Sport: Sergio Busquets będzie mógł zagrać z Levante

Julia Cicha

9 maja 2021, 11:00

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergio Busquets musiał przedwcześnie opuścić murawę podczas wczorajszego meczu z Atlético. Jak podaje jednak Sport, uraz zawodnika nie jest poważny, a pomocnik będzie mógł zagrać już we wtorek z Levante.

Pół godziny po rozpoczęciu wczorajszego spotkania Busquets został przypadkiem uderzony w twarz. Próbował jeszcze wrócić na murawę, ale ostatecznie został zmieniony i przewieziony do szpitala na badania. Tam stwierdzono u niego niewielkie pęknięcie górnej szczęki, ale wykluczono poważniejsze dolegliwości.

Sport informuje, że Busquets odpoczął już we własnym domu i czuł się dobrze. Wszystko wskazuje na to, że będzie do dyspozycji Ronalda Koemana na wtorkowy mecz z Levante. Nie będzie potrzebował maski do gry, być może jedynie niewielkie zabezpieczenie szczęki. To bardzo dobra wiadomość dla Barcelony, dla której pomocnik jest kluczowy w nowym ustawieniu z trzema stoperami. Wczoraj zejście jednego z kapitanów przełożyło się na dezorganizację gry, co przyznał nawet Alfred Schreuder na konferencji prasowej. Teraz Sergio prawdopodobnie będzie mógł wystąpić w trzech ostatnich pojedynkach z Levante, Celtą i Eibarem. Oprócz tego liczy on, że 20-21 maja znajdzie się na liście powołanych na EURO 2020.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zadne wzmocnienie, trzeba jak najszybciej znaleźć jego następcę. Jego przyszly rok może być koszmarny. Przewiduke 50% na l4
« Powrót do wszystkich komentarzy