La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 511 Culés

1

Powiedzcie mi moi drodzy co Wy sądzicie o tych całych szczepieniach? 90% moich znajomkow szczepi się tylko z powodu wyjazdu na wakcje. 0 % z powody ze się boi COVIDA. O co w tym wszystkim chodzi

2

@adamLeo66 Taki był zamiar.

3

@adamLeo66 ja się szczepie, żeby wreszcie z tego syfu się wydostać i wrócić do normalności. Twoi znajomi to chyba jednak preferują styl życia "hulaj dusza piekła nie ma"

0

@adamLeo66 na tym to polega najpierw bez szczepienia zabronią ci wakacji,a potem przejdzie to na następne dziedziny życia

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@adamLeo66 ale ten ich kod qr nic nie daje :) masz info tylko po polsku, wiec test i tak trzeba XD

0

@adamLeo66 ja akurat nie mam zamiaru świrusa złapać a szczepię się w czwartek Pfizerem (1 dawka, oby ramię mi przeżyło XD)

0

@RobiS znajomi i rodzina. Babcie, teściowa, ciocie wujki. Ok 50 znajomych w różnym wieku z różnych światow

1

@adamLeo66 Dokładnie to jest to, o czym piszę.
Jeśli szczepienia są dobre i to jedyna droga do tego, by uchronić ludzkość przed zagładą, to niestety jest to słuszna koncepcja.
Natomiast jak jest naprawdę?
No na pewno nie taki diabeł straszny jak go malują. Były i będą gorsze wirusy, bakterie i inne patogeny.
To jest biznes i raczej to jest najważniejsze tutaj. Biznes i kontrola społeczeństwa. Chyba nikt nie wierzy w to, że im na nas zależy? ^^

0

@michal26 jak nas wybiją to i biznesu nie będzie :D

0

@RobiS Niekoniecznie muszą wybić. Możesz sprzedawać nam coś co nie jest nam niezbędne i zrobić to pod przymusem.
Nie dość, że zarabiasz, to zyskujesz przywiązanie społeczeństwa do kontroli.

3

@adamLeo66 Ja w tym roku się nie szczepię na pewno... Wakacje ogarnie się bez tego i w tym roku, a w przyszłym roku zobaczę jak to się wszystko rozwinie, jak to będzie wyglądać itp itd. A jeśli będzie faktycznie jakiś mus szczepienia a nie będę pewny co do żadnej szczepionki to i to da się załatwić...

0

@adamLeo66 Skoro robią to tylko dlatego aby wyjechać, a nie z powodów zdrowotnych to ciekawe czy gdyby wymogiem swobodnego podróżowania było zjedzenie gówna to też by to zrobili?

0

@Norkusik przecież zaświadczenie można pobrać w j.angielskim bez problemu, a niektóre kraje już zapowiedziały, że zaszczepieni testów wykonywać nie będą musieli, więc o czym ty piszesz?

0

@Barca93874 Ale w zaswiadczeniu masz tylko ze przyjales 1/2 dawke i kiedy. Nic wiecej ani jaki preparat, ani jaka seria czy cos. Żadnego podpisu cyfrowego. Takie zaswiadczenie to sobie w wordzie moge zrobić

0

@Barca93874 Kod QR tylko odczytasz przez appke zaszepieni, ktorej na obcym lotnisku mieć nie bedziesz, tylko po powrocie odczytają, zebys nie mial kwarantanny

0

@Norkusik W tym zaświadczeniu owszem nie ma żadnych info, kod QR można ściągnąć na aplikacje mObywatel, a tam są wszystkie informacje takie jak imię i nazwisko, data urodzenia, data wydania, istotne informacje na temat szczepionki, testu lub przejścia choroby oraz niepowtarzalny identyfikator i jest ono ważne we wszystkich krajach członkowskich.

0

@adamLeo66 jeśli chcesz też jechać szczep się ok70% zaszczepionych daje szanse na powrót do dawnego życia.Inaczej bujamy się z lockdaenami śmiercią i bankructwami i kryzysem.Kolejna rzecz jeśli przyjdzie muracja to morze pozamiatać starszych i ludzi bo pojawiają się gorsze mutacje nie ma gwarancji że młodych nie dorwie.

0

@Barca93874 ale tego kodu qr nie odczytaja sluzby za granica bo nie maja do tego appki. Tylko u nas za pomoca appki "Zaszczepieni" mozna ten qr odczytac

0

0

@Norkusik Znajomi wyjechali ostatnio za granicę i na przejściu granicznym pokazali tylko wydrukowane zaświadczenie w pdf oraz dowód osobisty i bezproblemowo przeszli kontrolę. Tak jak pisałeś faktycznie, że takie zaświadczenie samemu w „wordzie” możesz zrobić, ale jak kto woli ;) Chcieli pokazać kod QR ale służby nie chciały, tylko „paper please”. Także da się? Da się. Ja też w zeszłym roku w wakacje leciałem za granicę i też był potrzebny kod QR z danymi do lokalizacji i służby odczytały. Czytniki kodu QR nie są tylko do sczytywania zaświadczeń o szczepieniu, więc to nie jest tak, że służby za granicą bez aplikacji „zaszczepieni” nie odczytają kodu. Poza tym skoro niektóre kraje zadeklarowały, że już nawet od maja zaszczepieni nie muszą wykonywać testów to jakoś muszą to sprawdzać, nie sądzisz?

« Powrót do wszystkich komentarzy