La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Aby uczestniczyć w dyskusji, musisz być zalogowany.

Online: 2018 Culés

0

Witam , jakie wieści dopiero wróciłem?

0

Mam do was pytanie , też tak macie że niby dobrze zarabiacie jak na realia swojego miasta ale i tak czujecie niedosyt ?

0

Ciekawe co na to pilkarze klubów ktorzy nie beda mogli zagrac przez super lige w reprezentacji.

1

Sędziów będzie załatwiał Perez


2


Oby Barcelona bo mentalnie pokonaliśmy PSG 1:1

0

Z tej Superligi powstanie swego rodzaju kółko wzajemnej adoracji. Nie wiem więc dlaczego przedstawiciele Ramblowskich kółek są temu aż tak bardzo przeciwni.

1

Narzekamy, a prawdą jest taka, że gdy projekt dostanie obłędną oprawę i nastrój, a kibice wrócą na stadiony to będziemy się zachwycać. Bądź co bądź to krok ku jeszcze większej elitarności. Może być petarda.

2

Głoś w sprawie Superligi zabrała również Maja Ostaszewska
https://pbs.twimg.com/media/EzV8eLxVoAgW8oZ?format=png&name=small

1

Kiedyś w lidze farmerskiej CL były takie piękne niespodzianki, jak te kiedy Ajax lał na Bernabeu Real. No more...


0

Juve chce Dembele . Barca chce 50 mln Juve nie stać i chca dać nam Rabiota żeby obniżyć cenę. Nie dość że wyssane z palca to jeszcze Rabiot haha

0

Precz z Superligą!
Precz z tyranią!
Precz z dyskryminacją!
Precz z dyktaturą!
Co na to redakcja? która bardzo lubi usuwać moje komentarze, jak i innych użytkowników. A niech się dobrze bawią, mi to Lotto

4

Jest takie powiedzenie: na każdego kozaka znajdzie się większy kozak i w kwestii UEFA/FIFA właśnie taki kozak się pojawił. Druga kwestia jest taka, że kluby chcą się pozbyć pośrednika w dzieleniu kasy choćby za prawa tv do pokazywania meczów, a to niemała suma. Stąd najbogatsi doszli do wniosku, że skoro sami przynoszą najwięcej kasy, to nie będą się nią dzielić z jakąś instytucją, bo równie dobrze mogą zrobić to sami i jeszcze więcej z tego tytułu dostaną.

Kolejna kwestia, to w przypadku powstania i działania Superligi dojdzie do jeszcze większej polaryzacji finansowej wśród klubów w Europie, bo ci najbogatsi będą jeszcze bardziej bogaci. Dojdzie do stworzenia jeszcze bardziej elitarnych rozgrywek, któe dla zwykłych klubów staną się nieosiągalne. Chyba, że ci biedniejsi będą sobie życzyć horrendalne pieniądze za sprzedaż swoich piłkarzy, więc może zadziała w tym przypadku opóźniony efekt domina i w jakiś sposób to się delikatnie zrównoważy. Aczkolwiek wątpię, żeby kluby spoza Superligi kiedykolwiek dorównały i mogły zagrozić tym największym. Może poszczególne i nieliczne będą miały z czasem ku temu szanse (Bayern, Sevilla, Ajax, Roma, Lyon, Salzburg czy BVB), ale może to trochę potrwać. Kto nie będzie członkiem Superligi musi mieć super scouting i dobrą alternatywę. Czy UEFA stać na zasypanie przepaści finansowej pomiędzy Superligą i LM? Nie sadzę. Gdyby tak było, to nie powstałaby Superliga zwłaszcza, że
UEFA miała czas, aby coś w tym zakresie zmienić. Nie zmieniła i poszło już nie mocne sprawdzam ze strony najbogatszych i największych, ale "szach". Likwidacja UEFA czy FIFA lub znaczne ograniczenie i zmniejszenie ich znaczenia na arenie międzynarodowej będzie już tylko dla nich "matem".

UEFA i FIFA nie mogą zabronić piłkarzom reprezentowania swoich narodowych reprezentacji, bo to jest wbrew swobodom obywatelskim. Poza tym kibice by te organizacje zjedli. Natomiast prawnicy zawodników spokojnie by pokonali UEFA/FIFA przed sądem. W konsekwencji UEFA i FIFA straciłyby swoje racje bytu i musiałby powstać nowy twór, który by tym bałaganem zarządzał na nowo, ale byłby w dużej części zależny od zbuntowanych klubów i koło się zamyka.

0

Luis Suarez Ultimate Skills Welcome to Barcelona

1

Z jednej strony źle, że ma powstać Superliga, a z drugiej strony niedobrze.

4No i super :)

Załaduj kolejne wpisy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy popierasz koncepcję utworzenia Superligi?