Oficjalnie: FC Barcelona przedłużyła kontrakt Oscara Minguezy

Dariusz Maruszczak

30 kwietnia 2021, 14:55

FCBarcelona.es, TV3

30 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona w oficjalnym komunikacie potwierdziła, że wykorzystała opcję przedłużenia kontraktu Oscara Minguezy do 30 czerwca 2023 roku.

Piłkarz podpisał dziś nową umowę w towarzystwie prezydenta klubu Joana Laporty. Klauzula odejścia 21-latka będzie wynosić 100 milionów euro. Przypomnijmy, że poprzedni kontrakt miał obowiązywać jeszcze tylko przez dwa miesiące, ale na podstawie jego zapisów klub posiadał możliwość przedłużenia współpracy z piłkarzem, z czego zdecydował się skorzystać przy aprobacie wychowanka.

Barcelona nie podała więcej informacji w oficjalnym komunikacie, ale według TV3 Mingueza ma stać się pełnoprawnym członkiem kadry pierwszego zespołu (do tej pory był zarejestrowany w rezerwach). Ponadto wzrosną również zarobki obrońcy. Ponieważ nowo podpisana umowa nie jest specjalnie długa, ostatnie rozmowy z wychowankiem miały zdaniem mediów służyć również pracy nad przyszłym porozumieniem.

Mingueza od dziecka był szkolony w zespołach młodzieżowych Barcelony, a w 2016 roku zadebiutował w rezerwach. 21-latek przechodził różne chwile podczas okresu kształcenia, a jeszcze w poprzednim sezonie był tylko zmiennikiem w Barcelonie B. W obecnej kampanii wykorzystał jednak szansę przebicia się do pierwszej drużyny przy kontuzjach innych stoperów. Zadebiutował 24 listopada w starciu z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów, w którym zresztą zaliczył asystę. Systematyczny rozwój pozwolił mu na regularną grę w ekipie Ronalda Koemana, gdzie dopasował się do roli jednego z trzech środkowych obrońców. W obecnych rozgrywkach zanotował już 36 występów i jest dziewiątym piłkarzem Blaugrany pod względem czasu spędzonego na boisku.

– Bardzo się cieszymy, że możemy na ciebie liczyć! Będziemy nadal pracować z wartościami La Masii. Visca el Barca! – napisał na Twitterze Joan Laporta.

– To spełnienie marzeń. Walczyłem przez tyle lat, żeby być w pierwszym zespole. Czuję się szczęśliwy i dumny z tego całego wysiłku, ze względu na to wszystko, co musiałem wycierpieć, ponieważ miałem dobre, ale także złe chwile. Odczuwam satysfakcję z wykonanej pracy i szans, jakie dostałem. Jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Mingueza po podpisaniu kontraktu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo dobra wiadomośc .Oprócz błędu przy bramce nie zanotował jakichś rażącyh baboli.Potrzebny jest mu trener który go wypchnie na kolejny poziom Kuman mu tego nie zagwarantuje

Powiem wam, że ten cyrk Koemana z niepodawaniem ręki nie pomógł. Od tamtej pory mniej przebojowy, gra asekurancko, wystraszony. Przynajmniej ja mam takie wrażenie.

W porownaniu z poczatkiem sezonu zrobi bardzo duzy postep. Wlasciwie bardzo zauwazalny. Wczesniej sie gubil i mial wiecej strat. Teraz widac wiecej rajdow czy lepszych interwencji. Ma dopiero 21lat. Musza mu dac czas na rozwoj.

Ja tam jestem fanem, nie rozumiem czemu dużo osób ma co do niego wątpliwości i stawia Araujo dużo wyżej, dla mnie i jeden i drugi ma papiery

Mimo wszystko uważam, że te rajdy do przodu mu się należą, bo ma wielkie parcie na atak, może zrobić z niego Alvesa D.

Bardzo dobra wiadomość. Zasłużył sobie chłopak.

Toż to wiadomość na którą, wszyscy cules czekali z zaciśniętymi pośladami od lata. Kontakt, które jest gwarantem potęgi barcy. Drżyj Europo!!!

Super wiadomosc. Chlopak mlody, perspektywistyczny, ambitny i widac, ze Mu sie chce.
Nie oczekujmy od niego poziomu doswiadczonego obroncy, bo to przyjdzie
z czasem. Visca el Barca!

No ludzie kochani! Nie oczekujmy od niego profesorstwa w wieku 20 lat. Będziemy mieli z niego pożytek przez długie lata ;)

Mam nadzieje, ze większość tutaj nie będzie na Niego patrzyła pod pryzmat tego błędu z wczoraj bo każdemu się to mogło zdarzyć, a chłopak ma dopiero 21 lat. Lepiej, że gra wychowanek, który może popełnić błąd niż gość za 100 mln. Trzeba stawiac na wychowanków! Dla mnie zrobił największy progres w tym sezonie i nikt się nie spodziewał, że się może tak wybić. Brawoooooo!

Fajnie, decyzja władz Barcy doda chłopakowi skrzydeł. A że czasami popełnia błędy? Taka jest cena za zdobywanie doświadczenia.
Powodzenia!

No i pięknie. Podoba mi się jego gra, hejterzy będą hejtowac ale gość dopiero wjechał na poziom wysokiej piłki.

Zaliczył spory progres względem pierwszej części sezonu. Oby nie spoczął na laurach. Umtiti po podwyżce obniżył loty

ludzie on ma 20 lat, wymagacie od niego tyle jakby był weteranem boiskowym w wieku 30 lat ogarnijcie sie

Widać było wczoraj, że już myślał o dzisiejszym dniu. Jak to mówią: Myślał kogut o niedzieli..... Chociaż bardzo trzymam kciuki za jego dalszy rozwój, bo serce do gry ma, a każdy taki błąd to bądź co bądź doświadczenie na przyszłość.

Momenty będzie miał lepsze i gorsze. Jest młody, transfery pójdą w inną stronę, więc raczej przyda się w zespole jako zmiennik. Błędy? Każdy popełnia.

Pokazał wczoraj co potrafi, żenujący występ.

Po wczorajszym babolu wolał szybko podpisać, żeby umowy nie obniżyli ;-)

Idealny moment po wczorajszym prezencie dla Granady :D Oby się facet dalej dobrze rozwijał.