Barça B górą w starciu z Alcoyano, dwa gole Konrada

Maciej Łoś

25 kwietnia 2021, 20:32

FC Barcelona

22 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona B pokonała na wyjeździe Alcoyano 2:1. Dubletem w tym meczu popisał się Konrad de la Fuente. To bardzo ważne trzy punkty w walce o play-offy.

W pierwszej fazie meczu Alcoyano zepchnęło rezerwy Barçy do defensywy stwarzając zagrożenie pod bramką i zmuszając Iñakiego Peñę do interwencji. Z czasem drużyna Garcíi Pimenty zaczęła przejmować kontrolę, a kluczem do sukcesu był Konrad de la Fuente. Amerykanin strzelił pierwszego gola w 30. minucie. Swoją okazję miał także Rey Manaj, ale zabrakło mu skuteczności. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale dobra gra w obronie Barçy zapobiegła utracie gola przed przerwą.

W drugiej odsłonie mecz był bardziej siłowy, pełno w nim było fauli i kartek. W końcu Alcoyano zdołało wyrównać, a bramkę zdobył Diakite, który pięknym strzałem pokonał bramkarza Barçy B. Wydawało się, że gospodarze przejmują kontrolę, ale ważną rolę odgrywał stojący w bramce Peña. W końcu ostateczny cios zadał nie kto inny jak Konrad de la Fuente, który strzelił swojego drugiego gola po akcji indywidualnej.

Podopieczni Garcíi Pimenty mieli jeszcze szanse na zdobycie jeszcze jednej bramki, ale ponownie zabrakło skuteczności Manajowi, również Konrad nie skorzystał z okazji do skompletowania hattricka.

Alcoyano: José Juan, Solbes, Primki, Raúl González, Carbonell (Antón, 63'), Juli (Ramón López 46'), Jony Ñíguez (Diakité, 46'), Juanan, Ángel, Mourad, Jona
Barça B: Iñaki Peña, Roger Riera, Comas, Ramos Mingo, Mika, Jandro, Nico González, Matheus, Konrad, Rey Manaj, Peque (Hiroki Abe 75')

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brawo Barca ;) pierwszy skład realu przegrał z mocarnym Alcoyano :D

AAAAA ATLETICO PRZEGRALO!!

Konrad aktualnie ma swój najlepszy okres w tym sezonie - Alemany już zaciera ręce bo wystawił go na sprzedaż - info np tutaj: https://everythingbarca.com/2021/04/09/barcelona-konrad-de-la-fuente/

Być może coś w nim drgnęło, bo od kiedy jest oferowany innym klubom to zaczął chociaż strzelać gole, ale nie zmienia to faktu że taktycznie poziom bardzo niski, bo gra w stylu podwórkowym (jak Puig). Jaja by były jakby na tyle się zmotywował do nauki i ciężkiej pracy że jeszcze w Barcelonie by został na przyszły sezon - zobaczymy bo wg mnie ma mega potencjał ale zmarnowany został w Barcelonie B (Pimienda potrzebował takiego chaosu, a szkoleniowo zawodnik potrzebował poukładania taktycznego z nauką wykorzystania swojego największego atutu czyli szybkości). W każdym razie gratulacje dla Konrada za 2 bramki bo z przebiegu meczu to były jedyne akcje które mu wyszły.

Abe wraca ;D .....

Gosc wjechal przy tym 2 golu niczym Iniesta albo R10. Ale Ronald fajny trener wprowadza młodych... tylko szkoda, że ma swoich ulubiencow, a reszte ma za nic.
Taki Trinkao, za to notoryczne partolenie akcji już dawno powinien zostac zastąpiony kim z cantery

W przyszłym sezonie Balde za Firpo, Nico za Pjanica, Collado, de la Fuente za Trincao (tego bym nie skreślał, niech go wypożyczą gdzie będzie regularnie grał).
Chciałbym, żeby znów wróciły te czasy gdzie o sile Barcy stanowi szkółka a do pierwszego składu kupuje się jedynie gwiazdy.

1. brakuje mi w tych relacjach z meczy barcelony b takiego krotkiego podsumowania sytuacji w tabeli (np. "zespol powiekszyl przewage nad najgrozniejszym rywalem", albo "sa juz 2 zwyciestwa od zapewnienia sobie awansu".
2. widzialem konrada raz (moze dwa - nie jestem pewny) w pierwszym zespole i raz w meczu rezerw i raczej sobie nie radzil. ja bym go nie zatrzymywal.

Z chęcią bym widział Konrada w ostatnich 15-20minutach w większości meczów, a na pewno już od przyszłego sezonu

Może sprzedać Dembele z Trincao i w końcu dać szansę Konradowi?