Cadena SER: Mecz Barcelony z Atlético może odbyć się z udziałem kibiców

Julia Cicha

27 kwietnia 2021, 10:00

Cadena SER, Mundo Deportivo

24 komentarze

Fot. Getty Images

Cadena SER podała wczoraj, że istnieje realna szansa na powrót kibiców na stadiony LaLigi jeszcze w tym sezonie.

Po raz ostatni fani obejrzeli z trybun mecze Primera División w marcu minionego roku, a więc niemal 14 miesięcy temu. Manu Carreño w programie „El Larguero” poinformował jednak, że hiszpański rząd chce otworzyć stadiony na ostatnie cztery kolejki tego sezonu. Dotyczy to również ligi ACB w koszykówce.

Minister zdrowia Carolina Darias otrzymała tę propozycję i zdecyduje, czy kibice będą mogli pojawić się już na takich meczach jak starcia Barcelony z Atlético i Realu z Sevillą, które mogą być kluczowe dla walki o mistrzostwo. Mówi się o możliwości zapełnienia 25% pojemności stadionu, a więc w przypadku spotkania Barçy byłoby to ponad 24 tysiące miejsc. Na Camp Nou fani mogliby obejrzeć jeszcze późniejsze starcie z Celtą w przedostatniej kolejce.

Plan B ma z kolei rozważać otwarcie stadionów tylko na dwie ostatnie kolejki Primera División. W takim przypadku mecz Barcelony z Atlético odbyłby się jeszcze bez kibiców. Tymczasem kluby rozpoczęły już przygotowania i przewiduje się, że każdy kibic będzie miał na bilecie dokładną godzinę wpuszczenia go na stadion, gdzie zostanie mu zmierzona temperatura. Opuszczanie obiektu po meczu również odbywać się będzie falami. Innymi rozważanymi środkami są zakaz podnoszenia się (obowiązek oglądania na siedząco), zakaz jedzenia, palenia czy też zakaz wnoszenia trąbek. Oprócz tego możliwe, że nie zostanie umożliwione wpuszczanie kibiców drużyny przeciwnej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Łojojoj, jeśli byliby na tym kibice, to Barcelonie można już dawać mistrza. Piłkarze gości są odzwyczajeni od ryku kibiców

Ja wciąż nie mogę się doczekać reakcji tłumu na naszych nowych piłkarzy.

Moim zdaniem dla sprawiedliwości rozgrywek nie powinni już otwierać trybun w tym sezonie.

Mam nadzieję, że posędziuje Lahoz i "odda" lub " nie zabierze nam mistrzostwa" jak w 2014. Chociaż wydaj mi się, że jego pomoc nie powinna nam być potrzebna:)

Byłoby fajnie bo te puste trybuny wyglądają przygnębiająco a " doping" głosowy w telewizorze karykaturalnie. Tylko czy warto to robić chyba nieco na sile na sam koniec ligi? Ale to juz problem hiszpański.

Zakaz pierdzenia dłubania w nosie yhhh.

Super sprawa ale z drugiej strony nie będzie to zbyt sprawiedliwe dla Atletico i Sevilli.

zakaz palenia powinien być zawsze, a zakazanie jedzenia to absurd, całe szczęście, że jeszcze pić można

Gdyby kibice byli na stadionach Leo raczej wcześniej podjąłby decyzje o pozostaniu.
Zawsze brakuje tego MEEEESSI MEEEEESSI MEEEEESSI po jego bramkach... Oby kibice wrócili jak najszybciej

Troche to krzywdzące wobec Atletico no ale kto nie chciałby zobaczyć w końcu kibiców. W niedziele po meczu Barcy włączyłem finał MC-Totki tylki po to żeby zobaczyć kibiców :)

Jeśli otworzą, lecę- to może być ostatnia szansa na zobaczenie Messiego grającego w koszulce Barcy na Capn Nou.... :(

Gdy oglądam teraz skróty meczów lub powtórki z kibicami na trybunach to najlepiej obrazuje jak pełne trybuny dodają magii podczas meczu.

W takim razie trzeba jechać, może nie być już dużo okazji do zobaczenia Messiego w naszych barwach.

Kibice na naszym meczu na szczycie to by było piękne, "Messi, Messi" na trybunach by dodało jeszcze motywacji naszemu kapitanowi. Wsparcie jest potrzebne.

Kibice na meczu Barcelona vs Atletico, to byłoby coś pięknego. Mecz na szczycie. Mam nadzieję, że od nowego sezonu, już od pierwszej kolejki kibice będą mogli zasiąść na trybunach.

Kibice na meczu z ATM dodali by tylko dodatkowego smaczku tej konfronacji. Jestem na tak, nawet gdyby to mialo byc tylko 10% a nie jak jest napisane 25%

Bez sensu, niech kibice wrócą już od następnego sezonu, żeby nie siać fermentu.

Ojjjjj tak, wygrana murowana