Media: Laporta spotkał się z Koemanem w jednej z katalońskich restauracji [Aktualizacja 16:40]

Dariusz Maruszczak

13 maja 2021, 15:00

Sport, Marca, Cuatro, MD

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podają hiszpańskie media, właśnie trwa spotkanie Ronalda Koemana z Joanem Laportą. Dzienniki Sport i Marca uważają jednak, że nie zapadnie na nim decyzja dotycząca przyszłości holenderskiego szkoleniowca.

Zdaniem dziennikarzy Laporta wraz z wiceprezydentem Yuste spotkali się z Koemanem w jednej z katalońskich restauracji. Przedstawiciele władz klubu mają wraz z Holendrem przeanalizować przyczyny pogorszenia się formy drużyny, aby poznać też perspektywę szkoleniowca. Laporta z pewnością będzie chciał zobaczyć, jakie wnioski wyciąga Koeman z ostatniej sytuacji, a także sprawdzić, jakie są perspektywy dalszej współpracy w przyszłości.

Według mediów na spotkaniu nie zapadnie ostateczna decyzja co do przyszłości Koemana. Zostanie ona podjęta na bazie wielowątkowej analizy po zakończeniu sezonu, a nie bez znaczenia pozostaje obowiązujący do 2022 roku kontrakt Holendra. Nowy zarząd wciąż zastanawia się, czy dalej ufać obecnemu trenerowi, czy postawić na nowego szkoleniowca. Podczas spotkania Laporta z pewnością będzie chciał dowiedzieć się, co doprowadziło do niepowodzenia w LaLidze, gdy już wydawało się, że drużyna może wspiąć się na szczyt. Podczas konferencji prasowej po meczu z Levante Koemanowi trudno było udzielić odpowiedzi na temat przyczyn wpadki.

Jak podaje Sport, Barcelona chce kontynuować rozpoczętą latem przebudowę zespołu i wejść w jej kolejny etap, wzmacniając odpowiednie pozycje i dając odejść niektórym piłkarzom. Celem spotkania ma być więc też porozmawianie z Koemanem o potrzebach zespołu, zwłaszcza na wypadek, gdyby Holender miał zostać na stanowisku. Według dziennika sam 58-latek chce kontynuować rozpoczętą pracę, ponieważ wierzy, że zespół jest na właściwej drodze i przy wzmocnieniach może osiągnąć stawiane przed nim cele. Ponadto ma uważać, że wyniki usprawiedliwiają jego pozostanie.

Aktualizacja:

16:40 Spotkanie dobiegło końca. Jego uczestnicy po wyjściu z restauracji wygłosili krótki komentarz dla zgromadzonych przedstawicieli mediów. Laporta stwierdził: „to był spokojny posiłek między trenerem i prezydentem”, a Koeman ocenił, że „panowała bardzo dobra atmosfera”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wogole śmieszą mnie osoby które pisza że Koeman nie ma 9 do dyspozycji.
Przecież Messi czy griezmann mogli by grać na 9 i to jego wina bo nie umie poukładać zespołu.

A nie mogli zjeść " U Sowy"? Od razu było by wiadomo co zjedli i jak przeklinali..

Rozdmuchana impreza przez dziennikarzy, a oni dali sobie w palnik dobre winko łyknęli i żadnej konferencji nie było, dlatego nie ma się czym podniecać, poczekajmy do końca sezonu.

i nadzieja prysła..

O jego losie miał zadecydować rzut monetą. Jakby wypadła reszka to musi odejść. Udało się na 4 razem....

Media donoszą, że czarna polewka bardzo smakowała Koemanowi.

Za pierwszym razem przeczytałem, że Laporta składał się z Koemanem w jednej z katalońskich restauracji :D

Z ostatniej chwili, Setien wraca na stanowisko trenera Barcelony, jego asystentem zostanie Valverde

Tylko nikt nie pamięta, że Koeman wydostał nas z szamba po Setienie.
Drużyna była w kompletnej rozsypce, pomimo problemów ogarnął zespół i wszystko uporządkował. Przecież to nie jest jego wina, że 11stka impotentów nie jest w stanie wygrać ważnych meczy, trener nie wejdzie na boisko i nie będzie grał za piłkarzy.

Szacunek dla Koemana za to, że bez 9tki i bez lewego skrzydła walczył o 3 trofea, jeden udało się zdobyć. Bez dobrej 9tki dzisiaj, to tak jak wylądować w Syrii z gnatem bez amunicji.

Będą wzmocnienia, będzie miał okazję przejść okres przygotowawczy z drużyną ( pre-sezon ), będą oceny. Teraz jest zbyt krótko w klubie by wystawiać werdykt.

Według Gerarda Lamparda panowie raczą się światowej sławy stekiem wołowym. Innego zdania jest Jordi Santa Maria, według którego Koeman zadowolił się chlebkiem maczanym w oliwie z rozmarynem, gdyż miał już wystarczająco najeść się w Ciutat Esportiva. [@bankowo]

Uwielbiam pismaków. W poniedziałek Koeman zostaje i planuje kadrę, we wtorek Koeman wylatuje, w środę Koeman wylatuje a w czwartek Koemna może wylatuje ale chyba jednak zostaje i planuje kadrę.

Za godzinę cyk i Koeman nie jest już trenerem Barcelony :)

Wiadomości wyssane z palca, chociaż trzeba przyznać że pod względem logicznym historia ma sens.

Dziennikarki z Marci i Sportu muszą spać z Koemanem i Laporta, skoro mają takie informacje przed spotkaniem.