Marca: Barcelona doszła do porozumienia z Memphisem Depayem

Dariusz Maruszczak

13 maja 2021, 18:35

Marca

35 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosiły dziś katalońskie media, Barcelona domknęła już porozumienie z Sergio Agüero, co jednak wcale nie musi wykluczać sprowadzenia także Memphisa Depaya. Według Marki Holender również uzgodnił warunki współpracy z katalońskim klubem.

Barcelona wciąż czeka na wyniki audytu, aby dowiedzieć się, w jakiej będzie sytuacji finansowej, ale mimo to finalizuje porozumienia z piłkarzami, których może sprowadzić za darmo, jak Éric García czy wspomniani Agüero oraz Depay. Ostatnie rozmowy z Holendrem miały być bardzo owocne. Jak informuje Marca, doszło już do uzgodnienia warunków umowy z napastnikiem, który jest gotów na znaczące obniżenie wynagrodzenia, aby móc grać w katalońskim klubie pod wodzą Ronalda Koemana. Również trener Barcelony bardzo chce współpracować ze swoim byłym podopiecznym z reprezentacji Holandii. To właśnie on naciskał na kupno Depaya już poprzedniego lata, ale nie było to wówczas możliwe.

Sytuacja Koemana w Barcelonie po ostatnich meczach jest jednak niepewna. Zdaniem Marki, jeżeli trener zostanie na Camp Nou, Depay też przybędzie do Dumy Katalonii. Jednak w przypadku odejścia szkoleniowca okoliczności ulegną zmianie i trzeba będzie od nowa zasiąść do rozmów. Marca uważa też, podobnie jak katalońskie media, że ewentualne sprowadzenie 27-latka wcale nie oznacza, że będzie to jedyne letnie wzmocnienie ataku Barcelony. Przypomnijmy też, że Depay już na początku maja miał szukać domu w luksusowej dzielnicy w stolicy Katalonii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Napadzior jest potrzebny i tu się nie ma co czarować, więc dobrze że szukają kogoś w miarę taniego ale skutecznego i z polotem.

W Desta osobiście wierzę. Jak chłopak się bujnie to ma lepszy drybling niż Dembele, wyprzedza 95% przeciwników. Mamy też Minguezę na PO w razie czego.

Ale jeśli nie przechodzimy na system z 3 obrońcami to błagam, znajdźcie zmiennika za Albę. Nie mamy tam żadnej alternatywy. Jak ma gorszy dzień (których z racji wieku przytrafia się coraz więcej) to jest tragedia... Wolne powroty, gubienie krycia i czytelne wrzutki za każdym razem jak ma piłkę przy polu karnym. To jest wg mnie najpilniejsza pozycja do obsadzenia

Nadal mamy Ansu, a miejsce w składzie przy 2 zakupach ciężko będzie znaleźć. Dembele wg mnie powinien zostać, ale jego koledzy muszą ogarnąć, że trzeba być w polu karnym, gdy on już przedrybluje kogoś...

Nie rozumiem do końca po co nam Depay skoro np. taki Griezmann jest od niego 3 razy lepszy choć to nie do końca te same pozycję. Można go rozważyć jako opcję na skrzydło ale jeśli przyjdzie też Aguero wypadałoby się pozbyć np. Dembele, bo będzie już za tłoczno w ataku. Wtedy może by się również znalazły dolary na pomocnika gdyż wg mnie ta formacją dużo bardziej wymaga wzmocnienia.

Jeszcze tylko wolny transfer Alaby i pięknie byłoby

No i niech Fati wróci bez kolejnych kontuzji.

Klubu po prostu nie stać na odpuszczenie tak dobrego zawodnika i to za darmo.

Przynajmniej potwierdziło się to o czym pisałem od jakiegoś czasu - jeśli przyjdzie Depay to znaczy że Koeman zostaje.
Dla Depaya byłaby to słaba opcja jakby trenerem miał być ktoś inny - połowa pensji plus trener który jest niewiadomą jak chodzi o pomysł na zawodnika nie brzmi zachęcająco. Depay za Koemana w reprezentacji grał swój najlepszy futbol na "9" - ładował gole i asystował m.in. Francji, Anglii czy Niemcom. Był kluczowy w ataku.
PS: ja Aguero traktuję tylko jako alternatywę Depaya w sytuacji gdyby Koemana zwolnił Laporta. Nie wierzę że przyjdą oboje - Barcelony nie będzie stać na tak drogiego w utrzymaniu rezerwowego - pamiętajmy że pensje klub musi obniżyć.

Nie dla Aguero. Za duzo kontuzji ostatnio i to mnie najbardziej zastanawia. Za stary (33), dopiero oddalismy Suareza (34). I za drogi. Nie oplaca sie i tyle. Bedzie chcial 10-12 net. Jeszcze wiecej niz Suarez o ile pamietam. Mimo ze jest swietna 9.
Ale zaufam Laporcie i Koemanowi.

Na pewno to dobre zastąpienie Braithweitha,klasa wyżej

No i pięknie. Minimalne ryzyko. Możemy dużo zyskać. W dobrym wieku, daje alternatywę w ataku. :)

Ronald zostanie czy nie to Depaya trzeba zgarnąć obowiązkowo

super depay, kun, garcia i emerson in. brejt, coutinho, roberto out i jest spoko

oby to była kolejna głupia plota