La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2179 Culés

3

Wczoraj państwowa komisja ds. pedofilli opublikowała swój pierwszy raport, dotyczył on rocznej już działalności tego zespołu. Od początku były wokół niego kontrowersje. Chociażby zastąpił on obywatelski projekt powołania Komisji Prawdy i Zadośćuczynienia, który wzorowany był na podobnych rozwiązaniach wprowadzonych w Europie, Australii i USA. Zamiast tego rząd powołał swoją komisje, a na jej czele stanął Błażej Kmieciak, czyli prawnik powiązany z Ordo Iuris.
Wobec tego niektórzy zwątpili w sens instytucji, domniemając że działanie powołanego zespołu może mieć na celu usunięcie pod dywan kwestię nadużyć seksualnych w Kościele. Raport na szczęście oddalił tą możliwość.
Prowadzono łącznie 349 spraw, z których to 137 przekazano do prokuratury. Z tego najwięcej, czyli 30 % dotyczyło osób duchownych. Ponadto komisja dwa razy wysłała zawiadomienie dotyczące ukrycia przez hierarchów kościelnych informacji o wykorzystywaniu seksualnym dzieci przez duchownych.
Z reszty informacji: mniej więcej po równo rozkłada się płeć ofiar (dziewczynki - 188 dziewczynek; chłopcy - 173). Niestety ogólnie aż w 35,6% przypadków prześladowcą był ktoś z rodziny. Najmłodsze skrzywdzone dziecko miało roczek.
Cały raport dostępny tutaj: https://www.gov.pl/web/pkdp/raport-panstwowej-komisji2

2

@sebasek99 jako ciekawostka, najwięcej o pedofilii mówiło się w Sejmie w 2019 roku. https://memsekcja.pl/sejmograf?w=pedofilia*pedofil*pedofilski

3

@sebasek99
Kastracja chemiczna za udowodnioną pedofilię i dożywocie u ''grypserów''

0

@AmigoBlancos Albo profesjonalna pomoc psychologiczna.

0

@sebasek99 najważniejsze aby nigdy się nie powtórzyło. Pytanie co jest skuteczniejsze, kastracja czy terapia. Osobiście nie mam absolutnie żadnego współczucia do zwyrodnialców, którzy krzywdza dzieci. Jedna rzecz to bardzo, ale to bardzo surowa kara (20+ lat w wiezieniu) oraz kastracja/przymusowe leczenie

0

@sebasek99 Czy Ordo Iuris, obiektywnie - nie aż takie złe. w końcu zrobili coś dobrego.
Każdy Katolik powinien zadbać o to, by każdy pedofil, a zwłaszcza ten duchowny, pierdział w pasiaki

0

@Ingiel Imo jeżeli chcemy rzeczywiście poradzić sobie z pedofilią, zminimalizować ją do najmniejszego procenta, a nie tylko odkładać ten problem na później (do czasu następnego przypadku), to droga przemocy jest najgorszą do wybrania. Kastracja chemiczna nie dość, że nie "rozbraja" przestępcy (nadal może choćby molestować), to jeszcze mocniej wyrzuca go na margines społeczeństwa. A czy odstraszy następnych? Dobre sobie, skoro tutaj działają rządze i instynkty, potrafiące nawet z najbardziej racjonalnego człowieka uczynić zwierzę.
W grę wchodzi jedynie izolacja, lecz to czynność przypominająca wzięcie leku przeciwbólowego na złamaną rękę. Spoko, przez kilka godzin może zapomnisz o bóle, lecz on wróci dopóki jej nie usztywnisz. Jednego pedofila skażesz na dożywocie, ale nadal na świecie chodzą ludzie mu podobni, gotowi do popełnienia tej okropnej zbrodni. Trzeba to już zdusić zawczasu.
A temu może zaradzić jedynie terapia. Ale tutaj pojawia się problem innego rodzaju: nikt nie chce pomóc komuś takiemu. Prędzej chcą kogoś takiego zabić lub przynajmniej mocno okaleczyć. Proszę więc sobie wyobrazić, że pewnego dnia zauważasz niepokojące symptomy. Odnajdujesz u siebie popęd seksualny do takich dzieci. Idziesz do psychologa? Wątpię, bo strach przed stygmatem jest silniejszy. W ogóle nie wiadomo czy jest możliwa taka pomoc. Dlatego taki ktoś w sobie to dusi, nie rozmawia o tym z nikim, a to jest najgorsze co można zrobić przy jakimkolwiek problemie psychicznym. Bo to kiedyś wybuchnie i wtedy stanie się tragedia.

1

@michal26 Rzeczywiście. Chociaż warto wziąć pod uwagę, że to organizacja niekatolicka. Watykan ich nie lubi, a brazylijska organizacja matka została wyklnięta przez tamtejszy episkopat. Nie po drodze więc im z oficjalną hierarchią KK, a to przecież sprawa, gdzie można podważyć jej autorytet (nie mówię, że to źle, po prostu polityka).
Chyba w Polityce albo Tygodniku Powszechnym się dziwiono, że Kmieciak nawet wysłał skargę do Watykanu, gdy nasz episkopat nie chciał wydać niektórych dokumentów, ale takie rzeczy właśnie jak najbardziej są na nutę Ordo Iuris.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?