Barça B kończy zwycięstwem drugi etap rozgrywek, a w barażach może zmierzyć się z rezerwami Realu [WIDEO]

9 maja 2021, 15:24

Sport

7 komentarzy

Barcelona B zakończyła zmagania w drugiej rundzie Segunda División B, wygrywając z rezerwami Villarrealu 4:3. Katalończycy zajęli drugie miejsce w grupie i jutro poznają swoich rywali w barażach o awans do Segunda División.

Barcelona ustawiła sobie rywalizację już w pierwszej połowie, choć sam początek był wyrównany. Po kwadransie gry Iñaki Peña popełnił błąd przy strzale z rzutu wolnego Lozano, odbijając piłkę przed siebie. Dopadł do niej Vadik Murria, który jednak zmarnował szansę, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. Wkrótce w 20. minucie na prowadzenie wyszła Barça B. Peque skorzystał z błędu rywala, zabierając mu piłkę tuż przed polem karnym, a już w jego obrębie został sfaulowany przez bramkarza. Jedenastkę wykorzystał Matheus Pereira, mimo że golkiper wyczuł jego zamiary. Barcelona zaczęła zyskiwać przewagę. Matheus po ośmiu minutach miał już na koncie dublet po mocnym uderzeniu lewą nogą. Wielką zasługę miał w tej akcji Oriol Busquets, który posłał do Brazylijczyka znakomite podanie. Katalończyk tuż przed przerwą sam zdobył trzecią bramkę po pięknym i precyzyjnym uderzeniu z dystansu. Tym razem bardzo dobrym podaniem popisał się Jandro Orellana. W tej części gry wyróżniał się również Konrad de la Fuente, który sam też próbował wpisać się na listę strzelców, choć bez powodzenia. Barcelona B miała bardzo bezpieczne prowadzenie po pierwszej części gry.

Villarreal B nie dawał jednak za wygraną i już w 51. minucie strzelił swojego pierwszego gola. Millan wymanewrował Comasa i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Kwadrans później Rey Manaj powiększył przewagę Katalończyków w podobnym stylu do Matheusa przy drugiej bramce. Napastnik Barcelony B wykorzystał dobre podanie Konrada. Wysoki wynik rozluźnił podopiecznych Pimienty, co doprowadziło do nerwowej końcówki. Najpierw w 81. minucie Alejandro Balde w pechowych okolicznościach spowodował, że piłka wpadła do siatki Blaugrany, a osiem minut później nadzieje gospodarzy przywrócił Harper. Między tymi golami w słupek trafił jeszcze po pięknym strzale wprowadzony z ławki rezerwowych Alex Collado. Barcelona mimo tej niepewnej końcówki zdołała utrzymać korzystny wynik, wygrała z Villarrealem i zapewniła sobie drugie miejsce w grupie, w której sięgnęła po 15 z 18 możliwych do zdobycia punktów.

Skład Villarrealu B: Iker, Tasende, Dela, Lozano, Andréi, Millan (Agüero 81’), Vadik, Collado (Ahn 62’), Carlo (Beitia 62’), Arana (Pacheco 62’), Haissem (Jack 81’).

Skład Barcelony B: Iñaki Peña, José Marsa (Roger Riera 46’), Comas (Igor 68’), Ramos Mingo, Balde, Jandro, Oriol Busquets (Collado 46’), Matheus, Konrad, Hiroki (Rey Manaj 46’), Peque (Gustavo Maia 76’).

6. Villarreal B 24 29 1,21 31:32

Jutro o 12:30 odbędzie się losowanie pierwszej rundy baraży o awans do Segunda División, w której nie będą mogły ze sobą zagrać kluby z tej samej grupy. Jeden zespół z drugiego miejsca zmierzy się z drużyną z trzeciej pozycji, a pozostałych czterech wiceliderów swoich grup wpadnie na siebie nawzajem. Istnieje więc możliwość, że w play-offach dojdzie do młodzieżowego El Clásico, ponieważ Real Madryt Castilla zajął właśnie trzecie miejsce w swojej grupie, podobnie jak Amorabieta, Zamora i Algeciras. Bardziej prawdopodobnie jest jednak, że Barcelona B wpadnie na Celtę B, Athletic B, UCAM Murcia czy San Sebastián de los Reyes, które również zakończyły ostatnią fazę rozgrywek na drugiej pozycji. Z grupy Blaugrany awansowała też Andorra Gerarda Piqué, wyprzedzając Nàstic, który był liderem po pierwszym etapie.

W barażach odbędzie się tylko jeden mecz w dwóch rundach rozgrywanych w Estremadurze. Pierwsza jest zaplanowana na weekend 15-16 maja, a druga - 22-23 maja. Jeżeli Barcelonie B uda się awansować, decydującego rywala w walce o awans pozna podczas losowania 17 maja.

Brawo dla naszej drużyny rezerw, oglądałem cały mecz ale muszę przyznać że jakbym nie znał zawodników i ktoś by mi powiedział że to mecz zespołów na poziomie okręgówki to bym był w stanie uwierzyć - zero taktyki, podwórkowe granie od bramki do bramki - każdy zawodnik bez względu na klub przysłowiowo po 20 strat - mega ciężko się to oglądało.
Dzisiaj dla mnie zawodnikiem meczu był wracający po niekończącej się serii kontuzji Oriol Busquets - w statystykach oczywiście będzie widoczne że zagrał nieźle, ale widać po nim że myśli na boisku i to bardzo dobrze mu wychodzi.

brawa dla Andorry i Pique!

Co do barcy b ciekawia jestem jakby sobie pimienta poradził na miejscu ronalda...