Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

10 maja 2021, 01:12

82 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Mistrzynie!" - Barça zdobyła szóste mistrzostwo po pokonaniu Granadilli i remisie Espanyolu z Levante. Piłkarki wygrały jak dotąd wszystkie ligowe mecze. Real przekazuje Atlético mistrzostwo - Sevilla prowadziła, a gol Hazarda po rykoszecie przywrócił Realowi życie w doliczonym czasie gry. Rakitić zamienił na bramkę kontrowersyjny rzut karny, a Atlético jest liderem i zależy od siebie. Ponad 73 tysiące widzów oglądało na żywo wygraną Canelo z Saundersem. Hamilton wygrał, po raz kolejny świetnie się spisując.

"Mistrzynie!" - Barça Femeni zdobyła szóste mistrzostwo po wygranej na Teneryfie, dopełniając perfekcyjny sezon ligowy. Teraz wyzwaniem jest Liga Mistrzyń i Puchar Królowej, by skompletować historyczny tryplet. Zawodniczki świętowały w hotelu, gdy dowiedziały się, że Espanyol zremisował z Levante. Real potyka się, a kwestia mistrzostwa jest otwarta. Los Blancos wyrównali w doliczonym czasie gry i na trzy kolejki przed końcem mają tyle samo punktów co Barcelona i o dwa mniej od Atlético. Neymar miał dość czekania na Barçę, choć chciał wrócić. Hamilton wygrywa, Alonso bez punktów.

L'Esportiu również poświęca okładkę piłkarkom Barcelony, które dzięki wygranej z Granadillą i remisowi Levante z Espanyolem zdobyły mistrzostwo na osiem meczów przed końcem. Rosną wątpliwości wobec Koemana - zarząd i dyrekcja sportowa są rozczarowane brakiem ambicji w meczu z Atlético. Girona wysoko pokonała Logrones i idzie w kierunku playoffów. Real też nie chce mistrzostwa, zremisował z Sevillą i nie zależy od siebie. Trudna porażka Sabadell z bezpośrednim rywalem. Mataró zagra z Sabadell i Barceloneta z Barceloną w finałach ligi w piłce wodnej. Lewis Hamilton czuł się w GP Hiszpanii jak w domu. Mistrz świata wygrał po raz szósty, w tym piąty z rzędu. Barça wysoko pokonała Betis, a Baxi Manresa wygrało z Guipuscoą.

"Zagranie, które odmienia ligę" - oburzenie w Realu. Butragueño: "czujemy się zaniepokojeni, takich zagrań nie odgwizdywano na naszą korzyść". Zidane: "wyjaśnienia sędziego są dla mnie niewystarczające". Przy wyniku 1:1 VAR anulował karny dla Realu przez wcześniejszy karny dla Sevilli. Liga w rękach Atlético. Podopieczni Simeone znów zależą od siebie. Gol Hazarda w 94. minucie sprawia, że Sevilla niemal nie ma szans na tytuł. Zverev króluje w Madrycie, to jego drugi tytuł w tym turnieju. Piłkarki Barcelony mistrzyniami Hiszpanii. Burgos rządzi w Lidze Mistrzów FIBA. Hamilton wygrywa w złym dniu Sainza i Alonso.

AS pisze, że VAR przyznał dyskusyjną jedenastkę Sevilli, anulując faul na Benzemie w kolejnym zagraniu i wywołując polemikę. Zidane: "jestem zły". Butragueño: "niepokoi nas to". Atlético ponownie zależy od siebie. Barça czuje się oszukana przez Neymara. Piłkarki Barcelony mistrzyniami Hiszpanii. San Pablo ponownie z tytułem po pokonaniu Karsiyaki. Hamilton jest nie do zatrzymania. Sainz siódmy, a Alonso 17.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Proszę zerknąc na tą sytuacje z ręką, piłka najpierw odbija sie od barku Militao i zmienia tor lotu pilki, a zawodnik nie widzi piłki i nie ma czasu na reakcje.
https://twitter.com/mptornero/status/1391495588089409543

@Damiano095 Pewnie masz racje tylko dlaczego ja do góry podnosi zamiast skierować do ciała.

@JacekM Wyskakiwał do góy, nie kontrolował połozenia ręki, ale chodzi o to, że jak jest piłka odbita od jakiejś innej części ciała albo od przeciwnika to nawet jak uderzy w ręke to nie ma ręki, ponieważ nie ma czasu na reakcję. Bo może masz rację, że mógł inaczej ułożyc rece, ale gdyby nie uderzyło w bark i nie zmienila tor lotu to by nie uderzyło w ręce. Wedłujg przepisów takich karnych się nie gwiżdze.

@Damiano095
To teraz odwróćmy troszkę sytyacje, jakby po tej ręce piłka wpadła do bramki, to powinna być odgwizdana ręka i karny czy uznana bramka?

@Moov Zależy o czym mówisz bo jęsli piłka by wpadła do bramki Realu po tej sytuacji to powinna być bramka dla Sevilli, bo nie było żadnego przewinienia. Ale ja piszę o interpretacji a propo karnego, jak piłka zmienia tor lotu pilki, ale piłka najpierw odbiła się od innej części ciała to zawodnik nie ma szans na reakcje bo jest mała odległośc, ja tylko mówię o przepisach dotyczących karnych.

@Damiano095 naprawdę tak was to wzrusza?

@Damiano095
Co za pierdoły piszesz. Tutaj masz z różnych pozycji obejrzaną sytuację. Ewidentna ręka. Zawodnik szukał kontaktu i celowo zmienił tor lotu.
https://twitter.com/ELEVENSPORTSPL/status/1391493362054742027

@equwesta ale co Ty piszesz o celowym zagraniu ręki, jak nawet na tym filmiku widać, że piłka odbiła sie od barku najpierw, więc nie wiem jakim dobrym trzeba być zeby zgasić piłkę na bark a potem zagrać ręka i mieć świadomość od początku. Raczej potem to było przypaadkowe, to dziwi mnie czemu sędziowie nie są konsekwetni, bo wczesniej nalezał sie karny Realowi, bo ktoś strzelał z głowki i zawodnik Sevilli miał nienaturalnie ułożoną ręke. Można powiedzieć, że bliźniacze do siebie akcje.

@Damiano095
Jak jeszcze grasz w siatkówkę i wiesz, jak delikatnie piłkę skierować, to jest to dla ciebie naturalne. A wiesz, skąd wiem, że zrobił to celowo? Bo ma sztywną dłoń przy uderzeniu piłki.
« Powrót do wszystkich komentarzy