Un Toc de La Rambla #46: Wyścig żółwi trwa

Redakcja

30 kwietnia 2021, 17:30

4 komentarze

Zapraszamy na 46. odcinek Un Toc de La Rambla – podcastu FCBarca.com, w którym poruszamy najświeższe i najgorętsze tematy. Tym razem rozmawialiśmy o sensacyjnej porażce z Granadą, która komplikuje Barcelonie drogę na mistrzowski fotel.

Na przełomie grudnia i stycznia wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte. Atlético miało solidną przewagę nad resztą stawki i grało do bólu efektywny futbol, co nie dawało większych nadziei na dogonienie ekipy z Wanda Metropolitano. Jednak spadek formy piłkarzy Simeone i bardzo dobra postawa Barcelony w lutym i marcu doprowadziła do sytuacji, w której piłkarze z Camp Nou mieli wszystko we własnych rękach i nogach.

Tak było aż do wczoraj. Spotkania z Granadą miało być lekkie, łatwe, przyjemne i umożliwiające odzyskanie pozycji lidera. W pierwszej połowie wszystko układało się po myśli gospodarzy, ale po przerwie Barça przy zawsze niebezpiecznym wyniku 1:0 zaciągnęła hamulec ręczny, co zemściło się na piłkarzach bardzo szybko. Dwa trafienia Granady w odstępie kwadransa kompletnie zaskoczyły Barçę, która mimo kilkunastu minut do końca nie potrafiła odpowiedzieć ani jednym trafieniem. Porażka komplikuje walkę o ligowy tytuł i sprawia, że nawet wygrana wszystkich meczów do końca sezonu nie zagwarantuje mistrzostwa. Jednak nie wszystko stracone!

• Przyczyny sensacyjnej porażki
  • Czy rotacje miały sens?
  • Mecz z Atlético zadecyduje o losach tytułu?
  • Co będzie kluczowe w ostatnich pięciu starciach?
  • Terminarz do końca sezonu

Odpowiedzi na te i jeszcze więcej kwestii znajdziecie w dzisiejszym podcaście. Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach pod podcastem. Pamiętajcie o używaniu hashtagu #utdlarambla w komentarzach pod tym artykułem, w La Rambla, na Twitterze i YouTube.

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał. Zapraszamy również na platformę Patronite, gdzie każdy z Was może dołożyć cegiełkę do rozwoju Waszego ulubionego serwisu dotyczącego Barcelony!

Prowadzący: Rafał Kowalczyk (@rkowalczyk7)

Goście: Maciej Łoś (@MLos1996)

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

Konkurencja Barcie zabójcza..

Po serii naprawdę świetnych odcinków ten zdecydowanie słabszy-bardzo infantylne podejście. Jeśli twierdzimy, że na osłabioną Granadę Koeman zrobił za dużo zmian, to znaczy, że ci zawodnicy się po prostu nie nadają w ogóle do gry-bo jak nie teraz to kiedy? Ja jestem zdania, że zmian było paradoksalnie za mało i (tu częściowa zgoda) za późno w czasie meczu. Zdjęcie Moriby w przerwie ma uzasadnienie dopiero po meczu-w pierwszej połowie grał nieźle, dopiero w drugiej zniknął (to chyba mój główny zarzut do tego odcinka-za dużo mądrzenia się po szkodzie). A może po prostu ogólnie mierzi mnie to zawsze obecne narzekanie po rotacjach, kiedy uciekną punkty? Rotować trzeba i basta. Poza tym skąd pewność, że z Pedrim i Lengletem w podstawie byłyby 3 pkt?

"La Liga Parzy, czyli kto wygra tytuł, to śmierdzi."