Marca: Laporta traci ważny argument na rzecz przekonania Messiego do pozostania w klubie

Dariusz Maruszczak

9 maja 2021, 19:15

Marca, RAC1, Sport

49 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Wczoraj dobiegła końca telenowela związana z powrotem Neymara na Camp Nou
  • Brazylijczyk podpisał nowy kontrakt z PSG, co rozczarowało Barcelonę, przekonaną o gotowości piłkarza do negocjacji
  • Według Marki Joan Laporta stracił ważny argument na rzecz pozostania Messiego w klubie

Jak podała dziś rozgłośnia RAC1, Barcelona naprawdę miała nadzieję na kupno Neymara, ponieważ wysłannik klubu był miesiąc temu w Paryżu, a piłkarz wyraził chęć powrotu, nie dostrzegając zwycięskiego projektu w PSG. Pasowałoby to do wersji przedstawianej wcześniej przez media, jakoby 29-latek wstrzymywał podpisanie uzgodnionej już umowy w oczekiwaniu na propozycję Dumy Katalonii. Ostatecznie jednak Brazylijczyk podpisał kontrakt z francuską drużyną, co w Blaugranie miało wzbudzić poczucie rozczarowania i wykorzystania.

Zdaniem Sportu Neymar miał dość czekania na ofertę z Barcelony. Katalończycy nie mogli jej złożyć, ponieważ audyt wciąż trwa. Bez wątpienia Barça nie może dokończyć planowania większych posunięć bez szczegółowego rozeznania się w swojej sytuacji finansowej. Zgodnie z tymi informacjami klub prowadzi negocjacje mogące mu pomóc na poziomie ekonomicznym, ale Brazylijczykowi zabrakło cierpliwości. Neymar wybrał pewność związaną z PSG, gdzie utrzymał dotychczasową pensję i ma szansę zarobienia potężnego bonusu za wygranie Ligi Mistrzów. W Barcelonie skrzydłowy nie mógłby liczyć na tak pokaźne zarobki, a płatność wynagrodzenia zapewne musiałaby zostać odroczona.

Taki obrót spraw jest niekorzystny dla Joana Laporty w kontekście przekonania Leo Messiego do pozostania w klubie. Jak podaje Marca, według Barcelony sprowadzenie Neymara byłoby dla Argentyńczyka dużym argumentem w tym zakresie, nie tylko ze względu na dobre relacje między nimi, ale również możliwość budowy konkurencyjnego projektu. Laporta miał nawet przekazać Messiemu, że Brazylijczyk wyraził gotowość powrotu. Na domiar złego Barça tylko zremisowała z Atlético, co redukuje jej szanse na mistrzostwo, i nie zaprezentowała wizerunku zwycięskiej drużyny dającej perspektywy zdobywania trofeów, co dla Argentyńczyka jest kluczowe. Laporta będzie musiał szukać innych rozwiązań na przekonanie Messiego, choć w obecnej sytuacji może być mu o to trudno. Kupno innego gwiazdora Erlinga Hålanda, czym Barça mogłaby pokazać swoje aspiracje, również nie wydaje się szczególnie prawdopodobne.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widać nie taka ta złota klatka zła jak się niektórym wydawało ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy