TV3: Messi może zgodzić się na obniżenie wynagrodzenia o 50% zgodnie z planem przedstawionym przez Barcelonę

Dariusz Maruszczak

29 kwietnia 2021, 09:16

TV3

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Według mediów nie tylko PSG zrobiło ruch ws. Leo Messiego. Telewizja TV3 donosi, że już w zeszłym tygodniu doszło do pierwszego spotkania Joana Laporty z ojcem piłkarza. W jego trakcie miała zostać zaproponowana wstępna formuła dalszej współpracy.

Porozumienie ma obowiązywać nie tylko w trakcie kariery Messiego, ale i po przejściu przez niego na emeryturę. Na podstawie umowy Argentyńczyk miałby grać w Barcelonie jeszcze przez dwa lata. Następnie zgodnie ze swoim życzeniem wyjechałby na koniec przygody z piłką do Stanów Zjednoczonych, gdzie występowałby w Interze Miami, być może z Luisem Suárezem. W tym czasie pełniłby też funkcję ambasadora Blaugrany, pomagając zarządowi Laporty w zamknięciu niektórych projektów strategicznych. Messi później wróciłby do Barcelony, gdzie miałby miejsce w strukturze sportowej klubu.

Zdaniem TV3 Laporta nie mógł przedstawić Jorge Messiemu konkretnej propozycji finansowej, ponieważ audyt nie został jeszcze zakończony, ale dzięki temu planowi zawodnik miałby zgodzić się na redukcję zarobków o 50% od następnego sezonu. Nie przedstawiono szczegółów dotyczących ewentualnego odroczenia płatności, ale mogłyby one zostać wypłacane w trakcie dziesięcioletniego kontraktu, zgodnego z wyżej przedstawionym schematem. Media przypominają, że Barcelona zastosowała już takie rozwiązanie w przypadku legendarnego koszykarza Juana Carlosa Navarro. Według TV3 mogłoby ono pozwolić Laporcie zatrzymać Messiego i postarać się o sprowadzenie kolejnej gwiazdy (jeśli będzie to możliwe, Erlinga Hålanda). Argentyńczyk ma być otwarty na pomysł długoterminowego kontraktu, a konkurencyjna drużyna jest dla niego ważniejsza od pieniędzy. Zgodnie z tymi doniesieniami spotkanie zakończyło się z pozytywnymi odczuciami i pokazało dobre intencje z obu stron, aby piłkarz pozostał w klubie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To nie jest zbyt klarownie rozpisane. Oferta jest na podstawie 50proc redukcji czy odroczeniu? Moze byc jedne albo drugie. Jezeli jest pelna platnosc 50mln i odpoczenie polowy, to tak powinno pisac. A nie '50proc redukcji zarobkow', bo to nie jest zadna redukcja.

50% z 300 mln pensji, wyjdzie na 150 mln plus premia, ten to umie się ustawić.
A za 2-3 lata spłata reszty.

Ten klub utonie z messim i Laporta na pokładzie :/

A ja jestem przeciw. Pora zacząć wydawać pieniądze na bieżąc zgodnie z posiadanym stanem a nie odroczonym płatnościami. Bo przyjdzie kumulacja i będzie jeszcze gorzej niż jest.

Kurcze fajnie, ale mnie dziwi co to za marzenie żeby grać w Interze Miami ;P

Erling Håland to drugi dembele

Tylko 2 lata? Mało, bardzo mało, no i kolejny legendarny one club man by popsuł na koniec swój "one club" status

Wątpię żeby Messi odnalazł się w PSG tam graja bardziej defensywnie i liczą na kontry. Tez tam niepewna jest przyszłość Mbappe i Neymara, a bez nich PSG jest napewno słabsze od Barcy. W Barcelonie Messi ma wszystko tez na pewno będzie się liczyło zdanie rodziny a ona jest raczej za pozostaniem na Camp Nou. Tak pięknie napisana historia jak ta Messiego musi skończyć się tam gdzie się zaczęła czyli w klubie który dał mu wszystko i Messi dal wszystko temu klubowi.

Fajnie to brzmi szczególnie dla nas ale i dla samego Messiego, który będzie miał ułożone życie po zakończeniu kariery, No i zostanie w miejscu gdzie go wszyscy kochają.

od kiedy Laporta ponownie został prezydentem, jestem dziwnie spokojny że wszystko się ułoży :)

WIN-WIN. To logiczne że trzeba długofalowo współpracować z Messim i latami spieniężać jego legendę. Bardzo dobra wiadomość i na dzisiaj i na jutro.