Oscar Grau żegna się z FC Barceloną

Julia Cicha

28 kwietnia 2021, 15:36

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona nie opublikowała jeszcze oficjalnego komunikatu informującego o zwolnieniu Oscara Grau, ale Mundo Deportivo cytuje list pożegnalny byłego już dyrektora generalnego klubu oraz pismo Joana Laporty, w którym żegna się z Grau. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią.

List pożegnalny Oscara Grau

Drodzy koledzy i koleżanki,

Dziś kończy się mój drugi etap w Klubie, który kocham. Pierwszy był w roli piłkarza ręcznego, przez ponad 10 lat w pierwszym zespole, który zdobył pierwszy Puchar Europy w tej sekcji. Drugi trwał od 2015 roku. Najpierw byłem dyrektorem FCB Escoles, a od września 2016 roku dyrektorem generalnym, pierwszym sportowcem, który zajmował to stanowisko.

Dałem z siebie wszystko na boisku i w biurze, podejmując dobre i złe decyzje, ale zawsze starając się o to, co najlepsze dla Barçy.

Prowadzenie FC Barcelony w tym etapie było dumą i zaszczytem. Staraliśmy się osiągnąć cel naszego planu strategicznego: zostać najbardziej kochaną, podziwianą i globalną instytucją sportową.

Dziękuję poprzedniemu zarządowi, że o mnie pomyślał i mianował mnie dyrektorem generalnym klubu, który tak kocham. Oczywiście dziękuję wszystkim pracownikom i pracowniczkom klubu za ich wysiłek oraz dobrze wykonaną pracę w tych latach. Znacie mnie. Zawsze stawiałem na PRACĘ ZESPOŁOWĄ. Bez waszej pomocy, wysiłku i oddania wszystko, co osiągnęliśmy, nie byłoby możliwe. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM z całego serca.

Na koniec chciałbym was poprosić i wiem, że to zrobicie, o maksymalne wsparcie dla Joana Laporty i jego zarządu oraz Ferrana Revertera. Ich doświadczenie, radość i barcelonismo wraz z powrotem do „nowej normalności” pozwolą Barcelonie ponownie stać się najlepszym Klubem na świecie.

Visca el Barça!

Òscar Grau

Wewnętrzny komunikat Joana Laporty do pracowników FC Barcelony

Dzień dobry,

Kontaktuję się z wami, ponieważ chciałbym przekazać osobiste podziękowania Oscarowi Grau za jego współpracę z nowym zarządem i osobami zarządzającymi klubem w trakcie tych sześciu tygodni po wyborach prezydenckich.

Oscar, sam powiedziałem ci to już osobiście, życzę ci wielu sukcesów zawodowych i osobistych w przyszłości. Wiesz, że Barça jest twoim domem.

Joan Laporta i Estruch

Prezydent

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Już się trochę łudziłem, że ograniczono wycieki z klubu, a tu jedna czy druga gazetka cytuje sobie jak gdyby nigdy nic list pożegnalny zwalnianego pracownika i wewnętrzny okólnik szefa.

Ale to jest cyrk. :P