La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 676 Culés

28

A propos segregacji:
- gdy rodzisz się czarny lub biały i wprowadzasz zakaz wstępu czarnych lub białych do lokalu - to jest segregacja. Dzielenie ludzi ze względu na niezmienną i nieusuwalną cechę człowieka. Decyzja jest powodowana uprzedzeniem. Osoba dyskryminowana nic NIE MOŻE zrobić by sytuację zmienić.
- gdy jesteś zaszczepiony lub nie, sam dokonujesz wyboru. Stan podstawowy - osoby niezaszczepione nie mają wstępu do rozmaitych placówek. Można to zmienić szczepieniem. KAŻDY może zmienić sytuację. Szczepienia są darmowe i powszechnie dostępne.

Analogicznie: jesteś ubezpieczony - korzystasz z NFZ, nie jesteś - nie korzystasz.
Płacisz za bilet - wchodzisz do kina, nie płacisz, nie wchodzisz.

Rozumując jak antyszczepionkowcy, lub osoby obawiające się szczepień, okazałoby się, że segregacja występuje w wielu aspektach życia, a tak nie jest. Państwo i podmioty prywatne mają prawo narzucać reguły funkcjonowania w społeczeństwie i to robią.

110

@Comentateiro czyli bronisz decyzji o zakazie wstępu do różnych miejsc dla osób niezaszczepionych?
Swoją drogą, istnieje segregacja na tle religijnym - a przecież religię zawsze można zmienić, więc trochę nietrafiona teoria.

93

@Comentateiro ale glupie wytlumaczenie xD

107

@Comentateiro gardzę takim niewolniczym podejściem. Nie zasługujecie na żadną wolność, jeśli usprawiedliwiacie atak na tak podstawowe prawo jak wolność korzystania z normalnego życia publicznego.

Tak lubisz głupie porównania to zamień sobie kolor skóry na orientację seksualną. Nie wpuszczamy nigdzie LGBT bo są wielkim zagrożeniem dla moralności. No przecież to ich wybór, mogą normalnie poszukać sobie drugą połówkę przeciwnej płci i jakoś zacisnąć zęby, że nie mogą okazywać swoich prawdziwych poglądów. A jak wolą kogoś tej samej płci to trudno, ich wybór, ale niech nie mają pretensji, że nikt ich nie wpuszcza do restauracji.
Dalej jesteś zwolennikiem takiego podejścia?

konto usunięte

4

@Comentateiro "gdy rodzisz się czarny lub biały i wprowadzasz zakaz wstępu czarnych lub białych do lokalu - to jest segregacja" No i tu pokazujesz, że nie znasz definicji słowa segregacja, to co opisałeś to dyskryminacja na podłożu rasy, segregacja to podział na czarnych i białych i samo to słowo nie jest nacechowane negatywnie.

8

@Comentateiro To dość słaby argument, w dyskusji o szczepionkach i łatwo go zbić. Co w przypadku segregacji/dyskryminacji ze względu na poglady polityczne, religie lub jej brak, wyznawane wartości, nadmiarowa wagę, wykonywany zawód, wszelkiego rodzaju podejmowane aktywności?

1

@Comentateiro Na początku miałem coś ala "trochę pokrętna logika, ale nawet ma to sens". Tyle, że podałeś tylko część rzeczy, które są nielegalne gdy się kogoś dyskryminuje. Te wygodniejszą część dla ciebie postaci koloru skóry. Pominąłeś chociażby religię czy poglądy polityczne, za to też nie można kogoś nie wpuścić do lokalu, restauracji itp. a mimio tego, że można w każdej chwili je zmienić.

2

@Comentateiro załóż, że jesteś nie wiem... muzułmaninem, załóżmy, że powstaje prawo, gdzie właściciel jakiejś usługi może odmówić Ci usługi tylko z tego powodu, że jesteś innej wiary, twierdząc, że przecież wiarę można zmienić. :D
Przymus jest przymusem, bo godzi w wolność człowieka i jego prawa. Jeśli nie dotyczy sprawa prawa karnego (że ktoś robi krzywdę wobec innej osoby) to słusznie, że ludzie oburzają się.

5

@VamosRakieta Przytaczanie niedorzecznego przykładu nie wnosi nic do dyskusji. Niezrozumiałe jest dla mnie porównanie do wyznań religijnych. Czy w Polsce mamy segregację religijną?
Chcesz porównywać się do krajów z zamordyzmem wyznaniowym? Możesz tak robić, ale sprawiasz, że rozmowa staje się karykaturalna.

2

39

@Comentateiro To nie ma sensu, co ty piszesz.

Komentarz usunięty

3

@MessiTheBesst Właśnie nie, religia i poglądy polityczne są integralną częścią człowieka, a nie biletem do kina. Powoływanie się na religię i poglądy polityczne jest niedorzeczne.

24

@Comentateiro a czy w Polsce mamy segregacje rasową? Nie pogrążaj się XD

3

@Comentateiro Tak jak nie jestem fanem takiego rozwiązania, tak jestem wstanie zrozumieć Macrona. Jeżeli dzięki temu mają zatrzymać albo mocno ograniczyć pandemię we Francji to może warto.

1

@Reiv111 W Polsce nie może, nie wiem dlaczego przywołujecie tak chóralnie przykład, który jest niedopuszczalny. Nie masz prawa odmówić usługi z powodu wiary czy poglądów.

1

@l0Messini
1. Przebadane preparaty.
2. Bezpieczne preparaty.

38

@Comentateiro to ja proponuję np. do restauracji czy pubów wpuszczać tylko osoby ładne, zadbane i szczupłe! Zakaz wejścia dla otyłych i niezadbanych ludzi. Można to oczywiście zmienić: pójść na siłownię i basen, zadbać o swój wyglad. KAŻDA taka osoba może zmienic tą sytuację. To NIE jest segregacja;)

0

@Comentateiro Pewnie dlatego, ze w pierwszym poście podałeś możliwość zmiany cechy, z powodu której występuje odmienne traktowanie, przez ofiarę segregacji/dyskryminacji jako jakiś argument.

1

@Comentateiro no przez specjalnie naciąga się słowo segregacja czasem rasowa aby to było w odpowiednim świetle.Tylko nikt nie wspomina że niezaszczepieni winni są śmierci ludzi, pogorszeniu się gospodarki bankructwom i lockdawnom i zakazom.Jak była segregacja na tle czarnoskórych nie było mowy o tym że stwarzają zagrożenia wirusa na różne obszary życia.Im bardzo pasuje robić z siebie biednych i pokrzywdzonych a zwyczajnie krzywdzą innych i co jeszcze głubsze siebie bo te konsekwencje w różnym stopniu ich dotkną.Chory temat rzekłbym.

2

@Comentateiro @Comentateiro Ja bym chciał żeby nie było żadnych ograniczeń ani szczepień i może wtedy by niektórzy przejrzeli na oczy. Niestety już jest za późno. A to gadanie że szczepionki nie przebadane, to już nudne. W 2009 roku podano je poraz pierwszy a prace trwają nad nimi 20 lat.

3

@Conqueror Nie mamy segregacji ze względu na rasę, ale odmawianie usług lub dzielenie ze względu na kolor skóry, religię, wyznanie, przekonania polityczne, a w wielu przypadkach na płeć jest segregacją.
Przekonania religijne i polityczne są najczęściej integralną częścią człowieka i często pozostają niezmienne jak kolor skóry.

Zrównywanie wyznań religijnych i ich zmianę z kupnem biletu jest niedorzeczne.

4

@Kamilos84 Są pewne wymogi wpuszczania do pewnych lokali np. w tenisówkach nie wpuszczamy, więc tak już się dzieje. Przykład Twój jak i wielu użytkowników tutaj jest niedorzeczny, bo nie bierze pod uwagę z jakiego powodu osoby zaszczepione mogą być izolowane.
Pandemia to sytuacja szczególna, a szczepionka to nie powód segregacji, ale narzędzie za pomocą, którego można walczyć z wyjątkową sytuacją

3

@Comentateiro "Jak czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia, przeciwwskazaniem do szczepień przeciw COVID-19 jest reakcja anafilaktyczna po podaniu szczepionki przeciw COVID-19 (pierwszej dawki) oraz ciężka reakcja alergiczna na substancję czynną lub inny składnik szczepionki" Te osoby także mają prawo wyboru czy można je spokojnie wykluczyć ze społeczeństwa jako jednostki niepożądane?

4

@korolocik Też Mnie bawi to jak niektórzy tu używają słowa "segregacja" jakby samo w sobie to było coś złego :)

3

@Comentateiro A Michael Jackson sobie jakoś poradził.

0

@MarFan Ludzie by przejrzeli na oczy, ale dysponenci polityczni nie mogą pozwalać sobie na taką nieodpowiedzialność. Sam nie cierpię PiS-u, ale zachowali się plus/minus odpowiedzialnie, z wyjątkiem Morawieckiego kłamiącego, że pandemii nie ma.

1

@l0Messini dokładnie.. wkrótce powychodzą wszystkie prawdziwe skutki uboczne i się zacznie jazda…

4

@Reiv111 Załóż, że jesteś nie wiem... kierowcą. Załóżmy, że powstaje prawo, które zabrania prowadzania pod wpływem alkoholu i twierdzi się, że przecież możesz nie pić :D

14

@Comentateiro człowieku ale Ty bredzisz, żyjesz w jakiejś bańce umysłowej, dopasowujesz sobie argumenty tak, żeby pasowały do Twojej narracji i nie dopuszczasz nic innego co ma większy sens niż Twoje wypociny, sprawa jest prosta, chcesz to się szczepisz i "jesteś bezpieczny" nie chce to się nie szczepisz i podejmujesz ryzyko, wracamy do normalności i tyle w temacie, zero obostrzeń zero lockdownów. Bo po co dalej obostrzenia skoro wszyscy chętni się zaszczepią i będą już bezpieczni?

1

@maroon Gdybyś chciał uczciwie zrozumieć mój wpis, to wiedziałbyś, że jestem zwolennikiem mądrego podejścia naukowego. A skoro tak, to czy lekarz reprezentujący takie podejście zapyta:
- "Ma pan alergię grożącą szokiem anafilaktycznym?"
- "Tak"
- "To szczepimy"

Bez wyłączeń się nie obędzie, jest to sprawa oczywista. Ale właśnie w Twoim pytaniu jest kwintesencja nie zrozumienia kto i dlaczego ma być szczepiony. Nie ma żadnego lekarza, który z premedytacją chce zaszkodzić pacjentowi, z wyjątkiem tych psychopatów, o których potem czytamy na pierwszej stronie gazet

2

@l0Messini "Obecna sytuacja niczym się nie różni od tej nazistowskiej."
To pewnie stąd te upały. A gdzie szabrujesz, jeśli można wiedzieć? :)

1

@Comentateiro "Nie masz prawa odmówić usługi z powodu wiary czy poglądów."
Niestety już masz.

1

@Comentateiro To co napisałeś jest tak głupie, że aż zastanawiam się czy to nie jest żart. Chociaż bardziej wygląda na prowokacje.

2

@Laramblaessa Twojemu intelektowi nikt nie dorówna, jednak widzę w Twoim myśleniu duże dziury. Oczywiście, to, że ponad pół społeczeństwa jest odpowiedzialna (szczepią się pomimo możliwych komplikacji) nie powoduje, że ci nieodpowiedzialni bądź przestraszeni mogą robić co im się podoba.

Nie będzie powrotu do normalności gdy zaczną się znowu zapełniać szpitale na jesień. Spadnie liczba hospitalizacji ale będą nadwerężać służbę zdrowia. Państwo będzie ponosić koszty, a lekarze nie będą mieli możliwości funkcjonować normalnie.

To nie jest tak, że jak się nie boisz, to wszystko ci wolno. Część nie szczepi się z obaw, a Ty nie masz prawa ich narażać, więc jeśli liczby pójdą w górę obostrzenia będą nieuniknione.
Nie boisz się - ok, ale ewentualne skutki finansowe ponosi państwo i inni chorujący. Najwyraźniej Twój egoistyczny punkt widzenia nie dostrzega tego faktu.

0

@R10marquez Uzasadnij, bo na razie Twój wpis nie zawiera treści

2

@R10marquez Dobrze, że jesteś. Od jakiegoś czasu dręczy Mnie pytanie, co noname z internetu sobie myśli pisząc jakiemuś randomowi, że coś jest głupie. Co chciałeś osiągnąć? Jakiej rekcji się spodziewasz? Próbowałeś już kiedyś? Jakie były efekty? Myślisz, że teraz będą inne?

0

@Persyfl A Tobie tryb sarkazm się włączył? To chyba mission impossible, obawiam się : )

1

@Comentateiro Niestety @Persyfl ma trochę racji - wystarczy wspomnieć o lekarzach czy farmaceutach zasłaniających się klauzulą sumienia. Tylko to jakoś niektórym nie przeszkadza ;)

1

1

@Comentateiro Chciałbym wiedzieć ile naszych kochanych posłów się zaszczepiło, to oni wprowadzają takie zmiany a nie inne. To oni decydują o segregacji a sami w niej nie uczestniczą, jestem pewien że nie wszyscy się zaszczepili a zasłaniają się immunitetem. A takie samo zagrożenie robią jak każdy inny człowiek. Ignorancja totalna. I teraz ty, tu w tym miejscu starasz się ich usprawiedliwiać. W imię czego? Pandemii? Proszę cię szykują się gorsze rzeczy od niej.

1

@anxted Zdaje się TK przyklepał taką możliwość po sprawie drukarza.
A tak z drugiej strony, jakby nie zakazywać niezaszczepionym wstępu do wspomnianych lokali, tylko premiować właścicieli, którzy dbają o dobro swoich klientów nie wpuszczając niezaszczepionych? I wilk syty i konfa cała :)

0

@Comentateiro trochecie zezlomiwali w 3 pierwszych odpowiedziach

0

@Comentateiro a sytuacja, w której niezaszczepieni mają mniejsze prawa niż zaszczepieni jest odbieraniem wolności i też w pewnym stopniu zamordyzmem.

0

@Kgorecki2500 Przebadane preparaty które kończą badania najwcześniej w 2023r i bezpieczne preparaty za które nikt nie bierze odpowiedzialności, ani państwo ani koncern. O ciężkich powikłaniach i zgonach nawet nie chce mi się pisać.

2

@VamosRakieta A tam zamordyzmem, ludobójstwem, totalną anihilacją.

0

@CuttingHead Nie przetłumaczysz. Nie wierza bo się zaszczypawkowali i sie boją po prostu

3

@CuttingHead Pewnie nie wiesz, że leki co do zasady są badane jeszcze długo po wprowadzeniu na rynek.

1

@sokot Słowo zezłomowanie często jest trafione, ale w 3 pierwszych komentarzach koledzy, błędnie zaliczyli wyznanie religijne czy poglądy religijne jako rzeczy, które można zmienić. One są integralną częścią człowieka, stąd bliżej im do koloru skóry niż decyzji o przemalowaniu włosów.

Nie zrozumienie tych różnic jest bardzo infantylne, a to, że uważasz te 3 wpisy za zezłomowanie świadczy niestety, ze rozumujesz bardzo płytko.

Płeć można zmienić? Można. Kolor włosów można zmienić? Można
Czyli zmiana płci = zmiana koloru włosów.

Takie to złomowanie, rodem z zerówki

3

@l0Messini Czy to nie ty ostatnio narzekałeś, że cię ludzie obrażają?

0

@VamosRakieta Nie wiem co Ci odpowiedzieć, bo byłem do końca czerwca niezaszczepiony i miałem wtedy dokładnie to samo zdanie co teraz, czyli uważałem za zasadne żeby niezaszczepieni mieli ograniczony dostęp społeczny.
Oczywiście tylko wtedy, jeśli to będzie miało pozytywne skutki praktyczne, tzn. wpłynie na wygaszanie pandemii i ochroni część obywateli przed zachorowaniem.

Jak w pierwszym wpisie dodam, że w społeczeństwie jest wiele sytuacji wg schematu "jeśli x, to y" a "jeśli nie x, to nie y". Można by z Twojego wpisu wysnuć wniosek, że do pewnego stopnia żyjemy w społeczeństwie zamordystycznym i może nawet tak jest. Codziennie doświadczasz sytuacji, że żeby coś dostać, musisz się "dostosować" lub spełnić warunek. I nawet się przeciw temu nie buntujesz.

A Ciebie te szczepionki tak irytują, boisz się skutków, wyrażasz sceptycyzm co do ich przebadania czy jaki jest powód niechęci? Jako dziecko też Cię szczepili i co umarłeś na niewolnictwo? Jesteś niewolnikiem znaczy się, wszyscy jesteśmy szczepionkowymi niewolnikami.

0

@Persyfl Pewnie nie wiesz ale szczepionka to nie lek.

0

@Comentateiro Niedługo będzie "płacisz za NFZ? korzystasz, no chyba, że jesteś niezaszczepiony to będziesz tylko płacił składki + koszty za wizyty prywatne"

2

@Conqueror Nie trafiona porównanie. Moralność jest subiektywna w pewnych sytuacjach to po pierwsze, chrześcijanie tez nie raz pokazali brak moralności (pewnie więcej niż LGBT biorąc pod uwagę historię tej zbrodniczej organizacji) a czy to oznacza ze nie moga wejść do lokalu? Po drugie Państwo z założenia może stosować formę pewnego przymusu kosztem pewnej swobody obywatelskiej gdy w interesie Państwa taka sytuacja ma miejsce. np w czasie pandemii i wyższej umieralności (oczywiście sprawa w wielu przypadkach nie jest jasna….ale..). Po trzecie, obowiązkowe szczepienia występowały już wcześniej np, wyjazd do Azji itp http://www.medellan.pl/szczepienia/azja.html i są powszechnie stosowane.
Po czwarte- ograniczanie swobód obywatelskich kosztem światopoglądu który zasugerowałeś był strzałem we własna stopę.

0

@Conqueror Ogólnie zgadzam się z poglądem przeciw segregacji szczepionkowej - natomiast argument o LGBT zbyteczny i kompletnie nie trafiony.

Pomijam kwestie tych bredni o moralności - chodzi mi tylko o kwestie naukową, która jasno mówi że orientacji nie da się zmienić a także takie próby prowadziłyby do fatalnych skutków.
Nie tylko dla takiej osoby ale również dla otoczenia.

Jakby, rozumiem analogię i z nią się zgadzam, po prostu nie popieram przykładu.

3

@CuttingHead Lek.
Polecam Prawo farmaceutyczne (tekst jedn.: Dz. U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271 z późn. zm.) i Ustawę z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. Nr 122, poz. 696 z późn. zm.).
Niemniej, chodziło o ogólniejszą grupę, bo może kolega szczepionek nie stosuje, ale od leków chyba nie stroni.

2

@Comentateiro ale masz zryte pod beretem, nasiąknięty jesteś poglądami lewicowymi i komunistycznymi, niczym gąbka po kąpieli. Tragedia, że istnieją tacy ludzie jak ty.

1

@Comentateiro nic nie ma za darmo

1

@Kurkmen Rozumujesz prostacko. I nie zawarłeś we wpisie treści.

Ja nie mam lewicowych poglądów. Jestem np. przeciwnikiem 500+, stawiam na samodzielność ludzi a państwo powinno ich wspierać w uzasadnionych przypadkach.
Szacunek do innych ludzi jest neutralny a nie lewicowy.
Problemem jest to, że Ty tak daleko doszedłeś do ściany z prawej strony, że wszystko co nie jest radykalnie prawicowe odbierasz za nienormalność.

A ewentualne ograniczenie społeczne dla niezaszczepionych, które może przyczynić się do unormowania sytuacji odbierasz, oczywiście, w sposób skrajny.

Państwo ma prawo dla dobra ogółu nakazać pewne rzeczy jednostce. Naturalna sprawa. Tyle, że Ty nie masz szerszych horyzontów niż Twój krótki nos.

0

@Persyfl A są leki które są warunkowo dopuszczone do obrotu, nie ukończywszy badan klinicznych i za które nikt nie ponosi odpowiedzialności?

1

@Comentateiro ja to zezlomowanie bardziej odbieram w druga strone - napisales ze "szczepic sie przecierz mozesz i juz jest ok". Wymienili ci wiec ze mozesz wiele spraw odmienic ktore wplywaja na to ze jest/czy nie jest ok. Np Walczyc ze swoim homiseksualizmem i juz mikt sie nie przywala jesli byłeś dyskryminowany lub zmienic wyznanie jesli jestes atakowany za nie. Wiesz wszystko mozna podciagnac pod twoje "przecierz kazdy moze sie zaszczepic by nie być wukluczonym i móc pójśc do kawiarni" i to wlasnie bylo zezlomowanie. Moze dla ludzi szczepienie sie jest utrata wolnisci wyboru co robic ze swoim cialem. Powinienes to tozumiec to w gruncie rzeczy jest bardzo lewackie podejscie. Patrz lgbt i wiele plci gdzie zapewne dopuszczasz do tego włąsnie z powodu że ich ciało ich wybór ;). Ty jestes lewocowy widze twoje wpisy ale bardzo wybiorczo.

0

@VamosRakieta
Prywatne miejsca maja swoje prawa jesli jaks firma bedzie nakazywała tego typu rzeczy to maja do tego prawo

0

@CuttingHead
Na prostej drodze możesz sie przewrócic ,antyszczepy serio sa strachliwe. Miliardy ludzi się szczepi i NIC im nie jest skoro nie wiesz jakie są założenia szczepien to niee jest nasza wina ,ale twoja kolejna dezinformacja podlega juz pod notoryczna niewiedze,a wrecz ignorancje.

0

@Comentateiro Porównywanie tego reżimu sanitarnego do apartheidu czy statusu Żydów w latach 30. w III Rzeszy jest obrzydliwe

0

@CuttingHead Są jak najbardziej prócz tego aspektu odpowiedzialności, ale on nie dotyczy również szczepionek. To kolejny mit.

0

@sokot Słowo lewackie jest beztreściowym łomem, które zawsze prymitywizuje dyskusję i świadczy o osobie, która go używa.

Szczepionka nie zmienia tego kim jesteś i nie stanowi o tym kim jest człowiek. Jedynie nakazuje mu pewne zachowanie.
Przykłady wymienione przez kolegów są z zupełnie innej bajki i one są niezbywalnym, fundamentalnym prawem człowieka, a naruszanie ich jest wykluczaniem ze społeczeństwa z powodu uprzedzeń, przed czym państwo chroni.

Jakkolwiek będziesz na siłę podciągał szczepionki pod kategorię wyznanie, płeć, kolor skóry, będzie to fałszywe i na wyrost.
Usługa medyczna nie stanowi o tym kim jest człowiek. Przez szczepionki i podatki nie gwałci się praw do bycia tym kim chcesz być, ale narzuca się pewne ograniczenia, które są uzasadnione interesem społecznym. Podkreślam interesem społecznym.

Wykluczanie ze względu na płeć, kolor skóry, wyznanie jest tylko i wyłącznie przejawem dyskryminacji i nie ma tu żadnego interesu społecznego.

1

@Persyfl Więc kto ponosi odpowiedzialność?

@MarioVeB! Jak mówi stare mądre powiedzenie "z głupkami nie rozmawiam"

0

@CuttingHead uu prawda zabolała i jest atak ad persona.
Słabo

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

@CuttingHead
Czyli to prawda jesteś zwykłym ignorantem ,który żyje w soim świecie antyszczepow.
Mowi sie trudno

0

@ComentateiroTak tylko zerknołem na twoją historie dyskusji i bardzo często używasz tego bezwartościowego "łomu" i prymitywizujesz swoje dyskusje ... co jak sam ujołeś (w tych przypadkach akurat) świadczy o tobie ;). Mam zupełnie inny światopogląd niż Ty ale szanuje Cie bardzo za treści związane z tym klubem.

Po krótce wyjasnie po raz ostatni:

"Szczepionka nie zmienia tego kim jesteś i nie stanowi o tym kim jest człowiek" - Jednak nakazuje ingerencje medyczną z która sięmozesz nie zgadzać i w którą możesz nie wierzyć a to w zupełności wystarczy - nie jesteśmy niczyimi niewonikami ;)

"Usługa medyczna nie stanowi o tym kim jest człowiek" - wtych czasach jednak sięz tym stwierdzeniem nie zgodzę - według mnie stanowi o tym czy człowiek sam o sobie decyduje czy nie ma wpływu na własny los tylko "idzie za tłumem" - a to już stanowi kim jesteśmy - myślę że doskonale to wiesz.

"Przez szczepionki i podatki nie gwałci się praw do bycia tym kim chcesz być" - nie wiem po co tu podatki wrzuciłeś ale skupie sięjednak na szczepionce - w dzisiejszcch czasach jeśli chce sięleczyć przykładowo ziółkami to powinienem miec do tego prawo i koniec kropka więc nakazy szczepienia gwałcą moje PODSTAWOWE prawo wyboru.

i tyle ... jak widzisz nie zgadzamy sie ze sobą w bardfzo podstawowych kwestiach dotyczących właśnie szczepień więc pozostawmy to i się nie kłućmy ... nie ma sensu

Pozdrawiam serdecznie i kibicujmy razem Barcelonie po prostu a takie tematy same przeminą... mam nadzieję ;)

1

@MarioVeB! "Na prostej drodze możesz się przewrócić"
XD.
Kocham ten argument.

PS Jak tam się finał EURO podobał?

0

@VamosRakieta
Ty jak zwykle nie masz żadnych.

1

@Comentateiro Masz rację. Chociaż nie popieram takiego podejścia (jakie na przykład ma być we Francji) to na pewno nie jest to segregacja.

konto usunięte

1

@Comentateiro Powinieneś od razu wygasić ten śmieszny argument z poglądami politycznymi I religią w głównym poście. Ludzie nie rozumieją, że zmiana poglądów politycznych, religii, płci, orientacji seksualnej jest czymś zupełnie innym od zaszczepienia się. Jest to część charakteru i osobowości, a zmuszanie kogoś do zmiany tego jest niemoralne. Już abstrachując od tego co napisałeś nawet jak założymy, że strona antyszczepionkowców ma tutaj rację to pytanie brzmi czy da się zarażać poglądami politycznymi czy religią :D. Albo jakim cudem dress cody czy nawet zwykłe tranzakcje gotówkowe (np. opłaty za wejście na koncert itp.) nie są segregacją. Przecież posługując się tą żałosną argumentacją wszystko można podciągnąć pod "segregację" :p.

5

@MarioVeB! Ostro. Zajebiście silną masz psychikę. Szkoda, że nie na tyle silną, żeby mi odpowiedzieć na pytanie o finał EURO.

0

@viscajasiek Ja o tym wiem. Usprawiedliwię się, że nie napisałem o religii, płci i poglądach politycznych, bo nie sądziłem, że ktoś może być tak mało inteligentny, że może uważać zmianę wyznania za porównywalne do szczepienia w celu walki z pandemią. Nie spodziewałem się tak absurdalnych odpowiedzi.

Najgorsze, że po wyjaśnieniach ci ludzie nadal nie rozumieją o czym jest mowa.

0

@viscajasiek ciekawe co piszesz kolego bo myślę że po lajkach (w 3 pierwszych odpowiedziach) widać że tu nie tylko o antyszczepionkowców chodzi tylko że to ma jednak racje bytu. Jeden z drugim uważacie że można narzucić ludziom nakaz przyjęcia medykamentów i karać ich (pośrednio) za niesubordynacje. Do tego to się sprowadza i to jest cholernie chore. A niby tacy otwarci jesteście w innych sprawach dotyczących wolności innych wyborów człowieka.

konto usunięte

1

@sokot Po lajkach widać, że ludzie nie potrafią zrozumieć czym jest dyskryminacja I bardzo dobrze widać to na tej stronie gdzie regularnie pojawiają się posty rasistowskie czy homofobiczne

0

@sokot Zmieniłeś wpis. Ten poprzedni był inny. Temat nie przeminie bo jest rozwojowy. Czekamy przecież na jesień i decyzja o obowiązkowych szczepieniach przed nami. Wszystko wskazuje, że niezaszczepieni ludzie będą izolowani np. w szkołach.

My się nie kłócimy, tylko kulturalnie wymieniamy myśli.

Pięknie to ująłeś, konieczność szczepień gwałci Twoje prawo wyboru. Dodam od siebie, że to nie zmienia tego kim jesteś. Uciekłeś od tematu podatków - musisz je płacić, tu też gwałcone jest Twoje prawo wyboru. Nie płacisz na NFZ - nie leczą Cię, czyli jesteś zmuszany do składki. Nie masz biletu - nie wchodzisz na koncert.
I tak w wielu sprawach - gwałci się Twoje prawo wyboru. Musisz spełnić warunek, żeby uzyskać korzyść. Tak trudno to zrozumieć?

Płeć, religia, przekonania religijne, rasa (może o czymś zapomniałem) - kategorie nadrzędne, nienaruszalne, one określają to kim jesteśmy i nikt nie ma prawa w nie ingerować.

0

@Comentateiro Nie zgadzam się z tobą - moje ciało - moje decyzje - świta ci coś ? To bardzo istotne w rozumieniu woloności człowieka. Podatki były od zawsze ludzie sie przyzwyczaili i ma to sens bo korzystam ze służby zdrowia ... ale zaraz, zaraz są juz idiotyczne pomysły by pomimo podatków mi to zabrać bo nie dam sie zaszczepić ... naprawde ludzie pojechali w paranoi medialnej do granic absurdu. Ja rozumiem wage wiary ale cielesność jest spokojnie BARDZO NADRZĘDNYM tematem w naszych dogmatach ... nie kłuć sie sz tym bo nie ma z czym ;) chyba że uważasz że możesz mnie zniszczyć by samemu przeżyć (to jest baaaardzo naciągane oczywiście pod twoją wyobraźnie w tej dyskusji ) :) .... dyskutujmy ? Do tego to się sprowadza.

2

@Comentateiro dla was nie ma już ratunku, wy po prostu macie we krwi mentalność niewolnika. Cokolwiek te durnie nie wymyślą np. maseczki na świeżym powietrzu wy będziecie to usprawiedliwiać i szukać w tym pozytwów, kolejny poziom wyparcia. Krok po kroku dokręcają śrubę, odbierają nam wolność i nie mówię tu tylko o szczepionkach, a wy dalej uważacie że to dla dobra społeczeństwa. Zawsze jest jakiś powód żeby dokręcać śrubę i coraz bardziej kontrolować społeczeństwo po 11.09 restrykcje związane z lotnictwem i samo patriotic act; po zamachach w europie obowiązek rejestracji karty sim; teraz paszporty, opaski i aplikacje monitorujące, lockdowny, segregacja, dążenie do wycofania fizycznego pieniądza. Wszystko to narzędzia kontroli, a obecnie to co się dzieje to technika gotującej się żaby.

I jeszcze śmieszą mnie głosy środowiska, które w jednej kwestii krzyczy MOJE CIAŁÓ MÓJ WYBÓR, a tutaj OBOWIĄZKOWE SZCZEPIONKI xD

0

@against_modern_football Dokładnie tak jest ... prawdopodobnie w ciągu nastęnych kilku dekat ta cywilizacja upadnie - nie wiem jak to będzie wyglądać ale fajne to nie będzie. Według mnie za długo nie było takiego hitlerka który by pokazał ludziom co jest ważne (i tyu nie mylić z jakimś faszyzmem - chodzi mi o młość do człowieka i zrozumienie innego punktu widzenia to co ten idiota w ludziach wyzwolił). jak by to nie odbierać po 2 wojnie światowej ludzie wiedzieli że maja się zjednoczyć i odbudować siwat. Teraz im palma odbija . Jestęsmy chybionym gatunkiem. Jak zbyt długo jest zastuj to dooopa boli.

1

@sokot No masz tę wolność, nikt Cię nie zmusza do szczepień. Rozumiem teraz, przy dosadności Twojej wypowiedzi, że Tobie chodzi konkretnie o, jakby to nazwać, " nienaruszalność integralności cielesnej".
W pewnym sensie do pewnego stopnia Cię rozumiem, że możesz nie chcieć żeby ktoś coś Ci wstrzykiwał.
Jednak nikt Cię nie zmusza. To jest, póki co, fakt. Ale:
Fala pandemii oznacza ograniczenia, a szczepienie jest przepustką do ominięcia tych ograniczeń.
Masz prawo jako wolny obywatel skorzystać z tej przepustki. Nie chcesz - Twoja sprawa. Miej pretensje do siebie.

Jeśli ktoś chciał w ostatnim roku wyjechać zagranicę musiał mieć badania. To kolejne, typowe ograniczenie związane z pandemią. Jest sytuacja wyjątkowa i wymaga wyjątkowych środków.
Naturalnym stanem dla pandemii są ograniczenia - ja cieszę się, że jest możliwość by te ograniczenia ominąć, a Ty zachowujesz się jakby od 1,5 nic się na świcie nie zmieniło.

Ja z możliwości skorzystałem a ponieważ mam szacunek dla ludzi nauki, było to dla mnie proste. Nie czuję, że ktoś zgwałcił moją wolność. Twoja reakcja i większości tutaj jest histeryczna. Tym bardziej, że rasiści i homofobii tej wolności inny odmawiają, ale na swoim punkcie są strasznie przewrażliwieni

0

@against_modern_football Problem w tym, że wsadziłeś wszystko do jednego wora i nie moje poglądy przypisujesz mi. A to w sumie głupota i bezczelność dyskusyjna.

Po kolei. Maski na świeżym powietrzu - absurd.

Bardzo ludzi zachęcam do wyzbycia się nawyku gnicia w telefonach, nie zakładanie kont na facebookach, twitterach oraz aplikacjach monitorujących. Zachęcam do samodzielnego myślenia.

Ja wiem, że jest coraz więcej narzędzi monitorujących, ale ludzie sami tego chcą. Nie strzegą swojej prywatności, co więcej sami się jej pozbywają.

Awersja do szczepionek - chyba mam prawo do zdania, że to awersja nieuków. Ja się cieszę, że jest środek medyczny, który może pomóc. I mając szacunek do naukowców, chętnie się zaszczepiłem.

Ewentualne obowiązkowe szczepienia nie są czyjąś fanaberią, mają na celu nie zamykanie ponownie gospodarki. Możemy w referendum przegłosować, że się nie szczepimy i bujamy z covidem kolejne 5 lat. To takie wolnościowe, ale jednocześnie bezdennie głupie.

0

@Comentateiro "No masz tę wolność, nikt Cię nie zmusza do szczepień" czyżby ? a to co wprowadziła Francja ?

"Jednak nikt Cię nie zmusza." - dalej to samo co wyżej ....

"Fala pandemii oznacza ograniczenia, a szczepienie jest przepustką do ominięcia tych ograniczeń" ja w to nie wierzę i popodejrzewam ze 90 % społeczeństa też nie - ludzie szczepią sie tylko dla wygody by bez problemowo wyjechać na wakacje widać to w dyskusjach dosdnie.
Jednym słowem głupota nie zwalnia z odpowiedzialności za siebie i bliskich a jednak robi swoje.

"Naturalnym stanem dla pandemii są ograniczenia" - nie dyskutuje z tą bzdurą - uważam że grypa większe żniwo zbierałą ale nie było jak tego chwycić by zarobić.

"a Ty zachowujesz się jakby od 1,5 nic się na świcie nie zmieniło." - chodzi ci pewnie od 1,5 roku - ano zmieniło sięwidzedo dokładnie ..... niestety.

"Ja z możliwości skorzystałem a ponieważ mam szacunek dla ludzi nauki, było to dla mnie proste" - według mnie jesteśpo prostu człowiekiem oszukanym z tą "nauką" dlatego o ciebie walcze i z tobą rozmawiam.

"Twoja reakcja i większości tutaj jest histeryczna" - ja bardzo rzadko sięjednak udzielam.

"Tym bardziej, że rasiści i homofobii tej wolności inny odmawiają, ale na swoim punkcie są strasznie przewrażliwieni" - nie rozumiem troszke tego stwierdzenia więc sięnie odniosę.

1

@sokot
1. "jesteś po prostu człowiekiem oszukanym z tą "nauką"
2. "uważam że grypa większe żniwo zbierała ale nie było jak tego chwycić by zarobić"

Ok, teraz wiem z kim mam do czynienia - merytoryczna dyskusja jest niemożliwa ze względu na braki edukacyjne (punkt 1) i przekłamywanie ogólnodostępnych danych (punkt 2) .

Zostaje temat Barcelony. Pozdrawiam

0

@Comentateiro "Płacisz za bilet - wchodzisz do kina, nie płacisz, nie wchodzisz."- głupszego porównania dawno nie widziałem.

2

@Comentateiro Widzisz, ale ludzi którzy sceptycznie podchodzą do szczepienia nazywasz nieukami i antyszczepionkowcami. Szczepiłem się na wszystko + szczepionki potrzebne na wyjazdy do tropików, nie miałem z tym problemu. Na covida nie szczepiłem się i póki co nie mam zamiaru, jestem ozdrowieńcem nie widzę sensu boostować się. Dodatkowo jeśli mówią, że szczepionki są super przebadane i bezpieczne, to dlaczego ciągle dopisują nowe nopy, o których nie wiedzieli? Kolejna sprawa jeśli chodzi o naukowców, to kogo szanować tego szanować, ale takich horbanów, simonów, czy resztę tych z rady medycznej co prawie każdy powiązany jest z którymś producentem to pluć na nich tylko można. Zresztą wyciekające maile pokazują jak to jest farsa.

Nie było i nie ma konieczności zamykania gospodarki, nowe mutacje nie są groźniejsze niż poprzednie, 16,7 mlm w pełni zaszczepiona, 17,9 I dawką, 2,6 mln oficjalnych ozdrowieńców - to chyba już wystarczająca liczba żeby nie było żadnego lockdownu? Chociaż no obiecywali, że jak będzie mniej niż x na 100 to będzie koniec masek i co? I nic, kompletnie nic się nie zmieniło mimo, że w 38 mln kraju jest 100 przypadków dziennie i 4 zgony. Po prostu trzeba zakończyć tę farsę z tym liczeniem i straszeniem

0

@Comentateiro no widzisz kolego ja cie bardziej szanuje bo próbowałem rozmawiać ... pomimo że w moich oczach twoja edukacja kończy się na telewizji ale rozumiem wyparcie. Pogadamy w przyszłosic o naszym klubie na pewno ;) pozdrawiam.

0

@against_modern_football "Po prostu trzeba zakończyć tę farsę z tym liczeniem i straszeniem ' koelga jest podatny .. niestety ;)

0

@Comentateiro Większych głupot dawno nie czytałem, a nie czekaj gość straszący korona w gorących jest lepszy.

0

@against_modern_football No nie wiem, nie mam kompletnie odczucia, że jakieś okropne siły próbują omotać nas szczepionkami i np. na tym zarobić. Szczepionka jak szczepionka, może mieć skutki uboczne jak każdy lek, a dotychczas skutki zachorowań na covid są nieporównywalne z ewentualnymi powikłaniami o których tyle słyszę.
A powiedz mi na jakiej podstawie twierdzisz, że nie było konieczności zamykania gospodarki? Przecież przy lockdownie szpitale ledwo wytrzymywały, służba zdrowia była na granicy wytrzymałości. Tak po prostu to bagatelizujesz? A co gdyby czekało na interwencje medyczną drugie tylu pacjentów?
Z tego co mówią lekarze wyszczepialność na poziomie 50% jest zdecydowanie niewystarczająca. A pół społeczeństwa ma sprawę w tyłku. Dla mnie szczepienie było decyzją prospołeczną - z uwagi na innych oraz chęć wygaszenia pandemii. Nie wiem dlaczego ludzi tyle kosztuje ta prosta decyzja. Lubię myślenie niezależne, a nie czuję się zgwałcony, tylko rozważny. Czasami mam wrażenie z tymi szczepieniami, że im człowiek jest bardziej niedowartościowany, tym bardziej trzęsie się o swoją wolność, ale to taki złośliwy dopisek.

1

@usztafik On nie straszy, tylko mądrze przestrzega. Kto widział skutki covid-u, a szczególnie jak ja, na 40-letnim zmasakrowanym facecie, ten nie ma do śmiechu. Problem jest w tym, że Wam zabetonowały się głowy i nie dopuszczacie do siebie tych informacji. A to trąci uciekaniem od rzeczywistości.

6

@Comentateiro
Oczywiście, że powinny być ograniczenia dla niezaszczepionych. Np tak jak dla palaczy, ktorzy swoim zachowaniem mogą doprowadzic do choroby inne osoby i maja zakaz palenia w lokalach. Swoja droga ostatnio bylem w firmie w ktorej osoby niezaszczepione musialy chodzic w maseczkach i poziom zaszczepienia siegnal tam 90%. O to jest sluszna droga.

2

@Comentateiro no miano glupiego wpisu masz zapewnione.

4

Jeszcze odnośnie szczepionek, to:
1. Tak, są przebadane.
2. Tak, są bezpieczne.
3. Tak, zdarzają się nieprzewidziane reakcje jak w przypadku kazdej szczepionki lub leku (czytajcie ulotki). Wg wyników Pfizera są to 62 przypadki na 1mln! I do tego zdecydowana woekszosc tych ludzi przezyla.
A teraz zerknijcie jakie powiklania moga być np po znieczuleniu u dentysty i jak często występują. Lekko się zdziwicie ;-)
No i jeszcze jedno. Praktycznie wszyscy lekarze, wirusolodzy i immulodzy sa za szczepieniami, ale Ci ktorzy podsluchaja "historie" u pani Basi w sklepie wiedza lepiej xD

3

@sokot
Spojrz na swoje ramie. Pewnie tam znajdziesz kilka sladow z dziecinstwa jak Cie szczepili. Widac, ze juz za noworodka ktos Ci odebral wolnosc :-DDD

Komentarz usunięty

2

@MrCental i po klamiesz jak pfizer swoje badanie konczy pod koniex 2023 roku wraz z raportem ktory jest niezbedny do stwierdzenia czy to jest bezpeiczne. Sa w 3 fazie badan na 4 mozliwe.

2

@MrCental a szczepienia z dziecintwa sa szczepionkami ukonczonymi z kilkunastoletnim stazem...

3

@RR
Byc moze jestem ograniczony ;-) Rozmumiem ze z braku argumentow przechodzisz do ataku i obrazania ;-)

Ale wrocmy do dyskusji:
1. Tak, zaszczepieni moga roznosic wirusa.
2. Tak, covid wsrod zaszczepionych ma duzo lagodniejszy przebieg
3. Nie, po szczepieniu sie nie choruje. Mam 2 dawki za soba.
4. Skoro jestem zaszczepiony to na pewno czuje sie bezpieczniej, ale szczepionka nie chroni w 100%, dlatego chce zeby wszyscy ktorzy moga sie zaszczepili i wytworzyli tzw odpornosc stadna.
5. Moje dzieci nie moge sie jeszcze zaszczepic i sa potencjalnie narazone.
6. Im mniej zaszczepionych, tym wieksza szansa na kolejne mutacje.
7. Odnosnie przebiegu epidemii i mozliwych scenariuszach najlepiej posluchac wirusologow. Uwierz mi oni wiedza wiecej od Ciebie ;-)

2

@RR Wpis bez uzasadnienia jest bezużyteczny.

Niezaszczepiony zagraża innym niezaszczepionym i dlatego relacja właśnie tych ludzi jest brana pod uwagę. W efekcie przy kolejnej fali dzięki szczepieniom liczby chorych w szpitalach spadną, ale niezaszczepieni znowu będą ją bardziej obciążać ciężkimi przypadkami. Dlatego ich izolowanie oznaczać będzie w dalszym ciągu odciążanie służby zdrowia.

Dlaczego nie mam dostać nagrody za szczepienie, które jest myśleniem prospołecznym? Ty jako wypinający się na resztę nieszczepiony samolub z niej nie skorzystasz. Nie chcesz, nie szczep się - ale nie narzekaj, że jako osoba, która naraża służbę zdrowia na wzmożony wysiłek (niepotrzebny) jesteś objęty ograniczeniami.

Mnie nikt nie zmuszał do szczepienia, nie mam z tego na razie żadnego zysku, ale przyświecała mi odpowiedzialność za innych

2

@RR
Podalem Ci dane, ktore sa oficjalne dostepne na podstawie wykonanych szczepien.
Jak sie tym interesujesz, to pewnie wiesz ze 4 z 5 skladnikow szczepionek mRNA na covid sa przedane dokladnie juz od kilku lat. Jedynym skladnikiem bylo tylko wyizolowanie bialka wirusa. Niby najtrudniej, bo musi byc celowane, ale z drugiej strony najmniej niebezpieczne.

3

@RR
Jak wyżej, szczepionka nie jest nowa, tylko nowy wirus

1

@Comentateiro @MrCental
Zadam Wam Pytania Prosze o odpowiedz.

Czy szczepionki sa juz finalne?
Czy nadal sa tylko warunkowo dopuszczone do czasu ukonczenia badan ?

1

@RR Szczepionka jest dopuszczona do obrotu w warunkowej procedurze:

Zanim szczepionka trafiła na rynek, zostały przeprowadzone następujące procedury:

Przegląd etapowy - to narzędzie regulacyjne wykorzystywane przez EMA do zintensyfikowania i przyspieszenia oceny danej szczepionki pandemicznej. W tej procedurze, przed rozpoczęciem właściwego postępowania rejestracyjnego, Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) dokonuje oceny dostępnych danych z trwających badań. Rolling review jest kontynuowane do czasu uzyskania wystarczających dowodów jakościowych, przedklinicznych i klinicznych na poparcie wniosku o wydanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu danej szczepionki;
Przyspieszona ocena - jest to skrócona procedura oceny merytorycznej dokumentacji rejestracyjnej produktów o dużym znaczeniu dla zdrowia publicznego - z 210 do mniej niż 150 dni;
Warunkowe dopuszczenie do obrotu - może zostać przyznane w sytuacji:
- jeżeli zgodnie z opinią CHMP m.in. stosunek korzyści do ryzyka jest pozytywny,
- jeżeli korzyści dla zdrowia publicznego, które wynikają z natychmiastowej
dostępności np. szczepionki, są wyższe niż ryzyko wynikające z potrzeby uzyskania dalszych danych

1

@MrCental za nowordoka nie miałem na to wływu poza tym to było tak dawno że nie było wtedy jeszcze mowy o biznesie medycznym i szczepionki faktycznie były dobre. Ja swoje przezyłem i wiem sporo na ten temat zaczołem się dowiadywać bardzo dogłębniepo tym jak moja córka dostałą ciężkiego powikłania tuż po typowej szczepione dziecięcej - dopóki nie doświadczysz nieszczęścia z tym związanego i się nie wgłębisz w temat będziesz tkwił w głupim przeświadczeniu żw wszystko z nimi jest ok. A ja mam negatywne doświadczenie po PRZEBADANEJ szczepionce - tutaj mówimy o deksperymencie na twoim ramieniu. Tak jak kolega weżej napisał - chyba nie chcecie czegoś dopuścić do świadomości. Pozdrawiam i zdrowia życzę (i to nie jest złośliwe życzenie).

1

@sokot Mój kolega ma negatywne doświadczenia z jazdy samochodem, został ciężko poturbowany. Zakażmy ruchu samochodowego.
Każdy lek powoduje u kogoś powikłania - zakażmy wszystkich leków.

Masz słabe argumenty. Bardzo słabe. Negatywne doświadczenie indywidualne nie może mieć wpływu na dobro ogólne.

Osoby zaszczepione wiedzą o możliwych powikłaniach, ale wiedząc, że każdy lek może powodować powikłania szczepią się.
Pisanie o eksperymencie na ramieniu to totalna antynaukowa bzdura - nie masz minimalnych kwalifikacji by się na ten temat wypowiadać. Szczepionki przeszły szereg badań w kilku etapach.

2

@Comentateiro nie zakazmy. A pozwlmy wybrac czy chce jezdzic autem czy nie. Durne sa te Twoje porównania.

0

@Comentateiro ty nie masz pojęcia o czym piszesz - nie masz mojego doświadczenia a w moim odczuciu mój argument to zdrowy świat mojej córki więc z łaski swojej troche tonuj co do mnie piszesz. Znam lekarzy osobiście którzy mi mówią że najlepiej nie szczepić dzieci albo opóźniać jak najdłuzej się da - ze to jest teraz biznes (nikt nie bierze odpowiedzialności za jakość i powikłania tego co sie wstrzykuje) - że oni dostają kase za namawianie a za prawde dostają dyscyplinarki. Naprawde nie wiesz o czym piszesz. Twoje media i twoja "nauka" NIGDY Ci tego nie powie. Wymysli za to wariant delta później omega i późnie w ujj innych aby twój rząd kupił za ciężki hajs to gówno i cie wyszczepił - no i oczywiście odpowiedzialność na biorącym zastrzykj - wisienka na torice lajtowego biznedu :) a ty nawijasz o "nauce" XD

0

@Comentateiro dla mnie 12 tys negatywnych ilosci pozczepiennych jest faktem. Nie chce byc chocby 1 z tych osob.

1

@RR Ale to Ty nie zrozumiałeś kontekstu wypowiedzi. Tam było zdanie o eksperymentach na ramieniu, a wypowiedź dyskredytowała covidowe szczepionki całkowicie. A to wszystko z powodu traumy doświadczenia indywidualnego.

Ja mam takie doświadczenie = szczepionki są złe (co jest reakcją nadwrażliwą i antynaukową)

Indywidualny wypadek samochodowy nie daje prawa by krytykować całą motoryzację, która z zasady ma pozytywne znaczenie społeczne.

Przecież o tym piszę cały czas: szczepionki nie są obowiązkowe. Nikt Was nie zmusza, a w konsekwencji przyjmujecie na siebie ograniczenia społeczne.

Podobnie gdy ktoś rezygnuje z samochodu, nie ma szans dojechać w pewne miejsca i rezygnuje z tym samym z pewnego przywileju. Czego Ty tu chłopie nie rozumiesz, Twoja decyzja - Twoja strata, w obu przypadkach

1

@sokot Znam dobre ponad 100 osób, które poddały się covidowemu eksperymentowi na ramieniu i wszystkie miewają się znakomicie. Po samym szczepieniu rzadko kto z nich czuł jakiekolwiek objawy. Czyli zgodnie z zasadą dotyczącą leków, lek w miażdżącej liczbie przypadków pomaga. I nie zmieni tego żaden indywidualny przypadek, który statystycznie musi się komuś zdarzyć na skutek różnych okoliczności.

Nie wiem co chcesz osiągnąć pisząc mi o swojej córce. To nie zmienia faktu, że szczepionka ma znaczenie bardzo pozytywne społeczne. Jednak u Ciebie sprawia, że straciłeś dystans (to zrozumiałe) i Twoja ocena będzie w tej sprawie zawsze negatywna na wyrost, odbiegająca od rzeczywistości. Gdybyś mi opowiedział o swojej córce przed szczepieniem, nic nie zmieniłoby to w moim postrzeganiu sprawy.

0

@Comentateiro Ty sobie tam wyobrazaj moje ograniczenia. A ja wchodzę do kina na wyjebce a Ty jak baran bedziesz machał plakietka ze byles szczepiony :D zgadzasz sie by łamane byly Twoje prawa na temat Twojego zdrowia. Bedziesz sie legitymował ze masz dawke zaraz bedziesz dostawal 3 i 4 i 6... Bo Pfizer juz sie przyznaje ze bedzie trzeba 3 dawek :D

Co do skuteczności szczepień zobacz Izrael wyniki wysokie i szczepienia sa tam % najwyższe na swiecie i juz kolejny lockdown idzie :)

A Teraz idz do biedronki zaloz maske i badz bezpieczny :D

1

@RR A daj mi link do tych 12 tysięcy, bo bez linku to zdanie bez pokrycia. Napiszę jeszcze raz, nikt Ci nie każe się szczepić, choć państwo ma teoretycznie możliwość nakazu. Ale rezygnacja ze szczepienia, to w obecnych warunkach pandemii zgoda na ograniczenia.

0

@Comentateiro na koniec dyskusji dodam ze życzę Ci zdrowia :)

Mam wakacje kolejne atrakcje tuz za rogiem kolejne setki km pokonane. Zwiedzam plywam ogladam mecze. Mam w dupie ograniczenia. A Ty badz niewolnikiem wlasnego TV ;)

Masz 100 znajomych po zaszczepieniu ktorzy czuja sie ok? To dopisz mnie i moja 4 osobowa rodzine do tych co tez czuja sie ok :)

1

@RR Co Ty bredzisz? Jeśli będzie można wchodzić do kina bez plakietki, to kto będzie wymachiwał plakietką? Coś masz z głową?

https://www.timesofisrael.com/curbing-deltas-force-vaccines-keep-israels-hospitals-calm-and-avert-lockdown/

Wrzucasz jakieś strzępy myśli, chrzanisz coś o plakietkach. Ty chyba rzeczywiście siedzisz pod stołem obsrany, bo racjonalnie nie da się z Tobą rozmawiać

1

@RR Co skończę odpowiadać na głupią zaczepkę, to Ty już płodzisz następną.
Tobie się naprawdę na mózg rzuciło.

Nie mam TV, więc ten głupawy przytyk jest w powietrze. Co mnie obchodzą Twoje wakacje, przecież nikt nie zakazuje wypoczynku. Jest wolność przemieszczania a pandemia w okresie wakacyjnym jest stosunkowo niegroźna.

Czekam na link o 12 tys. Czy to kolejny wykwit Twojego rozchwianego umysłu?

0

@Comentateiro Tak, Tak. Ja poprostu na pytanie kasjerki pytam ja czy jest moim lekarzem ona mowi ze nie, a ja prosze o bilet.

Nie bede sie byle komu tlumaczyl z moich prywatnych spraw.

A dane o ktore pytasz na temat juz ponad 13tys NOP ów sa na stronach gov.pl ktore i tak sa pewnie zanizone.

Jak Ty nie wiesz skąd brac dane to ja nie mam do Ciebie więcej pytan

Odpal tv wlacz TVP i czerp informacje

0

@Comentateiro https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne

Ale masz wkleje Ci bo sie pewnie zgubisz w Internecie :D ekspert kurna Cyframi rzuca a oficjalnych stron rzadowych nie zna. Litosci

Tam jest tak.tez fajnie napisane ze 13000 NOPw z czego 11000 lagodnie nie wspomnieli juz o tych 2000 pozostałych

1

@RR Dzięki, że ze standardowej zasady wklejenia linku, robisz kolejny powód by komuś ubliżać. Ale już kilka razy zachowałeś się beznadziejnie, więc się przyzwyczajam.

I co? Zaczerwienienia i chwilowa bolesność wokół miejsca zaszczepienia to dramat? Mam prośbę, przeryj cały raport i zobacz czy komuś przytrafiło się coś poważnego, przy czym nie mam na myśli 5-dniowego osłabienia, ale skutki nieusuwalne.

To wszystko na kilkadziesiąt milionów dawek. Strachliwyś, tchórzliwyś Waćpan.
Tyle strzępienia ryja na darmo.

0

@Comentateiro skoro dla Ciebie 5 dni zdychania po szczepieniu to nic? A o pozniejszych konsekwencjach to pozniej wyjdą. Ale 3-4 dni zdychania przez Covid juz zly? Bo to moj przyklad.

Ja Ci poprostu mowie te Twoje 100osob co sie czuja świetnie. To tylko Twoje doswiadczenie.

Tam napisali o 13000 zgloszen a bylo ich pewnie wiecej tyle ze ludzie nie zglaszali. No i napisali ze 11000 to lagodnie... Ja sie pytam co z 2000? A Chyba Ty cos pisales albo ten drugi o kilkudziesięciu powiklan a jest ich naprawde w uj wiecej.

0

@Comentateiro i juz naprawde na koniec dodam ja jestem juz po. Moj organizm ogarną, moja rodzina tez przeszła o wiele lepiej niz ja. Partenrka stracila tylko smak i węch. Dzieci totalnie 0 objaw.

Skoro ogarnąłem nie widze przesłanek by sie szczepic. I wszystkim polecam by organizm sam sie obronił bez "pomocy" szczepionki ktora jest porownalnie niebezpieczna co sam Covid

1

@RR Pięknie, wszystko ładnie, a na koniec totalna antynaukowa bzdura. 100% kłamstwo, które nie ma poparcia w żadnych danych. Powiedz to 75 tys. zmarłym z powodu covidu i tym, którzy zmagają się z powikłaniami różnej maści. Powiedz im, że po szczepieniach z kilkudziesięciu milionów zmarło 75 tys. osób, a kolejne tysiące mają powikłania. Co za bzdury.

0

@Comentateiro mowisz o tych co zmarli na raka a wpisali covid? Niestety to sa realia. Z Wlasnego doswiadczenia... Sami wlosi przyznali ze wpisywali Covid wszystkim jak szlo na poczatku ze te 8k zgonow to nie do konca prawda byly szef bodajrze BBC powiedzial ze zawyzali statystyki bo rosla oglądalność.

Wiesz ze lekarze Covidowi dostaja chociaz za 1 dyzur covidowy w mc gdzie mial styczność z conajmniej 1 chorym 15 tys premi?

Przecież dla nich to zniwa... A wirus jest i dotkliwy tez bywa ale cala oprawa jest mocno przesadzona.

I wezcie sie odwalcir od ludzi ktorzy niechca sie szczepic. Strasznie nowymi odmianami... Gdzie grypa ? 2018r ponad milion przypadków grypy 2020 nie było nawet 100... Wlacz myślenie.

Chcesz sie szczepic ok szczep sie ale nie badz za ograniczaniem swobody innym. Bo nie ma ku temu podstawy.

1

@RR Czyli antynaukowa bzdura obowiązuje.
To nie zmienia faktu, że nie operujesz danymi tylko wymysłami z własnej głowy, dlatego jesteś fatalnym rozmówcą. Teraz kolejna wrzutka o lekarzach z Włoch i żadnej merytorycznych danych. Dlaczego jak się tak zniżam? Ty potrzebujesz korepetycji na temat " jak prowadzić uczciwą, merytoryczna dyskusję"
Wybacz ale jesteś fantastą, bajkopisarzem, którzy rzuca hasełkami i ja zamiast czegoś się dowiedzieć, ciągle frustruję się żenującym brakiem treści w Twoich wpisach. Najmądrzejszy był link do danych, ale to dostałem po 3 prośbach i twardym oporze.

2

@Comentateiro a gdzie ty podajesz te merytoryczne dane? Kolega przybajmniej dal ci jednego linka jak mu zarzucales ze wymysla. Honoru mu nie zwrociles a caly czas posadzasz go o to samo. Z twojej syrony jest natomiast tylko puste slowo i papka twoich przekonan wiec prosze cie. Przynajmniej sam sie podpieraj czyms wiecej niz tekstem ze znasz100 ludzi ktorzy przeszli bez problemow. Bo wiesz ja moge napisac ze znam 100 z powiklaniami

0

@Comentateiro Prawo można zmienić. Skoro nawet konstytucję można naginać do własnych potrzeb ;)
"Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo".
Słowa JP2. Niezwykle mądre i trafne.

0

@Persyfl Pisałem o prawie karnym. ;) Polecam doczytać.

2

@Reiv111 Pisałeś o tym jako o robieniu komuś krzywdy, więc w tym wypadku uwaga irrelewantna.

0

@Persyfl Naucz się czytać ze zrozumieniem. Cytuję UWAGA "Jeśli nie dotyczy sprawa prawa karnego". Jak nie widzisz to sobie przewiń. xD

1

@CuttingHead zdajesz sobie sprawe, że warunkowo Państwa członkowskie ponoszą odpowiedzialność za wystąpienie NOP ? A Firmy farmaceutyczne są zobligowane do monitorowania stopnia nieporządanych skutków ubocznych i przedstawiania raportu komisji europejskiej meisiac w miesiąc ? Żeby to wiedzieć trzeba by mówić/ czytać po angielsku i wejść na stronę EMA. Tak pozostaje pieprzyć od rzeczy. No chyba, że masz dyplom conajmniej w stopniu doktora biotechnologii, farmacji lub medycyny to zwracam honor oczywiście po przedstawieniu kwalifikacji w danej dziedzinie. I tak na chłopski rozum badań się nie przeprowadza oraz wniosków płynących z uzyskanych wyników się nie dyskutuje. Chyba, że jest się tuzą intelektu jak nasz jaśnie panujący minister edukacji

0

@RR czemu kłamiesz?

0

@Comentateiro Bo myślałem ze rozmawiam z kims wyższym pojęciu tematu... Jak ja musze ci pokazywac gdzie szukac rzadowych danych... To juz lekko ogarnieta mlodzież wie ze strony xxx.gov.pl sa rzadowymi...

Poczytaj o Charliego Chestera jak nagrali go jak kazał pracownikom podniesc statytki w CNN :D bo strach przyciaga widza.

Na Covidzie robi sie mega interesy kasa leci przekręty (zobacz w Polsce ustawa o niekaraniu polityków jesli podejmą bledne decyzje w czasie pandemii dlatego noc nie zrobia kolesiowi co kupił lewy towar i przywiózł Antonovem 255mln w błoto albo respiratiry od handlarzy bronia 70mln. Maseczki od zony instruktora naszego ministra. Kupila kkilkaset tysiecy maseczek kilka dni pozniej sprzedala za 5mln Polsce.

Nie dziw sie ze nakrecaja strasza ludzi... bo trzepia a tym ogromny hajs... wybory kopertowe... kolejne 70mln...

Po to jest Covid odwrócic uwage nakrasc legalnie przy okazji przekrety ze szczepionkami tez wyjda...

Pozdro zacznij myśleć samodzielnie szukac faktów a nie tylko sluchac kogos.

1

@MarioVeB! Napisz gdzie albo milcz.

1

@RR Podstawa szczepionki znana jest juz od wielu lat została tylko zmodyfikowana by walczyć z wirusem.
Twoje brednie i straszenie szczepionkami możesz sobie wsadzic tam gdzie..

3

@MarioVeB! Jest w pelni przebadana jest raport z postepow z walczania objawow - NIE
(Pfizer raprot ma dostarczyc z koncem roku 2023)
Jest dopuszczona wyłącznie warunkowo- TAK

Czy Komisja UE ok 2tyg temu nakazala dopisania ze Pfizer i Moderna moze powodowac zapalenie miesnia sercowego- TAK

Czy ktokolwiek bierze odpowiedzialność ze bezpieczna szczepionka doprowadzi do powikłań a nawet smierci u NOPów - NIE? dlaczego przeciez jest bezpieczna...

Gdzieś skłamalem ? NIE

Przepros i sie nie kompromituj. Chyba ze Tobie tez trzeba wklejać linki bo obsluga google Cie przerasta.

1

@RR własnie tak to z foliarzami jest jak grochem o sciane.
Szkoda mojego czasu.

2

@MarioVeB! No wlasnie to milcz. Zero retoryki

2

I laboratorium w Szwecji w miejscowości Denderyd oznajmijo ze nieszczepieni ozdrowieniecy sa odporni na nowe warianty Delta i Alfa.

https://dorzeczy.pl/amp/191486/szwecja-wiekszosc-ozdrowiencow-odporna-na-nowe-warianty-koronawirusa.html

1

@RR uważaj na @MarioVeB! . Kiedyś dostałem tydzień bana od redakcji bo broniłem się linkami z jego wypowiedziami, gdy nazwał mnie kłamcą:)

1

@RR
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nature-ozdrowiency-po-COVID-19-nie-sa-odporni-na-wariant-delta-8151174.html
Różne badania pokazują różne wyniki, zresztą w tym samym artykule, który podesłałeś jest taki fragment:
"Według lekarzy ze szpitala Danderyd mimo optymistycznych wyników badań "ważne jest, aby nadal przestrzegać zaleceń władz oraz poddawać się szczepieniom przeciwko Covid-19 niezależnie od tego, czy posiadamy naturalną odporność".
Więc trochę orasz samego siebie :p
O tym, że covid to, jak stwierdziłeś, "biznes" to nie dziwię się że @MarioVeB! nie chce komentować, bo nie można uznawać się za poważną osobę i pisać takie głupoty. Tak są ludzie, którzy wykorzystują pandemię do swoich celów, ale powiedz rodzinom osób, które zmarły oraz tym którzy mają poważne powikłania, że wirus to "przekręt i biznes".
Co do szczepionek, to IV faza badań klinicznych zawsze jest prowadzona już po rejestracji leku na rynek. Nie jest to jakaś nowość.
Co do grypy to powielasz głupoty. Mimo wszystko w tym roku ludzie mniej się gromadzili, zachowywali pewnego rodzaju ostrożność, zwiększyli higienę, więc nie jest dziwnym, że jest mniej przypadków grypy.

0

@Commandement ale szczepionka nie jest lekiem. Wiec nie wiem o czym Ty do mnie piszesz.

Tak na covidzie ludzie robią biznes i ludzie sie na tym bogacą a jak sie bogacą to nakrecaja. Bo strach jest silniejszy niz zdrowy rozsadek.

Zobacz jak grypa wygladala w ub latach a jak teraz... I na grypę tez umierali.

Zastapili Covid grypą... Toc to przeciez widac. Testy jak to testy... Ile bylo przypadków ze chyba ktos z pisu mial pozytyw a następnego dnia widziano go w sklepie i sie tlumaczyl ze juz jest zdrowy :D

Wirus jest tak straszny ze minister zdrowia po rezygnacji wyjechał do Hiszpanii 2 co do kraju wielkosci zakazen i smierci w UE :)

Wirus jest. Ale srodki zapobiegawcze za przesadne.

1

@RR Okej, skoro chcesz się bawić w definicje to proszę bardzo. Nie wiem, czy wiesz, ale prawo farmaceutyczne w Polsce nie zawiera pojęcia "lek". Używane jest określenie produkt leczniczy. Z definicji produkt leczniczy to substancja lub mieszanina substancji, która posiada właściwości zapobiegania lub leczenia chorób występujących u ludzi lub zwierząt lub podawana w celu postawienia diagnozy lub w celu przywrócenia, poprawienia lub modyfikacji fizjologicznych funkcji organizmu poprzez działanie farmakologiczne, immunologiczne lub metaboliczne. Co za tym idzie zarówno szczepionki, jak i leki są produktami leczniczymi (o czym świadczy chociażby fakt, że posiadają one charakterystyki produktów leczniczych) zatem proces rejestracji i badań jest dla nich taki sam. Więc tak, uproszczając szczepionka jest lekiem :p
Drugi akapit, jak już pisałem nie jest poważnym argumentem.
Grypę też już Ci wyjaśniłem. Zanim następnym razem napiszesz, że zastąpiono covid grypą to porównaj sobię liczbę zgonów na obie te choroby. W 2019 roku w Polsce zmarło na grypę 143 osoby. W wyniku powikłań po covid tyle osób umierało jednego dnia. Może nie wszyscy bezpośrednio w wyniku zakażenia, ale z dużym prawdopodobieństwem ci ludzi żyliby do dzisiaj, gdyby nie wirus.
Ja naszego rządu nie będę tłumaczył, gdyż jestem ich zdecydowanym przeciwnikiem i uważam, że ich podejście do pandemii jest złe, ale to co piszesz na temat wirusa i szczepień mija się z prawdą i to mocno.

0

@Comentateiro ja tylko podam ci jedna ciekawa rzecz, możesz mieć paszport covidowy bez szczepienia. Wiesz o tym? Ja już dostałem dwie takie oferty. Wprowadzając takie obostrzenia natychmiast pojawi się czarny rynek takich fake-szczepien.
Do tego mam też pytanie. Co z tymi którzy szczepić się nie mogą. A są tacy. Chcą a nie mogą. Ich też ograniczamy?

0

@Comentateiro Gardzę tobą.

0

@Comentateiro
Do antyszczepionkowców:
- szczepionki są po to, aby wyeliminować/ograniczyć daną chorobę i większość działa prawie w 100%. Niestety zdarzają się czasem NOPy i nie tylko po szczepionce covidowej, ale chodzi o to, że przyjęcie szczepionki jest kilka/kilkanaście a nawet kilka tysięcy razy bezpieczniejsze niż przechodzenie danej choroby. Co nie znaczy, że 100% zaliczy to bezproblemowo. Osobiście znam już chyba kilkaset osób po szczepieniu na covid i żadnej z nich nie stało się nic gorszego niż ból ręki przez kilka dni i ewentualnie gorączka max 2 dni. Ja uważam że to jest warte, aby się tego pozbyć.

0

Jeśli natomiast mowa o restrykcjach, to sprawa jest prosta. Będzie dużo przypadków, będą nowe ograniczenia. Czy tego chcemy czy nie. Będzie wysoki procent zaszczepienia, będą luzowania. Spójrzcie na Anglie, mimo 50k na dzień, wycofują sie z ograniczeń, bo procent ludzi hospitalizowanych spadł ostro.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Reiv111 Cytuję, uwaga:
"Jeśli nie dotyczy sprawa prawa karnego (że ktoś robi krzywdę wobec innej osoby)". Może w takim razie naucz się pisać.

1

@MrCental Dlaczego wciąż ludzie, którzy nie chcą się szczepić przeciwko covid są nazywani antyszczepami? Dla mnie to dwie różne grupy osób..

0

@MrCental powiedz mi skoro w zeszłym roku szpitale były pełne i jak nie było jeszcze szczepień to nie było żadnych innych wariantów jak w tym roku po szczepieniach.

0

@MrCental ale to właśnie po szczepieniach zaczęły się pojawiać mutacje i warianty :V

0

@Comentateiro
Raz:
Nie możesz wrzucać do jednego worka antyszczepionkowców i tych, co nie chcę przyjmować preparatów na Covid. Z jednego tylko powodu. W UE i Polsce nie masz dopuszczonej jedynej na świecie szczepionki na Covid. Zamiast tego podaje się preparaty, które jakoby chronią przed ciężkim przebiegiem Covid.

Dwa:
Preparaty u niektórych osób powodują spore komplikacje zdrowotne, które mogą zakończyć się śmiercią. Ostatni w miarę głośny przypadek, to "trzydziestokilkuletni trener osobisty polskich gwiazd"
Ile jest ofiar na świecie preparatów na Covid? Na podstawie oficjalnych danych z USA, krajów UE, Wielkiej Brytanii, Australii i Izraela to są dziesiątki tysięcy ofiar.
Czy to jest dużo? Dla tych co zdecydowali się na masową formę podawania preparatów - pewnie nie. W ich opinii zysk (społeczny) jest większy niż koszty. Tym bardziej, że na podstawie umów z producentami preparatów, nikt nie ponosi odpowiedzialności za te substancje.
I chyba to jest największy zarzut dla całej operacji. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za Niepożądane Odczyny Poszczepienne (NOP).

Trzy:
Skoro wiemy, że są NOPy i lekarze przeprowadzili już dziesiątki tysięcy sekcji, to czas aby zaczęły pojawiać się przeciwwskazania. I mówić o nich w mediach. Tak nakazywała by elementarna uczciwość. Ale przecież, nie ma czegoś takiego. EMA jak na razie podała jedną przypadłość, bardzo rzadką. A to oznacza, że nam za mało mówią.

I teraz weź pod uwagę jak wygląda służba zdrowia w Polsce. Przyjmijmy, że ktoś ma podejrzenie, że coś złego się z nim dzieje po podaniu preparatu, tej czy innej firmy. Masz głośny przykład z tego tygodnia pana doktora z Warszawy, który przestraszył się, że ma udar i poprosił swoich starych znajomych o badanie radiologiczne. Ci wysłali go "na drzewo". To jeśli swoi - swoich tak traktują ....

A przecież już w tej chwili wiemy, że preparaty u niektórych osób powodują powstawanie skrzepów krwi, a te powodują różnego tylu udary. W przypadku podejrzenia udaru liczy się czas. W jaki sposób taka osoba ma liczyć na pomoc w przypadku wystąpienia zagrożenia życia? W Polsce miliony osób mają choroby naczyniowe. I na dzień dzisiejszy już wiemy, że te osoby powinny być szczególnie mocno przebadane przed przyjęciem "szczepionek". Tym czasem państwo Polskie oferuje bezkarnie "szczepienia drive thru".

Historia szczepionki na "świńską grypę" uczy nas, że dopiero po latach firmy farmaceutyczne i państwa przymuszające kampaniami medialnymi do "szczepień" przyznają się do błędów. Kiedy dowiemy się części prawdy o skutkach antycovidowych "szczepionek"? Ile będzie ofiar tych substancji?

Cztery:
Zacząłem od tego, że nie możesz wrzucać do jednego worka osób, które są antyszczepionkowcami i tych, co są przeciwko preparatom na COVID. Bo ja nie jestem antyszczepionkowcem. Uważam, że szczepionki to jeden z najważniejszych wynalazków człowieka. Mierzi mnie, że ludzie mogą nie szczepić swoich dzieci, na choroby, które sami byli zaszczepieni.
Ale ...
Do czasu pełnych badań nad preparatami na Covid, czyli jeszcze przynajmniej dwa lata, nie pozwolę sobie podać takiej substancji.

0

@MrCental
Są tak skuteczne, że Izrael, Malta i Wielka Brytania - czyli kraje z dużym odsetkiem osób "zaszczepionych" - mają w tej chwili alarmujące liczby zachorowań. I abyś nie musiał pisać głupot, że w większości chorują ci co się nie zaszczepili. Jest różnie. W Izraelu, gdzie szczepiono tylko preparatem P, większość chorych to "poszczypani". I oni też umierają. I też jest ich więcej niż ci co nie dali się "uszczypnąć". Dane są dostępne na ich rządowych stronach.

0

@ViscaDelFritz1983
Wystarczy posłuchać wirusologów. Ten wirus będzie mutował i szczepienia nie mają tu nic do tego.
Szczepionki mRNA nie są szczepionkami żywymi czyli nie ma możliwości zachorować od nich na covid a tym bardziej nie spowodują mutacji.

0

@equwesta
Wszystko się zgadza. Są kolejne fale i dalej będą. Szczepionka nie powoduje, że będziesz w 100% odporny. Główną właściwością jest to, że lżej przejdziesz chorobę i będzie znacznie mniej zgonów. A gdy osiągniemy tzw odporność stadną, to wtedy wirus powinien zejść do poziomu np grypy. Swego czasu Szwedzi myśleli, że jak szybko się po kraju rozniesie, to szybko nabędą odporność stadną, jednak w pewnym momencie sytuacja tam była bardzo zła bo niedoszacowali. Teraz się szczepią jak każdy inny naród.

1

@sokot
Tak jak pisałem. Żadna szczepionka ani lek nie da Ci 100% pewności, że nie będzie powikłań. Nawet wit. C można przedawkować. Ja wierzę w naukę. Zaszczepiłem się 2x i nie miałem dotychczas żadnych powikłań. Podobnie moja żona, matka, jej matka i kilkadziesiąt osób, które znam (poza bólem ręki i max jeden dzień stan podgorączkowy). Jeśli są jakieś "predyspozycje" do powikłań, to powinno to być omówione z lekarzem.
Jeśli chodzi o Twoją córkę, to bardzo mi przykro. Mam nadzieję, że już wszystko wróciło do normy i trzymam kciuki. Mimo, że może mamy inne poglądy, to ja każdemu kibicuje. Pozdrowienia!

0

@MrCental
No właśnie wyniki z państw które podałem nie wskazują, na to, że przechodzi się łagodniej. Liczba osób hospitalizowanych i zmarłych jest identyczna. Nic się nie zmieniło, poza tym, że kilkadziesiąt tysięcy osób zmarło po podaniu preparatów.

Wirusy grypowe mutują i będą mutować. Nigdy nie będzie preparatu, który spowoduje wyeliminowanie grypy. A jest ciekawa teoria, że im mocniej z nimi walczymy, tym mocniejsze one się stają.

0

@MrCental
A jakie są przeciwwskazania do przyjęcia preparatów?

0

@equwesta
Sprawdzilem wskaźniki i o ile zachorowania w wymienionych przez Ciebie kraje są faktycznie na zbliżonych poziomach, to wskaźniki umieralności są znacznie "lepsze". Np w UK w czasie drugiej fali osiągały wynik nawet prawie 2k dziennie, to teraz max kilkanaście osób. Na Malcie teraz mają zwykle 0-1 osoby a w poprzedniej fali mieli 5-6 osob, co stanowi ok 500%. Izrael zamiast 100 ofiar ma ok kilka

0

@MrCental
Umieralność jest mniejsza u wszystkich obywateli, bez znaczenia czy wzięli preparat czy nie. Zachorowalność jest też na tym samym poziomie. Nie chcę wchodzić w dyskusję nad niewielkimi odchyleniami %, bo one nie mają znaczenia w globalnej skali. Ci co są zwolennikami preparatów wskazują W.B., a ci co są przeciwnikami wskazują Izrael. Różnica jest taka, że jeden kraj dawał jeden preparat, a drugi inny. W Polsce ten co podawano w W.B. miał złą prasę i większość przyjęła ten co w Izraelu.

Wariant Delta spełnił swoją rolę w Indiach. Zatrzymał marsz na stolicę, władza się utrzymała. Natomiast w Europie i USA nie spełniła swojej roli. Trzymają ludzi pod butem, ale zaczynają się protesty. Zabawne jest to, że media stworzyły opowieść, że Delta pochodzi z Indii. A zabawne jest dlatego że miesiąc przed "odkryciem" go w Indiach, ten szczep dominował w Minesocie w USA.

Plusem stworzenia tematu "Delta", może być zwrócenie uwagi opinii publicznej na fakt, że wszyscy mogliśmy już nabyć odporność na Covid19, ponieważ przeszliśmy chorobę bezobjawowo. Wariant Delta jest tak słaby, że w "szerszej skali" można go potraktować jak naturalną szczepionkę. I na ten temat możesz poczytać w pismach naukowych od dwóch miesięcy.

Media i rząd w Polsce cały czas informują, ile to ludzi zachorowało na Koronę. Liczby są tak śmiesznie małe, że pewnie tyle samo zachorowało na anginę. Częsta choroba "lodowa" w okresie letnim. I tak, w Polsce nadal można umrzeć na anginę. Niestety. A przy obecnym stanie służby zdrowia, jest więcej niż pewne, że mogą się zdarzyć takie przypadki.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?