Marc-André ter Stegen: Joan Laporta jest bardzo przystępny i ma niesamowitą energię

Łukasz Lewtak

6 maja 2021, 15:00

Sport1, AS

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen udzielił krótkiego wywiadu dla niemieckiego Sport1. Bramkarz FC Barcelony mówił o Joanie Laporcie, Leo Messim, Erlingu Hålandzie i Superlidze.

Joan Laporta: Nowy prezydent i jego wiceprezydent (Rafa Yuste) są fanami Barçy i przekazują to. Kiedy się nam przedstawili, promieniowali ogromną energią. Laporta wygłosił płomienną mowę i powiedział: "chłopaki, możemy to zrobić!". Sposób, w jaki do nas przemawiał, całkowicie mnie urzekł. Nawet dostaję gęsiej skórki, rozmawiając o tym teraz. Ponieważ kiedy myślisz o prezydencie, zazwyczaj masz w głowie osobę, która nie zostawia po sobie wrażenia. Laporta jest tego przeciwieństwem. Jest bardzo przystępny i ma niesamowitą energię.

Zadłużenie klubu: Klub ma ogromne zadłużenie, ale staramy się trzymać te problemy z dala od szatni. Naszym zadaniem jest grać w piłkę. Za to nam płacą. I mówiąc zupełnie szczerze: cieszę się, że nie pracuję jako menedżer i nie muszę zajmować się tym ważnym zadaniem. Jednak wszyscy jesteśmy świadomi obowiązku, jaki mamy wobec klubu i ludzi. Odbiło się to na moim kontrakcie, ale myślę, że znalazłem z klubem rozwiązanie na ten czas bez kibiców w pandemii.

Leo Messi: Byłaby to wielka strata dla Barçy, gdyby odszedł, ale tylko on może zdecydować, czy odejdzie, czy zostanie.

Erling Håland: Dlaczego nie miałby zostać w Dortmundzie? Nie byłby to dla niego krok wstecz. Jeśli odejdzie, to drużyna, do której trafi, będzie miała niesamowitego napastnika na najbliższe dziesięć lat. Sprawiłby, że każdy zespół stałby się lepszy.

Superliga: Rozumiem niezadowolenie ludzi, ale nie zajmowałem się tą kwestią zbytnio. Nic o tym wcześniej nie wiedziałem i byłem zaskoczony sprawą. Nigdy nie sądziłem, że będę mógł doświadczyć gry w takiej lidze jako zawodnik. Nie wiem, jaką władzę mają niektórzy ludzie w UEFA i jak mogą zareagować. Mogę tylko powtórzyć, że plany dotyczące Superligi zaskoczyły mnie w tamtym czasie. Dowiedziałem się o tym tylko z mediów, potem szukałem informacji w internecie i czytałem gazety. Każdy może wyrazić swoją opinię. Zgadzanie się na wszystko jest moim zdaniem zbyt lekkomyślne. Sprawy trzeba przemyśleć.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

jeden z niewielu niemców którzy grali dla barcy , to wiele mówi :)

@Bisz jedyny Niemiec

@Pianist00 tak też mi sie wydawało , ale pewności nie miałem więc wolałem napisać tak :)

@Bisz @Pianist00 nie jedyny.
« Powrót do wszystkich komentarzy