Camp Nou najlepszym stadionem świata

Julia Cicha

28 kwietnia 2021, 12:15

Mundo Deportivo

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Portal Compare.bet opracował ranking najlepszych stadionów na świecie. Camp Nou zajęło w nim pierwsze miejsce, wyprzedzając Old Trafford i Wembley.

Klasyfikacja została utworzona na podstawie pojemności obiektów, średniej frekwencji, recenzji, cen wycieczek, dostępności, oznaczeń na Instagramie, wyszukiwań na świecie oraz oglądaniu hasztagów na TikToku. Stadion Barçy zajął pierwsze miejsce w czterech z ośmiu kategorii. W sumie otrzymał 71 na 100 punktów, a najwyższe noty znalazły się przy pojemności, Instagramie, TikToku oraz wyszukiwaniu w internecie.

69 punktów zgromadziło Old Trafford, a 63 Wembley. Londyński stadion zwyciężył w kategorii dostępności, ponieważ ma aż 607 miejsc dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Zaskakujące może być, że Tottenham Hotspur Stadium, na który wydano kilka lat temu 1,2 mld euro, zajął dopiero jedenastce miejsce. W Wielkiej Brytanii znajdziemy jednak aż 1/3 z 15 najlepszych stadionów świata zdaniem Compare.bet.

Najlepsze stadiony na świecie:

1. Camp Nou (FC Barcelona), 71 punktów.
  2. Old Trafford (Manchester United), 69 punktów.
  3. Wembley (Anglia), 63 punkty.
  4. Allianz Arena (Bayern Monachium), 63 punkty.
  5. Anfield (Liverpool), 61 punktów.
  6. Signal Iduna Park (Borussia Dortmund), 55 punktów.
  7. San Siro (Milan/Inter Mediolan), 54 punkty.
  8. Santiago Bernabéu (Real Madryt), 52 punkty.
  9. Maracaná (Flamengo/Fluminense), 48 punktów.
  10. Estadio Azteca (Cruz Azul/Club América), 40 punktów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I treningowy Barcelony (bernabeu) tez się w rankingu znalazł

Czyli mamy najlepszy stadion internetowy

Trochę mnie akurat śmieszy to zadowolenie fanów tutaj, bo przeczytajcie co było brane pod uwagę ''stadion Barçy zajął pierwsze miejsce w czterech z ośmiu kategorii. W sumie otrzymał 71 na 100 punktów, a najwyższe noty znalazły się przy pojemności, Instagramie, TikToku oraz wyszukiwaniu w internecie''. Sorry, Instagram czy infantylny TikTok, gdzie, jak dla mnie, przesiadują jakieś niedorozwinięte dzieci, które marnują czas na głupoty, to może są wyznaczniki czysto marketingowe, ale nie wyznaczniki prawdziwej jakości. To zapewne wynika z popularności samej marki Barcelony, a nie z tego, że ten stadion jest taki świetny pod każdym względem (bo wiemy, że nie jest, wymaga remontu i tak - byłem tam, dwa razy).

Zwycięstwo Camp Nou mnie absolutnie nie dziwi - proszę przeczytać co brano pod uwagę: "Klasyfikacja została utworzona na podstawie pojemności obiektów, średniej frekwencji, recenzji, cen wycieczek, dostępności, oznaczeń na Instagramie, wyszukiwań na świecie oraz oglądaniu hasztagów na TikToku".
Przepraszam bardzo - mówimy o Camp Nou jako o kultowym stadionie z lat 50-tych, świetnie sprzedającym się marketingowo - to w 100% zasłużona wygrana. Szkoda że w kategorii nowoczesności lub architektury użytkowej już tak nie możemy powiedzieć, ale to także bardzo ważny aspekt, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Camp Nou najlepszym stadionem świata, A teraz dawac sponsora za 300-500mln zmienić nazwę a hajs się zgadza, żadne więcej niż klub. Elo

Rozlatujący się stadion konieczny do przebudowy wygrywa ? To co będzie jak się uda remont

a gdzie orlik z valdebebas?

Wcale mnie to nie dziwi