziła również, że kierowca już wcześniej miał na koncie wykroczenia drogowe - było to osiem kolizji, część z nich z udziałem autobusu."
Źródło - Gazeta.pl

Uważam, że stanowisko @Persyfl w tej sprawie jest rozsądne. Należy czekać i nie rzucać pochopnych oskarżeń w którąkolwiek ze stron. Jednak wiele wskazuje na to, że ten kierowca nie powinien prowadzić pojazdu, którym przewozi ludzi. Świadczą o tym dwa ostatnie cytaty. Jednak warto poczekać na wyrok sądu w tej sprawie.
No i nie wiem co ma do rzeczy fakt, że ofiara tego zdarzenia była młodą matką? Jakie to ma znaczenie w tej sprawie? Może i wracała z imprezy, tylko co z tego? Nie wiemy czy robiła to notorycznie, regularnie zaniedbując przez to dzieci, nie wiemy jaką była osobą, ani też jaką rolę odgrywała w tym zamieszaniu.
Ps. Jednak muszę też przyznać, że pośrednio do śmierci tej młodej kobiety przyczynili się agresywni ludzie biorący udział w bójce. O nich też powinna pamiętać prokuratura.

1

@clyde a co było gdyby użył biegu wstecznego? Wezwał policję? Albo nie podjeżdżał do nich? Skąd wniosek że naćpana hołota miała nóż? Skąd wiadomo że byli naćpani. Piszesz że za dużo alkoholu, rozumiem że narkotyków mieli w sam raz.

4

@LuisSalvano Ale wiesz, że niektórzy tak kończą pracę albo o tej porze do niej jadą? Inni też potrafią się bawić całą noc bez używek.

0

@norbi77 Ta informacja o opioidowych lekach przeciwbólowych jest póki co nieoficjalna.

2

@Stoiczkow Jak znam funkcjonowanie polskich mediów, to nie przyjmowałbym tych cytatów za pewnik. Poza tym, policja i prokuratura nie dzieli się takimi informacjami.
A co do tego bycia matką, to nawet jeśli była na imprezie, to co z tego? Nie wolno jej? Jako matka ma już tylko całymi dniami i nocami z dziećmi siedzieć?

1

@Persyfl Oj, ewidentnie samego siebie chyba próbujesz oszukać. Tak, zdaję sobie sprawę, że są ludzie wracający z pracy o 6 rano. Postawiłbyś jakiekolwiek pieniądze, że oni (albo chociaż ona) wracali właśnie z pracy?

0

@ferdas_rawa Wsteczny to średni pomysł. Bezpośrednio za autobusem miał martwą strefę.
"Wezwał policję?"
Z jednej strony, komisariat jest 2 minuty drogi od miejsca zdarzenia, z drugiej - otworzenie drzwi do autobusu zajmuje mniej.
"Albo nie podjeżdżał do nich? "
Ze względu na profil drogi jest szansa, że ich nie widział.
Z pozostałymi pytaniami się zgadzam.

1

@LuisSalvano "Oj, ewidentnie samego siebie chyba próbujesz oszukać."
Oj, chyba coś Mi próbujesz wmówić. Sporo Moich znajomych tak kończy pracę. Sam niejednokrotnie tak wracałem i to całkowicie trzeźwy. Może nie mierz wszystkich swoją miarą? Niemniej, twojej opcji też nie wykluczam, ale żadnej nie zakładam.
Nie bawię się w hazard, ale też i nie o to chodzi. Po prostu bez sensu jest budowanie ocen na podstawie bezpodstawnych założeń, a Ja nie znam specyfiki tego miejsca, ani tych ludzi, żeby coś zakładać.
No i od kiedy to nie wolno nad ranem z imprezy wracać?

0

A tak jeszcze, żeby dolać nieco oliwy do ognia, kierowca ABW, który wjechał w protestujące dostał tylko wykroczenie.

2

@LuisSalvano nie, ludzi na ulicy nie można rozjeżdżać nawet jak się biją. Poza tym nawet jak obroni się z tego to jak go obronisz z próby rozjechania tego gościa co uciekał chodnikiem? Bo był w sresie? Rozumiem że jak będę w stresie bo mnie wyleją z pracy to mogę sobie przejechać losową osobę? Nie musiał w nich wjeżdżać aby się "uratować". Nie ważne kogo rozjechał bo nie miał na to wpływu więc nie ważne czy agresor czy broniąca. Ale nie miał prawa wjeżdżać w tłum ludzi a już na pewno nie miał prawa próbować rozjechać uciekającego chodnikiem mężczyzny. Jest winny zabójstwa i usiłowania zabójstwa, 15 to minimum.

3

@Persyfl a ja się zgadzam z Tobą, że na razie nic nie wiadomo.

Zadziwiająco dużo osób uważa że skoro laska miała 19 lat, dwójkę dzieci i była tam o 6 rano to w sumie jej się należało, bo pewnie patusiara. Brzydzi mnie to.

1

@ferdas_rawa Tu chodzi o pewne normy społeczne. Ciebie brzydzi to, że ludzie piszą takie rzeczy. Innych brzydzi to, że małolata już dwa razy zdążyła zaciążyć (z tym to pół biedy) i zamiast poświęcić czas dzieciom, to buja się z agresywną patologią po mieście.

2

@Bobo25 A po co facet wychodzi na ulice jak widzi poruszający się pojazd???

3

@catalunya77 a co to ma do rzeczy? To daje przyzwolenie kierowcy na jechanie za nim w celu rozjechania go? Bo na to wyglądało jak skręcał na chodnik gdzie uciekał ten gość. Normalna reakcja byłoby odjechanie stamtąd czyli odjechanie ulica od tych ludzi a nie skręcanie tam gdzie człowiek ucieka.
Załamujcie mnie, zaczynam bać się wychodzić na dwór bo zaraz będę przechodził w niedozwolonym miejscu i to da wam "prawo" by mnie rozjechać.
I jeszcze jeden z was uczy najmłodsze dzieci.
To jest straszne. Naprawdę. Macie chyba za nic ludzkie życie. Wyzwacie ludzi od patoli i twierdzicie że sami sobie winni i takich można rozjechać i jeszcze bronicie tego.
Co się z tym światem dzieje?!?!?!

0

@LuisSalvano tak on był z nimi, wracał z ustawki...o tej porze młodsze dziecko powinno pić mleko matki a ta na ulicy się bawiła...pewnie do biblioteki chcieli jechać

1

@clyde nie znam wszystkich aspektów tego zjascia. Wiem tylko jedno. W życiu bym nie przyspieszył tak jak ten kierowca. Starałem się go zrozumieć, bronić. Ale kuzwa, nawet jak ta dziewczyna byłaby Kaczyńskim czy Tuskiem, naciskam hamulec a nie gaz. Naprawdę ciężko mi znaleźć argumenty na jego obronę.

Komentarz usunięty

1

@Bobo25 No straszne, straszne. Weź kredyt i wyprowadź się do innego kraju jak tak ci źle.

3

@LuisSalvano a co w tym złego że zaciążyła?! Skąd wiesz jaka była matką?

Jeśli czyjeś zachowanie uznam za źle to La Rambla daje mi pozwolenie na rozjeżdżanie tych ludzi na drogach?

Komentarz usunięty

2

@ferdas_rawa La rambla nie ale od @LuisSalvano masz przyzwolenie na rozjeżdżanie ludzi jak tylko znajdą się na drodze. No ewentualnie muszą być "patolą" ale to czasem ciężko stwierdzić na pierwszy rzut oka bo nie mamy takich zdolności jak kolega ale śmiało możemy zabijać ludzi...
Masakra, że ludziom tak łatwo przychodzi to że ktoś stracił życie. Ludzka tragedia, rodzina, bliscy...
Nic się dla nich nie liczy, tylko mówią patola i mają w nosie takich ludzi....
To jest dramat.

2

@catalunya77 Ehhh. Tragedia, młoda kobieta straciła życie ale co tam wmieszany w to szczepienia i LGBT.
Tracę wiare w ludzkość.

1

@Bobo25 No to kolejny raz podpowiadam - kredycik i zmiana kraju zanim całkowicie stracisz wiarę w ludzi.

0

@clyde a kim ty jesteś żeby oceniać co robią i kim są "normalni ludzie". Najmądrzejszy w internetach?

1

@LuisSalvano wiesz jakoś mało mnie interesują podpowiedzi ludzi którzy nawet własnego zdania nie dotrzymują.

1

@Bobo25 W punkt. Trochę śmiesznie to wygląda, że gość który nie potrafi dotrzymać danego słowa umoralnia każdego na lewo i prawo.

0

@clyde no tak, szkoda kierowcy bo zabil kobiete XD

2

@clyde
A może zostawcie ten temat policji i sądom (mam nadzieję, że jeszcze wolnym). Póki co mamy krótki i filmik i szczątkowe zeznania a tutaj widzę sami "śledczy" z CSI i lincz w jedną lub w drugą stronę robicie. Wydarzyła się wielka tragedia, bo zginął CZŁOWIEK! Trzeba teraz zrobić wszystko, żeby to wyjaśnić i zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości.

0

@MrCental
Tak przeskrolowałem dyskusję i w sumie wychodzi na to że ostatni komentarz jest najbardziej trafnym. Jakby to napisał użytkownik od polityki

W punkt.

0

@clyde
wszędzie piszą że matka 2 dzieci w wieku 19 lat i tragedia
tragedia tak

ale serio? to świetny przykład, mniemam że dzieci małe to super zamiast opiekować się dziećmi to niewiadomo co robiła nad ranem

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

1

@LuisSalvano To teraz podam Ci informację, jaka krąży w Katowicach ze środowiska tej martwej dziewczyny. Otóż dziewczyna jechała do pracy (tak, niektórzy pracują też w sobotę i muszą do pracy dojechać) i czekała na autobus z partnerem (widać to na filmiku, że stoi z mężczyzną spokojnie na chodniku). Po potrąceniu dziewczyny w żółtej koszulce, partner dziewczyny w białym rusza w kierunku ulicy, żeby zobaczyć czy nic się nie stało i odciągnąć całe towarzystwo z drogi. Rozbuchany tłum wciąga go do bójki i zaczyna szarpać za to, że zwrócił im uwagę, dziewczyna (która już nie żyje) wchodzi na drogę wyciągnąć partnera - wtedy zostaje rozjechana.

Czy to co napisałem wyżej to prawda? Pojęcia nie mam (choć dokładna analiza filmów ze zdarzenia pozwala wysnuwać takie wnioski). Ale Ty też nie, a klasyfikujesz ludzi. Współczuję twoim uczniom, że uczy ich tak ograniczona poznawczo osoba. Co więcej, właśnie przez takich nauczycieli rosną ludzie, którzy potem tłuką się na drogach, bo potrafią oceniać sytuację tylko bezrefleksyjnie i 0-1kowo. Chwaliłeś się kiedyś, że nie kasowałeś biletu - mam nadzieję, że w twoim schemacie wartości mógł Cię ktoś za to zastrzelić - też zachowywałeś się niezgodnie z normami postępowania i gdyby komuś to wyjątkowo przeszkadzało (mógł kontroler mieć zły dzień np.), to mógłby Cię wykluczyć ze społeczeństwa. Od pilnowania porządku w mieście jest wiele podmiotów i na pewno nie zalicza się do nich kierowca autobusu, kropka.

Ciało jeszcze nie ostygło, ale każdy wie najlepiej w jakim kto był stanie i kogo ukrzyżować. Pracuję w sądownictwie (nota bene w Katowicach właśnie) i życie uczy, że każdorazowo kiedy społeczeństwo "wie lepiej", to okoliczności sprawy są zupełnie inne. Ogarnijcie się, ludzie. Ogarnijcie.

0

@Ryjewski Oczywiście, na pewno masz rację :) Wolę już przytaknąć niż setny raz wdawać się w tą samą dyskusję. Ja swoją opinię na cały temat mam i tyle. Pojawią się kolejne OFICJALNE ustalenia, to najwyżej ją zmienię lub się w niej utwierdzę. Po tym, co widziałem, jestem po stronie kierowcy.

0

@LuisSalvano To jest twój problem właśnie. Że chcesz być po czyjejś stronie. To tak nie działa. Tyle.

0

@Ryjewski Twój problem jest taki, że łykasz bajki. Sprawdź jej FB. Kilka godzin przed tym zdarzeniem wrzuciła fotę z imprezy w klubie. Faktycznie, pracowała ;)

1

@LuisSalvano Jesteś wyjątkowo odporny na to, co się do Ciebie pisze.

Można się bawić w klubie, a następnie jechać do pracy, jedno drugiego nie wyklucza. Próbujesz uzurpować sobie prawo do poczynienia ustaleń faktycznych, a jedynym organem, który może to zrobić jest i będzie sąd.

0

@Ryjewski Skoro tak, to mnie nie pouczaj.

0

@LuisSalvano czytałeś że kierowca był na anty depresantach, oficjalne info. Pracodawca nie wiedział że leczył się psychiatrycznie. Czysto technicznie, naćpany był kierowca.

Ps poproszę link do jej profilu, chętnie zobaczę zdjęcia z tej imprezy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?