La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 527 Culés

3

Widząc jakie recenzje zbiera filmowa trylogia Hobbit nie dziwie się,że ciężko zdobyc prawa do ekranizacji pozostałych dzieł Tolkiena. Czy to dobrze czy to źle ciężko stwierdzić.

Jeśli serial Amazona będzie trzymał poziom to wydaje mi się,że moze będzie szansa na ekranizacje Silimarilionu w postaci serialu bo o filmie nie moze być mowy bo za dużo wątków tam jest a wycięcie ich byłoby zbrodnia za,którą powinno się pójść siedzieć :D

0

@Sulimo Tolkien już swoje ekranizacje miał. Władca Pierścieni genialna, Hobbita mogli by zrobić jeszcze raz. Nie wydaje mi się, że warto ekranizować coś więcej. Jest wiele innych dzieł fantasy, na które fajnie jakby znalazł się budżet. Ot taki Sanderson na przykład, każda jego książka nadaje się na świetny film z wartką akcją.

0

@Sulimo Silmarilion obejmuje chyba za dużo historii. Z malutkiego Hobbita zrobili 8 godzinną trylogię, a w Sil mamy historię świata, zresztą sam serial Amazona polega na Silmarilionie.

1

@koziar Dlatego mówie,ze jeśli już ekranizować Silimarilion(A warto) to tylko w postaci serialu.

0

@kaladin Zgadzam się, Sanderson bije na głowę Tolkiena jeśli chodzi o postacie i wydarzenia. Może nie jest to poziom Martina ale przy tym potrafił zbudować oryginalniejszy i ciekawszy świat (Archiwum Burzowego Światła). Osobiście obejrzalbym i ekranizację Silmarilonu i ABŚ, natomiast jeśli miałbym wybierać z tych dwóch na teraz to zdecydowanie ABŚ.

1

@kaladin Warto ekranizować każde dzieło Tolkiena tylko trzeba to robic z głową. Jeśli ktoś zrobi to porządnie to będzie kopalnia złota.

0

@Sulimo nie wiem czy ktoś by sprostał ekranizacji Silmarillionu. Co więcej, jeśli miałoby to być godne odwzorowanie yo koszt produkcji byłby niesamowicie wysoki. Taki trochę ryzyk :)

1

@Matt_i1992 Ryzykowne i owszem. Tyle,że w przypadku sukcesu to będzie żyła złota produkująca pewnie miliardy dolarów i wcale nie przesadzam. Tolkien ma to do siebie,że ma gigantyczna wręcz rzesze fanów.

1

@Matt_i1992 Budżet nowego serialu z uniwersum to prawie miliard dolarów. Silmarilion zrobiony w najwyższej jakości z rozbudowanymi historiami to miliardy.

0

@Sulimo Mnie bardziej boli że cały świat, lore LotR jest tak słabo wykorzystany w grach. Mieliśmy kilka gier z czego dwie najgłośniesze to Middle-earth: Shadow of Mordor oraz Middle-earth: Shadow of War. I to tyle. A to jest tak bogaty i ciekawy świat, a tak koncertowo marnowany. Może jeszcze kiedyś ktoś się pokusi o zrobienie RPGa w stylu Wiedźmina 3 w tym świecie.

0

@Sulimo Silmarillion jest za długi i ma zbyt dużo postaci i historii , by ktoś podjął się ekranizacji

0

@Sulimo Wydaje mi się, że znacznie łatwiej niż Silimarilion byłoby zekranizować Dzieci Hurina

0

@Sulimo
Jak dla mnie to Silimarilion powinien być zrobiony w formie animowanej, było by łatwiej i przyjemniej bo niektóre elfy z historii Jacksona to takie słabiutkie były a tu mają być przedstawiane te najstarsze.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?