Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

10 maja 2021, 01:12

82 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Mistrzynie!" - Barça zdobyła szóste mistrzostwo po pokonaniu Granadilli i remisie Espanyolu z Levante. Piłkarki wygrały jak dotąd wszystkie ligowe mecze. Real przekazuje Atlético mistrzostwo - Sevilla prowadziła, a gol Hazarda po rykoszecie przywrócił Realowi życie w doliczonym czasie gry. Rakitić zamienił na bramkę kontrowersyjny rzut karny, a Atlético jest liderem i zależy od siebie. Ponad 73 tysiące widzów oglądało na żywo wygraną Canelo z Saundersem. Hamilton wygrał, po raz kolejny świetnie się spisując.

"Mistrzynie!" - Barça Femeni zdobyła szóste mistrzostwo po wygranej na Teneryfie, dopełniając perfekcyjny sezon ligowy. Teraz wyzwaniem jest Liga Mistrzyń i Puchar Królowej, by skompletować historyczny tryplet. Zawodniczki świętowały w hotelu, gdy dowiedziały się, że Espanyol zremisował z Levante. Real potyka się, a kwestia mistrzostwa jest otwarta. Los Blancos wyrównali w doliczonym czasie gry i na trzy kolejki przed końcem mają tyle samo punktów co Barcelona i o dwa mniej od Atlético. Neymar miał dość czekania na Barçę, choć chciał wrócić. Hamilton wygrywa, Alonso bez punktów.

L'Esportiu również poświęca okładkę piłkarkom Barcelony, które dzięki wygranej z Granadillą i remisowi Levante z Espanyolem zdobyły mistrzostwo na osiem meczów przed końcem. Rosną wątpliwości wobec Koemana - zarząd i dyrekcja sportowa są rozczarowane brakiem ambicji w meczu z Atlético. Girona wysoko pokonała Logrones i idzie w kierunku playoffów. Real też nie chce mistrzostwa, zremisował z Sevillą i nie zależy od siebie. Trudna porażka Sabadell z bezpośrednim rywalem. Mataró zagra z Sabadell i Barceloneta z Barceloną w finałach ligi w piłce wodnej. Lewis Hamilton czuł się w GP Hiszpanii jak w domu. Mistrz świata wygrał po raz szósty, w tym piąty z rzędu. Barça wysoko pokonała Betis, a Baxi Manresa wygrało z Guipuscoą.

"Zagranie, które odmienia ligę" - oburzenie w Realu. Butragueño: "czujemy się zaniepokojeni, takich zagrań nie odgwizdywano na naszą korzyść". Zidane: "wyjaśnienia sędziego są dla mnie niewystarczające". Przy wyniku 1:1 VAR anulował karny dla Realu przez wcześniejszy karny dla Sevilli. Liga w rękach Atlético. Podopieczni Simeone znów zależą od siebie. Gol Hazarda w 94. minucie sprawia, że Sevilla niemal nie ma szans na tytuł. Zverev króluje w Madrycie, to jego drugi tytuł w tym turnieju. Piłkarki Barcelony mistrzyniami Hiszpanii. Burgos rządzi w Lidze Mistrzów FIBA. Hamilton wygrywa w złym dniu Sainza i Alonso.

AS pisze, że VAR przyznał dyskusyjną jedenastkę Sevilli, anulując faul na Benzemie w kolejnym zagraniu i wywołując polemikę. Zidane: "jestem zły". Butragueño: "niepokoi nas to". Atlético ponownie zależy od siebie. Barça czuje się oszukana przez Neymara. Piłkarki Barcelony mistrzyniami Hiszpanii. San Pablo ponownie z tytułem po pokonaniu Karsiyaki. Hamilton jest nie do zatrzymania. Sainz siódmy, a Alonso 17.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Walić Real, walić Neymara - skupmy się na sobie. Gratulacje dla innych sekcji Barcelony za olbrzymie sukcesy.
Zaczyna martwić mnie obsada ławki trenerskiej Barcelony i nasza kadra na przyszły sezon. Wczoraj po południu pełniłem rolę "oprowadzacza" w centrum szkoleniowym Rennes i miałem spotkanie m.in. Dwightem Lodewegesem, który był asystentem Koemana w reprezentacji Holandii - dzisiaj doradza różnym klubom odnośnie szkolenia młodzieży itd. W każdym razie zawsze od kogo się da zbieram autografy no i zadałem mu kilka pytań odnośnie współpracy z Koemanem "bo kibicuję Barcelonie" i prawie szczena mi na ziemię opadła jak wyskoczył z tekstem że nie jest pewny tego że Koeman zostanie na przyszły sezon. Dopytuję się dalej, a on że Laporta przedstawił Koemanowi 4-5 piłkarskich emerytów + Aguero aby wybrał 3 zawodników z tej puli na przyszły sezon - "taka gra to nie znim" dodał. Mówię mu że aż się wierzyć nie chce - przecież w mediach przewijały się wielkie nazwiska, ponoć zabiegamy o wielkich piłkarzy, wielkich holendów, a on się roześmiał i powiedział że żadnego Depaya i żadnego Wijnalduma raczej nie będzie w Barcelonie, z góry założył że zagrają w Bayernie. Na pytanie skąd to wie to puścił oko i powiedział że wie.
Podsumowując może bajkopisarz, a może na serio coś wie w tym temacie - ale jakby złożyć różne doniesienia odnośnie zakupów Barcelony na przyszły seozn to wszystko łączy się w całość:
1) nazwiska młodych genialnych zawodników o których mowa była w mediach (np. Camavinga, de Ligt, Haaland) to tylko zasłona dymna na zasadzie "udajemy że spróbowaliśmy ale nie wyszło", a prawda jest taka że Barcelona nie ma pieniędzy
2) nazwiska sportowo-marketingowych zawodników o których walczymy (np. Neymar) - dowodzi że została podjęta próba zatrzymania Messiego w Barcelonie - transfer można powiedzieć darmowy bo marketingowo by się wzrócił, ale cóż - Brazylijczyk wybrał inaczej.
3) nazwiska zawodników u schyłku kariery (np. Aguero) - wiele wskazuje że Laporta chce postawić na konie które zna od lat i bardziej ceni sobie takich zawodników niż np Depaya. Wcześniej olewałem plotki dotyczące staruszków, które się pojawiały na grupach kibiców i zaczynam patrzeć na te doniesienia inaczej - np. Javi Martinez, Juan Mata, Christian Benteke czy Vincent Aboubakar.
Wg mnie Laporta popełniłby olbrzymi błąd rezygnując z Koemana bo tylko trener pokroju Guardioli czy Flicka miałby sens aby go zastąpić - reszta rozwiązań to by była kontynuacja cyrku Bartomeu bez myślenia o rozwoju zespołu. Pierwszy trener jest nierealny i mówi że "nigdy" nie zasiądzie na ławce Barcelony, a drugiego Laporta na 100% nie zatrudni bo to trener który pokazał że ma własne zdanie i ego - to za duże ryzyko dla jego wizerunku gdyż sygnalizowane olbrzymie braki kadrowe Flicka w złym świetle będą stawiały Laportę.

@JarekS wszystko będzie jasne z początkiem nowego sezonu. Mam nadzieję, że jedyny emeryt jaki przyjdzie to Aguero i mimo wszystko transfery Depay, Wijnaldum dojdą do skutku.

@ElTomas Zgadza się - wszystko będzie jasne z początkiem nowego sezonu ale widzisz jaka jest polityka komunikacji społecznej klubu - nie ma jasnych sygnałów, nie wiemy kto z kim się dogaduje - ale to co napisałem coraz mocniejszy ma wydźwięk w mediach hiszpańskich - dzisiaj w mediach też panuje retoryka do wskazanej w artykule tutaj: https://www.fcbarca.com/99852-sport-barcelona-wciaz-publicznie-nie-wsparla-ronalda-koemana.html - i kluczowe zdanie: "Potrzebny jest w szczególności środkowy napastnik i w tym kontekście mówi się przede wszystkim o Depayu lub Agüero".
Biorąc pod uwagę że w 2017 roku Koeman powiedział że Aguero to zawodnik który ma "słabą psychikę" oraz ze względu na fakt że coraz więcej mówi się o wyborze "ALBO" w przypadku tych dwóch piłkarzy to znaczy że można mówić o dwóch frontach: Koeman, Planes którzy chcą Depaya oraz Laporta który chce Aguero. Odnośnie Alemanego trudno coś powiedzieć więcej bo kibice piszą że Alemany oficjalnie nie poprze kandydatury przeciwstawnej do Laporty, chociaż prywatnie uważa że Depay jest dużo lepszą opcją. Pożyjemy zobaczymy ale ta sytuacja mocno wskazuje że być może każdy chce dobrze, po ostatnich trzech meczach sezonu powinni usiąść wszyscy i na spokojnie przedyskutować swoje racje, chociaż w tym przypadku uważam że Laporta igra z ogniem bo mi to wygląda tylko i wyłącznie na chorą koncepcję wchodzenia Messiemu w tyłek oraz ego osoby która chce w każdej kwestii mieć ostatnie zdanie nawet jak nie ma racji.
« Powrót do wszystkich komentarzy