Jorge Valdano: Liga rozstrzygnie się w meczach Realu z Sevillą i Barçy z Atlético

Łukasz Lewtak

29 kwietnia 2021, 17:00

Onda Cero, Sport

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz, trener i menedżer generalny Realu Madryt, a obecnie komentator telewizji Movistar+ Jorge Valdano był gościem stacji radiowej Onda Cero, na antenie której wyraził swoją opinię na temat zaciętej rywalizacji o mistrzostwo Hiszpanii.

- Wyglądało na to, że przewaga, jaką uzyskali piłkarze Atlético, ułatwi im zadanie. To także zespół, który wie, jak dbać o to, co uzyskał. Wszyscy wiemy, że kiedy prowadzi 1:0, bardzo trudno jest strzelić mu gola. Gdy miał 10-12 punktów przewagi, myślałem, że będzie pokazywać tę swoją konserwatywną stronę i pozostanie bardzo trudnym do pokonania zespołem - powiedział Jorge Valdano.

- Barcelona w ostatnich dwóch meczach nie najlepiej dbała o wynik, nawet grając przeciwko dziesięciu rywalom. Nie uważam, żeby Barça była aż tak pewna, aby wygrać LaLigę. Teraz dojdzie do bezpośrednich starć: Real Madryt - Sevilla i Barça - Atlético. To właśnie tam rozstrzygnie się liga - przewiduje Argentyńczyk.

- Drużyny przystępują do tej ostatniej fazy sezonu z bardzo małą ilością energii. Teraz liczy się przede wszystkim psychika - zaznaczył były piłkarz i szkoleniowiec.

- Gracze Realu Madryt są w słabej formie fizycznej. W meczu przeciwko Betisowi zabrakło im świeżości i inspiracji. Wyeksploatowali kilku bardzo ważnych zawodników, a ze wszystkich drużyn, które walczą w Primera División o tytuł, są jedyną, która gra w Lidze Mistrzów - zakończył Jorge Valdano.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@krzywy Ale Valdano, to Ty akurat szanuj. Świetny piłkarz, który u boku Maradony grał w wielkiej drużynie narodowej Argentyny na Mundialu, potem trener i działacz, a także znakomity ekspert i dziennikarz piłkarski, autor wybitnych publikacji, książek na temat całego futbolu. Wybitnych, bo jego analizy to połączenie dogłębnej wiedzy piłkarskiej oraz emocjonalnej i psychologicznej przenikliwości, dlatego że Jorge to w ogóle rzadki przypadek w piłce - piłkarz, który jest intelektualistą (ma ogromną wiedzę z różnych dziedzin, pięknie się wypowiada itd. - a ja znam hiszpański, to wiem). Gdybyś czytał więcej jego artykułów i wypowiedzi, to wiedziałbyś też, że facet jest bardzo obiektywny, nieraz bardzo ostro i konkretnie punktował Real, w ogóle on pisze o całej piłce i przeprowadza wywiady ze wszystkimi znaczącymi postaciami tego sportu. Znakomicie analizował grę wszystkich wielkich piłkarzy czy drużyn - nie tylko Cristiano czy Realu, także Messiego i Barcelony. A że większość już wie, kiedy rozstrzygnie się mistrzostwo w tym sezonie, to co z tego? On odpowiada na pytania w radiu, konkretnie, jeśli takie było pytanie, to zwyczajnie odpowiada, a nie twierdzi, że tylko on to wie. Poza tym, tutaj są tylko fragmenty przetłumaczone z całej tej rozmowy. Właśnie tego typu komentarze na tej stronie - jakieś niezrozumiałe, infantylne reakcje na normalne wywiady z ekspertami i chęć popisania się złośliwością czy nie wiem czym - są głupie. Także zachowaj swój sarkazm dla siebie, jeżeli chcesz przy tym wbić szpilę w człowieka, który ma w jednym palcu więcej wiedzy na temat piłki niż Ty posiądziesz, w całym swoim życiu.

To że mecz Barca - Atletico rozstrzygnie losy mistrzostwa to wiadomo nie od dziś. Możemy podziękować Jorge za jego nieocenioną ekspertyzę.

do tych Meczów to Real raczej będzie z 6 punktów straty do lidera