Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

10 maja 2021, 01:12

82 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Mistrzynie!" - Barça zdobyła szóste mistrzostwo po pokonaniu Granadilli i remisie Espanyolu z Levante. Piłkarki wygrały jak dotąd wszystkie ligowe mecze. Real przekazuje Atlético mistrzostwo - Sevilla prowadziła, a gol Hazarda po rykoszecie przywrócił Realowi życie w doliczonym czasie gry. Rakitić zamienił na bramkę kontrowersyjny rzut karny, a Atlético jest liderem i zależy od siebie. Ponad 73 tysiące widzów oglądało na żywo wygraną Canelo z Saundersem. Hamilton wygrał, po raz kolejny świetnie się spisując.

"Mistrzynie!" - Barça Femeni zdobyła szóste mistrzostwo po wygranej na Teneryfie, dopełniając perfekcyjny sezon ligowy. Teraz wyzwaniem jest Liga Mistrzyń i Puchar Królowej, by skompletować historyczny tryplet. Zawodniczki świętowały w hotelu, gdy dowiedziały się, że Espanyol zremisował z Levante. Real potyka się, a kwestia mistrzostwa jest otwarta. Los Blancos wyrównali w doliczonym czasie gry i na trzy kolejki przed końcem mają tyle samo punktów co Barcelona i o dwa mniej od Atlético. Neymar miał dość czekania na Barçę, choć chciał wrócić. Hamilton wygrywa, Alonso bez punktów.

L'Esportiu również poświęca okładkę piłkarkom Barcelony, które dzięki wygranej z Granadillą i remisowi Levante z Espanyolem zdobyły mistrzostwo na osiem meczów przed końcem. Rosną wątpliwości wobec Koemana - zarząd i dyrekcja sportowa są rozczarowane brakiem ambicji w meczu z Atlético. Girona wysoko pokonała Logrones i idzie w kierunku playoffów. Real też nie chce mistrzostwa, zremisował z Sevillą i nie zależy od siebie. Trudna porażka Sabadell z bezpośrednim rywalem. Mataró zagra z Sabadell i Barceloneta z Barceloną w finałach ligi w piłce wodnej. Lewis Hamilton czuł się w GP Hiszpanii jak w domu. Mistrz świata wygrał po raz szósty, w tym piąty z rzędu. Barça wysoko pokonała Betis, a Baxi Manresa wygrało z Guipuscoą.

"Zagranie, które odmienia ligę" - oburzenie w Realu. Butragueño: "czujemy się zaniepokojeni, takich zagrań nie odgwizdywano na naszą korzyść". Zidane: "wyjaśnienia sędziego są dla mnie niewystarczające". Przy wyniku 1:1 VAR anulował karny dla Realu przez wcześniejszy karny dla Sevilli. Liga w rękach Atlético. Podopieczni Simeone znów zależą od siebie. Gol Hazarda w 94. minucie sprawia, że Sevilla niemal nie ma szans na tytuł. Zverev króluje w Madrycie, to jego drugi tytuł w tym turnieju. Piłkarki Barcelony mistrzyniami Hiszpanii. Burgos rządzi w Lidze Mistrzów FIBA. Hamilton wygrywa w złym dniu Sainza i Alonso.

AS pisze, że VAR przyznał dyskusyjną jedenastkę Sevilli, anulując faul na Benzemie w kolejnym zagraniu i wywołując polemikę. Zidane: "jestem zły". Butragueño: "niepokoi nas to". Atlético ponownie zależy od siebie. Barça czuje się oszukana przez Neymara. Piłkarki Barcelony mistrzyniami Hiszpanii. San Pablo ponownie z tytułem po pokonaniu Karsiyaki. Hamilton jest nie do zatrzymania. Sainz siódmy, a Alonso 17.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale też wcale kryteria ręki nie są jasne i co by nie mówić im bardziej poprawiają 3 rok z rzędu bodaj, tym bardziej nie wiadomo jak gwizdać albo wychodzi 20 karnych za ręce/na drużynę jak w Seria A w tamtym sezonie.

Co nie zmienia faktu, ze inne zagrania przeciw nam gwizdane karne, lub ich brak, znacznie łatwiej zbyło zinterpretować, a mimo to Barca jest kilka punktów w plecy na pomyłkach sędziów, więc skuteczność VAR też do poprawy mimo chełpliwych statystyk federacji.

Odjechal reka z dala od ciala, pilka leciala w strone pilkarza Sevilli i jak najbardziej jest to karny. Ale jakby to byl karny dla Realu to ZZ szczekalby w druga strone. Zwykla polityka... jestesmy przyzwyczajeni ku temu. Jestem zdziwiony natomiast ze w tym sezonie karne sa bardziej sprawiedliwe w porownaniu do poprzedniego.

Mam nadzieję, że Nasi Piłkarze pójdą w ślady Pań i będziemy mogli świętować "dublet" :)
VeB!

1. Chociaż ręka jest rozpostarta, to zawodnik nie znajduje się na murawie, tylko jest w wyskoku. Dla wyskoku nie jest to już nienaturalne ułożenie rąk.
2. Ręka Brazylijczyka nie jest ułożona powyżej barku.
3. Nie ma umyślności zagrania (tak jak wcześniej: dynamiczny ruch rąk jest naturalny dla wyskoku, ponieważ zawodnik układa je do "lądowania", tak by nie stracić równowagi i w konsekwencji się nie przewrócić).
4. Piłka wcześniej trafia EWIDENTNIE w bark Militao. Brazylijczyk nie ma czasu by zareagować, jest w wyskoku, szuka ułożenia rąk, które pozwoli mu złapać mu równowagę po lądowaniu (jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało). Dodatkowo, piłka po odbiciu się od jego ciała mimo wszystko zmienia nieco tor lotu, może nie w sposób diametralny, ale wystarczający by zaskoczyć piłkarza.
5. Co z ręką gracza Sevilli?
6. Dzisiejszą rękę Sevilli rzeczywiście nie należało odgwizdać, ale porównując rękę zawodnika Atletico i dzisiejszą rękę Militao, to identyczne sytuacje, a decyzje różne.

Zidane, może pora skończyć ten cały szacunek do sędziów i nazywać rzeczy po imieniu. Takie kampanie odnoszą skutek jak widać.

Karny dla Sevilli był ewidentny. Nie ma żadnej dyskusji. Po prostu zagrania siatkarskie się odgwizduje. Tu nie było naturalnego ruchu ręką, tylko szukanie kontaktu, aby zmienić tor lotu piłki.
https://twitter.com/ELEVENSPORTSPL/status/1391493362054742027

Szkoda, że Sewilla nie utrzymała prowadzenia do końca. Tak po cichu - miałem nadzieję, że gdzie trzech się bije, tam czwarty korzysta ;)

Karny ewidentny dla Sewilli , biali srają pod siebie, bo może być 0 trofeum w tym roku. Jakie to piękne

Nie było motywacji to wina trenera?
Nie do końca, to piłkarzom musi się chcieć. Na nic motywacje trenera przy sytych krowach. Może jakby Messi trochę posiedział w trakcie sezonu na ławie to inaczej by podszedł do wszystkiego. Szkoda że ostatni trener który miał Cohones to był Luis Enrique ładnych parę lat temu.

Szkoda że jak im pomorze VAR to wtedy anie słowa o błedach

„Neymar miał dość czekania na Barçę, choć chciał wrócić”.

Ciekawe, czy teraz w prasie katalońskiej będzie serial o tym, jak to Neymar chciał, ale jednak nie chciał i zostawił pismaków „MD”, „Sportu” i innych bajkopisarzy w nieutulonym żalu...

Jest VAR i widzę wielki płacz Madryckich gazet i całej reszty.

Wielkie brawa dla naszych pań ❤️ tak to się właśnie robi ;) a real Madryt nie rozmawia o sędziowaniu :D

Kurcze że już myślałem że Sevilla dowiezie zwycięstwo :) a ten melepeta Hazard musiał strzelić.. Jeśli chodzi o nas to dajcie Koemanowi spokój.

Proszę zerknąc na tą sytuacje z ręką, piłka najpierw odbija sie od barku Militao i zmienia tor lotu pilki, a zawodnik nie widzi piłki i nie ma czasu na reakcje.
https://twitter.com/mptornero/status/1391495588089409543

Co za płacz o ten karny? Jakby nie zagrał ręką to może piłka by znalazła się w innym miejscu i akcji benzyny by nie było. Pozatym zemscily się na królewskich te ich cufale i nie gwizdanie karnych czy spalonych przeciwko nim. Niech się cieszą z cufalistycznego gola w ostatnich minutach. Jak nie Barca mistrzem to niech już będzie Atletico, byle nie real.

To co w przyszłym sezonie dalej gramy taktyką " Przerzut Messiego z prawego skrzydła do wbiegającego Alby i prostopadła laga po ziemi na 8-11 metr"? Czy jakiś trener potrafi zaburzyć to nierozszyfrowalne zagranie i coś zmienić? Nie winię Koemanna bo to trzeci trener z rzędu z tą taktyką, a to DNA, które znają już nawet ogórki ligowe w Hiszpanii.

Szkoda tej kolejki, mieliśmy szanse na mistrzostwo, teraz tylko fart pozostaje

Skończyła się saga z N€ymarem to teraz zaczną się dywagacje czy Koeman utrzyma posadę...
A kto niby miałby go zastąpić,Xavi przecież on jeszcze nie jest gotowy na takie wyzwania
i we wszystkich wywiadach głośno o tym mówi.
Laporta niech się lepiej rozejrzy za konkretną dziewiątką bo Leoś sam tego wózka nie pociągnie.

W 2-óch końcowych meczach Koeman nie mając żadnej siły napędowej (jedyni odważni- Messi i Dest,De Jong) dwóch odważnych w podejmowaniu decyzji ,choć czasem z ryzykiem siedzą na ławce bo mu podpadli (Puig i Dembele).Czyli kibice i klub ponoszą karę za trenera.Jak można wygrać z Granadą czy Athletico jak jest futball zachowawczy i nie ma kto kreować gry.Psycholog klubowy chyba jest na "urlopie" od 4 lat ,bo każdy kupiony ,wyszkolony technicznie zawodnik za grube pieniądze się nie odnajduje.W każdej szanującej się firmie farmaceutycznej (może i innych)jest wykonywana kupa testów czy pracownik spełnia kryteria osoby nadającej sie do kreacji i odwagi w podejmowaniu decyzji.Same wtopy psychologiczne i niestety medyczne (np;Dembele).Owszem Puig i Dembele czasem mają złe wybory ,ale podejmuja próby i to w trakcie sezonu można jakoś korygować.Griezman ,Pedro ,Pijanic,Bussi (choć się ostatnio poprawił)prezentują futball zachowawczy.NIE NALEŻY SIĘ TYTUŁ bARCELONIE,szkoda ostatnich lat Messiego,kara dla zarządu zasłużona.Ryb a śmierdzi od głowy;Zarząd,Trener ,zawodnicy.Teraz niech sie pozbędą Dembele i zapłacą jego pensję Aguero "zamienił stryjek siekierkę na kijek" Po kilku latach nieudanych małżeństw ludzie się rozwodzą.Chyba Messi mnie przy tych barwach- trzyma (+De Jong i Dembele -może lekko zaburzony,ale czasem wnosił powiew nadziei).Może czas na Flika zwolnionego z Bayernu)

Walić Real, walić Neymara - skupmy się na sobie. Gratulacje dla innych sekcji Barcelony za olbrzymie sukcesy.
Zaczyna martwić mnie obsada ławki trenerskiej Barcelony i nasza kadra na przyszły sezon. Wczoraj po południu pełniłem rolę "oprowadzacza" w centrum szkoleniowym Rennes i miałem spotkanie m.in. Dwightem Lodewegesem, który był asystentem Koemana w reprezentacji Holandii - dzisiaj doradza różnym klubom odnośnie szkolenia młodzieży itd. W każdym razie zawsze od kogo się da zbieram autografy no i zadałem mu kilka pytań odnośnie współpracy z Koemanem "bo kibicuję Barcelonie" i prawie szczena mi na ziemię opadła jak wyskoczył z tekstem że nie jest pewny tego że Koeman zostanie na przyszły sezon. Dopytuję się dalej, a on że Laporta przedstawił Koemanowi 4-5 piłkarskich emerytów + Aguero aby wybrał 3 zawodników z tej puli na przyszły sezon - "taka gra to nie znim" dodał. Mówię mu że aż się wierzyć nie chce - przecież w mediach przewijały się wielkie nazwiska, ponoć zabiegamy o wielkich piłkarzy, wielkich holendów, a on się roześmiał i powiedział że żadnego Depaya i żadnego Wijnalduma raczej nie będzie w Barcelonie, z góry założył że zagrają w Bayernie. Na pytanie skąd to wie to puścił oko i powiedział że wie.
Podsumowując może bajkopisarz, a może na serio coś wie w tym temacie - ale jakby złożyć różne doniesienia odnośnie zakupów Barcelony na przyszły seozn to wszystko łączy się w całość:
1) nazwiska młodych genialnych zawodników o których mowa była w mediach (np. Camavinga, de Ligt, Haaland) to tylko zasłona dymna na zasadzie "udajemy że spróbowaliśmy ale nie wyszło", a prawda jest taka że Barcelona nie ma pieniędzy
2) nazwiska sportowo-marketingowych zawodników o których walczymy (np. Neymar) - dowodzi że została podjęta próba zatrzymania Messiego w Barcelonie - transfer można powiedzieć darmowy bo marketingowo by się wzrócił, ale cóż - Brazylijczyk wybrał inaczej.
3) nazwiska zawodników u schyłku kariery (np. Aguero) - wiele wskazuje że Laporta chce postawić na konie które zna od lat i bardziej ceni sobie takich zawodników niż np Depaya. Wcześniej olewałem plotki dotyczące staruszków, które się pojawiały na grupach kibiców i zaczynam patrzeć na te doniesienia inaczej - np. Javi Martinez, Juan Mata, Christian Benteke czy Vincent Aboubakar.
Wg mnie Laporta popełniłby olbrzymi błąd rezygnując z Koemana bo tylko trener pokroju Guardioli czy Flicka miałby sens aby go zastąpić - reszta rozwiązań to by była kontynuacja cyrku Bartomeu bez myślenia o rozwoju zespołu. Pierwszy trener jest nierealny i mówi że "nigdy" nie zasiądzie na ławce Barcelony, a drugiego Laporta na 100% nie zatrudni bo to trener który pokazał że ma własne zdanie i ego - to za duże ryzyko dla jego wizerunku gdyż sygnalizowane olbrzymie braki kadrowe Flicka w złym świetle będą stawiały Laportę.

Z całego tego przeglądu prasy, na szybko obejrzanego ,cieszy mnie niezmiernie fakt, że Neymar nie wróci do Barcelony. I na LR przestaniecie o nim pisać.
Messi nie przejdzie do PSG, jestem o tym przekonana.
Miłego dnia wszystkim.

Ale jakby co, to "Real Madryt nie rozmawia o sędziowaniu"...

Naprawdę ktoś ma wątpliwości co do tego karnego? Gość skacze z ręką w bok, przecina lot piłki, a do tego idzie kontra. Przecież to jest karny tak ewidentrny jak tylko może być. Dobrze że sędzia wytrzymał presję.
Nie wytrzymał jej jednak w przypadku Casemiro którego powinien wywalić za wejście w Rakitica.
A Kroos jak to On i cały Real. Farfocel w odpowiednim momencie.

Barca się dziwi, że Neymar oszukał :-)

Mam tylko nadzieję, że Atletico już mistrzostwa nie wypuści z rąk na rzecz Realu. My mieliśmy wszystko na talerzu, ale jak się nie wygrywa z Eibarem czy Granadą to potem pozostaje przyglądać się co zrobią inni.

Powinni obcinać ręce piłkarzom, to by nie było tyle kontrowersji ;)

Miło słyszeć, że już nie drukują dla papierowych.

Dzięki Bogu że Ney tak szybko podpisał kontrakt z PSG. Raz, że nie musimy codziennie o nim czytać. Dwa, że nie powinniśmy nawet myśleć o jego powrocie po tym jak sam pokazał że Barca nic dla niego nie znaczy. Teraz trzeba zobaczyć co zrobi Messi i pozwolić Koemanowi kontynuować jego pracę. Sprzedać wszystkich niepotrzebnych i w miarę możliwości uzupełnić skład graczami, których chce Koeman. Wtedy tak naprawdę będziemy mogli ocenić jego pracę. Mam nadzieję, że zarząd skupi się na projekcie dlugofalowym, a nie będzie się spuszczał nad Messim i za wszelką cenę będzie chciał kupić jakąś gwiazdeczkę typu Ney żeby nasz crack był zadowolony. W piłce liczy się kolektyw i siła mentalna co niestety od paru lat boleśnie doświadczamy.

"Rosną wątpliwości wobec Komeana"
Ok, załóżmy że go zwolnią to kto niby mial by przyjść za niego?
Xavi? Osobiście uważam dopóki jego koledzy grają to nie ma sensu
Nagelsman podpisal już kontrakt i też nie jestem pewny jak poradzi sobie z piłkarzami z wielkim ego wiec u nas by było mu jeszcze trudniej
Kloop i Pep nie ma szans
Myślę że nie ma sensu nawet zastanawiać się nad allgerim itp
Więc kto tak naprawdę zostaję?

Real jest zły na decyzję sędziego. No jasne, bo ostatnie 5 sezonów im pomagali, nie było VAR i uchodziło im to na sucho, ile razy ręce, faule Ramosa i Casemiro nie zostały odgwizdane. A odkąd jest VAR, to guzik wygrali, bo chłopaki nie mogą kosić w polu karnym bez konsekwencji. A jak jeszcze wprowadzą challenge VAR, to już w ogóle skończą się faule w polu karnym...

Dyskusyjny karny? Rozkładał ręce jak Batman skrzydła, no sorry, ale karny jak nic

Czuje się oszukana przez Neymara, co ten AS pieprzy XD?