Xavi: W ostatnich latach nie wykorzystaliśmy potencjału Leo Messiego wystarczająco dobrze

Łukasz Lewtak

29 kwietnia 2021, 13:30

TV3, Catalunya Radio, Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Katalońska TV3 przygotowuje na koniec sezonu film dokumentalny o Leo Messim. Stacja wyemitowała już wybrane fragmenty wypowiedzi Pepa Guardioli i Xaviego Hernándeza, które znajdą się w materiale.

W filmie TV3 o Leo Messim zostaną uwzględnione wypowiedzi i wspomnienia takich postaci jak Xavi Hernández, Andrés Iniesta, Luis Enrique, Jorge Valdano, Fabio Capello, Ronaldinho, Luis Suárez, Ernesto Valverde, Neymar czy Xabi Alonso. Katalońska telewizja ujawniła właśnie fragmenty wypowiedzi Pepa Guardioli i Xaviego Hernándeza.

- Mam nadzieję, że uda mu się zakończyć karierę w Barcelonie. Messi nie znajdzie dla siebie lepszego środowiska. Wiemy, jak to zrobić. Podstawa już jest. Trzeba tylko wszystko odkurzyć i naoliwić. Nie ma lepszego klubu do tego, aby to zrobić - podkreślił Pep Guardiola.

- Jedyne, co trzeba zrobić, jak mówił nasz ukochany nauczyciel, Johan Cruyff, to wrócić do korzeni, do przyczyn, dla których Barça jest wyjątkowa pod wieloma względami w swojej grze - dodał obecny szkoleniowiec Manchesteru City.

Z kolei Xavi powiedział: - smutno mi, że Leo nie czuł się szczęśliwy w klubie, który uważam za klub swojego życia. Trzeba sprawić, by Leo czuł się szczęśliwy, ponieważ w takim przypadku Barcelona ma większe szanse na to, że będzie zdobywać trofea i że wszystko będzie dobrze funkcjonować.

- Wiele razy miałem wrażenie, że Leo nie jest szczęśliwy na boisku, że jest smutny. Jestem culé i jest mi przykro, że w ostatnich latach nie wykorzystaliśmy potencjału Leo wystarczająco dobrze. Mieliśmy najlepszego piłkarza na świecie i w historii i nie wykorzystaliśmy tego odpowiednio - zaznaczył były pomocnik i kapitan FC Barcelony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pamiętajmy, że Messi też miał szczęście trafić na złotą erę Barcelony. Karierę mógł mieć "bogatszą" ale również "biedniejszą". Miejmy nadzieję, że jeszcze wygra LM w swojej karierze

Jeden mówi, że Barcelona to jest najlepsze możliwe środowisko dla Messiego, a drugi, że nie został on odpowiednio wykorzystany w Barcelonie. Oba te stanowiska się wykluczają, ale ważny tu jest kontekst. Guardiola już tu nie wróci jako trener i chce dla niej jak najlepiej, a tym według niego jest pozostanie Messiego, więc niejako daje mu niebezpośredni sygnał, żeby został. Xavi z kolei, również chcąc jak najlepiej, wskazuje na potrzebę zmiany, bo wie, że to środowisko wcale nie było najlepsze z możliwych dla Messiego.

Xavi co to był za pomocnik geniusz on i Andres najlepszy duet w historii

mielismy najlepszego piłkarza na swiecie... chyba cały czas mamy i cały czas mozna jego potencjal mocniej wykorzystać

Morze Messi ni wykorzystał ich pomocy

Tak właśnie było.